Izreden postanek vlaka

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Odgovori
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Izreden postanek vlaka

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

Pozdrav.
V petek, 15.9.2006 smo se jaz, brat in mama vračali iz LJ v Brežice. Šli smo z vlakom 411 OLYMPUS, z odhodom iz LJ ob 21:05. Na blagajni na postaji v Ljubljani smo pozabili vozovnice in to opazili šele na peronu, pol ure pred odhodom vlaka. Šel sem nazaj, in na srečo so vozovnice bile spravljene. Nato me je prodajalka vozovnic napotila v info center, kjer so mi povedali, da so našli vozovnice, na katerih je pisalo izstopna postaja Brežice. A ker ta vlak nima postanka v Brežicah, in bi morali izstopiti ali v Krškem ali Dobovi, so organizirali izreden postanek na postaji Brežice. Tako da, svaka jim čast. Na SŽ so carji. :D
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Če so to res organizirali samo zaradi vas, potem je pa to res časti vredno!! :lol:

Kako se niste prej pozanimali o postankih vlaka oziroma njegovem voznem redu? :shock:
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Prijaznost železničarjev

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Takih zgodb je na srečo veliko!
Opisal bi podaljšan postanek vlaka, ki se je primeril na postaji Štanjel. Z boljšo polovico sva se potikala po tem lepem kraju in ugotovila, da bi bilo dobro oditi na postajo, da ne zamudiva vlaka. Seveda sva prihod v celoti zgrešila in opazila vlak, ki je pravkar vozil na postajo še na stezi, ki vodi iz Štanjela proti postaji. Pognala sva se v dir, osebje vlaka naju je opazilo in počakali so naju, da sva opravila šprint na 400 m.
Še danes sva vsem hvaležna!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Poznam pa tudi zgodbo, ko je nek mimoidoči stopil na peron v trenutku, ko se je vlak premaknil, a se ta ni ustavil, kljub temu, da je vlakovni odpravnik zelo dobro videl da je nekdo zamudil vlak, in ga ni ustavil!! Tako se mu je vlak odpeljal pred nosom!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

SŽ 312-001 napisal/-a:Poznam pa tudi zgodbo, ko je nek mimoidoči stopil na peron v trenutku, ko se je vlak premaknil, a se ta ni ustavil, kljub temu, da je vlakovni odpravnik zelo dobro videl da je nekdo zamudil vlak, in ga ni ustavil!! Tako se mu je vlak odpeljal pred nosom!
Seveda, vse je odvisno od situacije. Za tak manever gresta 2 minuti takoj. Pa potem še kak potnik priteče itd. Vse zamujene minute je pa potrebno nekako upravičiti. :roll:
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

541 napisal/-a: Vse zamujene minute je pa potrebno nekako upravičiti. :roll:
Nekje sem slišal, da morata za zamude odgovarjati sprevodnik in strojevodja. Mene pa zanima, če to drži! :shock:
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

SŽ 312-001 napisal/-a:
541 napisal/-a: Vse zamujene minute je pa potrebno nekako upravičiti. :roll:
Nekje sem slišal, da morata za zamude odgovarjati sprevodnik in strojevodja. Mene pa zanima, če to drži! :shock:
Vsak je odgovoren za svoj del zamud in jih mora opravičiti. Npr. strojevodja mora opravičiti zamude nastale zaradi težav z vlečnim vozilom. Zamude iz prometnih ozirov pa mora opravičiti vlakovni odpravnik. In v primeru, če vlakovni odpravnik z ročnimi signalnimi znaki vlak ustavi po tem, ko mu je že dal odhod, je za to v celoti odgovoren in mora torej tudi nastalo zamudo opravičiti. Kakšna minuta, dve se sicer lahko prikrijeta ... :oops:
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Glede rač.sistema na blagajni, a ne morjo naredit tko, da računalnik opozori oz. ne more izpisati karto za postajo, na katerih vlak ne ustavlja?
LP
Izidor
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

SŽ 312-001 napisal/-a:Kako se niste prej pozanimali o postankih vlaka oziroma njegovem voznem redu?
Smo še predobro vedeli, da vlak ne ustavlja na postaji Brežice.
Vse je bilo v tem, da smo na blagajni pozabili skupno vozovnico, uslužbenka jo je našla, in ker je na njej pisalo izstop v Brežicah, so organizirali postanek na tej postaji.
Zadnji vlak iz LJ, ki ima redni postanek v Brežicah, odpelje iz LJ ob 18:50. Zaradi opravkov nismo mogli na ta vlak.
Odgovori