Proga Domodossola-meja s Švico

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Proga Domodossola-meja s Švico

Odgovor Napisal/-a maxima »

Pozdravljeni... to temo odpiram zato, ker me zanima, kakšna je razporeditev el.napetosti po postaji Domodossola.Mi je nekam čudno,da so do meje še postajališča s 15 kV. Zanima me tudi,ali je speljan predor pod zemljo proti C? Hvala za odgovore :D
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Proga Domodossola-meja s Švico

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

maxima napisal/-a:Pozdravljeni... to temo odpiram zato, ker me zanima, kakšna je razporeditev el.napetosti po postaji Domodossola.Mi je nekam čudno,da so do meje še postajališča s 15 kV. Zanima me tudi,ali je speljan predor pod zemljo proti C? Hvala za odgovore :D
Postaja Domodossola ima od severa proti jugu(tako tovorna, kot potniška): 15 kV, mrtvi vod, 3 kV Zato IR iz Švice vozijo vedno z push-pull-om. Lokomotiva je na sklepu. Torej je krmilni vagon na mrtvem vodi, lokomotiva pa še vedno pod 15 kV.

Predor proti C? :-k
Med mejo z Švico in Domodossolo je 7 predorov + mejni Simplon, ne vem kateri predor imaš v misli, razen tega je še predor na postaji začetna postaja lokalne proge Domodossola-Locarno, ki je napajana z 1,4 kV sistemom.
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Proga Domodossola-meja s Švico

Odgovor Napisal/-a maxima »

Ups mislu sm CH... Se pravi je ne meji simplon.Ampak ma postaji je odcep na strani proti švici.Je tisti tudi 15kV
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Proga Domodossola-meja s Švico

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

maxima napisal/-a:Ups mislu sm CH... Se pravi je ne meji simplon.Ampak ma postaji je odcep na strani proti švici.Je tisti tudi 15kV
Ja v predoru Simplon je meja.

Tisti odcep, če gledaš proti Švici, gre desno čez reko Toce v Locarno. Tisti je elektrificiran z 1,4 kV. (Ferrovia Domodossola-Locarno). Razen, če si imel v mislih še kakšen slepi tir. :roll:

Na jugu pa imaš progi za Novaro in Milano.
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Proga Domodossola-meja s Švico

Odgovor Napisal/-a maxima »

ja pač slepi tiri proti CH ob reki
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Proga Domodossola-meja s Švico

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

maxima napisal/-a:ja pač slepi tiri proti CH ob reki
Slepi tir, ki gre ob reki in se konča malo naprej od postaje je na 15 kV. Če te še zanima, zakaj, je 15 kV v Italiji in ni mejna postaja Brig, ki je bližja meji, je razlog zato, ker so progo načrtovali Švicarji, financirali Francozi, gradili pa Italjani :mrgreen: In je bila logična poteza, da če je elektrificirana proga od Frutigena do Briga, so jo še podaljšali leta 1930 do same postaje Domodossola. Italjani so svojo progo do Domodossole elektrificirali šele po vojni.

Zadovoljen z odgovorom? :lol:
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Proga Domodossola-meja s Švico

Odgovor Napisal/-a maxima »

Oh jeah...Pa na tistih postajališčih se ustavljajo vlaki, peljejo tja tudi kakšne italjanske garniture :?:
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Proga Domodossola-meja s Švico

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Ne Italijani vozijo samo do Domodossole. Na postaje Iselle di Trasquera, Varzo, Preglia vozijo samo regionalci sbb-ja. Na Iselle vozi še avtovlak.
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Proga Domodossola-meja s Švico

Odgovor Napisal/-a maxima »

OK.Hvala
Odgovori