Novi vlaki.info

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Odgovori
Primorc
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 31
Pridružen: 01.10.2008, 15:09

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Primorc »

Saj drugače lahko tudi ti odpreš povezavo v novem zavihku: z miškinim "koleščkom" klikneš na povezavo in le-to ti odpre v novem zavihku. Če pa povezavo hočeš v novem oknu; Shift+klik z miško na povezavo
:)
Uporabniški avatar
OMICRON
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 60
Pridružen: 07.07.2009, 6:35
Kraj: Jesenice
Kontakt:

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a OMICRON »

že ampak glede na to, da na dan preklikam kar nekaj 100 ali še celo več povezav je rahlo nerodno oz. se spozabiš ... že tudi ko po forumu prebiram poste in odprem že kar nekaj povezav še vedno pozabim uporabiti opcijo "odpri v novem zavihku" ... skratka bilo bi veliko bolj priročno

(v končni fazi je celoten web 2.0 standard (in pa že starejši) temeljil tudi na tem pravilu, da če se odpira nova stran je le ta v novem oknu/zavihku...)

skoraj ne bi verjel da sem edini, ki ga to malce "zmoti"

;)
Rajš kot bencin Košir ma pač vin ...
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

OMICRON, ker si novejši član tega foruma, potem verjetno ne veš za težave, ki jih je imel forum zaradi menjave črk. Takrat je Administrator vrnil forum v "surovo stanje" in ko so se težave uredile, je čez čas malce obdelal nastavitve, žal pa je ta popravek spregledal. Upam, da ga bo tokrat (ponovno) uspešno naložil kot ob prvi transformaciji foruma ;) Do nadaljnega pa SHIFT-klik na povezavo ali pa desni klik in odpri v novem zavihku/oknu. Žal.
Goran
Uporabniški avatar
OMICRON
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 60
Pridružen: 07.07.2009, 6:35
Kraj: Jesenice
Kontakt:

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a OMICRON »

Gorchi napisal/-a:OMICRON, ker si novejši član tega foruma, potem verjetno ne veš za težave, ki jih je imel forum zaradi menjave črk. Takrat je Administrator vrnil forum v "surovo stanje" in ko so se težave uredile, je čez čas malce obdelal nastavitve, žal pa je ta popravek spregledal. Upam, da ga bo tokrat (ponovno) uspešno naložil kot ob prvi transformaciji foruma ;) Do nadaljnega pa SHIFT-klik na povezavo ali pa desni klik in odpri v novem zavihku/oknu. Žal.
Ja res je ... res bo držalo, da forum uporabljam dobrih 14 dni pa vendar mi je ta bila najbolj "moteča", sem malce iskal po forumu pa nič na to temo nisem našel (???) zato se mi je zdelo omembe vredno ...

Ja ta opcija bo očitno ostala še nekaj časa... nisem vedel ... če sem forum nevede zasmetil, upam da mi oprostite :D
Rajš kot bencin Košir ma pač vin ...
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gorchi napisal/-a: Do nadaljnega pa SHIFT-klik na povezavo ali pa desni klik in odpri v novem zavihku/oknu. Žal.
.. zaka pa SHIFT- pa klik na povezavo, pa desni klik in odpri novem zavihku ?? .... gre tud brez SHIT-a --> desni klik na povezano in odpri v novem zavihku ....

... dejmo komplicirat tam kjer ni treba
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

milchy napisal/-a:
Gorchi napisal/-a: Do nadaljnega pa SHIFT-klik na povezavo ali pa desni klik in odpri v novem zavihku/oknu. Žal.
.. zaka pa SHIFT- pa klik na povezavo, pa desni klik in odpri novem zavihku ?? .... gre tud brez SHIT-a --> desni klik na povezano in odpri v novem zavihku ....

... dejmo komplicirat tam kjer ni treba
Milchy, površno bereš:
Gorchi napisal/-a:Do nadaljnega pa SHIFT-klik na povezavo ali pa desni klik in odpri v novem zavihku/oknu
Eno ali drugo...
Goran
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Gorchi napisal/-a:
milchy napisal/-a:
Gorchi napisal/-a: Do nadaljnega pa SHIFT-klik na povezavo ali pa desni klik in odpri v novem zavihku/oknu. Žal.
.. zaka pa SHIFT- pa klik na povezavo, pa desni klik in odpri novem zavihku ?? .... gre tud brez SHIT-a --> desni klik na povezano in odpri v novem zavihku ....

... dejmo komplicirat tam kjer ni treba
Milchy, površno bereš:
Gorchi napisal/-a:Do nadaljnega pa SHIFT-klik na povezavo ali pa desni klik in odpri v novem zavihku/oknu
Eno ali drugo...
no da še js neki rečem, jaz sem se navadil in imam tudi tako miško ki ima 'mehkejši' kolešček, in čisto preprosto je kliknit, hitrost klika je pa ista kot z levim gumbom. LP
Uporabniški avatar
bungee-
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 133
Pridružen: 06.01.2009, 10:52

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a bungee- »

Ste že našli tisto kljukico v nastavitvah, ker piše "Open URL connection in new window" ?? :oops: [-o<
Z dinamitom in kladivom je možno vse!
Poanta je v doziranju.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ni jo, spljoh. #-o

Kolikor sem mi zdi, zadeva ni tako preprosta. Za to funkcijo je menda potrebno na novo naložiti (prepisati) celotno bazo na server. Potem se bodo pa pokazale druge težave, želje, ........
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
OMICRON
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 60
Pridružen: 07.07.2009, 6:35
Kraj: Jesenice
Kontakt:

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a OMICRON »

Kolker sem tudi sam testiral phpBB 3 ta opcija že v osnovi ni omogočena, za to mislim, da je edina stvar prirediti template, da se povezave odpirajo v novem oknu/zavihku, oz. dotično zadevo programsko odpraviti, kar pa mislim da ni ravno lahka naloga ...
Rajš kot bencin Košir ma pač vin ...
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Nič posebnega ni, je en mod, kar pomeni, da je treba nekaj skript popraviti in to je to. Aja, pozabil sem, da si je potrebno vzeti urico časa, da se zrihta. To je pa lahko tudi precej, še posebej, če venomer manjka časa...
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Spodnji citat je le za osvežitev:Še pomnite tovariši - stran v temi ...
bungee- napisal/-a:Kvake, ki se pojavijo po oddaji prispevka mi so posledica šumnikov mi gredo na ž�ce. dajte to mal pošt�at, vem da se da in da je to nastavitev na strežni� tista.
Ne ljubi se mi vsakič po�avljat teh trapastih kvadratkov! :evil:



Groza! :shock:

Spet so se pričele pojavljati te spake. Zaenkrat, havalabogu, le na nekem drugem forumu. Menda se ja ne bo ta "pandemija" razširila tudi pri nas. [-o<

Cepivo! Cepivo! Kje je kakšno cepivo proti tem beštijam?!! ......Slika


Kdo ima kar koli učinkovitega, razen knofa "on/off"? Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Ali bi bilo možno forum urediti tako, da bi se odprl nov zavihek ali novo okno ko se klikne na link. :)
Slika
Nejc

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Griffith napisal/-a:Ali bi bilo možno forum urediti tako, da bi se odprl nov zavihek ali novo okno ko se klikne na link. :)
Lahko. S koleščkom na miški po linku vžgi, pa ti ga odpre v novem zavihku ali oknu. Saj je vseeno ali klikneš levi gumb na miški ali pa kolešček, mar ne? :wink:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Novi vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Obstaja ena modifikacija foruma na to temo, ki je bila pred ono kolobocijo s čudnimi znaki že nameščena, potem pa jo mojster ni več naložil. Sam sem ga večkrat fehtal, nazadnje decembra pri Milchyu ampak ni časa zgleda- Grega, najdi čas pa namontiraj popravek pliiiz [-o<
Goran
Odgovori