Izguba fotk

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Hvala.

Slika
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
BRUS
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.11.2006, 16:55

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a BRUS »

železocestnik napisal/-a:Hvala.

Slika
Lep pozdrav
Kolikor razumem, naš velecenjeni Senator sprašuje bolj po urejanju fotk na njegovih
HD-jih, ključkih in ostalem ne pa o modrovanju kam in kako. Z strežniki ima zeelo dobre izkušnje :mrgreen:
Tu velja čim večja disperzija, seveda dostop do njih (naslovi) doma (ključek).
Vsi ne krepajo naenkrat.
-Je verzija: "Enigma" :D back up by "Tono"... Obratno se dogaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-Še ena pomoč: Vseznalec "ljubitelj" :mrgreen: :mrgreen:

Resno bi zastavil prošnjo g. ŽC-ku.
Gospod, prosim za nas"seniore" :cry: :oops: :roll: en kurs ali "šnel kurs" ala "Tono" :mrgreen: :mrgreen:
O iskanju podatkov iz zgodovine ali arhivistike... Saj vem, veliko je zelo dobro napisanega med "vrsticami", raztresenega povsod po forumu.
Vsi se ne znajdemo celo z dlib kaj pa še z ostalim.
Mogoče ena kratka navodila kako začeti.?? V posebni temi? Če si najdete čas :oops: :oops:
Vem da je to kar hudičeva stvar, ma če dobiš dva nova :shock: nekaj bo....

Hec:
Mogoče v smislu nekdanje "Antene" :D :D
Vi sprašujete jaz odgovarjam.

Lep večer vsem
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a Tono »

BRUS napisal/-a: Hec:
Mogoče v smislu nekdanje "Antene" :D :D
Vi sprašujete jaz odgovarjam.
Dr. Košiček je že nekaj časa rajni :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
BRUS
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.11.2006, 16:55

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a BRUS »

Tono napisal/-a:
BRUS napisal/-a: Hec:
Mogoče v smislu nekdanje "Antene" :D :D
Vi sprašujete jaz odgovarjam.
Dr. Košiček je že nekaj časa rajni :)
Vem, vejm Tono, ma mi smo(sma) še tu...
Ma, si se ga spomil? :D :D

Za ŽC - sem mislil resno!!
Tebe pozna, pihn mu na dušo naj nas kaj nauči!!!
Takšne LJUDI je treba resnično porabt - znucat.. k takih ne delajo več!!!

Lp T (Tut jst Tonček)
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

S Tonotom se spravljava v arhiv že ne vem koliko časa.
železocestnik napisal/-a:
Tono napisal/-a:Stric ŽC živi v drugi papirnici, ko seveda ni v Rotterdamu, Amsterdamu, Helsinkih, na Rogli, v arhivu ali pa na kakšni dobri večerji :)
Tono je pozabil na Arhiv bar...

Slika
Resno:
do sedaj sem še vedno napisal odkod mi kakšno gradivo (ali linke, ali knjige, ali arhivsko gradivo; le tega nisem citiral, da mi ni takrat ne bi kdo cufal iz rok fasciklov - pa se ni za bati. V arhiv zahaja samo Rustja, pa še ta ni več tako pogost gost.
Tudi slovenski zgodovinarji najraje svoje raziskave delajo po copy-paste metodah iz starejših raziskav. Vsaka čast izjemam.
Ja, v arhivu si umažeš tudi roke...

Zadnjič sem za hec napisal tukaj na forumu eno učno uro (primer iskanja zminiranega železniškega mostu, za katerega se sploh ni vedelo, ali je v Luxemburgu, Nemčiji ali Franciji na enem nemškem forumu (wehrmacht.de)

Metodologija raziskav MRS...
link: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=21&t=7539

Mogoče bi bilo pametno, da bi še ene par primerov iz naših logov navedel kar v temo za MRS :igraca :lol:

Pa še nekaj. Na forumu se tikamo.

Se takoj počutim nekaj let mlajši :fraca
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
BRUS
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.11.2006, 16:55

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a BRUS »

Pa še nekaj. Na forumu se tikamo.
U redu mladenč.
Jaz še nisem SPIZ-du. :D :D :D :D
Sem bolj mislil na organizacijo gradiva.
Glede na km....... tvojega dela in izkušenj, ogromno podatkov,tiskanega in ostalega gradiva, če se npr. lotiš nekega nadvoza ipd ..kar gasa - slikaj -skakaj - pa napiš??
Tudi moj globus ma svoje meje??
-Recimo imam fotografije iz Rovinja, Sardinijie Aln!! :twisted: namesto pare! :^o itd....

-škoda WW ll.:
Ž.mostovi: Avče, Ajba - Bodrež , solkanski most itd
Kam jih uvrstit. ???
Svoje teme ne bi odpiral. :oops: :oops:


PRIMER:

Thursday, 15 March 1945
MTO Tactical Operations (12th AF):
445th BS Mission Summary: Group Mission 789; Squadron Mission 501: Lt. Poteete
led nine 445th ships in 18 plane mission against the alternate target, Canale d’Isonzo bridge. 1000 pound bombs were dropped from 9/9000 ft. No flak observed. RESULTS: Poor visibility prevented nine ships from dropping bombs. However, on second run, nine ships scored hits on southwest approach.


Dobim podatek, se z njim ubadam en cajt...potem nanj pozabim in gre v maloro.. (Verjetno ne delujem pravilno)?
Upam da ste me razumeli?

(Gornji podatek se verjetno nanaša na solkanski most.???)
Ameri niso bili zemljepisci ..... :P :P

Sem tle doma: Salona dIsonzo, verjetno postaja z največ ind. tirov ma "zakletva"ne da.
Lp T
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

BRUS napisal/-a: Sem bolj mislil na organizacijo gradiva.


-škoda WW ll.:
Ž.mostovi: Avče, Ajba - Bodrež , solkanski most itd
Kam jih uvrstit. ???
Svoje teme ne bi odpiral. :oops: :oops:


PRIMER:

Thursday, 15 March 1945
MTO Tactical Operations (12th AF):
445th BS Mission Summary: Group Mission 789; Squadron Mission 501: Lt. Poteete
led nine 445th ships in 18 plane mission against the alternate target, Canale d’Isonzo bridge. 1000 pound bombs were dropped from 9/9000 ft. No flak observed. RESULTS: Poor visibility prevented nine ships from dropping bombs. However, on second run, nine ships scored hits on southwest approach.


Dobim podatek, se z njim ubadam en cajt...potem nanj pozabim in gre v maloro.. (Verjetno ne delujem pravilno)?
Upam da ste me razumeli?

(Gornji podatek se verjetno nanaša na solkanski most.???)
Ameri niso bili zemljepisci ..... :P :P

Sem tle doma: Salona dIsonzo, verjetno postaja z največ ind. tirov ma "zakletva"ne da.
Lp T

Uvrščanje podatkov je en velik problem, ne samo za začetnike na forumu. Tudi meni se je v začetku zdelo, da ne najdem primerne teme.
Po drugi strani je nekdo zastavil temo, v katero bi odlično pasal tvoj podatek, pa ima tako neumen naslov teme, da je nihče ne pogleda ali pa se zgubi s prvih mest in potone.
In se odločiš za svojo temo. Drugi za podobno, zopet svojo. Tako spet ne gre. Dejanko mora iti na tem forumu za neko samocenzuro naslovov, da se ne povečajo preveč s skrivnimi imeni, ki jih naš iskalnik ne zna najti. Tudi delo z iskalnikom je cela znanost, da izvlečeš kaj iz njega. Tudi za Gugl se moraš specializirati...

Tudi sam sem dostikrat začel z novo temo, pa sem slabo zastavil naslov, pa sem jo potem zanalašč tako dolgo vlekel, da se je prijela. Ampak to zahteva kar nekaj časa za takšno reševanje naslova teme.
Dobro bi bilo, da bi malo počakal, premislil, kako bo podatek našel forumski iskalnik in kako Gugl.
Včasih si pomagam z Guglom za iskanje podatkov s foruma. Sem kar zaprepaščen, kaj vse najde. Na fotke na shrani.si ne pišem kaj pomenijo (nisem faca :lol: ), pa jih Gugl vseeno nekam poveže.

Če se le da, je potrebno imeti čimmanj podobnih tem.
Pri borovniškem viaduktu sem se odločil za načrte kot posebno temo, ker sem našel tak fundus, ki bi se zgubil med ostalimi posti, ki jih je bilo itak že ogromno.

Pri Mariboru še vedno mečkam, ali odpreti železniški most svojo temo ali jo kar prilepiti k postaji Maribor. Ker ne bom mogel vseh podatkov dati naenkrat v temo Maribor, se bo zgubila med drugimi podatki in potem ne pride do izraza, posebno če so osnovne teme že zelo dolge.
Na forumu željeznice.net imajo ene teme po 150 strani. In ko začneš tam nekaj iskati, adijo popoldne ali noč :roll:

Ko imaš podatek, ga je potrebno takoj nekam dati. Sem že naredil to, da sem imel že vse zbrano, odprtih ne vem koliko strani, pa s klikom enega križca sesul vse skupaj. Podatek spravi na forum, ga lahko potem še vedno kam drugam prestaviš.
Imam primere z enega nemškega foruma z veliko člani (kjer imajo moderatorje, ki te takoj opozorijo na to, da odpiraš temo, ki je že odprta ali pa ti sami prestavijo prispevek na primerno mesto), vendar pri nas to ne gre.

Torej škodo WW 2 zaenkrat v skupen koš. Če boš pa podatek ti ali kdo drug potem potreboval za opis te proge, ga lahko tam najdeš.

Ja, Ameri res niso bili zemljepisci, vsaj tisti ne, s katerimi smo imeli opravka...
Se pa moraš postaviti v njihovo kožo in poiskati, od kod so privlekli podatke. Poiskati kakšne starejše mape, ki so jih kopirali kot najnovejše itd. Seveda potrebuješ imena krajev v vseh oblikah, posebej če obstajajo exonimi...ja, zopet cela znanost. Ampak počasi se izvežbaš in nekako gre. Od začetka z malo problemi, potem pa vedno bolje. Tudi jaz sem imel v začetku ogromno problemov, pa sem nekako našel ljudi, ki so mi pomagali z nasveti in prenašali znanje name. Si je pa treba čas vzet :wink: :berr
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4284
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

evo možnost da založiš USB nična :mrgreen:

Slika

MMG kdo je avtor nimam pojma, se mu opravičujem :oops:
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Tako ko tist Finec, ki so mu po nesreči z motorjem v umetni prst USB vtaknili. :pc3
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a Igor T »

Nekoč mi je en računalničar povedal, da obstajata le dve vrsti podatkov:

- Tisti ki so se izgubili
in

Tisti ki se ŠE bodo izgubili.

DVD kopije trajajo max 5let - priporčam shranjevanje na TEMNM prostoru, pri meni je to v omari ZA cunjami, da tudi temperatura ne niha.
Svetloba namreč poškoduke DVD R in RW diske.

Ena najboljših varjant je še vedno disk - magnetni zapis,,, pa tudi ta ni večen ...

Je pa papir TROTL ZIHR - tako da moje fotke vztrajno vsake konca leta migrirajo na papir - ne sicer vseh 16.000 od lani, kakih 600 pa bo šlo ...

LP
igor
Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
BRUS
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.11.2006, 16:55

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a BRUS »

Si je pa treba čas vzet :wink: :berr[/quote]

Ja Legenda, hvala.
Se bom potrudil, napisal vse stvari v post-e kamor spadajo, recimo: ta moj spodnji. ima en kup šare! pred in za seboj.
Thursday, 15 March 1945
MTO Tactical Operations (12th AF):
445th BS Mission Summary: Group Mission 789; Squadron Mission 501: Lt. Poteete
led nine 445th ships in 18 plane mission against the alternate target, Canale d’Isonzo bridge. 1000 pound bombs were dropped from 9/9000 ft. No flak observed. RESULTS: Poor visibility prevented nine ships from dropping bombs. However, on second run, nine ships scored hits on southwest approach.

Nočem zasmetit teme, bi lahko dal samo en link..: Recimo: (na gornji text ) evo...izpadem škrtica. ....Verjeto si edini razumel da, Kanal ob Soči ni Solkan in da most pri Kanalu ob Soči je bil verjetno bombardiran in porušen prej: (Ajba - Bodrež) USAF zapisi... (DATUMI SO POMEMBNI). Če hočem vse argumentirat, smo tam.
Dam celo zgodovino še enega AFB sqad-a MASAF - MATAF- in smo tam....(kar nekaj linkov ali navodil)??
*Mediterranen Alllied Strategical AF, Mediterranen Alllied Tactical AF

Zmešnjava.
Se bom potrudil samo z navedbami in spomini drugih z našega konca v primerni temi.
Potem lahko kaj ovržemo ali potrdimo.

Solkanski most:
Sem pred časom -par let nazaj videl vertikalni (aerial) foto posnetek1944/45: iz zadnjega bombnika (Lovec- bombarder) ,mogoče lovec spremljevalec ali WR = Weather Reconnaissance z podatki o % zadetkih, ne najdem več in to me jezi..

Uf sm zatežil..

Lp T
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Tudi jaz sem izgubil že veliko podatkov zato, ker jih nisem takoj spravil na "pravo" mesto. Drugi dan jih tudi Gugl ni več našel.

Tudi Gugl po moje spreminja učinkovitost...recimo od vremena :lol: :lol:

Je pa na internetu kar nekaj navodil, kako iz Gugla izguglati čimveč. Tudi nekaj knjig je že napisanih na to temo. Predvsem zanimivo za novinarje...
Cela znanost za napredne...
Pa tiste, ki želijo svoje članke spraviti med najbolj obiskovane :wink: :lol: :lol:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Začele so izginjati tudi fotografije Planeta 1930 :(

Prispevek napisan: 20.11.2007
tema: Posebni muzejski vlak leta 1977
Planet 1830 napisal/-a:Ob 120. obletnici železniške proge Ljubljana-Trst je dne 18. junija 1977 vozil tako poseben vlak, da ga takrat še niso znali niti enotno poimenovati. V gradivih takratnega Železniškega gospodarstva Ljubljana so ga poimenovali:
- posebni muzejski vlak
- poseben izletniški vlak
- jubilejni vlak
Šlo pa je za predhodnika kasnejšega muzejskega vlaka. Lokomotiva 25-026, ki je vlak pripeljala v Trst, je mnogo let kasneje postala aktivna muzejska lokomotiva. Vagoni pa so bili že takrat tretirani kot muzejski.

Letak/vabilo je izgledal takole:
slika


Ob takratni priliki sem posnel naslednje fotografije:

Vlak med Opčinami in Trstom. Lokomotiva je 25-026.

slika

Poglejte našo 25-026 v Trstu. Na tej sliki ima še drugačen "obraz". Gre za tako imenovana zagrebška dimnična vrata. Takšna, poenoten tip za vse vste parnih lokomotiv (glej 33-037), so vgrajevali ob revizijah. K sreči so ob reviziji za muzejsko lokomotivo na 25-ko vgradili originalna dvokrilna dimnična vreta. Na 33-ki pa so žal ostala neoriginalna zagrebška vrata.
slika

Iz Ljubljane je vlak vlekla 25-033.
slika

Že takrat muzejski vagoni:
slika

slika

slika

slika

jure80 napisal/-a:Takšni prispevki so pa res zelo dobrodošli na našem forumu, še posebej zato, ker imajo arhivsko vrednost. Super :)
Tin€ napisal/-a:Takšni prispevki so neprecenljiva vrednost, še posebej zato, ker se je do sedaj, kaj podobnega objavljalo le na tujih (germanskih) forumih. Človek je dobil občutek, da so žal v času parne vleke pri nas fotodokumentirali določene trenutke le tujci.

Mojster_Strojevodja predlagam, da Planetu 1830 podeliš nek častni naziv ob njegovem nicku.
Gorchi napisal/-a:Se strinjam z Vama! Planet, vagonček in drugi, na plano z arhivskimi fotografijami!
IC-Pohorje503 napisal/-a:zelo zanimivo sliko od 1977, nisem bilo živim hehe :)

25-026 je bilo vozni red na vlaku potem spet vozi za muzejski vlak :)

25-033 --> kje in kam? :)

lp

_________________
NE VEČ na FORUM!
ne zadovoljeno FORUM!
Odstop od moj forum, KONEC!



»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a igor72 »

železocestnik napisal/-a:Začele so izginjati tudi fotografije Planeta 1930 :(

Prispevek napisan: 20.11.2007
tema: Posebni muzejski vlak leta 1977
Še bolj frišne izginjajo, recimo moje iz avgusta 2008:
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=17&t=3194

:evil: :evil: :evil:

....zato pa zadnja tri leta uporabljam fotobuket, ker pri nas gre itak vse v maloro...prej ali slej :cry:
LEP DAN
Igor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Izguba fotk

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Nisem šel gledat kaj je z mojimi na webshots ampak tudi tile so nekaj spreminjali lani novembra (webshots -> smile.. kr neki)
Goran
Odgovori