VIRUS

Vse kar ne spada v ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

VIRUS

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

dobio preko mail-a,ne znam jel' istinito ali da vidite.....
*Obavezno pročitaj i pošalji dalje!*

*VIRUS DOLAZI !*
Zdravo svima!
Sa Norton Anti-virusom sam provjerio i potvrdio, da je virus stvaran. Zato
pošaljite ovu poruku svim svojim kontaktnim naslovima-adresama.
MOLIM, ODMAH PROSLIJEDITE OVO UPOZORENJE SVIM PRIJATELJIMA, ČLANOVIMA
SKUPINA I GRUPA U KOJIMA STE I SVIMA S KOJIM IMATE KONTAKTE!

Budite oprezni u slijedećih nekoliko dana! Ne otvarajte nijednu poruku sa
sponom
*POSTCARD FROM HALLMARK*, ne gledajte na to, tko vam je poslao!
To je virus, koji otvori ikonu razglednice, koji sagori cijeli tvrdi disk C
na vašem računalu! Virus ćete dobiti od nekoga, ko ima vašu internet
email-adresu, zato je važno, da upozorenje pošaljete svim vašim kontaktnim
osobama. Bolje je proslijediti obavijest na 25 adresa, no da dobijete virus
kada ga otvorite. Ako primite poštu sa naslovom-adresom*POSTCARD*, nemojte
ni pomisliti, da bi ga poslali prijateljima i ne otvarajte ga! Odmah
ugasite računalo, to je dosad najgori virus - kako je objavio CNN!
Također Microsoft je objavio, da je to dosad najjačii uništavajući virus.
Mc Afee je taj virus otkrio jučer i protiv te vrste virusa dosad još nema
pomoći. Virus jednostavno uništi dio tvrdog diska, gdje su sačuvane vitalne
informacije.

*POŠALJITE OVU PORUKU SVIM VAŠIM PRIJATELJIMA!*
*ZAPAMTITE: AKO PORUKU POŠALJETE DALJE, ZAŠTITITI ĆETE SVE NAS!*
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: VIRUS

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Hvala @bubaiva 363. Za ta virus sploh nisem vedel.
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: VIRUS

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Mogoče bi podal link, na eno stran, od katere sem kopiral spodnji zapis:
Postcard from Hallmark

Trditev: Opozorilo, da bo virus v obliki razglednice z naslovom “Postcard” sežgal vaš trdi disk, potem ko boste odprli pošto z zgornjim naslovom.

Stanje: ZASTARELO / NERESNIČNO

Razlaga: Res je, da so pred leti (daljnega leta 2007) po mailih krožili razni virusi, vendar če imate antivirusni program, bi vam ga tako ali tako prestregel in odstranil, tudi če bi vam kdo poslal kaj takega. Zato je pomembno, da nikoli ne odpirate sumljivih priponk – to je vedno bila in ostaja najboljša zaščita!

Spodnje sporočilo bi lahko smatrali kot sumljivo že zaradi neumnosti, ki so v njem napisane: na primer, da bo virus zažgal vaš trdi disk. Kako le – s šibicami, z vžigalnikom?

Sklicuje se na velika in znana podjetja, kot so CNN, Microsoft, Norton antivirus, Mc Afee… Ni pa nobene povezave, ki bi vas popeljala na njihovo stran in te trditve podprla. Se pravi, da gre za trditve brez osnove.

Poduk glede podobnih verižnih pisem:

Priporočljivo je, da se trudimo upoštevati določena merila, da naprej posredujemo samo tisto, kar je resnično – dobro (pozitivno) – koristno… To in samo to lahko pošljemo naprej. Sicer ne! Če ne vemo, ali je nekaj resnično, to preverimo. Če ni moč preveriti, nikakor ne pošiljamo naprej, samo zato, ker bi lahko bilo resnično. Le kam to vodi? Če je to naš edini razlog, ker obstaja možnost, da je resnično – potem s tem odpremo vrata temu, da lahko pošljemo naprej kar koli in s tem sejemo strah in nelagodje med ljudmi. Ali ni škoda, če bližnjemu vcepljamo strah in to celo z lažno e-pošto?

In na koncu: če že moramo “pod nujno”, “za vsak slučaj” ali iz katerega koli drugega razloga poslati pošto naprej, PROSIM IZBRIŠIMO VSE EMAIL NASLOVE, ki prihajajo iz predhodnih sporočil. To, da se v sporočilih nahajajo celi ducati e-poštnih naslovov, to se ne bi smelo dogajati! To bi moral vsak sam ročno izbrisati, preden pošlje naprej. S tem vendar kršimo zasebnost osebnih podatkov. In email naslov to je! Saj vendar nočemo, da nekdo na koncu verige pobere te naslove in jih proda tistim, ki pošiljajo reklame za viagro, rolexe in ostale neumnosti. Da, nekateri služijo tudi na tak način!

Zato je pomembno, da kadar pošiljamo sporočila več naslovnikom hkrati, njihove emaile vpišemo v polje Skp (Bcc). V oklepaju je angleška oznaka. Polje Skp se v programu za pošiljanje e-pošte nahaja pod poljema Za (To) in Kp (Cc). V tem primeru nihče ne bo videl, komu je bilo sporočilo poslano.

Verižno pismo izgleda takole:

VIRUS PRIHAJA !

Zdravo vsem!

Z Norton Ati-virusom sem preveril in potrdil, da je virus resničen. Zato pošljite to sporočilo vsem svojim kontaktnim naslovom.

PROSIM, TAKOJ POSREDUJTE TOLE OPOZORILO VSEM PRIJATELJEM, DRUŽINSKIM ČLANOM IN VSEM, S KATERIMI IMATE KONTAKTE! Bodite pozorni v naslednjih nekaj dneh! Ne odpirajte nobenega sporočila s priponko POSTCARD FROM HALLMARK, ne glede na to, kdo vam ga bo poslal!

To je virus, ki odpre ikono razglednice, ki sežge celoten trdi disk C na vašem računalniku! Virus boste dobili od nekoga, ki ima vaš internetni naslov, zato je važno, da opozorilo pošljete vsem vašim kontaktnim osebam. Bolje je, da posredujete obvestilo 25. osebam, kot da dobite virus in ga odprete. Če prejmete pošto z naslovom POSTCARD, niti pomislite ne, da bi ga poslali prijateljem in ne odpirajte ga! Takoj ugasnite računalnik, saj je to doslej najhujši virus - kot je objavila CNN!

Tudi Microsoft je objavil, da je to doslej najbolj uničujoč virus. Mc Afee je ta virus odkril včeraj in proti te vrste virusom doslej še ni pomoči. Virus preprosto uniči del trdega diska, kjer so shranjene vitalne informacije. POŠLJITE TO SPOROČILO VSEM VAŠIM PRIJATELJEM!

ZAPOMNITE SI: ČE BOSTE OBVESTILO POSLALI NAPREJ, BOSTE ZAŠČITILI VSE NAS!
Isto zadevo z Postcard from Hallmark sem dobil 10.8.2010. Dolgo je tega....
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: VIRUS

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

ljudi,ja sam dao ovde to sto sam dobio,ima nas vise,mislim da ima nekog smisla,sad jeli staro ili novo,ne znam,meni je sve na D disku,na C je samo instalacija....ja ne brinem.....
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: VIRUS

Odgovor Napisal/-a milchy »

tale virus je šele nevaren .... :lol: :lol: :lol:


Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: VIRUS

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Milan s tem si me nasmejal... :D

Sicer pa, vsa opozorila, ki jih dobivate po mailih so po navadi neresnična. S tem se samo "bašejo" mail strežniki. #-o #-o
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: VIRUS

Odgovor Napisal/-a mmatja »

541-110 napisal/-a:Milan s tem si me nasmejal... :D

Sicer pa, vsa opozorila, ki jih dobivate po mailih so po navadi neresnična. S tem se samo "bašejo" mail strežniki. #-o #-o
:-k A potem tudi virusov ni... :hmm Kje pa jih drugače potem dobiš če ne preko mailov...Pa ne mi rečt, da še ni nikoli nobeden od forumašev kakšnega dobil na takšen, ali podoben način.... :twisted: Tako, da je po mojem vsako takšno ali podobno opozorilo potrebno vsekakor jemati skrajno resno...
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: VIRUS

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

mmatja napisal/-a:
541-110 napisal/-a:Milan s tem si me nasmejal... :D

Sicer pa, vsa opozorila, ki jih dobivate po mailih so po navadi neresnična. S tem se samo "bašejo" mail strežniki. #-o #-o
:-k A potem tudi virusov ni... :hmm Kje pa jih drugače potem dobiš če ne preko mailov...Pa ne mi rečt, da še ni nikoli nobeden od forumašev kakšnega dobil na takšen, ali podoben način.... :twisted: Tako, da je po mojem vsako takšno ali podobno opozorilo potrebno vsekakor jemati skrajno resno...
Hja virus ti lahko pošljem na več načinov: recimo tvoj priljubljen song ti "umažem" z virusom. Pa ga imaš. :(
Drugače pa se viruse najlažje dobi preko dolpotegov raznih torent-ov, in pa (tale je še bolj pogosta) z ogledi XXX vsebin. :roll: #-o :mrgreen:
Uporabniški avatar
mario
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 952
Pridružen: 03.04.2007, 13:13
Kraj: Na pravi strani Alp

Re: VIRUS

Odgovor Napisal/-a mario »

mmatja napisal/-a:
541-110 napisal/-a:Milan s tem si me nasmejal... :D

Sicer pa, vsa opozorila, ki jih dobivate po mailih so po navadi neresnična. S tem se samo "bašejo" mail strežniki. #-o #-o
:-k A potem tudi virusov ni... :hmm Kje pa jih drugače potem dobiš če ne preko mailov...Pa ne mi rečt, da še ni nikoli nobeden od forumašev kakšnega dobil na takšen, ali podoben način.... :twisted: Tako, da je po mojem vsako takšno ali podobno opozorilo potrebno vsekakor jemati skrajno resno...
Khhmmmm, ko začnete vi pisati o kakšnem virusu, je ta že zdavnaj razširjen in je že naredil svojo škodo, prav tako so do takrat že tudi antivirusni porgarami posodobljeni...
Verjemite, da nihče ne čaka vas, da boste dali opozorilo o virusu na forum, potem bodo pa ta virus lansirali....
+
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: VIRUS

Odgovor Napisal/-a milchy »

mmatja napisal/-a:
541-110 napisal/-a:Milan s tem si me nasmejal... :D

Sicer pa, vsa opozorila, ki jih dobivate po mailih so po navadi neresnična. S tem se samo "bašejo" mail strežniki. #-o #-o
:-k A potem tudi virusov ni... :hmm Kje pa jih drugače potem dobiš če ne preko mailov...Pa ne mi rečt, da še ni nikoli nobeden od forumašev kakšnega dobil na takšen, ali podoben način.... :twisted: Tako, da je po mojem vsako takšno ali podobno opozorilo potrebno vsekakor jemati skrajno resno...
so virusi, so ......

ne odpiraj lih vse pošte, ki jo dobiš od pošiljateljev, ki jih ne poznaš, pa protivirusni program imej dober, pa bo bolje :)
Odgovori