Ne morem naložiti avatarja

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Odgovori
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Prosim za nasvet oz. pomoč, saj mi nikakor ne uspe naložiti avatarja. Na katerem koli forumu sem se lotil tega nisem imel težav, tukaj pa ne gre in ne gre. Naj mi kdo step-by-step razloži postopek prosim!
Simpl je tanartabul.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a mkx »

Tukaj sličice za avatar ne moreš naložiti "na forum". Sličico moraš imeti nekje drugje, dostopno preko spletnega brskalnika. Povezavo do te sličice pa vneseš v svojih nastavitvah: Uporabniška nadzorna plošča → Profil → Uredi avatar → Povezave izven tega foruma ... moj avatar ima tole povezavo: http://www.mkx.si/images/csp_garf2.jpg
LP, Metod
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Slike za avatar imam shranjene med My Pictures in v My Documents, a ne gre. Vsaeeno upam, da se me "bog" usmili in mi enkrat rata. :wink: Hvala za pomoč! :thumbupr
Simpl je tanartabul.
Uporabniški avatar
nejko077
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 121
Pridružen: 02.12.2012, 11:37
Kraj: Medvode

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a nejko077 »

Slika mora biti naložena nikje na internetu, nato pa prilepiš povezavo.
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Problem je v tem, da ko kliknem na Povezave izven tega foruma in nato z desno miškino tipko ne reagira ukaz prilepi (ostane neaktiven - siv). Iz My Pictures običajno naložim tako, da najprej v mojem profilu kliknem na opcijo naloži avatar izven foruma oz. iz drugega mesta nakar se mi avtomatično odpre My Pictures, tam kliknme na željeno sličico, nato pa OK, pošlji ali naloži in zadeva se avtomatično "preslika" tja. Vsaj na ostalih forumih je tako. Bom poizkusil še pri različnih intenetnih ponudnikih avatajev pa bomo videli, če zadeva res deluje. Sličice v My Pictures so namreč snete prav iz teh internetnih strani oz. linkov! Sporočim, oz. bosta videla, če bo res tako. :wink:
Simpl je tanartabul.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4284
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Torej prvo greš na shrani.si (Lahko se registriraš ali ne. Če se ne se po dveh letih lahko slika izbriše, če si registriran potem ostanejo).

Sliko odpreš v slikarju in jo pomanjšaš na 100x100 pixel. Bližnjica ctrl+w

Slika

Ko jo shraniš na shrani.si dobiš takle kvadratek. Si skopiraš naslov in po @mkx nadaljuješ.

Slika

In skopiraš naslov, tako kot je tu
Slika

Upam da sem pomagal :D
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a OBB »

Jaz sem svojo sliko najdu na Googlu in sem enostavno kopiral URL slike( desni klik na sliko) prilepil spodaj napisal 100x100 in dela
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a bisabre »

HVALA! Tole je bilo pa kot "AVATARJI ZA TELEBANE". :lol: :thumbupl
Simpl je tanartabul.
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 304
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

Re 4/4 napisal/-a:Torej prvo greš na shrani.si (Lahko se registriraš ali ne. Če se ne se po dveh letih lahko slika izbriše, če si registriran potem ostanejo).

Sliko odpreš v slikarju in jo pomanjšaš na 100x100 pixel. Bližnjica ctrl+w

http://shrani.si/f/12/mI/4ocAHIdS/1.jpg

Ko jo shraniš na shrani.si dobiš takle kvadratek. Si skopiraš naslov in po @mkx nadaljuješ.

http://shrani.si/f/3m/lj/2T3Fpahr/2.jpg

In skopiraš naslov, tako kot je tu
Slika

Upam da sem pomagal :D
MMG zakaj maš pa forum v nemščini, če sm lahko radoveden?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4284
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

grizeldi napisal/-a: MMG zakaj maš pa forum v nemščini, če sm lahko radoveden?
Radovednost ni nič slabega. :D

Tako, da ja...že celo življenje sem povezan z nemščino in Nemčijo, zadnja leta pa tudi s Švico. Čeprav mi je materni jezik slovenščina, sem pa bolj na germansko "padel not"... :wink:
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Želim obnoviti svoj forumski avatar, saj je pretekli ponudnik spletne hrambe fotografij prenehal z delovanjem. Med nalaganjem vselej naletim na težave. Izpiše mi eno izmed dveh opozoril: Povezava URL ni veljavna ali Ni bilo mogoče ugotoviti dimenzij slike.

Primer:
Slika

V oči mi je še padla naslednja zahteva: Največje dimenzije; širina: 100 pikslov, višina: 150 pikslov, velikost datoteke: 6.00 KiB.

Ali lahko kdo prosim pove, kje je težava? Je problem v tem, da je slikica večja od precej skromno postavljenih 6 kb? Je problematičen URL?
Aljaž
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Ne morem naložiti avatarja

Odgovor Napisal/-a mkx »

Bi rekel, da si naletel na kakšen hrošč forumskega softvera.

Moj avatar je znotraj vseh gabaritov (73x80, 4,3kB). Če želim URL spremeniti (v https), mi javi tako kot tebi (Ni bilo mogoče ugotoviti dimenzij slike). Če pa poizkusim nastaviti kar isti URL, mi javi "Povezava URL ni veljavna." Ampak v resnici nekako deluje. Se mi zdi.
LP, Metod
Odgovori