Kritika foruma

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Načrti viadukta Borovnica in potek gradnje

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Grega, takole bomo rekli:
informacije ali znanje so hudo zapletena zadeva!
Nikoli ne veš točno, ali so informacije res "taprave" ali ne. Podobno je z znanjem. Danes je življenje tako zapleteno, da nihče več ne more obvladovati celote. Torej samo per partes. Pa še tukaj se zalomi. Vsak ima svojo teorijo.
Katera je prava? Tista, katera je podkrepljena s čimveč argumenti.
Tako se moramo obnašati tudi na forumu.
Vsi vemo, da vsak malo odstopa od drugega po obnašanju, pa je to opravičljivo ali ne.
Tudi sam sem že naredil kar nekaj neumnosti na forumu. Če se tega zavedaš, ti je polovica oproščenega :lol: :lol:
Seveda pa moraš spremeniti obnašanje #-o

Če pa preidemo k tvojemu postu in rdečih besedah g Brateta. G. Brate je nov na forumu in pač še ne ve točno, kako potekajo naša raziskovanja, zbiranje podatkov in prekrižanje kopij...
Nekaj časa bi želel, da ne reagirate na vsako besedo...toliko, da si g. Brate ustvari svoje mnenje o našem delu in dosežkih.
To pričakujemo tudi od g. Brateta. Upam, da bomo s skupnimi močmi lahko odgrnili še kakšno tančico iz zgodovine železnic. Z medsebojnim spoštovanjem.
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Načrti viadukta Borovnica in potek gradnje

Odgovor Napisal/-a grega »

železocestnik napisal/-a: .....................
Če pa preidemo k tvojemu postu in rdečih besedah g Brateta. G. Brate je nov na forumu in pač še ne ve točno, kako potekajo naša raziskovanja, zbiranje podatkov in prekrižanje kopij...
Nekaj časa bi želel, da ne reagirate na vsako besedo...toliko, da si g. Brate ustvari svoje mnenje o našem delu in dosežkih.
To pričakujemo tudi od g. Brateta. Upam, da bomo s skupnimi močmi lahko odgrnili še kakšno tančico iz zgodovine železnic. Z medsebojnim spoštovanjem.
Če nebi pred parimi meseci prebral one kritike foruma se zdajle sploh ne bi oglasil tako pa ............
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Načrti viadukta Borovnica in potek gradnje

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Grega, takrat ni zjezilo samo tebe.
Vendar je potrebno upoštevati tudi to, da dostikrat vsi skupaj sodimo, kritiziramo brez da bi dobro poznali zadevo. Tako je tudi g. Brate napisal nekaj na osnovi ene informacije, delnega ogleda foruma ali kaj jaz vem...
Počakajmo da si ogleda teme in pogleda, kje bi lahko prišli skupaj do skupnih dognanj ali pa da zastavi nove...tudi o načrtih za viadukt Borovnica.
Več ljudi več ve :idea:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Tadej Brate
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 06.01.2010, 20:00

Re: Načrti viadukta Borovnica in potek gradnje

Odgovor Napisal/-a Tadej Brate »

Dober dan vsem!

Saj sem vedel, da se bo spet zapletlo. Mi hoče kdo pojasniti, kaj vas moti v mojem pisanju? Vidim, da sem spet nekomu na rep stopil - prisežem, da nehote - pa je revež hudo zajokal. Ljudje mislijo, da se jih vse povprek pljuva ali zaj....a, pa ni vedno tako! Mislim pa, da tudi ni preveč pametno med vrsticami iskati modrosti, če so stvari same po sebi jasno napisane!

Mislim, da bo takole najpametneje: Če kdo želi kakršne koli podatke ali informacije o železnicah, in o tem in onem, mi lahko tudi telefonira na št 01 252 75 40 ali pa piše na moj naslov T.B. Langusova 9 1000 Ljubljana. Podatki niso skrivni, skrivnostni ali skriti - vse je na razpolago.

Komentarjev na vaše komentarje pa se bom raje vzdržal. Saj veste zakaj....
...in prav lepo se še imejte naprej!

Tadej Brate
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Načrti viadukta Borovnica in potek gradnje

Odgovor Napisal/-a Tono »

Pozdravljeni vsi skupaj,

potrebno bo malce več strpnosti na obeh strah, predvsem pa je povsem odveč, obešati se na vsako besedo.

Na forumu se srečujemo tisti, ki imajo z železnico na tak ali drugačen način opraviti službeno, in tisti, ki jih železnica zgolj veseli. In če se osredotičim zgolj na zgodovino: na slovenskem je nekaj avtoritet in profesionalcev s področja železniške zgodovine, in g. Tadej Brate je nedvomno en izmed njih. Na drugi strani pa je tudi naš forum vrgel na površje nekaj izvrstnih ljubiteljskih raziskovalcev, ki so po svoje in včasih tudi z nekonvencionalnimi metodami izbrskali več izredno zanimivih, ter nenazdanje kasneje tudi potrjenih zgodovinskih dejstev.

Svojevrsten izziv je, izsledke svojih amaterskih raziskav predstaviti v javnosti ter jih izpostaviti različnim pogledom, pohvalam in nedvomno tudi kritikam. In več kot dobrodošlo je, če svoje mnenje poda tudi profesionalec, ki lahko s svojimi izkušnjami, pridobljenimi z dolgoletnim delom, raziskavo učinkovito usmeri v pravo smer.

Upam, da bo g. Tadej Brate ostal v naši družbi, saj utegne sodelovanje prinesti pozitivne učinke za obe strani - zanj in za ostale člane foruma. Upam pa tudi, da se nam bo v bodoče pridružil še kak strokovnjak, saj je forum vlaki.info dokazal, da je zrela internetna institucija, kjer potekajo tehtne in plodne debate, ki počivajo predvsem na strpnosti do drugače mislečih.

Lep pozdrav,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Načrti viadukta Borovnica in potek gradnje

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Izvor spotike, ki pa ni v zvezi z Borovniškim viaduktom:

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 7&start=15
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 04&p=61441


Zlopamtilo. press Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Načrti viadukta Borovnica in potek gradnje

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mislim, da tole spotikanje ne sodi sem Dolfe in bi lahko nadaljevali debato o Borovniškem viaduktu. Kar je bilo je bilo in je tam napisano. Gremo dalje s temo prosim.
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Kritika foruma

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Drži. Potreben je bil le čas za prestavitev v pravo temo.
Sem za to, da se zadeva kulturno razčisti, v kolikor bo pač takšna želja forumašev.
Najslabše je, če ostanejo stvari nedorečene in plitko zakopane, saj kasneje vedno butnejo na plan.

Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Načrti viadukta Borovnica in potek gradnje

Odgovor Napisal/-a milchy »

enako ne, kot branje prispevkov in komentiranje ter pogrevanje leto po nastanku ........

lp
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Kritika foruma

Odgovor Napisal/-a grega »

Saj ne vem, če bi ali ne bi odgovoril, ampak naj bo.

Vidim, da vas je večina narobe razumela kaj sem želel sporočiti z rdečimi besedami. Moj namen ni bil obešanje na posamezne besede, vendar sem skušal (izgleda, da neuspešno :? ) na lep način opozoriti novega člana, da smo tule večinoma enakovredni.....kot sem omenil bi lahko napisal pošteno kritiko, vendar sem se želel izogniti, da bi g. Brate zapustil forum, saj je veliko članov zelo zainteresiranih za zgodovino železnic. Povod za vse skupaj pa je bila kritika foruma pred nekaj meseci...

MMG upam, da sem razjasnil moj namen in upam, da ne bom jaz povod za odhod g. Brate-ja.

MMG2 naslednjič se bom ugriznil v jezik :!:
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3864
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Kritika foruma

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Bi pa še jaz zastavil eno vprašanje. Kako je s tituliranjem na forumu :?: v kolikor smo vsi člani enakopravni verjetno tituliranje ni potrebno. Seveda govorim o članih foruma. Povsem drugače izgleda ko se nekoga zunanjega navaja, takrat se vsekakor spodobi da se nekoga tirulira.
Tine
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Kritika foruma

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tin€ napisal/-a:Bi pa še jaz zastavil eno vprašanje. Kako je s tituliranjem na forumu :?:.....
Na forumu ni gospodov, ni tovarišev, ni magistrov, niti dohtarjev. Tako kot je bilo njega dni na služenju vojaščine. Bog bogova je bil le kaplar. press :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Kritika foruma

Odgovor Napisal/-a Tono »

Dolfe,

boš nekaj nakladal. Kaj pa druže stariji vodniče in podobno??? :) :) :)

Lp s Ptuja,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
steamy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 106
Pridružen: 16.08.2011, 12:32
Kraj: Bled

Re:

Odgovor Napisal/-a steamy »

diehart napisal/-a:Potrebno bi bilo še nekaj moderatorjev, ki bi bili specializirani za določena področja, kot recimo železnocestnik za Železnica skozi čas in podobne rubrike.
Prav tako ni primeren za moderatorja Dolfe v rubriki maketarstvo, saj ima, kot je sam dejal, dve levi roki kar se tega tiče. Pa tudi soditi ne more pošteno o zadevi ki je ne pozna.
Za fotografijo bojan (ki mislim da že je), itd ...

Na splošno, potrebna je decentralizacija, saj samo dva človeka ne moreta uspešno kontrolirati forum s toliko uporabniki.

lp


Glede tega se popolnoma strinjam. Samo nekaj ljudi ne more upravljati celega foruma, ampak ce bi vam kaj pomagalo bi se jaz (ne morm verjet da to pisem) javil za moderatorja rubrike Cvek, ker sam zelo rad tje zahajam in berem.
Se zahvaljujem ze vnaprej.
lp
steamy
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Kritika foruma

Odgovor Napisal/-a andrazon »

A da si primeni moderator ni dovolj :lol:
LP Andraž
Odgovori