Transalpina = lepota brez mej

Vse kar ne spada v ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
Brižita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 149
Pridružen: 08.12.2006, 15:51
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Brižita »

Kje bi lahko kupil tisto prvo knjigo (Transalpina)? Enkrat mi jo je nekdo pokazal in je res vredna nakupa, prav tako tista o Bohinjskem predoru, ki pa jo ni tako težko najti v knjigarnah in celo knjižnicah.

Hvala za informacije o knjigi.

L.P.
Miha
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Ne vem kaj imajo na zalogi, ampak marsikaj se dobi tudi v železniškem muzeju.
Uporabniški avatar
vagoncek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 28.09.2005, 11:25
Kraj: jesenice
Kontakt:

oj

Odgovor Napisal/-a vagoncek »

obe imam ker sem sodeloval pri snemanju DVD katerga tud imam
pred upokojitvijo sem bil zaposlen na muzejskem vlaku SZ kot referent za muzejske vlake
http://groups.msn.com/muzejskivlaki
Ketna
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 69
Pridružen: 07.02.2008, 16:01

Re: Transalpina = lepota brez mej

Odgovor Napisal/-a Ketna »

tir napisal/-a:Odpiram novo temo v kateri se bo govorilo o tansalpini.
Verjetno si mislil Transalpini. :wink:

Gre za pravi biser, ki ga še vedno ne znamo prav vrednotiti. Lahko da je vedno bolj popularna zadeva med turisti za prehod z avtom med Gorenjsko in Primorsko, vendar se v naših turističnih uradih (še) ne zavedajo njene vrednosti.

Ko sem pred leti govoril z angleškimi turisti, so me gledali z začudenjem, ko sem razlagal o njeni zgodovini in lepotah. Češ, da če da bi za kaj takega že morali ziher zvedeti vsaj v kakšnih turističnih prospektih.

Zakaj niso, pa je druga zgodba. Kaj hočemo, ni edini primer, ko se naši odgovorni ne zavedajo kaj imamo. Po mojem mnenju, bi že samo boljša publiciteta razpršila dvome o prihodnosti proge, saj je, skupaj s potekom Soške fronte in naravno lepoto krajev, poleg tehnično-kulturne dediščine, eden potencialnih svetovnih turističnih biserov.

Drugo knjigo sem prebral, na podlagi priporočila in lahko rečem, da je res izjemna. Vsa čast avtorju.
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Vsekakor:

Transalpina je zgreseno ime s katerim italijani imenujejo progo s Trsta do Jesenic, njeno pravo ime je Bohinjska proga (Wocheinerbahn). Ta je bila del Transalpine, prekoalpske zeleznice, ki naj bi povezovala Trst z Ceske Budjevocke (ce nisem zgreseno napisal). Bila je zgrajena tudi za se izogniti uporabi juzne zeleznice (Suedbahn, povezava Dunaj, Gradec, Maribor, Ljubljana, Trst, preko Semmeringa), ki je bila last zasebne druzbe (kapitala :) ).
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

zakaj pa si temo odprl med 'miniaturno, mehansko, elektronsko, programsko' ?
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re:

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

zbowe napisal/-a:Transalpina je zgreseno ime s katerim italijani imenujejo progo s Trsta do Jesenic, njeno pravo ime je Bohinjska proga (Wocheinerbahn)
Zanima me, ali bohinjska proga poteka od Jesenic, Nove Gorice, Krepelj mimo Repentabora do Trsta, ali poteka do Sežane, ali pa je krak preko Repentabora tudi del bohinjske proge Jesenice - Sežana?
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Transalpina = lepota brez mej

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Transalpina je bila zgrajena kot povezava Trsta (pristanišče) proti Jesenicam. Kasnejše politične razmere pa so privedle do povezave te proge na Sežano.
Tine
Odgovori