Fotografije

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Kot je že Dolfe omenil, 100 slik razdeljeno na max. 10 siik/post, je deset postov. Se pravi še plus 5 komentarjev in zadeva gre dalje. V veliki večini bi si uporabniki le enkrat ogledali slike, seveda če bi želeli lahko tudi večkrat, debata pa bi tekla po tistih dodanih petih postih hitreje na drugi strani.

Nekateri uporabniki pač bolj redno obiskujejo ta forum, zamislite si kako je čakati odpiranje toliko slik, recimo po dveh komentarjih na osnovni post in to se ponavlja vse do štirinajstega komentarja.

Prispevek (fotopis ali kaj podobnega) pa s tem ne bo prav nič okrnjen, če bo razdeljen na več postov.
Tine
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dolfe napisal/-a:
Gorchi napisal/-a: Kaj šele porečeš na 20MBit/20Mbit aka optika pri meni? :mrgreen:

Iiiiiiiiiii, šefe, a si ga vidu?!!! Slika

Kar na Gorčijevo linijo bi se lahko konektali, ...... sploh opazil ne bi. Slika
Sem tud na to pomislil samo problema sta dva:
1. segrevanje že tako majhne sobe; sedaj niti ne rabim ogrevanja v tej sobi saj sta 2 compa in 3 monitorji not
2. poraba elektrike; ne boste verjeli ampak ja, ni tako majhna postavka. Sem si od kolega sposodil dig. merilec porabe in glej ga zlomka, v standbyu porabi 30W skupaj z monitorjema, med delom pa od 150-230W. Letno to znese... ajej!
CenzlovPepe napisal/-a:
Gorchi napisal/-a: Kaj šele porečeš na 20MBit/20Mbit aka optika pri meni? :mrgreen:
In ti maš to tavelko gasilsko pipo za ... internetat?
Saj sem tudi jaz imel 10Mbit/10Mbit na VDSL pri T-2, samo se mi je trapasto
zdelo plačevat 52 EUR, medtem ko je v Šiški isto na optiki stalo 14 EUR...
Pa sem spustil na 2/2Mbit za 26 EUR. Očitno mislijo Moste tazadne prekopat...

:berr
Imam Siol Trio na optiki in minimum je 20/20. Plačujem pa 34 EUR/mesec plus tu pa tam še kak cent za telefon, ki ga že skoraj ne uporabljamo več...
Goran
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gorchi napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:
Sem tud na to pomislil samo problema sta dva:
1. segrevanje že tako majhne sobe; sedaj niti ne rabim ogrevanja v tej sobi saj sta 2 compa in 3 monitorji not
2. poraba elektrike; ne boste verjeli ampak ja, ni tako majhna postavka. Sem si od kolega sposodil dig. merilec porabe in glej ga zlomka, v standbyu porabi 30W skupaj z monitorjema, med delom pa od 150-230W. Letno to znese... ajej!
če bi bili monitorji LCD, bi se poraba in ogrevanje sigurno zmanjšalo za ..... ? % ;)
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

2 monitorja sta LCD, tretji-pomožni na mojem računalniku pa je CRT. Vsi pa so Samsungovi ;) Meril sem moj računalnik + LCD monitor pripet nanj. Za tehnične ljudi pa je računalnik Core2Duo E6750, 2GB RAM, GeForce 8800GT 512MB, 320 + 250 GB HDDja (torej sta dva!), DVD-RW. Monitor sam v standbyu požre nekaj čez 10W, računalnik 15W, preostanek so aktivni zvočniki 2.1.
Goran
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Bom že ki smo offtopič...

Kaj vam stri mislit, da LCD monitorji trošijo manj kot CRT???

Tale 19 palčni pravokotnik na moji mizi črpa 0,8A (ca. 160W)!
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Tudi po mojih izkušnjah so LCD-ji večji potrošniki energije, sploh s kakšnim hudim kontrastnim razmerjem.
V bigbengu imajo proklopljen na LCD TV , števec porabe energije in se kažejo številke od 130 pa vse do 350W, pač odvisno od trenutnih barv/svetilnosti.
Na domačem CRT-ju piše 105W.
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Zanimivi komentarji. Še malo, pa bodo na vrsti tudi gate od stare mame. :lol:

Kje hudiča je metla, ....... kanta ........ Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori