50 prvopristopnikov

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Odgovori
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

50 prvopristopnikov

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Podatki o uporabnikih so pravzaprav "skrivnost" uporabnikov, vendar mislim, da ni skrivnost, če povlečemo iz podatkov statistiko brez imen...

Velikokrat vidimo "jubilejni" zapis, koliko nas je forumašev...enkrat za ta vlak, drugič za drugega...seveda daljšega.
Torej to ni skrivnost, saj takrat nekdo zapiše številko vseh članov na spisku. Trenutno je na spisku 1.183 uporabnikov.

Vedno me je zanimalo, koliko od teh članov je "delovnih", s tem ne mislim le pisanje prispevkov ampak tudi ogledovanje tem (obisk foruma).
Predvsem me je zanimalo, odkod toliko ogledov mojih tem, ki so včasih tudi vsaj vprašljive. Eno so ogledi forumašev, drugo pa naključnih ali pa kar aboniranih gostov...

V eni drugi temi, ko sem obdeloval, kdo od mlajših forumašev piše na forum, sem zasledil veliko takih, ki so se samo vpisali in potem jih ni bilo več na spregled (lahko tudi, da se jim ne da registrirati samo za ogled...nekateri forumi to rešujejo s tem, da ne vidijo fotografij, kar je pa slabo, ker tudi gosti ne vidijo fotografij, potem pa izgleda forum, kot da nekaj skriva).

Prav zato me je zanimalo, koliko pa je bilo takšnih forumašev med prvopristopniki (prvih 50 članov od 9.8.2005 do 15.11.2005)...

Naredil sem pregled in ugotovil, da je bilo takšnih uporabnikov, ki so se samo prijavili in niso več niti enkrat odprli foruma tako, da se bi prijavili: 7 (z besedo sedem). Treba je priznati, da so imeli normalna uporabniška imena in torej ni šlo za zafrkancijo ampak se enostavno niso več ukvarjali s forumom. Navsezadnje je lahko kdo od njih celo pogost gost na našem forumu...

Takšnih, ki so "zdržali" na forumu vsaj eno let ("enoletniki") je bilo med temi 50 uporabiki: 9 (z besedo: devet), takšnih pa, ki so zdržali 2-3 leta ("2-3 letniki") pa: 3 (z besedo: trije).

Ostane nam torej 31 članov, ki so "delovni", nekateri zelo in bi jih bilo potrebno pohvaliti, vendar to danes ni tema :wink:
Med te "delovne" člane sem vštel tiste, ki so nazadnje obiskovali forum od leta 2010 do danes...

Moram reči, da sem bil presenečen nad takšnim številom delovnih članov izmed tistih 50, ki so se vpisali daljnega leta 2005, zato sem se tudi odločil to tudi napisati... =D> =D>

Poleg tega mi je sedaj tudi jasno :idea: , da so med uporabniki tudi takšni, ki še niso napisali nobenega posta, pa vztrajno pregledujejo forum (in se registrirajo), zbirajo znanje in pogum, da nas bodo nekoč presenetili s kakšno zanimivo temo...

...in mi tudi "nabijejo" kakšen ogled moje teme :lol: :lol:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: 50 prvopristopnikov

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ja, kar zanimiva je ta statistika, vendar ima pomankljivosti.
Nekaj pionirskih članov se je med tem preimenovalo, nekateri celo večkrat, gre pa za iste osebe.
Nekaj njih, iz zgodnjega obdobja, je še vedno registrirano pod večimi imeni. Ta imena sicer niso aktivna, so pa uvrščena v statistiko.

Še najhitereje dobiš realno število aktivnih članov z nastavljeno anketo. Ta se suče okrog 40, tja do 60, če je anketa zanimiva.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori