Zagreb-Split

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
malimali21
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 21.04.2012, 21:35

Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a malimali21 »

Za letošnje poletje sem si zadal potovati z vlakom iz Zagreba v Split z nočnim vlakom. Zdaj pa me zanimajo izkušnje drugih če je kdo potoval z nočnim vlakom iz Zagreba do Splita in nazaj. Načrtujem pa nočno vožnjo.
Da povem pa čeprav je mogoče hitro ampak odpravil se bom konc avgusta saj predvidevam da je tedaj manj gužve na teh vlakih. Ker sem iz Maribora imam zelo dobro povezavo zvečer in samo v Zagrebu prestopim za Split!

Zdaj pa mi povejte vaše izkušnje. Kaj priporočate rezervacijo sedeža?
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a cokla »

Mislim, da brez rezervacije potovanje ni niti mogoče...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a nik »

U sezoni ima tri para noćnih vlakova između Zagreba i Splita.

B 1823 (sezonski, veza sa EC 213 Mimara)
(Osijek, Vinkovci,) Zagreb Gl.Kol. 21.45, Ogulin 23.25-23.40, Gospić 2.02-2.08, Knin 3.58-3.59, Split 5.58
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php? ... 014&styl=r" onclick="window.open(this.href);return false;

B 825 (cjelogodišnji, veza sa EC 159 Croatia)
Zagreb Gl.Kol. 23.05, Ogulin 0.40-0.52, Gospić 3.06-3.07, Knin 4.57-4.58, Split 6.54
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php? ... 014&styl=r" onclick="window.open(this.href);return false;

B 1204 Adria (sezonski međunarodni, vozi dva puta tjedno)
(Moskva, Praha,) Budapest-Keleti 18.00, Székesfehérvár 19.13-19.17, Siófok 19.59-20.01, Nagykanizsa 21.55-21.57, Gyékényes 22.20-22.42, Koprivnica 22.55-22.58, Zagreb Gl.K. 0.08-0.15, Ogulin 1.46-1.58, Split 8.48
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php? ... 014&styl=r" onclick="window.open(this.href);return false;

Od jeseni vjerojatno više neće voziti niti jedan izvan sezone...
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a nik »

Evo i 'putopis' Željka Halambeka od prošlog ljeta...

http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... /?p=441807" onclick="window.open(this.href);return false;

Slika

Ja sam ga slikao prilikom polaska iz Zagreba.
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a nik »

I, također Željkov, 'putopis' od prije nekoliko godina ali u spavaćem vagonu.

http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... /?p=236650" onclick="window.open(this.href);return false;

Nažalost, nakon nekoliko godina, neke slike već fale u ovom 'putopisu'...
malimali21
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 21.04.2012, 21:35

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a malimali21 »

Hvala Nik
Točno s tem bom šel: B 825 (cjelogodišnji, veza sa EC 159 Croatia) in to 22.8.2014 in upam da ne bo ker je to že proti koncu avgusta pretirane gneče!
Vračam pa se potem 31.8.2014 tudi z nočnim.
Namreč grem na otok Korčula in me zanima ali veš ti Nik ali pride vlak točno v split oziroma se drži tega voznega reda ali po večini zamuja. Vem da se zgodijo nepredvidljivi dogodki ampak zanima me do 7.25 moram bit v Splitu da imam vezo z trajektom za Korčulo mesto ker če ne morem čakat drugi trajekt!

Pa še eno vprašanje če mi kdo zna razložit ker se na to nič ne poznam. Vem da je WLee vagon spalni vagon kakšna pa je potem razlika med Bl in Bee in Bcl kaj je bolj udobno.
Namreč ker če ne bo gužve bom si kar prilastil en prostor, da bom sam in me zanima kateri vagon oz. sedeži so bolj udobni za spanje.
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a STIB »

22.8.2014 (pet/sob) vlak sigurno ne bo prazen, prav nasprotno!
31.8.2014 (ned/pon) bo verjetno nekaj manj potnikov, prazen pa tudi ne bo.
lp iz Zagreba
ZDRU
malimali21
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 21.04.2012, 21:35

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a malimali21 »

STIB saj ne pravim da bi bil prazen če bo možnost pa bom izkoristil, da bi bil sam!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a cokla »

malimali21 napisal/-a:STIB saj ne pravim da bi bil prazen če bo možnost pa bom izkoristil, da bi bil sam!
Z vlakom potovati sam je kot z gas masko vijolice vohat. Na vlaki se spoznava ljudi...se pogovarja...se druži... :roll:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Meh 362
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 321
Pridružen: 22.02.2011, 18:08

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a Meh 362 »

Naj še jaz dodam svoje izkušnje s potovanjem Zagreb-Split:
Pred dvema letoma sem sredi julija za potovanje izbral vlak, ki ima odhod iz ZG Gl. kolodvora odhod ob 21.45. Ker si vozovnice prej nisem rezerviral, mi je prodajalka prijazno rekla, da verjetno ne bo prostega sedeža in naj raje počakam na vlak ob 23.05. Seveda sem takoj ob prihodu vlaka na peron izbral svoj kupe in se udobno namestil. Vlak se je medtem začel vztrajno polniti...in se napolnil do zadnjega kotička. Nato je do mojega kupeja prišla backpackerka iz Anglije, ki je v svoj kupe povabila še 4 prijateljice, ki pa so zaudarjale po alkoholu in s svojimi umazanimi čevlji dodobra "zapackale" sedeže kljub mojemu in sprevodnikovemu prigovarjanju, naj dajo noge dol. In tako sem stisnjen s svojo prtljago celo noč trpel ob njih vse do Splita in si rekel-nikoli več brez rezervacije!

Zato moj nasvet: Rezerviraj! :mrgreen:
Lep pozdrav
malimali21
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 21.04.2012, 21:35

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a malimali21 »

Meh 362 to vsekakor bom naredil saj si bom že prej kupil karto!
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a nik »

malimali21 napisal/-a:Hvala Nik
Točno s tem bom šel: B 825 (cjelogodišnji, veza sa EC 159 Croatia) in to 22.8.2014 in upam da ne bo ker je to že proti koncu avgusta pretirane gneče!
Vračam pa se potem 31.8.2014 tudi z nočnim.
Namreč grem na otok Korčula in me zanima ali veš ti Nik ali pride vlak točno v split oziroma se drži tega voznega reda ali po večini zamuja. Vem da se zgodijo nepredvidljivi dogodki ampak zanima me do 7.25 moram bit v Splitu da imam vezo z trajektom za Korčulo mesto ker če ne morem čakat drugi trajekt!

Pa še eno vprašanje če mi kdo zna razložit ker se na to nič ne poznam. Vem da je WLee vagon spalni vagon kakšna pa je potem razlika med Bl in Bee in Bcl kaj je bolj udobno.
Namreč ker če ne bo gužve bom si kar prilastil en prostor, da bom sam in me zanima kateri vagon oz. sedeži so bolj udobni za spanje.
Bl i Bee su vagoni sa sjedalima dok je Bcl vagon sa ležajima (kušet). U ovom slučaju Bee ima prostor za bicikle. Doplata za Bcl je osjetno manja nego za WLee.

Na slici je Bcl.
Slika

Ako želiš biti siguran da nećeš zakasniti idi sa onim sezonskim vlakom u 21:45. Valjda možeš iz Maribora uloviti neku vezu na njega sa presjedanjem u Zidanom Mostu. Mimara iz Zidanog Mosta kreće u 19:27.
malimali21
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 21.04.2012, 21:35

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a malimali21 »

Ali mi zna kdo povedati koliko stane od Zagreba do Splita ležalnik in koliko spalnik?
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a cokla »

malimali21 napisal/-a:Ali mi zna kdo povedati koliko stane od Zagreba do Splita ležalnik in koliko spalnik?
http://www.udaljenosti.com/vozni-red-vl ... ene-karte/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdaj pa se malo potrudi...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Zagreb-Split

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

cokla napisal/-a: Z vlakom potovati sam je kot z gas masko vijolice vohat. Na vlaki se spoznava ljudi...se pogovarja...se druži... :roll:
Ni nujno... :wink:
Odgovori