Težava z nalaganjem slik

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Odgovori
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Shrani.si je ostal uvideven :lol:

Vsaj dejansko stanje ti povedo...

Slika (nalaganje datotek ni na voljo)
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
MarkoSt
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12.12.2007, 21:50

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a MarkoSt »

Živjo vsem,

nalaganje novih datotek je trenutno izklopljeno, ker potekajo vzdrževalna dela. Vse že naložene slike in datoteke se strežejo normalno.

Razumem, da je to med vami povzročilo nekaj nejevolje in se vam za to opravičujemo.

Marko
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Najlepša hvala za pojasnilo.
Strežnik http://www.shrani.si nam krvavo manjka. Nekateri že rabimo psihiatrično pomoč. [-o<

Lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Že kar nekaj časa ni na voljo nalaanje slik na shrani.si.
Verjetno so v hudih težavah.
Trenutno še vedno deluje pregledovanje slik na shrani.si, kjer imamo verjetno največje "skladišče".
Me zanima, kako je poskrbljeno, če odpove še ta funkcija na shrani.si?
Ali imamo vse slike na "uradnih" hard diskih ali imajo samo forumaši spravljene fotke, seveda le tiste, ki jih zanimajo.

Pred leti sem bil član foruma istorija balkana na ezbord.com. Prišlo je do "vpadov" na stran in so nam jo popolnoma razsuli. S težaškim delom članov foruma in moderatorjev jim je uspelo vzpostaviti sistem, ki pa je izgubil skoraj polovico spomina. Vendar je forum na novo zaživel, vzpostavil svojo digitalno knjižnico in sedaj deluje normalno.

Ravno tako sem bil član foruma o eksonimih, ki je gostoval na nekem nemškem ponudniku. Prišlo je do vpada Kurdov na stran, ki so jo ravno tako razsuli. Lastnik strani je obupal...
Eden izmed članov je postavil nov forum, pridružilo se je večina članov, pridobili so nove (ki imajo število prispevkov=0), vendar ni več tako, kot je bilo...
Nov forum si je sicer pridobil zapis s hard diska prejšnjega lastnika, venda brez slik in map...

Zanima me, kako imamo poskrbljeno za reševanje problemov, ki nas lahko zadanejo s strani shrani.si?
Večina članov foruma verjetno namreč nima shranjenih niti svojih fotk :roll: (tudi sam sem preživel nekaj "sesutij" mojega računalnika, tako da sem med njimi tudi sam :( ).
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Prva od desetih božjih zapovedi bi se morala glasiti:
"Vedno poskrbi za BACKUP!"

:roll:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Jaz npr. imam vsako svojo sličico, katera je v objavi, duplicirano v svoji mapi, v svojem računalniku. Poleg so tudi pripadajoče URL kode.
Če bi http://www.shrani.si popolnoma škripnil in prinehal objavljati slikovni material, bi lahko teoretično obnovil vse svoje slike, v vseh svojih postih. Vendar pa je vprašanje, koliko bi bilo to smiselno, saj bi bilo ogromno zamudnega dela.

Če sem iskren, moje slikovno gradivo nima skoraj nikakršne poštene teže in bi se ga dalo brez škode preboleti.
Nekaj povsem drugega pa so skeni ŽC-ja, kateri imajo veliko vrednost in bi bila resnično velika katastrofa, če bi šli v nič.

Upajmo na najboljše. press [-o<
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejc

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Pravijo, da moraš met na najmanj treh različnih medijih shranjeno, kar je precej vredno (diplomsko delo, življenjsko delo, itd.). Seveda je za slike to malo pretiravanje, ampak, če jih že maš na spletu, je tudi smiselno meti arhiv na računalniku. Sam imam slike na prenosnem disku. Konec koncev, še to ni ziher, da bojo preživele, saj je ni stvari, ki ni nepokvarljiva.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nejc napisal/-a:Pravijo, da moraš met na najmanj treh različnih medijih shranjeno, kar je precej vredno (diplomsko delo, življenjsko delo, itd.). Seveda je za slike to malo pretiravanje, ampak, če jih že maš na spletu, je tudi smiselno meti arhiv na računalniku. Sam imam slike na prenosnem disku. Konec koncev, še to ni ziher, da bojo preživele, saj je ni stvari, ki ni nepokvarljiva.
Ne vem kajse tolk sekirate za slike...bomo pa nove naredili. :D
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

cokla napisal/-a:
Nejc napisal/-a:Pravijo, da moraš met na najmanj treh različnih medijih shranjeno, kar je precej vredno (diplomsko delo, življenjsko delo, itd.). Seveda je za slike to malo pretiravanje, ampak, če jih že maš na spletu, je tudi smiselno meti arhiv na računalniku. Sam imam slike na prenosnem disku. Konec koncev, še to ni ziher, da bojo preživele, saj je ni stvari, ki ni nepokvarljiva.
Ne vem kajse tolk sekirate za slike...bomo pa nove naredili. :D
1TB (zunanje) diske se dobi že za manj kot 100€, verjetnost odpovedi dveh hkrati je precej majhna. Sicer strošek ni zanemarljiv, ampak povsem odvisno koliko komu pomenijo slike (nažalost se tega zavemo šele, ko je prepozno).

Res je, da se lahko dela nove slike, kaj pa recimo take z Mehom na čelu?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

LJ363 napisal/-a:
Res je, da se lahko dela nove slike, kaj pa recimo take z Mehom na čelu?
Tudi ni panike. So nam toliko slik pokradli, da se te najdejo še na kakšnem kitajskem sajtu. Le posrfati bo treba. :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Tudi to je res, ampak čeprav se marsikaj najde na internetu, je meni posebej žal za slike, ki jih sploh nisem posnel (v mislih imam predvsem tiste, ki bi jih lahko).
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3864
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

LJ363 napisal/-a:Tudi to je res, ampak čeprav se marsikaj najde na internetu, je meni posebej žal za slike, ki jih sploh nisem posnel (v mislih imam predvsem tiste, ki bi jih lahko).
Pod tole pa se podpišem, Kaj vse sem zamudil, najbolj žal pa mi je za tisto sceno s paro in BMW-ji (reklama za super 3x3). Stal sem na rampi in iz avta z odprtimi usti gledal kako to, da s paro vozijo BMW-je po sevniški progi.
Tine
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3624
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Tin€ napisal/-a:Pod tole pa se podpišem, Kaj vse sem zamudil, najbolj žal pa mi je za tisto sceno s paro in BMW-ji (reklama za super 3x3). Stal sem na rampi in iz avta z odprtimi usti gledal kako to, da s paro vozijo BMW-je po sevniški progi.
Joj, Tine, pa veš koliko bi bila sedaj vredna ta slika.... [-o< #-o
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a cokla »

Regan 664 napisal/-a: Joj, Tine, pa veš koliko bi bila sedaj vredna ta slika.... [-o< #-o
Ne glejte vse čez denar... :wink:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3624
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Težava z nalaganjem slik

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

cokla napisal/-a:
Regan 664 napisal/-a: Joj, Tine, pa veš koliko bi bila sedaj vredna ta slika.... [-o< #-o
Ne glejte vse čez denar... :wink:
Ma kakšen denar neki.... [-X Nisem mislil denarno....
Mislil sem na lokacijo in motiv slike.... :lol:
Odgovori