Letak DLZ

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
butl

Letak DLZ

Odgovor Napisal/-a butl »

Ziv,
V soboto sm bil na bolsjak na brodu.
No in med drugim sm najdu tut en letak dlz u katerm se predstavla drustvo.
No in v letaku sm najdu kar velik stvari k ne drzijo. :roll:
Sicr je ta prospekt lepo oblikvan, ampak stvari v nem niso cist realne.
Kot jest vem drustvo nima niti lastnga prostora, dobivajo se enkrat na mesec v prostorih sekcije svtk u ljubljan. Kot mi je reku en iz kranja so njihovi sestanki bolj slabo obiskan-mladih sploh ni, na srecanja pa prhaja ponavad 5 do 15 ljudi.
pol piše, da je lepo gledat vlakce kako vozjo po modulni maketi k prevozjo 20-30 metrov, kot sm vidu na bolsjak tista njihova maketa ne premore niti 20 metrov :wink: :cry: :cry:
pa pol nakladajo nekej v zvezi s šolo maketarstva-a ni omenjeno solo organizirala firma Moko in ne dlž-al je to vse en in ist šmorn???? :?: :?: :?:
vabilo na to je bilo tut na tejle strani...
pa pol se sam hvaljo tile dlz-jevci al kaj
:cry: :roll:
ce drustvo res obstaja 15 let pol bi pa moral imet ogromno clanov in kaksno orng zadevo za pokazat pa se mi zdi da je vse skup en velik d....
:roll: :roll:
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Tudi jaz sem mislil, da gredo »zasluge« za organizacijo izdelave maket trgovini Moko d.o.o. in ne DLŽ, kot se navaja na reklamnem prospektu.
Poznam pa kar nekaj ljudi, ki so aktivni na raznih področjih modelne in prave železnice, pa niso člani DLŽ :shock: :shock: , morda se motim, ampak to je dejstvo :wink: :wink: .
Zanima me tudi katere vagone z oznako SŽ je izdelala tovarna ROCO v sodelovanju z DLŽ :shock: :shock: . Do zadnjega vagona cisterne mislim, da je bila pobudnik firma Primotehna iz Maribora. Pa še za zadnjega mislim, da je bila pobudnik Firma Moko d.o.o. :wink: :wink:, ali pa je res vse eno in isto, kot navaja butl. :wink: :wink:
Izidor

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Tema se mi zdi zelo zanimiva in provokativna ob enem.
Žal se omenjenega bolšjaka nisem udeležil zaradi službe in mi vsebina omenjenega letaka ni poznana.
Butl, če si tako dober, pošlji mi sken letaka omenjenega društva, da vidim zakaj se sploh gre pri vsej zadevi.
Ko stvar pregledam, jo bom lahko tudi komentrial in morda kaj več povedal.
lp
Izidor
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Izidor , letak si boš od jutri dalje (upam) lahko ogledal na netu, pa ni treba prov preveč komplicirat in .....
Izidor

Odgovor Napisal/-a Izidor »

milchy napisal/-a:Izidor , letak si boš od jutri dalje (upam) lahko ogledal na netu, pa ni treba prov preveč komplicirat in .....

Milchy, ni panike.
Letak sem že dobil, vseeno hvala za pomoč.
Ne vem zakaj bi kompliciral zadeve.
Letak si bom ogledal in eventuelno napisal svoje mnenje-tudi ti ga lahko izraziš, če hočeš seveda. To je tvoja pravica, ne pa dolžnost.
lp
Izidor
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Ne vem, zakaj vsi izražate svoja mnenja, vendar so ta samo kritična, nihče nič ne pohvali, kakor nihče nič ne naredi, da bi se stvari kaj izboljšale. Če bomo samo kritizirali, potem bo z našim hobijem, ki je mimogrede že tako slabo zapisan , predvsem zaradi padajočega standarda hobistov, šlo samo na dol in ne na bolje, kot si najbrž vsi želimo. Ali pa imate mogoče drugi kakšne drugačne želje. Izidor pa ne sedaj napisat, da si sodeloval, pa nisi mogel uveljlaviti nobene novosti ali inovativne ideje.

M.
butl

Odgovor Napisal/-a butl »

milchy napisal/-a:Ne vem, zakaj vsi izražate svoja mnenja, vendar so ta samo kritična, nihče nič ne pohvali, kakor nihče nič ne naredi, da bi se stvari kaj izboljšale. Če bomo samo kritizirali, potem bo z našim hobijem, ki je mimogrede že tako slabo zapisan , predvsem zaradi padajočega standarda hobistov,
milchy, a to sodeš po seb???? :roll: :roll: :roll:
jaz poznam kar neki lubiteljev, ki niso člani omenjenga društva, pa majo doma bogato zbirko vozil, ki se še dopolnjuje :wink: :wink:
če pa se že hvalmo, pol bi se moral pa ti taprvi s svojo internetno stranjo
vsa čast milchy-le tko naprej
aja pa še en vprašanje-a si ti tut član omenjenga društva?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

butl .... nisem član društva, pa vseeno sodelujem z njimi, saj si mogoče zasledil, da imam podstran DLŽ.
Ne zavzemam se, da bi vsi ljubitelji morali biti člani katerega koli društva, a zakaj to v tujini lepo laufa, pri nas pa ne ? Pa bom še povedal odgovor: ker smo drug drugemu fouš ...... ;)
M.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

milchy napisal/-a:Ne vem, zakaj vsi izražate svoja mnenja, vendar so ta samo kritična, nihče nič ne pohvali, kakor nihče nič ne naredi, da bi se stvari kaj izboljšale. Če bomo samo kritizirali, potem bo z našim hobijem, ki je mimogrede že tako slabo zapisan , predvsem zaradi padajočega standarda hobistov, šlo samo na dol in ne na bolje, kot si najbrž vsi želimo. Ali pa imate mogoče drugi kakšne drugačne želje. Izidor pa ne sedaj napisat, da si sodeloval, pa nisi mogel uveljlaviti nobene novosti ali inovativne ideje.

M.
Mislim, da lahko vsak izrazi svoje mišlenje :wink: . Milchy kar nekajkrat sem podal pozitivno mnenje o tvojem prispevku hobiju modelnih železnic in nisem nikoli kritiziral tvojega dosedanjega dela na področju modelnih železnic in mislim, da se takšnih kot si ti manjka v tem hobiju. Mislim pa, da je tudi marsikdo istega mišlenja kot jaz. Kako lahko rečeš, da so vsi kritični.
Drugače je pa včasih kritika dobrodošla, saj opozarja na stvari, ki naj se v prihodnje naj nebi ponavljale in bi se izboljšale, vendar je tako, če stopiš mački na rep zacvili. :shock:
Poznam pa tudi nekaj oseb, ki se trudijo po svojih najboljših močeh, da bi pripomogli k širitvi tega hobija. Priznati pa je treba, da so tudi taki, ki iščejo osebne koristi na račun drugih, če je pa poleg še zavist (foušija) je pa hu…… :twisted: še tolk večji.
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a jaffa »

milchy napisal/-a:butl .... nisem član društva, pa vseeno sodelujem z njimi, saj si mogoče zasledil, da imam podstran DLŽ.
Ne zavzemam se, da bi vsi ljubitelji morali biti člani katerega koli društva, a zakaj to v tujini lepo laufa, pri nas pa ne ? Pa bom še povedal odgovor: ker smo drug drugemu fouš ...... ;)
M.
Milchy, kot se jaz spomnim še iz najboljših časov DLŽ-ja si bil tudi ti član omenjenega društva vsaj nekaj let-potem si pa iz njega izstopil baje zaradi debate kaj dobim za 5 jurjev-kolikor je takrat znašala članarina.
Ja, se pa strinjam s tabo glede zavisti-foušije. Ta pa je žal prisotna povsod, tudi DLŽ ni izjema.
Tudi v tujini to ne laufa povsod tako kot bi bilo potrebno-kar poglej malo na onstran Karavank pa boš videl-v Celovcu sta iz enega nastali dve društvi, v Gradcu je slika podobna, pa še kje bi se našlo kaj podobnega.
Ljudje so različni, vsak ima svoj pogled in zahteve ter želje, kako pa jih uresničuje pa je druga zgodba.
Pojem železnice je zelo obširen, zato ne moremo zadovoljiti vseh želja naenkrat, pa tudi časa ni za ta hobi toliko, kot ga je bilo včasih. Da ne govorim o denarju.
Žal pa se tudi tukaj pojavljajo različni interesi posameznikov in skupin, ki niso po godu vsem. Komur pač ne paše naj gre drugam, dela sam ali pa ustanovi svoje društvo, če je že potrebno. Jaz tukaj ne vidim nobenega problema.
:roll:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

jaffa točn tako je bilo ...
da pa ne bom odpiral novih polemik, se debat sploh ne bom več udeleževal in bom godel sam sebi v brado ( hvala bogu , da je kosmata in mi to ne bo problem)

lep pozdrav vsem
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Kar se tiče letaka, prvo in prvo je pouzitivno da je po toliko letih nekaj takega ugleedalo luč sveta. To je za vsako pohvalo, druga stvar pa je da točno vse stvari na letaku pa tudi ne držijo-po domače rečeno kitijo se s tujim perjem in mečejo v en koš društveno dejavnost in posle posameznikov ki so člani društva. Je pa dejstvo, da vse manj ljudi zahaja na članske sestanke, pa ne zaradi pomanjkanja časa, denarja ali kaj drugega temveč zaradi vsebine in načina vodenja društva. Je pa dejstvo, da to društvo danes razen skupnega imena nima takorekoč nič skupnega s prvim društvom izpred 40 let, na katerega se v letaku tudi sklicujejo. Za zgled kako se dela pa si poglejte tole stran o ZG društvu-http://www.kzmz.hr/
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Pa še nekaj o milchyjevem izstopu iz DLŽ. Kot je meni znano ni šel samo zaradi 5 jurjev, ampak še nečesa drugega. To pa je, da so na članskih sestankih lahko največ govorili tisti, ki so bili najmanj aktivni. Takrat DLŽ-ja ni zapustil le Milchy ampak še kar nekaj drugih članov. Pa upam, da Milchy res ne bo utihnil, ker pol ste ubil enega, ki res še kaj naredi na temo modelne železnice pri nas.
Izidor

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Pozdravljeni,
žal se moram strinjati z ugotovitvami predhodnih piscev na temo 'življenja' v DLŽ in omenjenega letaka, zato ne bom ponavljal napisanega.
Kar pa se tiče mojega udejstvovanja in uresničevanja želja znotraj društva pa moram priznati, da društvo s tem ni imelo veliko, saj svoje ideje in želje uresničujem na veliko področjih, s katerim društvo nima veliko, si pa morda pripisujejo kakšne zasluge na račun tega. Vedno se namreč najde nekdo, ki te stvari izkorišča v svojo korist, stvar posameznika /ov/ pa je ali mu to dopuščajo.
Društvo zame ni pogoj ali kaka ovira, preko katerega bi moral delovati.
Na svojem področju sem samostojen in neodvisen, zato je tako pisanje zavajujoče.
Res pa je, da sem imel nekatere ideje, ki pa žal v društvu niso obrodile sadov in sem iz njega že pred časom izstopil, tako kot ostali nekdanji člani. Zakaj, pa vedo tisti, ki so še danes v njem.
Prej bi rekel, da društvo potrebuje člane, da sploh deluje, samo društvo namreč ne nudi ničesar, kar bi člane vanj privabljalo, vse temelji na volji in željah posameznikov, ki so v njem, da izražajo, širijo svoje poglede in videnja na temo železnice.
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Žalostno, toda resnično. :( :cry: Vzroke, ki jih navaja bremza več ali manj držijo, saj tudi zaradi tega nisem več član DLŽ. Žalostno je dejstvo, da delo in ideje nekaterih članov DLŽ ni upoštevano, ko se pa izkaže, da je pozitivno bi bili radi vsi ki samo govorijo za to zaslužni.
Kar se pa tiče delo nečlanov DLŽ, kot sem zasledil na nekaterih spletnih straneh, nas bo pa milchy gotovo letos še presenetil z svojim delovanjem, ki pa mislim, da nimajo nobene povezave z DLŽ.
Odgovori