Počasnost foruma

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Odgovori
diehart
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 18.09.2007, 8:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a diehart »

Zadnje nekaj dni spet dela po poooooolžje.

Admin ali Moderator, kdo pač ima to prek ... dajte vsaj .php posodobit, morda bodo stvari stekle drugače.
Ena rešitev bi bila omejit število postov na strav v fotopisih in ostalih foto-lepljivih temah na kake 3 poste, tako bi bilo manj stvari za nalagat.

Forum pa res potrebuje hitrejši server in za kaki dve cifri boljši php.

Na hitrejše čase! :D
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

ROBERTO napisal/-a:Res, kako zadeva deluje v slowmotion-u !
Linijo imam drugač zlo hitro, ampak odpira pa ta forum po polžje.
A to morda gostuje na kakšnem domačem strežniku ali kaj ?
Bi bilo trebalo domeno prenes na nek ultra hiter server.
Tam ko je dosti slik noter pa rabi pol ure preden do konca odpre.

Admin ali Moderator, kdo pač ima to prek ... dajte vsaj .php posodobit, morda bodo stvari stekle drugače.
diehart napisal/-a:Zadnje nekaj dni spet dela po poooooolžje.

Admin ali Moderator, kdo pač ima to prek ... dajte vsaj .php posodobit, morda bodo stvari stekle drugače.
Ena rešitev bi bila omejit število postov na strav v fotopisih in ostalih foto-lepljivih temah na kake 3 poste, tako bi bilo manj stvari za nalagat.

Forum pa res potrebuje hitrejši server in za kaki dve cifri boljši php.

Na hitrejše čase! :D

Meni ves čas deluje brezhibno...slike res ( nekatere , ampak je odvisno od strežnika kjer so shranjene ) malo počasneje odpira . Drugače pa ...nimam težav.


Omejitev pa je za različne fotopise-smrt. :?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
diehart
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 18.09.2007, 8:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a diehart »

meni dela obupno pa imam povezavo 4M gor in dol. :?

Je pa zjutraj in ob manj prometnih urah malenkost boljše, se vsaj da pregledovati sproti, sedaj pa moram imeti vsaj dve strani odprti da mi ni dolgčas :D

Potopisi ja... Zakaj smrt? tisti ki so v več postih je vseeno ali klikneš enkrat ali trikrat 'naslenja stran'. Ali pa vsaj 5 postov, še boljše pa bi bilo če bi si lahko sam nastavil omejitev prikaza. Samo razmišljanje.

lp
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

diehart napisal/-a:meni dela obupno pa imam povezavo 4M gor in dol. :?

Je pa zjutraj in ob manj prometnih urah malenkost boljše, se vsaj da pregledovati sproti, sedaj pa moram imeti vsaj dve strani odprti da mi ni dolgčas :D

Potopisi ja... Zakaj smrt? tisti ki so v več postih je vseeno ali klikneš enkrat ali trikrat 'naslenja stran'. Ali pa vsaj 5 postov, še boljše pa bi bilo če bi si lahko sam nastavil omejitev prikaza. Samo razmišljanje.

lp
Meni dela ql tudi pri 1M...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Branko »

En mega je očitno zakon in dela pri meni brez problemov.
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Pri meni dela brez problema, verjetno zato, ker sem bližje. :D
Sebastian
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jaz kakih hudih težav ne optiki ne vidim (občutim), večji problem je moj-album, ki ne kaže slik in shrani.si, ki zna biti počasen, o slikomatovi (obupni) počasnosti pa raje ne bi...
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Moje mnenje je, da hitrost strežnika pogojujejo izključno fotografije, katere so locirane na domačem strežniku www.vlaki.info . Slik, in to čudovitih, je precej. Obiska je veliko in jih vsak želi videti, kar je seveda povsem normalno. Prenos pa se seveda porazdeli med vse, tisti trenutek prisotne obiskovalce.

Opciji sta dve.
Prva, da se pohitri linija z močnejšim paketom, kar je na tej lokaciji menda tehnično neizvedljivo in seveda cenovno vprašljivo. Le zakaj bi se šel dobrotnika, če nima nič od tega.

Druga, Mojster bi moral vse fotgrafije ki so na domačem strežniku, prestaviti na gostujoči strežnik, kot so shrani.si, moj album, ....itd. In potem bo ozko grlo le še pri teh serverjih, česar se pač ne ne da izogniti. Ampak, strani (teme) kjer ni fotografij, bi se potem normalno hitro odpirale, saj ne vzamejo veliko kbitov.


Treba je vedeti tudi to. Takrat ko je Mojster zasnoval ta forum, si najbrž tudi v sanjah ni zanal zamisliti, da bo šlo preko njega toliko fotografij. To je pač prinesel razvoj tega foruma. Lepota pač stane in za njo je potrebno tudi malce potrpeti. Takšno je življenje. Vprašajte svoje boljše polovice. :lol:

Moje mnenje je tudi, da bi se domena www.vlaki.info morala sama preživljati, torej pokrivati svoje stroške. Trenutno jih ne, jih le ustvarja. Zato bi se šefe lahko povsem upravičeno lotil komercializacije in začel služiti s kakšnim oglaševanjem naprimer. Mi bi že preživeli, brez skrbi. Volk bi bil pa le cel in koza sita. Slika


Ne moreš samo jemati, treba je včasih tudi kaj dati. press Slika



lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Dolfe napisal/-a: Moje mnenje je tudi, da bi se domena www.vlaki.info morala sama preživljati, torej pokrivati svoje stroške. Trenutno jih ne, jih le ustvarja. Zato bi se šefe lahko povsem upravičeno lotil komercializacije in začel služiti s kakšnim oglaševanjem naprimer. Mi bi že preživeli, brez skrbi. Volk bi bil pa le cel in koza sita. Slika


Ne moreš samo jemati, treba je včasih tudi kaj dati. press Slika
Da bi pokrili malo stroškov še uporabniki, bi lahko spet naredili kakšno takšno akcijo, kot je bila z majicam, le da, bi šefe poleg še pomolil mošniček za forum in vsakim izdelku dodal vrednost (npr.) 2€, ki bi šel za forum.
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Uh, meni gre vedno na 100! Pa še v inozemstvu sem!
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

zbowe napisal/-a:Uh, meni gre vedno na 100! Pa še v inozemstvu sem!
Razumljivo. Včasih smo pomagali jugu, sedaj pa zahodu. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Gospe in gospodje nisem ravno računalniški strokovnjak Mogoče bi pa pomagalo če odvijemo varovalko. :twisted: :?: :twisted:
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Odgovor Napisal/-a bart »

Rispo ideja sploh ni slaba!

Jernej
Odgovori