nesreca na HZ-u

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Tine .... avstrijski Taurusi tako vozijo od prvega dneva, ko so prišli iz tovarne, pa tudi v spregi z Herculesom jim je fajn .... (saj sem obesil sem eno sliko)

M.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Malo smo zašli s teme ...

Torej - se že ve, kaj bo s to garnituro ICN in kje se sedaj nahaja?
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Meh zazija kot kaksna crknjena riba :twisted:
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Samo tole me še zanima ker je prej Tine Jarm napisal kaj se je zgodilo z brižito ko je naletela na stoječi vlak v Pivki. Kaj je bil vzrok za nesrečo pri Pivki avgusta 2001 in kaj se je sploh pravzaprav zgodilo?
LP
Matic
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Meh je crkoval že kar nekaj dni pred tem. Pa so ga še vedno pošiljali na vožnjo. Takrat pa je crknil ponovno in obležal na odprti progi. To je neizpodbitno dejstvo.

Kar se je dogajalo med obležanjem Meha in naletom Brižitke (vmesni dogodki) ne želim komentirati saj za to nisem pristojen. Iz slik katere sem priložil lahko vidite kakšna katastrofa se je pripetila. Hvala bogu, da jo je strojevodja g. Ciril Strajnar odnesel dobesedno brez prask, o ostalem pa raje ne bi debatiral.
Tine
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Jaz sem slisal taksno verzijo:
V Pivki je baje prometnik spustil vlak v medpostajni odsek brez odjave. Medtem ko je drugi vlak peljal mimo likovnih signalov se je prvi vlak ustavil nekje na progi in zgodilo se je neizbezno :? .
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Za prvi vlak ni bilo odjave (ali je pa bila vpisana vnaprej) in je bil drugemu vlaku dovoljen izvoz iz postaje. Posredno pa so zatajili tudi vsi, ki bi morali v takšnem primeru kakorkoli ukrepati (čeprav je bilo razlike med vlakoma menda več kot 30 minut :!: ).
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

IC-Pohorje, vsaj zdi se mi da je bil on, pred mesecem ali dva nazaj podal link do avstrijkih delavnic, kjer so stali Taurusi. Eden je imel kar močno poškodovano kabino.
Ne uspe mi najti te teme, kjer smo to mleli. Če ima kdo kaj več sreče ali pa ve kje je, naj to še enkrat pripopa.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Mirče
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 337
Pridružen: 19.11.2005, 16:26

Odgovor Napisal/-a Mirče »

Zatajili so prav vsi največ prometnik zato je bil tudi ob službo.Pa tudi strojevodja nevem kaj si je mislil ko je stal pol ure na odprti in ni poklical,da je pač obležal.Rutina v prometu je z...... stvar in se ti prej ali slej maščuje.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Mirče napisal/-a:Zatajili so prav vsi največ prometnik zato je bil tudi ob službo.Pa tudi strojevodja nevem kaj si je mislil ko je stal pol ure na odprti in ni poklical,da je pač obležal.Rutina v prometu je z...... stvar in se ti prej ali slej maščuje.
Mirče, misliti si ne moreš kako čas beži, ko se ti pokvari lokomotiva. Kdor to sam ne doživi, nima pojma o čem govori. Tisto kar je napisano o tistih 15 munutah, je zgolj teorija in navadna jajca.
Prvo si misliš da boš stal le kako minutko, potem pa se začnejo komplikacije. Divjaš po lokomotivi da samega sebe srečuješ, volumen možagnov se pa poveča za dvakrat, minimalno.
Poleg tega je vprašanje kako je bilo stanje z RDZ zvezo. Odhod na telefon te tudi stane v povprečju 10 minut. Potem je bila še noč, itd...

Dva vlaka na istem odseku nimata kaj početi pa pika. Vse ostalo je potem le teorija.........
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

Mirče napisal/-a:Zatajili so prav vsi največ prometnik zato je bil tudi ob službo.Pa tudi strojevodja nevem kaj si je mislil ko je stal pol ure na odprti in ni poklical,da je pač obležal.Rutina v prometu je z...... stvar in se ti prej ali slej maščuje.
Mirče kardinalno napako je storil prometnik in tukaj ni nobenih izgovorov. Vse ostalo bi bilo popravljanje njegove napake.
Uporabniški avatar
Mirče
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 337
Pridružen: 19.11.2005, 16:26

Odgovor Napisal/-a Mirče »

Vem kako je če ti crkne miza in ti neveš al bi nesel amulantne al bo prej prišel Sv-jevec takrat čas leti.Pivka je pač J....A postaja in Zvone pač ni bil rojen za to delo.
Toma
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 93
Pridružen: 23.09.2005, 18:51
Kraj: Zagreb

Odgovor Napisal/-a Toma »

E.L. napisal/-a:Tudi Hrvaški prizkovalni organi so na nizkem nivoju. Takrat so na tovornjaku, kar gome zamenjali, tovornjaka se sicer niče ne bi smel dotakniti razen preizkovalcev. :? :x
Nazalost, potpuno si u pravu... Nakon nesrece u Ledeniku, policija i istrazitelji su napravili citav niz NEDOPUSTIVIH gresaka... U tom podrucju je korupcija i manipuliranje dokazima jo uvijek katastrofalno...

pozdrav
toma
Odgovori