Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Končana je gradnja odseka med Dunajem in Sankt Pöltnom.
Potniški vlaki bodo začeli voziti z novim voznim redom (9.12.2012), vozni čas pa bo krajši za 15 minut.

Promo vožnja z Railjetom:

Povezava na video

Testni ICE-S:

Povezava na video

...
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a igor72 »

waw...ke tunel :shock:
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Budnik
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 29
Pridružen: 20.01.2010, 23:48

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a Budnik »

ku naši med ležečami in pivko :mrgreen:
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a sikos »

Lepo, res. Če bi v Sloveniji imeli kaj takega, tako hiter vlak... [-o<
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4297
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

sikos napisal/-a:Lepo, res. Če bi v Sloveniji imeli kaj takega, tako hiter vlak... [-o<
Samo na relaciji MB-LJ pa še to vzporedno z avtocesto bi šlo.

Torej bo na njej hitrost 250 km/h al lahko ICE pelje hitreje :?:
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a space »

Re 4/4 napisal/-a:
sikos napisal/-a:Lepo, res. Če bi v Sloveniji imeli kaj takega, tako hiter vlak... [-o<
Samo na relaciji MB-LJ pa še to vzporedno z avtocesto bi šlo.

Torej bo na njej hitrost 250 km/h al lahko ICE pelje hitreje :?:
Ti časi so zamujeni.
Trenutno se naši kregajo v parlamentu in vreščijo en na drugega.
Lepo te prosim,še ene uboge reforme niso sposobni sprejeti.Naši novinarji jih pa še dodatno vzpodbujajo
namesto da bi jim pod nos servirali realne zadeve... :evil:
Ti pa sanjaš o tako velikem projektu. :D
bohinjc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 20.04.2012, 11:27

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a bohinjc »

odvisno od serije ICE 2 do 280km
ICE 3 330km
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

bohinjc napisal/-a:odvisno od serije ICE 2 do 280km
ICE 3 330km
ICE3 nikjer ne vozi 330km/h, največ 300 km/h.
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a Dino S »

petindvajsetka napisal/-a:
bohinjc napisal/-a:odvisno od serije ICE 2 do 280km
ICE 3 330km
ICE3 nikjer ne vozi 330km/h, največ 300 km/h.
V Franciji vozi 320 km/h.
...
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4297
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

space napisal/-a: Ti pa sanjaš o tako velikem projektu. :D
Js nič ne sanjam [-X . Že zdavnaj obupal na vseh področjih :roll: ... Tak pač je, znanec mi vedno pravi. "Ljubim domovino samo države ne" in mu dam prekleto prav... Če jo zgradijo tut prav če pa ne pa tut prav #-o ...
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1950
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Pravkar sem jo "prevozil" relacijo med Dunajem in St. Poltnom, z 250 km/h. Zanima me, kje so vzroki za omejitev samo na 250, saj je proga večidel ravna. Po Italiji imajo po podobnem terenu proge hitrosti za 300 km/h in več.
O tem, da bi se kdaj tako peljal med Mariborom in Ljubljano so pa verjetno samo sanje.
preglednik
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Hehehe, nova proga vzporedna z avtocesto med MB in LJ so mokre sanje iz katerih vsaj za časa naših življenj ne bo nič! :twisted: Če nam bo v roku pol stoletja uspelo (delno) rekonstruirati obstoječo progo čez Zasavje in Savinjsko dolino ter s tem dvigniti povprečno hitrost intercity vlakov za 20%(recimo navadni intercity) oziroma za 30%(pendolino), smo zmagali še vsaj za 22. stoletje. =D> :wink: V praksi bi to pomenilo, da bi navadni intercity vozil s povprečno hitrostjo okoli 95 km/h, pendolino pa okoli 115 km/h, kar so povsem solidne oz. že zelo dobre povprečne hitrosti. Danes vozi pendolino na relaciji MB-LJ s povprečno hitrostjo cirka 88 km/h. Če bi bila ob rekonstrukciji proga LJ-MB nekoliko krajša zaradi nekaj tunelov, bi jo pendolino prevozil v dobri uri, recimo v 1h in 10 min, kar bi bilo za naše potrebe več kot spodobno in v vsakem primeru hitreje kot z avtom. V naslednje pol stoletja bi pa lahko Vmax na najbolj ravnih delih proge še dodatno dvignili s 160 km/h na 200-250 km/h in s tem čas potovanja morda skrajšali še za četrt ure na okoli 55 minut. To je pa tudi največ, kar si lahko obetamo v naslednjih 50-100 letih na tej relaciji, tj. razpolovitev časa potovanja z najhitrejšim vlakom čez 100 let. :mrgreen:
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1950
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Vprašanje, če bodo takrat še vlaki...
preglednik
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Za vlake ne vem, mene pa takrat sigurno ne bo več. :mrgreen:
sncf
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 02.10.2011, 10:42

Re: Westbahn: Wien - Sankt Pölten

Odgovor Napisal/-a sncf »

Pozdravljeni! Sem novinec na forumu. Pred dvema tednoma sem tudi jaz prevozil ta odsek hitre proge med Wien Westbahnhofom in St. Poeltnom. Za eno odraslo in eno otroško povratno vozovnico sem odštel malo več kot 30 eurov, kar je dokaj solidna cena glede na to, da prevoziš 60km v vsako smer in da vozovnica velja za vse vlake na tej relaciji ta dan. Na približno vsake pol ure odpelje vlak proti St. Poltnu. Odločal sem se ali za pot izberem Railjeta iz Budimpešte, ki je pot nadaljeval proti Munchenu ali ICE DB iz Dunaja proti Dortmundu. Ker sem prvič v življenju videl Railjeta, sem ga enostavno moral preizkusit. Vlak je bil sestavljen iz dveh kompozicij railjetov. Tukaj pa je sledi šok... na vlaku ni bil prost niti EDEN sedež, tudi v premium razredu, ki je dvakrat dražji , je bilo vse polno. Toliko ljudi v življenju še nisem videl na vlaku. Ampak vseeno je bila vožnja stoje udobna in brez tresljajev tudi pri 230km/h, kar je bila maksimalna hitrost, ki smo jo dosegli. Preveril sem tudi ponudbo v restavraciji, ki je bila tudi nabito polna. Ponudba je zelo velika, cene so solidne, po vlaku pa natakarica vozi tudi voziček z nescafe avtomatom za kavo za razliko od črne sladkane vode, ki so jo stregli včasih na pohorcu.
Pot do St. Poltna je minila zelo hitro, sem pa bil tudi presenečen ko smo na postajo čez kretnice uvažali s 120km/h-me je kar pošteno premetavalo po vagonu:) Na postaji sem si šel ogledat tudi štuc MariazellerBahna, ns katerem je stal nek zasebni motornik. Če hočete imam vse tudi poslikano tako da lahko nalepim tudi kaj slik z mojega potovanja;) Lp Sncf
Odgovori