Težave foruma vlaki.info

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Odgovori
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a SandiP »

milchy napisal/-a:se še komu dogaja, da ne more na forum ?
meni občasno napiše, da strani ni ..... ?
URL filter na službenem firewallu? :twisted:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a milchy »

SandiP napisal/-a:
milchy napisal/-a:se še komu dogaja, da ne more na forum ?
meni občasno napiše, da strani ni ..... ?
URL filter na službenem firewallu? :twisted:
[-X za službo ne vem, to imam težave od doma :?
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a mkx »

Po nekajdnevnem postu končno spet dnevna doza.

Mojster, hvala!
LP, Metod
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4285
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

mkx napisal/-a:
Mojster, hvala!

Hm... ne vem, če je kaj mojster rihtal, glede na njegov zadnji obisk. :-$
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a milchy »

sem bil pa prepričan, da imam spet samo jaz težave z dostopom do foruma .......
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a mkx »

Re 4/4 napisal/-a:
mkx napisal/-a:Mojster, hvala!
Hm... ne vem, če je kaj mojster rihtal, glede na njegov zadnji obisk. :-$
Glede na to, kakšne strani sem vmes videl namesto tehle, je moral stvari porihtat kar Mojster (kot lastnik domene vlaki.info).
LP, Metod
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Post je bil skorajda predolg! :D
Zahvala mojstru tudi z moje strani!
Peter
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Se pridružujem Petru!
Lakota je bila že prehuda! :lol:

Lepo, da spet funkcionira vse tako, kot mora!
LP, Miran
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a mkx »

Kaj se dogaja s forumom? Danes (29.1.2015) zjutraj je preobložen z raznimi reklamami? Upam, da je tale "okužba" le začasna ...
LP, Metod
scrtica
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 216
Pridružen: 15.02.2010, 11:04
Kraj: Borovnica

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a scrtica »

Jaz imam pa zanje dni takšne težave, ko želim brskati po forumu:

Slika

Poleg tega pa mi, če poskušam vseeno malce pobrskati, namesto teme velikokrat odpre neke reklamne strani.

Je to povezano s forumom ali je težava na moji strani?
Življenje se ne meri s številom vdihov, ki jih naredimo, temveč s trenutki, ki nam dih vzamejo.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4285
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

scrtica napisal/-a:Jaz imam pa zanje dni takšne težave, ko želim brskati po forumu:


Poleg tega pa mi, če poskušam vseeno malce pobrskati, namesto teme velikokrat odpre neke reklamne strani.

Je to povezano s forumom ali je težava na moji strani?
Glede na to, da ti avast javlja za datoteko privoxy.exe, imaš lahko trojanca na disku, reklame pa ja: Spet virus ali pa dodatki v brskalniku. Tako, da skeniraj ves disk z antivirusnim in po možnosti z Anti-Malware.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a mkx »

Glede foruma imam željo ki se tiče youtube video posnetkov: običajno uporabniki vključijo povezavo, ki se ob prikazu forumske strani pretvori v okno za video. Težava je v tem, da to okno zahteva flash player. Brez ustreznega vtičnika pa je tam sama sivina. Android naprave (tablice so prav priročne za brskanje po forumu) pa flash vtičnika ne podpirajo. Če je objavljena tudi povezava do videa, se ji lahko tudi na androidni napravi sledi in se video posnetek odpre v aplikaciji youtube.

Pa še bitvo želje: ali je možno narediti tako, da bi za brskalnike iz androidne platforme v prispevku vrnil tudi "klikabilno" povezavo na youtube video?
LP, Metod
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Vzeto na znanje, bom probal v prihodnjih dneh urediti zadevo.

MOgoče bi predlagal uporabo Dolphin brskljalnika ki omogoča uporabo Flash dodatka.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 304
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

mkx napisal/-a:Glede foruma imam željo ki se tiče youtube video posnetkov: običajno uporabniki vključijo povezavo, ki se ob prikazu forumske strani pretvori v okno za video. Težava je v tem, da to okno zahteva flash player. Brez ustreznega vtičnika pa je tam sama sivina. Android naprave (tablice so prav priročne za brskanje po forumu) pa flash vtičnika ne podpirajo. Če je objavljena tudi povezava do videa, se ji lahko tudi na androidni napravi sledi in se video posnetek odpre v aplikaciji youtube.

Pa še bitvo želje: ali je možno narediti tako, da bi za brskalnike iz androidne platforme v prispevku vrnil tudi "klikabilno" povezavo na youtube video?
Hmm... Jaz večino časa uporabljam za brskanje po forumu en star telefon z androidom 2.3.5, pa mi vendar lepo pokaže youtube posnetke. Ko kliknem na video se mi video odpre na fullscreen in ga lahko pogledam... Kateri brskalnik pa uporabljaš? Kot je že mojster napisal, dolphin podpira flash, pa tudi chrome naj bi imel ze vgrajenega...
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Težave foruma vlaki.info

Odgovor Napisal/-a mkx »

grizeldi napisal/-a:Kateri brskalnik pa uporabljaš? Kot je že mojster napisal, dolphin podpira flash, pa tudi chrome naj bi imel ze vgrajenega...
En primerek je Chrome na tablici Google Nexus 10 (Android 5.1.1) ... in flasha ne podpira. Dugi primerek je oni "internet" na Samsungovem S4 (menda ni Chrome, ne vem pa kaj za ena žival je zares). V obeh primerih se namesto predvajalnika s simbolično sliko pokaže sivo okno z obvestilom o tem, da potrebujem vtičnik.

Poizkusil sem tudi Firefox za android pa je problem isti. Na splošno je nekako konsenz, da je flash dinozaver, ki ga je treba pustiti izumreti ... in v liniji s tem je sam po sebi izključen iz Androida. Razen če ga kdo (kot je to pri Dolpinu) ne pripelje noter skozi stranska vrata.

Pa ne vem ali bi si instaliral Dolphina ... najbrž bom z upanjem čakal na morebitno rešitev, ki jo je omenil že @Mojster_Strojevodja (AKA Direktor) ... vmes pa filme hodil gledat na PC.

Mimogrede ... tudi v "celozaslonski" različici se jaz osebno direktnih povezav na youtube filme ne bi branil. Po mojih izkušnjah je youtube ilme dosti bolje gledati v različici HTML5, saj je manj potratna za procesor (se pozna pri visokoločljivih videih na malo starejših računalnikih), privzeta je ločljivost HD ... pa še kaj bi se našlo. Itak je pa večino videov vredno gledati čez celoten zaslon in je torej vsaj zame vrednost "embeded" videa skoraj zanemarljiva.
LP, Metod
Odgovori