Informacije o OBB

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

grizeldi napisal/-a: 22.03.2024, 15:05 Uf, drugi razred sedeži na prvi pogled zgledajo precej manj udobni kot pri prejšnjih railjetih. Bomo videli kako je s tem dejansko v praksi.
Si ziher? Ravno sedeže so pri originalnih Railjetih najbolj kritizirali, za te nove pa so imeli različne izvedbe razstavljene po postajah, da so jih bodoči potniki lahko preizkusili in zanje glasovali.
Morda v kupejih znajo biti res problem, ker nasloni za glavo nimajo "ušes".
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1951
Pridružen: 20.09.2006, 16:24
Kraj: Primorska

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Meni so pa tisti sedeži z veliko mizo vmes zelo všeč. Delujejo sicer malo retro, so pa pa sigurno enako udobni kot tisti v avtobusni razporeditvi, ki danes na sodobnih vlakih žal prevladujejo. To, da ima novi RJ tudi kupeje, pa kaže na to, da OBB zelo dobro sledi potrebam in željam potnikov.
preglednik
jusko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 87
Pridružen: 23.11.2020, 18:43
Kraj: Jesenice

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a jusko »

Ne vem kako naj rečem temu,incident,napaka v komunikaciji,organizaciji? Danes je zaradi del zaprta proga Jesenice-Beljak,se pravi nadomestni avtobusni prevozi. Govorim o vlaku 314 Ljubljana-Beljak,prihod na Jesenice 18:27,odhod proti Beljaku 18:31. Vlak je imel ob prihodu na Jesenice okoli 10minut zamude. Nadomestna busa sta odpeljala iz Jesenic okoli 18:35,ne da bi pričakala vlak in potnike za prestop v Beljak. Se ve kaj sledi,slaba volja potnikov,prometnika,telefonski klici tja in sem..meni se to zdi kar velika napaka Öbb-ja,saj sta njihova Postbusa čakala na Jesenicah in prezgodaj odpeljala
Railjet1
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 17
Pridružen: 21.10.2023, 21:40
Kraj: Villach / Beljak / Villaco

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a Railjet1 »

jusko napisal/-a: 23.03.2024, 21:18 Ne vem kako naj rečem temu,incident,napaka v komunikaciji,organizaciji? Danes je zaradi del zaprta proga Jesenice-Beljak,se pravi nadomestni avtobusni prevozi. Govorim o vlaku 314 Ljubljana-Beljak,prihod na Jesenice 18:27,odhod proti Beljaku 18:31. Vlak je imel ob prihodu na Jesenice okoli 10minut zamude. Nadomestna busa sta odpeljala iz Jesenic okoli 18:35,ne da bi pričakala vlak in potnike za prestop v Beljak. Se ve kaj sledi,slaba volja potnikov,prometnika,telefonski klici tja in sem..meni se to zdi kar velika napaka Öbb-ja,saj sta njihova Postbusa čakala na Jesenicah in prezgodaj odpeljala
„ÖBB-Schienenersatzverkehr“ pogosto ne deluje dobro …
taurus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 118
Pridružen: 31.01.2008, 18:10

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a taurus »

Na žalost ÖBB sploh ne čakajo več zamud, zadnjič je naš MV 214 prispel v Beljak ob 9 22, vlak za Salzburg ob 9 16 je že odpeljal (naslednji komaj ob 11 16), tudi vlaka za Celovec ob 9 20 ni več bilo (naslednji komaj ob 10 20). V Gradcu se za Dunaj tudi Croatie in Drave ne čaka več. V Špilju vlak za Gradec ob 9 00 odpeljaj - čeprav je naš LP prispel ob 9 04 - naslednji za Gradec ob 10 00, ravno v tej uri pa ni polurnega vlaka.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

taurus napisal/-a: 24.03.2024, 12:05 Na žalost ÖBB sploh ne čakajo več zamud, zadnjič je naš MV 214 prispel v Beljak ob 9 22, vlak za Salzburg ob 9 16 je že odpeljal (naslednji komaj ob 11 16), tudi vlaka za Celovec ob 9 20 ni več bilo (naslednji komaj ob 10 20). V Gradcu se za Dunaj tudi Croatie in Drave ne čaka več. V Špilju vlak za Gradec ob 9 00 odpeljaj - čeprav je naš LP prispel ob 9 04 - naslednji za Gradec ob 10 00, ravno v tej uri pa ni polurnega vlaka.
Tu ne gre za čakanje med različnimi vlaki, temveč za čakanje nadomestnega prevoza za isti vlak! Zato je jeza zelo upravičena.
jusko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 87
Pridružen: 23.11.2020, 18:43
Kraj: Jesenice

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a jusko »

TGV Lyria napisal/-a: 24.03.2024, 14:04

Tu ne gre za čakanje med različnimi vlaki, temveč za čakanje nadomestnega prevoza za isti vlak! Zato je jeza zelo upravičena.
Ja,o tem govorim,kako so zrihtali ne vem,ampak v najslabšem primeru so morali potniki za Beljak čakati na vlak oz.nadomestni prevoz za vlak EN414,ki odpelje iz Jesenic šele ob 23:10,se pravi skoraj 5ur nepotrebnega čakanja na Jesenicah zaradi Öbb-jeve napake.oz šoferja teh dveh nadomestnih busov nista vedela da je dejansko treba čakati,tudi če je zamuda?..več je možnih vzrokov,ampak to naj se ne bi dogajalo,kajne?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a desiro »

Po drugi strani pa öBB reklamacije rešuje efektivno, in dokaj ugodno, dne 28. 3. sem tako iz Münchna proti Ljubljani izbral vlak EC 219 z zvezo z RJ xxx iz Sbg do Villacha in vezo na D 319.
EC 219 je v prihodu v München zamujal cca 10 min, vendar so pri obračanju vlaka nabrali dodatnih 40 min zamude hja DB.
Po progi (nemška stran) so nas nato prehiteli še RJX in Westbahn. RJ v Salzburgu ni čakal, saj nihče ne pričakuje da je nekdo vezan prav na ta RJ in D 319. Po obisku Service point sem brez težav prejel vavčerje za hotelsko namestitev, kateri niso bili vezani na kraj. Zaradi večje izbire namestitve sem prenočil v Slazburgu, v hotelu katerega nočitev z zajtrkom bi glede na njihovo spletno stran in Booking stala okrog 210 €.

Me prav zanima če ima SŽ tudi sklenjeno pogodbo s hotelom, ali bi bil potnik prepuščen samemu sebi in dobil povrnjen max znesek ki pripada po direktivi o pravicah potnikov, to je 80 €, za kar vemo se dogledne hotelske sobe iz zdajle na jutri najbrž ne da dobiti.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Odgovori