HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Uskoro (kroz narednih par dana!) Hrvatska ostaje bez obje (nevozne) garniture Litorina. Garniture su prodane u Slovačku nekom privatniku ali prije toga odlaze za Poljsku gdje će se napraviti kompletan remont. Danas, 24.11., obje garniture su spregnute bile na probi kočnica do kolodvora matulji i natrag u Rijeku. Da i ovo samo po sebi nebi bilo dovoljno neobično ... sve su vukle/rivale dvije Žutke (po jedna na svakom karju!). Osobno sam išao Litorinama od riječke ložione do riječkog kolodvora i onda do kolodvora Matulji i natrag. Snimljenog materijala je ... k'o u priči (oko 500 fotografija i pola sata filmova!).

Uskoro i nešto fotografija (moram biti strpljiv jer sam obje baterije ispraznio i sad čekam da se barem jedna napuni da mogu fotografije prebaciti u računalo).
Pozdrav iz Rijeke
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Spregnute Litorine a vuče Đuran
Slika

Na riječkom kolodvoru prije polaska za Matulje
Slika

Danas glavna atrakcija na riječkom kolodvoru
Slika

Za sada toliko ...
Pozdrav iz Rijeke
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Izgleda da nisu prodane samo Litorine već i još nešto u "paketu" sa njima (Slika) ali o tome uskoro i u nekoj drugoj temi!
Pozdrav iz Rijeke
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Zanimivo!

Bravo @thomocro

=D> =D> \:D/ =D> =D>


Ti kar prilepi še kakšno sliko!

Pa film tudi!
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Fotografija će biti još ali filmovi ... Slika.
Pozdrav iz Rijeke
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

thomcro napisal/-a:Fotografija će biti još ali filmovi ... Slika.
:?:

Tehnični problemi?
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

_Borsig_ napisal/-a: Tehnični problemi?

Ja, tehnični problemi. Watermark je kar težko spraviti na film ....
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Ja je treba pazit, da ne bi kdo tukaj sunil tehnicno in kompozicijsko perfektne fotke :roll:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Hvala Thomcro za obvestilo! Mogoče veš, kdaj bo kompozicija šla čez Slovenijo?
Se že veselim ogleda ostalega foto/video materiala!
Goran
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a mkx »

Gorchi napisal/-a:Mogoče veš, kdaj bo kompozicija šla čez Slovenijo?
Če sploh ... z Reke se da po progi priti do Poljske tudi mimo Slovenije.
LP, Metod
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a thomcro »

_Borsig_ napisal/-a:Tehnični problemi?
Dolfe napisal/-a:Ja, tehnični problemi. Watermark je kar težko spraviti na film ....
Ne djeco draga, nije stvar tehničke prirode (barem ne ove oko watermarka jer watermark nije problem ubaciti u film). Filmovi su preveliki za sve poznate servere samo zbog svog trajanja. Da ne duljim, filmove neće biti ali će biti još fotografija.

Kojim putem će Litorine napustiti Hrvatsku ... to Vam u ovome trenutku doista nemogu reći jer ni ja (još) neznam ali pretpostavljam da će preko Zagreba ali ostavimo mogućnost da odu i preko Slovenije.

Jedino znam kuda neće ... preko mora :mrgreen: :)o~~

*****
Zaboravio sam napisati: što se tiče watermarka ... on nažalost mora biti tu gdje je. Već sinoć su mladi "junaci" sa zagrebačkog foruma "ukrali" vijest pa ako već kradu onda neka kradu i fotografije :mrgreen: (to se nažalost nemože desiti u ovom stoljeću jer sam ja tamo persona non grata). Nažalost zbog toga "trpe" ostali 4umi u regiji (osim mojih jer na njima su potpisi normale veličine i dolje desno).

Nadam se da uvažavate ove razloge!
Pozdrav iz Rijeke
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Thomcro, ni problema z watermarki! Sem slišal za te probleme pri vas vendar mislim da objavljanje na drugih železniških forumih pri vas ni takšen problem kot pa objave na vijesti.hr, 24sata.hr itd.

Glede dolžine videa - koliko imaš dolge? Tin€ je pred kratkim naložil nekoliko videov (cabride) na YouTube in recimo zadnji iz Ljubljane do Jesenic traja skoraj 60 min. Resda ni v HD ampak 480 pix po višini. Mogoče bi Ti on lahko kaj pomagal?
Goran
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a Tono »

Ti vodni žigi v celoti pokvarijo fotografije, zato temam s tako označenimi slikami običajno ne sledim.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Molim Vas ... napisao sam da videa neće biti i poštujte to da je watermark tu gdje je. Nemojte o tome raspravljat jer to je totalno kriva rasprava! Nije stvar gdje je moj potpis već što je HŽ prodao nešto čega više neće biti a trebalo je ostati u HR.

Molim Vas!
Pozdrav iz Rijeke
wiggum
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 08.06.2010, 14:10

Re: HŽ 6011 (Litorine/Gomulke)

Odgovor Napisal/-a wiggum »

thomcro napisal/-a:Ne djeco draga....
....
...Zaboravio sam napisati: što se tiče watermarka ... on nažalost mora biti tu gdje je. Već sinoć su mladi "junaci" sa zagrebačkog foruma "ukrali" vijest pa ako već kradu onda neka kradu i fotografije :mrgreen: (to se nažalost nemože desiti u ovom stoljeću jer sam ja tamo persona non grata). Nažalost zbog toga "trpe" ostali 4umi u regiji (osim mojih jer na njima su potpisi normale veličine i dolje desno).

Nadam se da uvažavate ove razloge!
Eh djede dragi,
ako imate nešto za prigovoriti, prigovarajte na mjestu gdje su ti ljudi, a ne iza leđa na drugim forumima. Joj da, banirani ste Slika pa ne možete, pitam se zašto- možda zbog ovakvog bahatog i umišljenog ponašanja?
Znači nešto se dogodi u Iraku i CNN prvi objavi, pa Al Jazeera koja druga objavi je lopov jer krade tuđe vijesti? Koliko se puta vijesti posuđuju s foruma na forum? Jako puno puta i nitko se do današnjeg dana nije žalio na to, ali evo sad imamo pobjedinka.
Pa ovaj prijevoz se nije događal iza očiju javnosti da bi to bila neka tajna ili nešto, pa zato ne vidim što je tu ukradeno?

I koji je to zagrebački forum? Zeljeznice.net? Server nije u Zagrebu, vlasnik nije iz Zagreba- po čemu je to onda zagrebački forum?

A ovaj watermark... Kao da prvi ekskluzivno vidimo sliku Kate Middleton i Davida Beckhama u krevetu dok ih gola Beyonce pokraj snima :roll: :roll:


Možda neki jesu mladi "junaci", ali barem nisu stari papci da iza leđa blate sudržavljane (s purgerskog foruma) po stranim forumima. Ništa drugo nego sramota i izdaja!
Odgovori