Trans-sibirska železnica

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
preverjevalec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 66
Pridružen: 10.02.2013, 0:54

Trans-sibirska železnica

Odgovor Napisal/-a preverjevalec »

A se je že kdo peljal z njo :train2 ?

Baje se voziš cca. 1 teden (iz Moskve v Vladivostok) :s1.
Sej obstajajo tuš kabine na tem vlaku, a se to cel teden nič ne umivaš :-k?
Only fools never change!
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Trans-sibirska železnica

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Ko so z njo vozili Stalinove ujetnike v Vladivostok (takrat je to trajalo kakšne tri tedne), so se nekje na sredi enkrat ustavili, da so se lahko malo očedili. Tako opisuje v nekem romanu Solženicin. Danes, ko traja potovanje samo dober teden, so menda to opustili :mrgreen:
preglednik
preverjevalec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 66
Pridružen: 10.02.2013, 0:54

Re: Trans-sibirska železnica

Odgovor Napisal/-a preverjevalec »

preglednik napisal/-a:Ko so z njo vozili Stalinove ujetnike v Vladivostok (takrat je to trajalo kakšne tri tedne), so se nekje na sredi enkrat ustavili, da so se lahko malo očedili. Tako opisuje v nekem romanu Solženicin. Danes, ko traja potovanje samo dober teden, so menda to opustili :mrgreen:
Preglednik ali pa kdorkoli drug :who, a obstajajo taki vlaki oziroma vagoni s tuš kabinami :hmm? Domnevam, da bi lahko obstajali [-o<, saj bodo v kratkem (če že niso) naredili tudi take avtomobile s katerimi bomo lahko leteli po zraku (navedeno sem pred kratkim prebral nekje na internetu, vendar se ne spomnim kje) :uuuaavv!
Only fools never change!
Uporabniški avatar
ICE
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 02.01.2013, 10:36

Re: Trans-sibirska železnica

Odgovor Napisal/-a ICE »

preverjevalec napisal/-a:
preglednik napisal/-a:Ko so z njo vozili Stalinove ujetnike v Vladivostok (takrat je to trajalo kakšne tri tedne), so se nekje na sredi enkrat ustavili, da so se lahko malo očedili. Tako opisuje v nekem romanu Solženicin. Danes, ko traja potovanje samo dober teden, so menda to opustili :mrgreen:
Preglednik ali pa kdorkoli drug :who, a obstajajo taki vlaki oziroma vagoni s tuš kabinami :hmm? Domnevam, da bi lahko obstajali [-o<, saj bodo v kratkem (če že niso) naredili tudi take avtomobile s katerimi bomo lahko leteli po zraku (navedeno sem pred kratkim prebral nekje na internetu, vendar se ne spomnim kje) :uuuaavv!
Nekateri spalniki imajo tudi tuš.
Lp ICE
By InterCity Express
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Trans-sibirska železnica

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

naš preverjevalec bi se na vsak način rad peljal z vlakom/spalnikom s tušem. Sam sem se pred nekaj leti peljal čez Finsko (Oulu-Helsinki), seveda sem izbral najprimernejši dan, se pravi kresno noč, ko je dan najdaljši, se pravi v tistih krajih ni noči....... Ampak spalnik je imel tuš (moja karta sicer v prvem nivoju), na drugem nivoju ima pa vsak oddelek tuš. Povezava na VR da boš verjel in videl kako to izgleda. Vožnja je bila sicer prav prijetna, skoraj tako kot smučarski tek iz Ruske na Švedsko mejo lani marca.

LPL
preverjevalec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 66
Pridružen: 10.02.2013, 0:54

Re: Trans-sibirska železnica

Odgovor Napisal/-a preverjevalec »

S takim vlakom bi se lahko npr. peljali ne samo čez Sibirijo :zima ampak tudi po Evropi od mesta do mesta in bi bivali kar na vlaku, ker bi imel vse kar rabiš - WC :wc, kopalnico, jedilnico, spalnico :sleep, verjetno tudi televizijo in internet :kufe2 :-D :-D :-D.

Če pa bi dodali še vagon z bazenom, savno in jacuzzi-jem, bi bilo pa špica :wink:.

Vozili bi se npr. ene par ur do prvega večjega mesta, se malo sprehodili po mestu, si pogledali znamenitosti (take in drugačne :mrgreen:) ter se vrnili nazaj in gasa :train1.

Ko bi šli pa nazaj iz končne postaje, pa bi se ustavili po drugih večjih mestih, ki bi bili na poti :-D.

Vožnja z vlakom je čisto nekaj drugega kot z avtobusom ali letalom, v udobnem vlaku se počutiš kot v zibelki 8)!
Only fools never change!
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Trans-sibirska železnica

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Pozabil si na vagon s peskovnikom, živalskim vrtom in vrtičkom za samooskrbo :mrgreen:
preverjevalec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 66
Pridružen: 10.02.2013, 0:54

Re: Trans-sibirska železnica

Odgovor Napisal/-a preverjevalec »

ŽAT32 napisal/-a: Pozabil si na vagon s peskovnikom, živalskim vrtom in vrtičkom za samooskrbo :mrgreen:
Res je, čisto sem pozabil na ta vagon :m1, napačno sem predvideval :-?, da bil lahko imeli živalski vrt in vrtiček za samooskrbo v vagonu z restavracijo :hmm, peskovnik pa v družinskih kupejih :-k, hvala da si me spomnil :wink:!

Obenem sem prav lepo zahvaljujem tudi ICE-u in Ljubitelj-u za zgoraj navedene informacije in vse 3 prav lepo pozdravljam 8)!
Only fools never change!
Odgovori