Avtorske pravice

Vse kar ne spada v ostale kategorije.
Nejc

Avtorske pravice

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Živjo!

Kolega @664-111 je našel na internetu en forum, na njem pa zelo zanimiv post, ki zadeva več ali manj vsakega z našega foruma :!:

V tem postu so objavljene vse fotografije, po domače rečeno kar pobrane. Zmotilo me je to, da avtor topica, niti vprašal ni, če sme objaviti bilo kaktero sliko (vsaj mene, za moje ni vprašal).

Nikjer pa tudi nisem zasledil, da bi bila kakšna povezava do našega foruma, ali kakšen drug naveden vir, s kod je avtor pobral slike.

Še ena zanimivost: dotični avtor je tudi član našega foruma :idea:

Kaj menite Vi o tem? Sam osebno nimam proti, da so moje slike objavljene, lahko bi vsaj vprašal če sme. :?

lp Nejc
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

No da pojasnim....odločil sem se, da predstavim naše železnice in sem seveda to probal naredit kar se dobro in najboljše slike ravno tukaj :D . Upam, da to koga ne moti, slike lahko tudi umaknem, navsezadnje so izbrane samo posamične, tako da nisem kopiral nobenega fotopisa in ga razglašal za svojega, na nekaterih slikah so dudi navedeni avtorji slik, tako da upam da ni kakih problemov. Navsezadnje mislim da ni nič narobe, da tako lepe slike vidi širši krog ljudi. Sem že dobil prošnjo, če lahko nekomu na mail pošljem karto, ker se je odločil za potovanje po Slovniji z vlakom.
Have a nice day!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

O.K. Načeloma nimam nič proti objavi svojih ( ki jih je kar nekaj ) slik.

Vendar : kljub temu , da si imel namen predstaviti Slovenijo v vsej svoji lepoti ( tudi to ti je uspelo v veliki meri ) si dolžan ( vsaj moralno ) obvestiti avtorje o svoji nameri. Ker: večina na omenjeni spletni strani misli ( in ti jih nisi demantiral ) , da si avtor slik.

Kako ti to zveni?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Marko
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 16.03.2008, 9:48

Odgovor Napisal/-a Marko »

Javna objava tujih fotografij brez izrecnega pisnega dovoljenja avtorja je jasna kršitev Zakona o avtorski in sorodnih pravicah. Prizadeti avtorji lahko sprožijo tožbi in zahtevajo odškodnino, ki strezni tudi tiste, ki so malo bolj pri denarju.

Kot fotograf lahko rečem, da je takšna izposoja oziroma kitenje s tujim perjem ne samo nezakonita ampak tudi moralno sprevržena.

Ker je taka kraja fotografij v Sloveniji pogosta, številni avtorji dvakrat premislijo, predno objavijo svoje slike na internetu.

Lep pozdrav, Marko
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Kaj čmo, takle mamo...
Če drugega ne, je vsaj talepe slikce na kup nabral in jih pošlihtal...

Pa vseeno E.L., tako se ne dela!

[-X
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Fant je še mlad in se uči. Bo za drugič vedel, da naj navede avtorje. ;)
Slika
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Kaj pa porečete na to, da se je na spletni strani SŽ-ja pojavilo kar 6 slik iz moje spletne strani in to brez predhodnega vprašanja.

Po eni strani čast zame po drugi pa navadna kraja.

Slike se nahajajo v podstrani Vizija 2015, PDF oblika. Mislim pa, da je še nekaj članov tega foruma prikrajšanih (okradenih).
Tine
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Tudi mojih slik je veliko in moram zato tudi podati svoje mnenje;
nič nimam proti objavi, AMPAK moral bi navesti izvor in avtorja, ker:
cokla napisal/-a: Ker: večina na omenjeni spletni strani misli ( in ti jih nisi demantiral ) , da si avtor slik.

Kako ti to zveni?
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

igor72 napisal/-a:Tudi mojih slik je veliko in moram zato tudi podati svoje mnenje;
nič nimam proti objavi, AMPAK moral bi navesti izvor in avtorja, ker:
cokla napisal/-a: Ker: večina na omenjeni spletni strani misli ( in ti jih nisi demantiral ) , da si avtor slik.

Kako ti to zveni?

Igor, se strinjam.


@E.L., nikakor ti nebi padla krona iz glave, če bi vsakega posameznika kontaktiral po ZS sporočilu. Lahko pa bi celo odprl temo in kar vse javno poprosil za privolitev. Prepričan sem, da ti je ne bi skoraj nihče odrekel.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a grega »

Mene sploh ne moti, da si si sposodil slike za drug forum, ampak moral pa bi vprašati nas, ki smo slikarli ter napisati od kod so slike(najmanj, da so iz tegala foruma).


MMG pred časom sem zasledil, da si na istem forumu limal slike v enem drugem postu, ampak sem misli, da imaš z avtorji slik vse zmenjen pa očitno ni tako.
Uporabniški avatar
mario
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 952
Pridružen: 03.04.2007, 13:13
Kraj: Na pravi strani Alp

Odgovor Napisal/-a mario »

Tudi moje slike so vmes ....
Ne bi več razpredal o etiki, ker so ostali že dovolj povedali, poleg slik navedi avtorje.
+
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

Veliko napako sem naredil, zato vas sedaj sprašujem, če smem še naprej objavljat sproti slike, dodam zraven še linke ali jih zbrišem. Se opravičujem...
Have a nice day!
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a grega »

Kar se mene in mojih slik tiče jih mirne duše objavljal le dodaj vir od kod jih imaš pa je.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Enako tudi z moje strani. Slike le objavi, dodaj pa tudi, čigave so, morda pa tudi en vir ali povezavo, s kod si jih pobral. :wink:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Lepo , da se napake zavedaš; kar se mene tiče:
grega napisal/-a:Kar se mene in mojih slik tiče jih mirne duše objavljal le dodaj vir od kod jih imaš pa je.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Odgovori