"Zahajanje" tem

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Odgovori
Progar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 26.09.2005, 14:24

"Zahajanje" tem

Odgovor Napisal/-a Progar »

V temi Nova vozila na SŽ je kit zapisal:
Zopet se bom ponovil in nočem biti pikolovski, ampak je dejstvo da nekateri ne ločijo hrušk od jabolk, ali obratno.
Če se tema nanaša na nabavo vozil, naj se tega tudi vsi držijo. Če pa nekdo misli navajat podatke, ki se na temo ne nanašajo, naj pa odpre novo temo in naj se v novi temi nadaljuje debata, seveda, če jo bo znal odpreti, ker se vse samo ponavlja. Upam, da razumete, če pa ne pa raje ne komentirajte, ker to ne paše v to temo.
Ker ne bi rad smetil omenjene teme, odpiram tukaj novo, saj me je kitov zapis nekoliko zmotil. Kit, popolnoma razumem tvoje stališče, vseeno pa ne bi mogel govoriti o "hruškah in jabolkih". Da tema na forumu nekoliko zaide, je popolnoma normalno, da ne rečem celo pozitivno. Tako se forum razširi z novo debato, ki spodbudi člane foruma, in to znotraj ene teme. To preprosto pomeni , da forum živi. Poleg tega pa se mi to pogosto zdi veliko bolj smiselno kot pa smetenje z odpiranjem vedno novih tem, na katere potem skorajda ni odgovora.
Pa še malo statistike: v tem trenutku je članov foruma 108, le 75 od njih pa nas je njem objavilo vsaj enkrat. Nič kaj veliki številki, kajne? Močno upam, da nam je vsem cilj, da se forumu pridruži čim več ljubiteljev železnice in forum res zaživi. To pa bo le težko, če bomo vsakogar, ki po našem mnenju napisal nekaj "neprimernega", pozivali, naj odpre novo temo,
seveda, če jo bo znal odpreti
oziroma spraševali po tem, ali razume zapisano. :shock: Žaljenje članov foruma se mi pač ne zdi primerno in nikakor ne bo prispevalo k njegovi uveljavitvi. Resnično neprimerne teme pa lahko kadar koli zaklene administrator. Pa brez zamere!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Do podrobnosti tak odgovor sem imel jaz že spisan. Nato sem pa presodil, da mu raje ne repliciram več. Naj se sadjar sam s sabo krega, če mu je to ljubše.

Dosegel je pa eno. Svoje prispevke bom omejil za 80 %, da koga ne bo preveč žulilo. Če bo pa še to komu preveč, bom pa utihnil. :!:

oneforumonemanband.press

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Tudi jas se strinjam s "Progarjem", imel sem namen napisati kaj podobnega, potem pa "se nisem spravil zraven". Debata se pač razvija in tisti, ki jih spremljamo, vemo, za kaj se gre, tako da res nima smisla, da za vsako stvar odpiramo novo temo. In če je bilo v temi govora npr. o Siemensovih vozilih, smo pač pokomentirali, kar poznamo. SIMIS-W je pa res bil zrel za drugo temo, ki pa se na žalost ni razvila toliko, kot o vozilih. :(

Tudi ugotovitev o članih je resnična, dejansko je aktivnih članov še manj kot 75. Kdo bo pa kaj napisal, če bo takoj napaden ali če bo napisal kakšno neumnost, se mu bo nekdo začel smejat in norčevati iz njega. :twisted:

Dolfe, pa če imaš kaj pametnega za povedat, ne držat tega zase. :lol:
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Ker vem, da se je kitova pripomba o zahajanju iz osnovne teme takrat, ko jo je objavil, nanašala tudi name, naj še sam povem svoje mnenje o tem.

Predvsem se strinjam z vsemi svojimi predhodniki, da je zahajanje s teme nekaj običajnega. Navsezadnje, tudi pri čisto običajnem pogovoru (osebno med ljudmi, ne na forumu) je neka tema povod za odpiranje drugih tem, kar le bogati izmenjavo mnenj. Tudi če pogledam na ostale forume, npr. hrvaškega, ni to povsem nič nenavadnega. Prej pozitivnega, kot je omenil Progar. Tudi z vidika naključnih obiskovalcev, ki zgolj iščejo kakšno konkretno informacijo, to ne bi smelo predstavljati nobene ovire, saj se vsakdo lahko posluži iskalnika.

Tako da pozivam vse, naj še kar naprej svobodno delijo svoje vedenje in zanimanje o železnici z ostalimi uporabniki foruma :D Ter izražajo svoja mnenja in občutja, seveda pa brez žaljenja drugih članov :wink:
Odgovori