OFF TOPIC Železnica

Vse kar ne spada v ostale kategorije.
Odgovori
Nejc

OFF TOPIC Železnica

Odgovor Napisal/-a Nejc »

OFF TOPIC

Imam eno vprašanje, ki bi bil zelo vesel, da mi pomagajo tisti, ki se s tem bolj spoznajo!
Rad bi namreč v en računalnik povezal dve tipkovnici! Zdaj pa me zanima, preden nadaljujem, je to sploh izvedljivo?? :roll: Da bi bile obe aktivni, ko bi bili priklopljeni? Če je to izvedljivo, vam bom razkril na kakšnem projektu sem trenutno, če se seveda ne izjalovi! :D

Zaenkrat hvala, pa sorry za off topic železnica! :wink:

lp NS :wink:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Na USB jih priklopi. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Dolfe napisal/-a:Na USB jih priklopi. :wink:
Ne gre se zato, če je možno dve PS2 tipkovnici, ampak če je na splošno izvedljivo! Da bi ena delala, drugo pa nebi računalnik pet posto šmerku! :lol:

Bi rade volje sam te kombinaciji sprobal, a kaj ko nimam dveh tipkovnic! :oops:

Jutri pride nova! :D

lp NS :wink:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Zakaj ne bi bilo izvedljivo?

Mislim da je, le smiselno ravno ni. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dolfetova varianta je zagotovo najbolj enostavna. Imaš možnost recimo uporabiti kak preklopnik (KVM recimo), pa imaš lahko preklop iz ene tipkovnice na drugo na isti računalnik (plus miška recimo)....
Sicer sem sam imel že dve miški priklopljeni na isti računalnik sam se ne spomnim, ali sta bila tudi dva kurzorja ali ne; mislim da je bil samo en.
Goran
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Bi bilo zanimivo poskusit. Njega dni je na dragih Silicon Graphics delovnih postajah bilo možno priklopiti dve tipkovnici in dva monitora. Vsak uporabnik je delal pod svojim uporabniškim imenom brez težav (zadeva je delala na verziji Unixa - IRIX). Me zanima, kako bodo winsi (predvidevam, da delaš "pod" okni), prebavili dve tipkovnici....

Kar se dveh mišk tiče, je kurzor samo eden. Jaz imam na prenosniku občasno celo tri vhodne naprave za premik kazalca (kurzorja) in sicer miško, sledilno ploščicp (touchpad) in pa tisto tipkico med tipkami. Kazalec se odziva na vse tri, edino nisem pogruntal, kako se sistem odloči, katero napravo "poslušati" (verjetno tisto, ki prva pošlje signal...)

LP

Jože
Davči
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 16.10.2006, 19:46

Odgovor Napisal/-a Davči »

@nejc

Pozdravljen.

Ko sem videl tvoj post, sem šel nalašč priklopit dve tipkovnici na komp. in moram ti reči, da zadeva dela brezhibno. Ampak priklopi jih preko USB (kombinacija PS2 in USB ni preizkušena, ker imam obe tipkovnici USB) - itak so več ali manj vse tipkovnice sedaj z USB vtičem (seveda dobiš zraven PS2 adapter). Ko sem priklopil drugo tipkovnico, jo je komp. zaznal kot novo strojno opremo, zadevo "inštaliraš" in to je to. Ampak ne vidim smisla, drugače bi bilo priklopit eno tipkovnico in eno miš na dve ali več mašin (rabiš poseben switch). - jaz sem zadevo preizkusil tako, da sem vsako drugo črko v tem postu tipkal z drugo tipkovnico in špila zadeva bp.

LP David
Lep pozdrav

David
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Davči napisal/-a:@nejc

Pozdravljen.

Ko sem videl tvoj post, sem šel nalašč priklopit dve tipkovnici na komp. in moram ti reči, da zadeva dela brezhibno. Ampak priklopi jih preko USB (kombinacija PS2 in USB ni preizkušena, ker imam obe tipkovnici USB) - itak so več ali manj vse tipkovnice sedaj z USB vtičem (seveda dobiš zraven PS2 adapter). Ko sem priklopil drugo tipkovnico, jo je komp. zaznal kot novo strojno opremo, zadevo "inštaliraš" in to je to. Ampak ne vidim smisla, drugače bi bilo priklopit eno tipkovnico in eno miš na dve ali več mašin (rabiš poseben switch). - jaz sem zadevo preizkusil tako, da sem vsako drugo črko v tem postu tipkal z drugo tipkovnico in špila zadeva bp.

LP David
@Davči

Hvala za pojasnilo, torej gre, na USB zagotovo! Treba bo še preizkusiti USB in PS2!
Kolega Matic (@664-111) je poizkusil in pravi da ni šlo, druga tipkovnica se ni odzivala, verjetno je bila kombinacija USB in PS2, ne vem, naj sam pove, katero kombinacijo je izbral!

@Jože, želel bi obe aktivni tipkovnici, ne da bi enkrat uporabil eno, drugič drugo! Delam eno predelavo tipkovnice, kjer bi imel eno na tleh, drugo na mizi... :oops:
Vidim da se moram zjasniti do konca: to prdelano tipkovnico bi želel imeti kot budnik na tleh za simulator Pro Train Perfect! :D

Projekt ne sme pasti v vodo, to sem si zadal kot cilj! :!:

Torej, v akcijo, rabim še eno USB tipkovnico! :? NIč, hajd v šoping! :lol:

lp NS :wink:
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Gorchi napisal/-a:Dolfetova varianta je zagotovo najbolj enostavna. Imaš možnost recimo uporabiti kak preklopnik (KVM recimo), pa imaš lahko preklop iz ene tipkovnice na drugo na isti računalnik (plus miška recimo)....
Sicer sem sam imel že dve miški priklopljeni na isti računalnik sam se ne spomnim, ali sta bila tudi dva kurzorja ali ne; mislim da je bil samo en.
@Gorchi, lahko poveš kaj več o tem KVM switchu? Kako deluje?

Sicer pa sem tudi sam imel dve miški, in obe sta se odzivali, oziroma je bilo moč uporabljati!
Se spomnim da sem enkrat očetu priklopil nevede še eno miško, in ko sem mu nagajal, ga je tako razjezilo, da jo je takoj v kanto vrgel, češ klump hudičev! :lol: Seveda sem jo jaz pobral ven in mu obrazložil svojo hinavščino! :twisted:
Ko so obe miški aktivni, se obnašata nenadzorovano, kurzor skače po ekranu, ko zmešan! Slika

lp NS Slika
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Nejc napisal/-a:Vidim da se moram zjasniti do konca: to prdelano tipkovnico bi želel imeti kot budnik na tleh za simulator Pro Train Perfect!
In katero tipko bi pritiskal?
A ni potem bolje (kolikor dopuščajo finance), kupit volan s stopalkami in imaš še boljšo simulacijo? Seveda samo uporaba stopalk.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Brižitka 363 napisal/-a:
Nejc napisal/-a:Vidim da se moram zjasniti do konca: to prdelano tipkovnico bi želel imeti kot budnik na tleh za simulator Pro Train Perfect!
In katero tipko bi pritiskal?
A ni potem bolje (kolikor dopuščajo finance), kupit volan s stopalkami in imaš še boljšo simulacijo? Seveda samo uporaba stopalk.
ALT + Preslednica (v obratni smeri ne)

Dolfe, tema zaključena, prosim če spakaš v smeti to smet! Dosegel sem svoje, tipkovnici sem priklopil na USB in PS2 in pali! Slika

Hvala vsem za nasvete!

lp NS :wink:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Veseli me, da si rešil problem.

Ta tema je čisto v redu. Morda bi celo bolj pasala tja v "Trains simulator" ali pa v "ostalo".

Nikjer ni rečeno, da morajo vse teme biti v strogi zvezi z ajzenponom. Tale naj ostane kar odprta, morda se v njej najde še kakšno vprašanje in uporaben nasvet.

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Nejc napisal/-a: Hvala za pojasnilo, torej gre, na USB zagotovo! Treba bo še preizkusiti USB in PS2!
Kolega Matic (@664-111) je poizkusil in pravi da ni šlo, druga tipkovnica se ni odzivala, verjetno je bila kombinacija USB in PS2, ne vem, naj sam pove, katero kombinacijo je izbral!
Da še jaz svojo zgodbo povem :D , jaz nisem poskusil na standardnem računalniku, temveč na laptopu kjer pa ni delala tipkovnica ki je že zraven k laptopu, drugo tipkovnico sem priklopil prek USB
LP
Matic
Odgovori