Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

Če lahko še jaz v tej temi dodam, kot sem že dostikrat adminom poslal... vsi forumi imajo da direkto iz svojage kompa nalagaš na forum.... to je najlažje in pregledno in hitro, pa nevem zakaj še vedno "trmarijo" z vmesnimi programi ala shrani.si...
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
Uporabniški avatar
bungee-
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 133
Pridružen: 06.01.2009, 10:52

Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a bungee- »

marklinfan napisal/-a:Če lahko še jaz v tej temi dodam, kot sem že dostikrat adminom poslal... vsi forumi imajo da direkto iz svojage kompa nalagaš na forum.... to je najlažje in pregledno in hitro, pa nevem zakaj še vedno "trmarijo" z vmesnimi programi ala shrani.si...
Nisem sicer admin na tem forumu, pa ti bom iz svoje izkušnje pojasnil .... prostor na strežniku = €€€ :wink:
Slike = MNOOOOOGO prostora

Torej, ker admini nimajo mnooooogo €€€ zato, da bi bili popolnoma vsi uporabniki zadovolj(e)ni potem je pač tako, alternativa pa je seveda plačljiv forum, kar si pa vrjetno ne želiš ... jaz si ne :wink:
Z dinamitom in kladivom je možno vse!
Poanta je v doziranju.
Nejc

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a Nejc »

bungee- napisal/-a:
marklinfan napisal/-a:Če lahko še jaz v tej temi dodam, kot sem že dostikrat adminom poslal... vsi forumi imajo da direkto iz svojage kompa nalagaš na forum.... to je najlažje in pregledno in hitro, pa nevem zakaj še vedno "trmarijo" z vmesnimi programi ala shrani.si...
Nisem sicer admin na tem forumu, pa ti bom iz svoje izkušnje pojasnil .... prostor na strežniku = €€€ :wink:
Slike = MNOOOOOGO prostora

Torej, ker admini nimajo mnooooogo €€€ zato, da bi bili popolnoma vsi uporabniki zadovolj(e)ni potem je pač tako, alternativa pa je seveda plačljiv forum, kar si pa vrjetno ne želiš ... jaz si ne :wink:
@ marklinfan: ni nujno. Shrani.si ponuja neko vmesno kodo, kjer lahko nalagaš preko foruma slike na shrani.si. Vidim pa v tem neko pomanjkljivost: v tem primeru se slike nalagajo skupni server, brez možnosti urejanja fotografij po albumih. In te slike se po določenem času pobrišejo s serverja. Tako, da te slike gredo sigurno nekoč rakom žvižgat.
Če hočemo slike imeti za stalno, priporočam vsakomur registracijo na spletnem serverju za slike, in tako je malo možnosti, da bi se slike pobrisale.
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

bungee- napisal/-a:
marklinfan napisal/-a:Če lahko še jaz v tej temi dodam, kot sem že dostikrat adminom poslal... vsi forumi imajo da direkto iz svojage kompa nalagaš na forum.... to je najlažje in pregledno in hitro, pa nevem zakaj še vedno "trmarijo" z vmesnimi programi ala shrani.si...
Nisem sicer admin na tem forumu, pa ti bom iz svoje izkušnje pojasnil .... prostor na strežniku = €€€ :wink:
Slike = MNOOOOOGO prostora

Torej, ker admini nimajo mnooooogo €€€ zato, da bi bili popolnoma vsi uporabniki zadovolj(e)ni potem je pač tako, alternativa pa je seveda plačljiv forum, kar si pa vrjetno ne želiš ... jaz si ne :wink:
No če je tako, tudi prav, to je seveda njihova odločitev. Sicer sem še na enem forumu, kjer vem, da ne plačujejo neke velike vsote le kakih 100€ na leto. Ampak včasih je treba tudi kaj reskirati-govorim na splošno, pridobiti sredstva, in kaj vlagati za splošno dobro. vlagati v prihodnost :D No sicer sem vajen, da kar nekaj starih ljubitljev v našem svetu malih železnic težko da kako informacijo od sebe in kakšno novost sprejme. Pač to je moje mnenje, glede shrani.si nisem vedel da imajo za nalaganje direkno na forum... morma pogledati. Edino zato se mi ne da slik limati gor.. čas je €€€ hehe malo heca :D
Zadnjič spremenil marklinfan, dne 12.05.2009, 20:41, skupaj popravljeno 1 krat.
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Odrezal iz teme: viewtopic.php?f=5&t=2886&start=255

Mod. Goran
Goran
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a grega »

Na forumu obstaja tema v kateri je s primerom obrazloženo, kako dodajati slike na forum: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=10&t=1383
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Marklinfan, 100 € je malo ali pa veliko denarja. Za začetek, preden boš ponovno začel s to temo, daj izvedi eno poizvedovanje po slovenskih strežnikih (za začetek, potem šele tujina), koliko pride letno gostovanje phpBB foruma z omogočenim php, MySQL 4 ali novejšim, 3 GB prostora in po možnosti neomejenim prometom. Prišel boš do zanimivega spoznanja, da na žalost ni tako poceni, lahko je manj lahko pa tudi več kot 100 €, odvisno od ponudnika in kaj nudi. Težko verjamem, da bi mojster sam dal toliko denarja letno. Kaj pa skupina ljudi, kako si skupina ljudi (enakopravno) deli stroške?

3GB prostora se zdi kar veliko prostora na strežniku ampak dobit ga za znosno ceno...? Marsikdo še ni šel preverjati, koliko prostora zasede slika velikosti 850x850 pix (kolikor je sedaj omejitev) na disku za povprečnega uporabnika, kateremu se ne sanja ali pa ne zna spremeniti kompresijo JPG slike. Računaj, da povprečen uporabnik na leto objavi cca 40 slik, to pomnoži z recimo 50 aktivnimi člani in nato zmnoži še s povprečno velikostjo take slike, potem se prostora na diska že kar porabi...

To govorim to kot administrator enega takega foruma, kjer so slike dovoljene (pa še to zgolj jpg) in je objav kvečjemu 1/4 tega kar je tukaj. Pa vendarle take slike kar nekaj prinesejo. Tekst v besedilu je zanemarljiv, celoten forum požre mogoče 10-20MB prostora, 500 slik pa je hitro lahko nekaj 100 MB...

Samo v razmislek ;)
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

To tematiko smo že večkrat pošteno obdelali in pojasnili, zakaj to v razmerah kakršne so, to ni izvedljivo.
Če boste trmasto gnali stvar naprej, bo edini efekt tá, da bo Mojstru do konca počil film in adijo form http://www.vlaki.info na veke vekov, amen.

V osvežitev spomina. Imeli smo lastno galerijo, ki pa je grozno upočasnjevala odpiranje in osveževanje foruma. Sedaj, ko ne prenaša slik, se vse zelo hitro nalaga.

MMG, s serverjem www.shrani.si že precej časa ni nobenih težav. Na voljo pa so tudi drugi hitri strežniki, na katerih je moč nalagati fotografije, tako da je vse skupaj zelo enostavno.

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a cokla »

Vse skupaj so le bile - bale....komur je teško ; naj jih ne nalaga in ....ah , brez veze.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Meni čisto ustreza sedanji način (preko shrani.si). Še posebej takrat, ko pišem post in je preglednost večja (nimaš slike, ampak le nek naslov - koda za forum).
Aljaž
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

djmo mal nadaljevat iz tistega kar sem prvo začel v prejšnji temi, zakaj forum nima svoje galerije? mislim, sj bi mogoč Tin€ lahk zrihtal al pa kdo ane? sj ni mus da je tak naslov, sam na index povezavo dat pa je no... nevem pa zakaj se tak komplicira. brez veze :roll: :roll: :roll: :? :? :? :? :x :x :x
Nejc

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a Nejc »

mafijc387 napisal/-a:djmo mal nadaljevat iz tistega kar sem prvo začel v prejšnji temi, zakaj forum nima svoje galerije? mislim, sj bi mogoč Tin€ lahk zrihtal al pa kdo ane? sj ni mus da je tak naslov, sam na index povezavo dat pa je no... nevem pa zakaj se tak komplicira. brez veze :roll: :roll: :roll: :? :? :? :? :x :x :x
Zakaj forum nima svoje galerije, vé samo @Mojster_strojevodja, in nihče drug. Zakaj bi Tin€ kaj rihtal? Zakaj nebi ti? :roll:

Ne razumem, zakaj tako iznenada in od kod te ideje, če je do sedaj bilo vse lepo in prav??
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3864
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Nikakor se ne bi rad mešal v zadeve, katere ima v oblasti Mojster :!:

V kolikor pa ima kdo željo po objavi svojih zanimivih fotografij v obliki galerije, mu lahko odstopim nekaj prostora na svojem serverju, to ne bi bil prvi primer.
Tine
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Tin€ napisal/-a:Nikakor se ne bi rad mešal v zadeve, katere ima v oblasti Mojster :!:

V kolikor pa ima kdo željo po objavi svojih zanimivih fotografij v obliki galerije, mu lahko odstopim nekaj prostora na svojem serverju, to ne bi bil prvi primer.
evo Ti€, lepo od tebe. tako se govori. sej ne pravima da bi glih Tin€ to rihtal, on bi lahko povedal kako naj se postavi ane? LP
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Objavljanje slik-na katerem strežniku?

Odgovor Napisal/-a cokla »

mafijc387 napisal/-a:
Tin€ napisal/-a:Nikakor se ne bi rad mešal v zadeve, katere ima v oblasti Mojster :!:

V kolikor pa ima kdo željo po objavi svojih zanimivih fotografij v obliki galerije, mu lahko odstopim nekaj prostora na svojem serverju, to ne bi bil prvi primer.
evo Ti€, lepo od tebe. tako se govori. sej ne pravima da bi glih Tin€ to rihtal, on bi lahko povedal kako naj se postavi ane? LP
Ja , Tin€. Za @mafijc387 ne bo potrebno veliko prostora na tvojem serverju... :twisted:

MMG-galerija pa bo , če bo.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Zaklenjeno