Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Pa nadaljujmo:
Eisenbahn schematismus za leta 1914/1915...
Direkcija državnih železnic v Trstu/Staatsbahndirektion Triest/
kje je bila? Poštni trg št.2 /Piazza della poste No.2/
vhod k prezidiju iz: Via Giorgio-Gelatti No.9
Direktor : Galambos Alex, dvorni svetnik
Namestnik: Dr. Auředniček Ottokar (za administrativne zadeve)
Namestnik: Ing.Kordin Josef (za tehnične zadeve)
Oddelek I (za personalne, humanitetne in sanitarne zadeve), zaposlenih je bilo 11 ljudi in šef zdravnikov, Dr. Mandič Franz.
Oddelek II (za pravne in splošne zadeve), zaposlenih 14 ljudi
Oddelek III (za vzdrževanje proge in gradnjo). Zaposlenih 30 ljudi...
Oddelek IV (Zugförderungs- und Werkstättendienst....sem se spadali vodja skupine v delavnicah, nadzor voz in materialno poslovanje ter poslovanje v zvezi z inventarjem ter Zugförderungsdienst, kar pa zaenkrat ne vem, kaj točno pomeni )
Zaposlenih 14 ljudi...
Oddelek V (prometni oddelek...sem so spadali materialno poslovanje ter poslovanje v zvezi z inventarjem, skupina za vojaške zadeve, personalni oddelek za vlečno službo, skupina za civilni vozni red, skupina za revizijo voznega reda in nesreče, skupina za lokalne zadeve in osebje in skupina za vodenje filialnih voz)
Zaposlenih 27 ljudi...
Oddelek VI (komercialne zadeve...sem so spadali revizija vlakov,tarifna služba in služba za reklamacije)
Zaposlenih 20 ljudi...
Oddelek VII (sprejemna kontrola...sem spadajo kontrola in obračun prejemkov od lokalnega prometa tovora, za izvoz in uvoz, skupina za statistiko transporta in super revizijo...)
Zaposlenih 54 ljudi...
Oddelek VIII (finančne in računovodske službe...kontrola izdatkov, kontrola blagajne, materialno poslovanje, računovodstvo, blagajna direkcije)
Zaposlenih 37 ljudi...
V sekciji za vzdrževanje so bili zaposleni:
Trst /Triest/:
Nitsche Karl, predstojnik
Wiener Evgen, namestnik
Stolle Ferdinand, gradbeni komisar
Bandel Johan, revident
Trofowsky Karl, gradbenik
Danek Johann, pomočnik
Jesenice /Assling/:
Grünwald Adalbert, predstojnik
Schmidt Hermann, namestnik
Kunst Theodor, gradbeni komisar
Gorica I. /Görz I./:
Mesto predstojnika ni zasedeno
Pallasmann Emil, namestnikWeleba Rudolf, gradbenik
Vorberger Friedrich, pomočnik
Gorica II. /Görz II./:
Henriquez Karl, predstojnik
Beitl Franz, namestnik
Schwarz Norbert, gradbeni komisar
Olivo Alois, pomočnik
Ljubljana I./Laibach I./:
Polyak Nikolaus, predstojnik
Morpurgo Paul, namestnik
Linhart Friedrich, gradbeni komisar
Hvala Anton, gradbeni komisar
Ljubljana II. /Laibach II./:
Kurschel Georg, predstojnik
Koss Anton, namestnik
Schönhofer Ernst, gradbenik
Pula/Pola/: Pavliček Karl, Daneš Karl
Kurilnice /K.k. Heizhaus-Leitungen/:
Trst/Triest/:
Pflügl Rudolf, plemeniti; predstojnik
Mandl Oskar, namestnik
Wannemacher Rudolf, vodja obrata
Seemann Albin, strojnik
Leitner Friedrich, pomočnik
Mitterer Johann, strojnik
Bauer Ludwig, uradnik
vodja delavnice: Weiss Friedrich
Ekspozitura Divača: Haken Franz, predstojnik
Gorica /Görz/:
Fried Otto, predstojnik
Knautz Eduard, namestnik
Slaus Heinrich, vodja obrata
Lanner Viktor, računovodja
Wolf Bertold, strojnik
Obratne delavnice:
Jarolimek Rudolf, vodja oddelka
Schlachinger Roman, pomočnik
Ljubljana/Laibach/:
Zahony Julius, predstojnik
Höss Alois, namestnik
Uhl Reinhold, pomočnik
Obratne delavnice: Höss Alois, vodja oddelka
Split/Spalato/: Prelc Alois, prestojnik; Steinbeck Gustav, vodja oddleka in Rziwnatz Wenzel, pomočnik
Skladišča za material:
Gorica/Görz/:
Biber Eduard, predstojnik
Wittek Karl, pomočnik
Split/Spalato/: Milost Wenzel, predstojnik
Železničarji in železniški uradniki:
Jesenice/Assling/:
Ječminek Vikt, prestojnik
Kunaver Franz, revident
Dovžan Eduard, pomočnik
Lampel Hermann, koncipist
Caucig Gustav, pomočnik
Veber Anton, pomočnik
Pomočniki, prometniki:
Kovač Karl
Watzak Emmerich
Adraria Max
Herzog Robert
Batuje:
Permoschitz Johann, vodja
Škofja lOka /Bischoflack/:
Ogoreutz Karl, predstojnik
Stergar Rudolf, uradnik
Kanal /Kanale/:
Jebačin Franz, predstojnik
Koper/Capodistria/:
Tuma Johann, vodja
Cerovlje/Cerovigle/:
Wedra Eduard, vodja
Dekani /Decani/:
Hanush Wenzel, vodja
Divača:
Heyhal Wilhelm, revident
Dobrava:
Mayer Friedrich, vodja
Domžale /Domschale/:
Lichtenegger Emil, vodja
Dornberg:
Čibič Josef, vodja
Draga:
Arnejčič Franz
Duplje/Duplach/:
Pucelj Franz, vodja
Dutovlje-Skopo:
Reggi Alois, vodja
Bohinjska Bistrica/Feistritz-Wocheinersee/:
Soklič Johann, vodja
Rust Marius, pomočnik
Medved Johann, uradnik
Gorica, državni kolodvor:
Wieser Franz, predstojnik
Testen Laurenz, revident
pomočniki: Dougan Franz, Wlček Heinrich, Mervič Rudolf, Mreule Leo, Zucatto Karl, plemeniti; Kham Hugo, Homa Rudolf
Kumar Gabriel, Ginzkey Gottfried, Schwartz Ernst, Lukan Adolf, Drinovec Emil, Pfeiffer Moritz, Coretti Kornelius, Strekelj Oskar
Kočevje /Gottschee/:
Hail Emanuel, predstojnik
Grahovo:
Kovač Alois
Gruž/Gravosa/: Cippico Valentin, vodja; Breceljnik Franz, pomočnik
vodja obrata: Stojan Anton, vodja; Gross Oskar, pomočnik,; Killik Josef, pomočnik
Velika Loka /Grosslack/:
Teply Konrad, vodja (že vsaj od leta 1908)
Grosuplje/Grosslupp/:
Rozman Franz, predstojnik
Gruda:
Premeru Anton, vodja
Dobro Polje /Gutenfeld/:
Megušar Franz, vodja
Ajdovščina/Haidenschaft/:
Obad Josef, predstojnik
Sveti Križ-Cesta /Heiligenkreuz-Cesta/:
Perhinek Karl, vodja
Herpelje-Kozina:
Predstojniško mesto ni zasedeno.Wurner Friedrich, pomočnik
Duda August, uradnik
Hočevar Marzellus, uradnik
Mirna peč/Hönigstein/:
Gril Karl, vodja
Hudajužna:
Malgaj Josef, vodja
Izola/Isola/:
Piano Ernst, vodja
Jarše:
Twrdy Alfred, vodja
Javornik/Jauerburg/:
Hlebec Anton, vodja
Šentjanž/Johannisthal/:
Bajuk Isidor, vodja
Kranj/Krainburg/:
Kokalj Franz, predstojnik
Saiz Anton, računovodja
Bradaška Peter, pomočnik
Uradniki: Dr.Jeušek Mihael, Janežič Johann, Kosiček Emil, Klopčič Johann
Kranjska Gora/Kronau/:
Hutter Alois, vodja
Labin: Škofljanec Vinzenz, vodja
Ljubljana, državni kolodvor /Laibach, St.B./:
Hrašovec Viktor, predstojnik
Prevec Alois, revident
Presker Johann, revident
Tschretnik Viktor, revident
Šlegel Peter, revident
Kelec Johann, revident
Kenda Heinrich, pomočnik
Breymann Leo, pomočnik
Ljubljana, dolenjski kolodvor/Laibach, U.K.B./:
REbolj Heinrich, predstojnik
Lesce/Lees/:
Zupanc Johann, revident
Dovje/Lengenfeld/:
Potrato Alexander, vodja
Lupoglava: Zupanc Karl, vodja
Naklo/Naklas/:
Kunstl Friedrich, vodja
Mokronog-Bistrica /Nassenfuss-Feistritz/:
Vajevec Johann, vodja
Tržič/Neumarktl/:
Vajda Johann, vodja
Opčina, državni kolodvor:
Russi Heinrich, predstojnik
Braz Johann, pomočnik
Khittel Wladimir, plemeniti, pomočnik
Kögl Rudolf, uradnik
Danek Rüdiger, uradnik
Eschner Friedrich, uradnik
Ortnek/Ortnegg/:
Mramor Johann, vodja
Plave/Plava/:
Pollak Franz, vodja
Podbrdo:
POtočnik Alois, predstojnik
Brce Mattheus, pomočnik
Mosetič Gottfried, uradnik
Metzner Heinrich, uradnik
Podgorje:
Pečenko Franz, vodja
Podnart-Kropa/Podnart-Kropp/:
Božić Josef, predstojnik
Legat Stanislaus, pomočnik
Podmelec:
Bukovec Alois, vodja
Portorož/Portorose/:
Hölbl Richard, vodja
Prvačina:
Koch Jakob, predstojnik
Radovljica /Radmansdorf/:
Pavlič Leopold, vodja
Rateče-Bela Peč/Ratschach- Weissenfels/:
Supan Johann, vodja
Branik/Reifenberg/:
Kocum Georg, vodja
Ribnica /Reifnitz/:
Marinich Josef, vodja
Repentabor:
Bevec Anton, vodja
Novo Mesto/Rudolfswert/:
Kiepach Friedrich, predstojnik
Sv. Lucija-Tolmin/St. Lucia -Tolmein/:
Perne Ignaz, predstojnik
Bizjak Franz, pomočnik
Smerdu Franz, pomočnik
Cajnko Vinzenz, uradnik
Šmarje-Sap/St. Marein-Sap/:
nezasedeno.
Šempeter pri Gorici/St.Peter bei Görz/:
Maier Johann, vodja
Stična/Sittich/:
Šval Franz, vodja
Sečovlje/Sicciole/:
Vičič Johann, vodja
Škofljica/Skofelca/:
Srakar Michael, vodja
Kamnik/Stein/:
Svetina Lorenz, predstojnik
Straža-Toplice/Strascha- Töplitz/:
Klenha Wilhelm, vodja
Terzon/Tersain/:
Sicherl Franz, vodja
Trebnje/Treffen/:
Troppan Max, vodja
Trst, državne železnice:
Stulier Gustav, predstojnik
Gozzi Ernst, namestnik
Revidenti: Skobrtal, Doležal Salzer, Jereb Paul, Zamarin, Fila
Pomočniki: Vencajz, Osretich, Zulmin, Podbregar, Gross, Odkolek, Novak, Harnisch, Garimberti, Guntler, Garbari, Massini, Zemlič Johann, Ilijič Johann, Irgolič Anton,Rožanc Michael, Rajcelic,Pospišil, Žagar Josef, Karger, Ambrož Franz, Danek, Komp, Knavs Roman, Zupanič Mark. Kapus Wladimir, plemeniti
Trst, svobodna luka:
Lacina Martin, predstojnikCoassini Franz, namestnik
Schrey Emanuel, revident
Crishnig Heinrich, revident
Kaltneker E,. Bončina Franz, koncipist
pomočniki: Pregel Klemen, Kagnuš AdolfLavrenčič H., Collatscher Hugo, Lukež Franz, Latteri Gino,
Subič Alois, Kotschy Max
vodstvo obrata: Zwillinger, Nossek Cinibulk
Bled/Veldes/:
Forstner pl. Gustav, predstojnik
Kratky Johann, pomočnik
Fiegl Karl, uradnik
Vižmarje:
Repar Josef, predstojnik
Volčjadraga:
Zemlja Franz, predstojnik
Vranjek Johann, pomočnik
Višnja gora/Weixelburg/:
Slana Johann, vodja
Bohinjska Bela /Wocheiner-Vellach/:
Kolec Wilhelm, predstojnik
Čušperk/Zobelsberg/:
Morello Ferdinand, vodja
Medvode/Zwischenassern/:
Pečar Johann, predstojnik
Upam, da nisem "postavil" kakšne postaje tam, kjer ni železnice
Eisenbahn schematismus za leta 1914/1915...
Direkcija državnih železnic v Trstu/Staatsbahndirektion Triest/
kje je bila? Poštni trg št.2 /Piazza della poste No.2/
vhod k prezidiju iz: Via Giorgio-Gelatti No.9
Direktor : Galambos Alex, dvorni svetnik
Namestnik: Dr. Auředniček Ottokar (za administrativne zadeve)
Namestnik: Ing.Kordin Josef (za tehnične zadeve)
Oddelek I (za personalne, humanitetne in sanitarne zadeve), zaposlenih je bilo 11 ljudi in šef zdravnikov, Dr. Mandič Franz.
Oddelek II (za pravne in splošne zadeve), zaposlenih 14 ljudi
Oddelek III (za vzdrževanje proge in gradnjo). Zaposlenih 30 ljudi...
Oddelek IV (Zugförderungs- und Werkstättendienst....sem se spadali vodja skupine v delavnicah, nadzor voz in materialno poslovanje ter poslovanje v zvezi z inventarjem ter Zugförderungsdienst, kar pa zaenkrat ne vem, kaj točno pomeni )
Zaposlenih 14 ljudi...
Oddelek V (prometni oddelek...sem so spadali materialno poslovanje ter poslovanje v zvezi z inventarjem, skupina za vojaške zadeve, personalni oddelek za vlečno službo, skupina za civilni vozni red, skupina za revizijo voznega reda in nesreče, skupina za lokalne zadeve in osebje in skupina za vodenje filialnih voz)
Zaposlenih 27 ljudi...
Oddelek VI (komercialne zadeve...sem so spadali revizija vlakov,tarifna služba in služba za reklamacije)
Zaposlenih 20 ljudi...
Oddelek VII (sprejemna kontrola...sem spadajo kontrola in obračun prejemkov od lokalnega prometa tovora, za izvoz in uvoz, skupina za statistiko transporta in super revizijo...)
Zaposlenih 54 ljudi...
Oddelek VIII (finančne in računovodske službe...kontrola izdatkov, kontrola blagajne, materialno poslovanje, računovodstvo, blagajna direkcije)
Zaposlenih 37 ljudi...
V sekciji za vzdrževanje so bili zaposleni:
Trst /Triest/:
Nitsche Karl, predstojnik
Wiener Evgen, namestnik
Stolle Ferdinand, gradbeni komisar
Bandel Johan, revident
Trofowsky Karl, gradbenik
Danek Johann, pomočnik
Jesenice /Assling/:
Grünwald Adalbert, predstojnik
Schmidt Hermann, namestnik
Kunst Theodor, gradbeni komisar
Gorica I. /Görz I./:
Mesto predstojnika ni zasedeno
Pallasmann Emil, namestnikWeleba Rudolf, gradbenik
Vorberger Friedrich, pomočnik
Gorica II. /Görz II./:
Henriquez Karl, predstojnik
Beitl Franz, namestnik
Schwarz Norbert, gradbeni komisar
Olivo Alois, pomočnik
Ljubljana I./Laibach I./:
Polyak Nikolaus, predstojnik
Morpurgo Paul, namestnik
Linhart Friedrich, gradbeni komisar
Hvala Anton, gradbeni komisar
Ljubljana II. /Laibach II./:
Kurschel Georg, predstojnik
Koss Anton, namestnik
Schönhofer Ernst, gradbenik
Pula/Pola/: Pavliček Karl, Daneš Karl
Kurilnice /K.k. Heizhaus-Leitungen/:
Trst/Triest/:
Pflügl Rudolf, plemeniti; predstojnik
Mandl Oskar, namestnik
Wannemacher Rudolf, vodja obrata
Seemann Albin, strojnik
Leitner Friedrich, pomočnik
Mitterer Johann, strojnik
Bauer Ludwig, uradnik
vodja delavnice: Weiss Friedrich
Ekspozitura Divača: Haken Franz, predstojnik
Gorica /Görz/:
Fried Otto, predstojnik
Knautz Eduard, namestnik
Slaus Heinrich, vodja obrata
Lanner Viktor, računovodja
Wolf Bertold, strojnik
Obratne delavnice:
Jarolimek Rudolf, vodja oddelka
Schlachinger Roman, pomočnik
Ljubljana/Laibach/:
Zahony Julius, predstojnik
Höss Alois, namestnik
Uhl Reinhold, pomočnik
Obratne delavnice: Höss Alois, vodja oddelka
Split/Spalato/: Prelc Alois, prestojnik; Steinbeck Gustav, vodja oddleka in Rziwnatz Wenzel, pomočnik
Skladišča za material:
Gorica/Görz/:
Biber Eduard, predstojnik
Wittek Karl, pomočnik
Split/Spalato/: Milost Wenzel, predstojnik
Železničarji in železniški uradniki:
Jesenice/Assling/:
Ječminek Vikt, prestojnik
Kunaver Franz, revident
Dovžan Eduard, pomočnik
Lampel Hermann, koncipist
Caucig Gustav, pomočnik
Veber Anton, pomočnik
Pomočniki, prometniki:
Kovač Karl
Watzak Emmerich
Adraria Max
Herzog Robert
Batuje:
Permoschitz Johann, vodja
Škofja lOka /Bischoflack/:
Ogoreutz Karl, predstojnik
Stergar Rudolf, uradnik
Kanal /Kanale/:
Jebačin Franz, predstojnik
Koper/Capodistria/:
Tuma Johann, vodja
Cerovlje/Cerovigle/:
Wedra Eduard, vodja
Dekani /Decani/:
Hanush Wenzel, vodja
Divača:
Heyhal Wilhelm, revident
Dobrava:
Mayer Friedrich, vodja
Domžale /Domschale/:
Lichtenegger Emil, vodja
Dornberg:
Čibič Josef, vodja
Draga:
Arnejčič Franz
Duplje/Duplach/:
Pucelj Franz, vodja
Dutovlje-Skopo:
Reggi Alois, vodja
Bohinjska Bistrica/Feistritz-Wocheinersee/:
Soklič Johann, vodja
Rust Marius, pomočnik
Medved Johann, uradnik
Gorica, državni kolodvor:
Wieser Franz, predstojnik
Testen Laurenz, revident
pomočniki: Dougan Franz, Wlček Heinrich, Mervič Rudolf, Mreule Leo, Zucatto Karl, plemeniti; Kham Hugo, Homa Rudolf
Kumar Gabriel, Ginzkey Gottfried, Schwartz Ernst, Lukan Adolf, Drinovec Emil, Pfeiffer Moritz, Coretti Kornelius, Strekelj Oskar
Kočevje /Gottschee/:
Hail Emanuel, predstojnik
Grahovo:
Kovač Alois
Gruž/Gravosa/: Cippico Valentin, vodja; Breceljnik Franz, pomočnik
vodja obrata: Stojan Anton, vodja; Gross Oskar, pomočnik,; Killik Josef, pomočnik
Velika Loka /Grosslack/:
Teply Konrad, vodja (že vsaj od leta 1908)
Grosuplje/Grosslupp/:
Rozman Franz, predstojnik
Gruda:
Premeru Anton, vodja
Dobro Polje /Gutenfeld/:
Megušar Franz, vodja
Ajdovščina/Haidenschaft/:
Obad Josef, predstojnik
Sveti Križ-Cesta /Heiligenkreuz-Cesta/:
Perhinek Karl, vodja
Herpelje-Kozina:
Predstojniško mesto ni zasedeno.Wurner Friedrich, pomočnik
Duda August, uradnik
Hočevar Marzellus, uradnik
Mirna peč/Hönigstein/:
Gril Karl, vodja
Hudajužna:
Malgaj Josef, vodja
Izola/Isola/:
Piano Ernst, vodja
Jarše:
Twrdy Alfred, vodja
Javornik/Jauerburg/:
Hlebec Anton, vodja
Šentjanž/Johannisthal/:
Bajuk Isidor, vodja
Kranj/Krainburg/:
Kokalj Franz, predstojnik
Saiz Anton, računovodja
Bradaška Peter, pomočnik
Uradniki: Dr.Jeušek Mihael, Janežič Johann, Kosiček Emil, Klopčič Johann
Kranjska Gora/Kronau/:
Hutter Alois, vodja
Labin: Škofljanec Vinzenz, vodja
Ljubljana, državni kolodvor /Laibach, St.B./:
Hrašovec Viktor, predstojnik
Prevec Alois, revident
Presker Johann, revident
Tschretnik Viktor, revident
Šlegel Peter, revident
Kelec Johann, revident
Kenda Heinrich, pomočnik
Breymann Leo, pomočnik
Ljubljana, dolenjski kolodvor/Laibach, U.K.B./:
REbolj Heinrich, predstojnik
Lesce/Lees/:
Zupanc Johann, revident
Dovje/Lengenfeld/:
Potrato Alexander, vodja
Lupoglava: Zupanc Karl, vodja
Naklo/Naklas/:
Kunstl Friedrich, vodja
Mokronog-Bistrica /Nassenfuss-Feistritz/:
Vajevec Johann, vodja
Tržič/Neumarktl/:
Vajda Johann, vodja
Opčina, državni kolodvor:
Russi Heinrich, predstojnik
Braz Johann, pomočnik
Khittel Wladimir, plemeniti, pomočnik
Kögl Rudolf, uradnik
Danek Rüdiger, uradnik
Eschner Friedrich, uradnik
Ortnek/Ortnegg/:
Mramor Johann, vodja
Plave/Plava/:
Pollak Franz, vodja
Podbrdo:
POtočnik Alois, predstojnik
Brce Mattheus, pomočnik
Mosetič Gottfried, uradnik
Metzner Heinrich, uradnik
Podgorje:
Pečenko Franz, vodja
Podnart-Kropa/Podnart-Kropp/:
Božić Josef, predstojnik
Legat Stanislaus, pomočnik
Podmelec:
Bukovec Alois, vodja
Portorož/Portorose/:
Hölbl Richard, vodja
Prvačina:
Koch Jakob, predstojnik
Radovljica /Radmansdorf/:
Pavlič Leopold, vodja
Rateče-Bela Peč/Ratschach- Weissenfels/:
Supan Johann, vodja
Branik/Reifenberg/:
Kocum Georg, vodja
Ribnica /Reifnitz/:
Marinich Josef, vodja
Repentabor:
Bevec Anton, vodja
Novo Mesto/Rudolfswert/:
Kiepach Friedrich, predstojnik
Sv. Lucija-Tolmin/St. Lucia -Tolmein/:
Perne Ignaz, predstojnik
Bizjak Franz, pomočnik
Smerdu Franz, pomočnik
Cajnko Vinzenz, uradnik
Šmarje-Sap/St. Marein-Sap/:
nezasedeno.
Šempeter pri Gorici/St.Peter bei Görz/:
Maier Johann, vodja
Stična/Sittich/:
Šval Franz, vodja
Sečovlje/Sicciole/:
Vičič Johann, vodja
Škofljica/Skofelca/:
Srakar Michael, vodja
Kamnik/Stein/:
Svetina Lorenz, predstojnik
Straža-Toplice/Strascha- Töplitz/:
Klenha Wilhelm, vodja
Terzon/Tersain/:
Sicherl Franz, vodja
Trebnje/Treffen/:
Troppan Max, vodja
Trst, državne železnice:
Stulier Gustav, predstojnik
Gozzi Ernst, namestnik
Revidenti: Skobrtal, Doležal Salzer, Jereb Paul, Zamarin, Fila
Pomočniki: Vencajz, Osretich, Zulmin, Podbregar, Gross, Odkolek, Novak, Harnisch, Garimberti, Guntler, Garbari, Massini, Zemlič Johann, Ilijič Johann, Irgolič Anton,Rožanc Michael, Rajcelic,Pospišil, Žagar Josef, Karger, Ambrož Franz, Danek, Komp, Knavs Roman, Zupanič Mark. Kapus Wladimir, plemeniti
Trst, svobodna luka:
Lacina Martin, predstojnikCoassini Franz, namestnik
Schrey Emanuel, revident
Crishnig Heinrich, revident
Kaltneker E,. Bončina Franz, koncipist
pomočniki: Pregel Klemen, Kagnuš AdolfLavrenčič H., Collatscher Hugo, Lukež Franz, Latteri Gino,
Subič Alois, Kotschy Max
vodstvo obrata: Zwillinger, Nossek Cinibulk
Bled/Veldes/:
Forstner pl. Gustav, predstojnik
Kratky Johann, pomočnik
Fiegl Karl, uradnik
Vižmarje:
Repar Josef, predstojnik
Volčjadraga:
Zemlja Franz, predstojnik
Vranjek Johann, pomočnik
Višnja gora/Weixelburg/:
Slana Johann, vodja
Bohinjska Bela /Wocheiner-Vellach/:
Kolec Wilhelm, predstojnik
Čušperk/Zobelsberg/:
Morello Ferdinand, vodja
Medvode/Zwischenassern/:
Pečar Johann, predstojnik
Upam, da nisem "postavil" kakšne postaje tam, kjer ni železnice
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Dva vprašanja
1. Kje je kraj Terzon/Tersain/
2. Kdaj so Sv. Lucija preimenovali v Most na Soči?
1. Kje je kraj Terzon/Tersain/
2. Kdaj so Sv. Lucija preimenovali v Most na Soči?
- SZ ljubitelj
- Strojevodja I
- Prispevkov: 436
- Pridružen: 26.01.2007, 11:33
- Kraj: Nova Štifta
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Cepi napisal/-a:Dva vprašanja
1. Kje je kraj Terzon/Tersain/
2. Kdaj so Sv. Lucija preimenovali v Most na Soči?
1. Po moje je Tersain Trzin, v pomoč tale link.
2. Leta 1952. Več pa...
MMG - zelo mi je všeč, da so izpisana imena v tuji obliki in sedanja poslovenjena. Veliko novega sem izvedel in povezal.
Lep pozdrav vsem
Tadej
Tadej
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Terzon
razlaga napake:
Aja, pa še ena varianta razlage napake... preverjam, če berete poste...
razlaga napake:
Aja, pa še ena varianta razlage napake... preverjam, če berete poste...
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Zanimivo je, da ni nikjer niso omenjeni telegrafisti, ki so bili nepogrešljiv del posadk postaj/službenih mest.
Prijeten preostanek dneva
Signal
Signal
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Telegrafiste sem zasledil samo v K.u.k. Eisenbahn- und Telegraphen- Regimentu v šematizmu za leti 1890/1891.
Avstrija je bila ves čas v vojni, zato so imeli tudi ta regiment.Štab tegimenta je bil Korneuburgu in sicer 1. in 3. bataljona, tam je bilo tudi rezervno moštvo bataljona in rezervno moštvo telegrafistov.
Štab 2. bataljona pa je bil v Klosterneuburgu.
Komandant regimenta je bil Hollub Carl, komandant 1. bataljona je bil Trappel Carl, komandant 2. bataljona je bil Urban Eduard, komandant 3. bataljona pa je bil Kemenović Felix.
Direktor k.u.k. bosanske železnice (Bosna-bahn) je bil Bumbala Emil.
Direktor vojaške železnice Banjaluka-Doberlin je bil Elsner Franz.
Potem sledijo hauptmani, Oberliutennant-i in Lieutennant-i. Slovencev med njimi ni, najdemo pa živo mešanico Nemcev in Slovanov.
Izgleda, da so po postajah morali znati poslati telegram šefi ali pa njihovi pomočniki. Tajnic ni bilo...
Avstrija je bila ves čas v vojni, zato so imeli tudi ta regiment.Štab tegimenta je bil Korneuburgu in sicer 1. in 3. bataljona, tam je bilo tudi rezervno moštvo bataljona in rezervno moštvo telegrafistov.
Štab 2. bataljona pa je bil v Klosterneuburgu.
Komandant regimenta je bil Hollub Carl, komandant 1. bataljona je bil Trappel Carl, komandant 2. bataljona je bil Urban Eduard, komandant 3. bataljona pa je bil Kemenović Felix.
Direktor k.u.k. bosanske železnice (Bosna-bahn) je bil Bumbala Emil.
Direktor vojaške železnice Banjaluka-Doberlin je bil Elsner Franz.
Potem sledijo hauptmani, Oberliutennant-i in Lieutennant-i. Slovencev med njimi ni, najdemo pa živo mešanico Nemcev in Slovanov.
Izgleda, da so po postajah morali znati poslati telegram šefi ali pa njihovi pomočniki. Tajnic ni bilo...
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Mi pa nadaljujemo z:
Eisenbahn schematismus za leta 1914/1915...
Do sedaj smo obdelali državne železnice za leti 1914/1915, sedaj bomo pa za ti leti obdelali:
"Južno železnico" (K.k. priv. Südbahn-Gesellschaft)
Predsednik upravnega sveta je bil Eger Alex, namestnik pa njegova ekscelenca baron Ludwig Lang. Članov sveta je bilo 15 na Dunaju (vsi so imeli ene čine: vitez, grof ali pa so bili univerzitetni profesorji- eden med njimi je bil tudi vitez Louis Rothschild) in 8 v parizu, kjer je bil predsednik vitez Edmond Rothschild.
Generalni direktor "Južne železnice" je bil vitez Weeber August.
"Južna železnica" je bila razdeljena na avstrijski in madžarski del.
Nas zanima samo avstrijski del.
Pogledali si bomo zdravnike po postajah:
Radgona/Radkersburg/: Kuras Josef
Ljutomer/Lutenberg/: Varda Paul
Maribor /Marburg/: Frank Robert, Urbaczek Josef, Drasch Vinzenz, Lichem Theodor
Pragersko/Pragerhof/: Klasinc Anton
Ptuj /Pettau/: Treitl Ernst, Mezler Franc, plemeniti
Ormož/Friedau/: Heiss Alois
Poljčane /Pöltschach/: Nowosad Franz
Rogatec/Rohitsch/: Schuster Franz
Celje/Cilli/: Premschak Franz, junior
Zidani Most/Steinbrück/: Homan Alois
Sevnica/Lichtenwald/: Winerroither Anton
Litija/Littai/: Premrov Ivan
Ljubljana/Laibach/: Geiger Johann, Pregel Anton
Vrhnika/Oberlaibach/: Marolt Janko
Logatec/Loitsch/: Mayer Ernst
Postojna/Adelsberg/: Kotzmuth Julian
Trnovo pri Ilirski Bistrici /Dornegg-Feistritz/: Gregorčič Viktor
Sežana/Sesana/: Verčon Johann
Nabrežina/Nabresina/: Svoboda Wenzel
Zagraj/Sagrado/: Rosso Georg
Gorica/Görz/: Pitramitz Alfons
Trst/Triest/: Duffek Ernst, Martinis Josef, Germounig Guiskard
Vuhred-Radlje/Wuchern-Mahrenberg/: Appel Josef
Dravograd/Unterdrauburg/: Hofmann Josef
Velikovec/Völkermarkt/: Höfferer Hans
Celovec/Klagenfurt/: Herbst Viktor
Beljak/ Villach/: Bruckmann Ernst, Kattnig Rudolf
V direkciji za stroje je bil šef Schlöss Karl, v gradnji lokomotiv je bilo 7 inženirjev, v gradnji vagonov pa 6 inženirjev. Slovencev med njimi ne zasledimo.
Prihajamo v področje inšpektorata Gradec/Graz/, ki je obsegal območje od Bruck an Mur do Zidanega mosta (izključno).
Špilje/Spielfeld/:
Hartmann Alois, vodja postaje
Löschnik Franz, pomočnik
Asistenti: Flucher Karl, Pavlicek Wenzel, Pulko Adolf, Holik Adolf, Jüptner KarlUradnik: Ebert Rudolf
Zgornja Radgona/Ober Radkersburg/: Osoinig Johann, vodja
Radgona/Radkersburg/:
Dobovišek Georg, vodja
pomočniki: Uchann Johann, Novak Hermann, Kolenc Johann
Radenci/Bad Radein/: Sternischa Anton, vodja
Bučečovci/Wudischofzen/: Merčnik Martin, vodja
Križevci/Kreuzdorf/: Melcher Josef, vodja
Ljutomer/Luttenberg/:
Peukert Franz, vodja
Mathiaš Richard, pomočnik
Šentilj/Egydi-Tunnel/: Enzi Kaspar, vodja
Pesnica/Pössnitz/:
Kautzner Karl, vodja
Cichy Paul, pomočnik
Maribor/Marburg/ glavni kolodvor:
Keifl Johann, vodja
Hauswirth Josef, namestnik
Revidenti: Kolb Julius, Jenicek Franz, Jugl Jakob, Rozband Rihard, Sekner Friedrich, Kejzar Johann, Grill Josef, Unger Anton, Meier Karl, Masonitz Franz, Koffler Albert, Sahorek Adalbert, Petek Anton, Armbruster Ludvik, Opelka Josef, Kurth Moritz, Kervina Franz, Steiner Georg (umrl 16.3.1917), Lepej Johann, Wagner Johann (umrl 23.6.1917), Mayr Otto, Nicolite Nikolaus, Paradeiser Robert, Harrich Josef, Wasshuber Konrad, Baiglböck Eduard, Soršak Ferdinand
Asistenti: Kitak Johann, Scher Rudolf, Fostel Johann, Opelka Ignaz Fülck Alois, Thörmer Franz, Egger Josef, Paulinic August, Stefan Adolf, Schneider Ottomar, Gandini Weikhard, Krajnc Ludwig, Lecker Raimund, Kottnig Rudolf, Rauch Rudolf, Zapečnik Johann, Marterer Gustav, Radej Franz, Sudi Josef, Hartmann Rupert
Tajnice: Ulbing Ana, Gallus Berta, Jesseneg Julie
Maribor, koroški kolodvor /Kärtner Bahnhof/:
Brunner Konrad, vodja
Primus Josef (umrl 1914)
Sanderman Josef
Klug Franz
Sekera Wilhelm
Resch Josef
Beloglavec Stephan
Asistenti: Plantan Alois, Dolenc Kaspar, Toplak Franz, Riegler Augustin, Painer Raimund, Lukačič Augustin, Kobenz Josef, Perounigg Peter, Borko Franz, Stümpfl Bruno, Polegeg Leopold
Hoče/Kötsch/: Jeras Ernst, vodja
Rače-Fram/Kranichsfeld-Frauheim/:
Majerič Jakob, vodja
pomočniki: Kink Fortunat, Hlebce Josef, Vrba Bruno
Pragersko/Pragerhof/:
Gratt Georg, vodja
Revidenti: Willmann Hugo, Schwab Franz, Wuchte Franz, Valent Johann, Gross Karl, Maršel Johann, Schnabl Josef, Rottenbacher Friedrich, Kasper Klemens, Kaiser Franz, Flecker Josef, Pliberšek Rudolf, Sabatin Johann, Wieser Ludwig, Greger Josef, Grailer Jakob, Müller Alfred
Strnišče/Sternthal/: Persche Karl, vodja
Ptuj/Petau/:
Würtenberger Alfred, šef postaje
Mlaker Stefan, namestnik
Revidenti: Haring Franz, Löffler Franz, Stig Franc (u. 1914), Turin Viktor, Haladea Andreas, Synek Franz, Lubšina Friedrich, Oberstein Friedrich, Hail Alois, Billy Josef, Kolmann Josef, Hofer Johann, Gröger Gotthard, Bondy Paul, Hofman Franz
Moškanjci/Moschganzen/: Marinič Ignac, šef postaje
Ormož/Friedau/:
Poterz Rudolf, šef postaje
Kofler Karl, pomočnik
Središče ob Dravi/ Polstrau/: Lamm Franz, šef postaje
Slovenjska Bistrica/Windisch Feistritz/:
Budz Johann, šef postaje
Pipan Johann
Jenčič Anton
Herrisch Artur
Poljčane/Pöltschach/:
Stopar Josef, šef postaje
Brence Valentin
Grilc JosefMajcen FranzIgielski Ladislaus
Domaingo Rudolf
Ponikva/Ponigl/:
Taschek Josef. šef postaje
Kuster Johann
Urban Franz
Grobelno:
Randl Alois, šef
Pavlinc Karl
Asistenti: Rozmann Franz, Pristavec Felix, Lukan Johann, Mazanek Albert, Stranz Alois
Šentjur/St. Georgen/:
Jell Hermann, šef
Rudella Karl
Pavlik Johann
Štore/Store/:
Bozowsky Anton, šef
Knez Martin
Mocher Josef
Celje/Cilli/:
Kügler Hubert, šef
Ban Heinrich
Revidenti: Prelog Wladimir,Hecht Egon, Kabas Adolf,Pour Evgen, Maisterl Robert, Cydrich Jakob, Glier Walter, Porzer Franz, Müller Franz, Holeček Josef, Dengg Johann, Kučera Leopold, Ebner Johann, Vonga Georg, Rebolj Karl, Jost Josef, Ramšak Julius
Tajnica: Bračič Friderike
Laško/Markt Tüffer/:
Zugčič Georg, šef
Löschnigg Albin
Langer Richard
Moser Friedrich
Brumat Franz
Rimske Toplice/Römerbad/:
Berghof Paul. šef
Kurent Philipp
Fanedl Friedrich
se nadaljuje
Eisenbahn schematismus za leta 1914/1915...
Do sedaj smo obdelali državne železnice za leti 1914/1915, sedaj bomo pa za ti leti obdelali:
"Južno železnico" (K.k. priv. Südbahn-Gesellschaft)
Predsednik upravnega sveta je bil Eger Alex, namestnik pa njegova ekscelenca baron Ludwig Lang. Članov sveta je bilo 15 na Dunaju (vsi so imeli ene čine: vitez, grof ali pa so bili univerzitetni profesorji- eden med njimi je bil tudi vitez Louis Rothschild) in 8 v parizu, kjer je bil predsednik vitez Edmond Rothschild.
Generalni direktor "Južne železnice" je bil vitez Weeber August.
"Južna železnica" je bila razdeljena na avstrijski in madžarski del.
Nas zanima samo avstrijski del.
Pogledali si bomo zdravnike po postajah:
Radgona/Radkersburg/: Kuras Josef
Ljutomer/Lutenberg/: Varda Paul
Maribor /Marburg/: Frank Robert, Urbaczek Josef, Drasch Vinzenz, Lichem Theodor
Pragersko/Pragerhof/: Klasinc Anton
Ptuj /Pettau/: Treitl Ernst, Mezler Franc, plemeniti
Ormož/Friedau/: Heiss Alois
Poljčane /Pöltschach/: Nowosad Franz
Rogatec/Rohitsch/: Schuster Franz
Celje/Cilli/: Premschak Franz, junior
Zidani Most/Steinbrück/: Homan Alois
Sevnica/Lichtenwald/: Winerroither Anton
Litija/Littai/: Premrov Ivan
Ljubljana/Laibach/: Geiger Johann, Pregel Anton
Vrhnika/Oberlaibach/: Marolt Janko
Logatec/Loitsch/: Mayer Ernst
Postojna/Adelsberg/: Kotzmuth Julian
Trnovo pri Ilirski Bistrici /Dornegg-Feistritz/: Gregorčič Viktor
Sežana/Sesana/: Verčon Johann
Nabrežina/Nabresina/: Svoboda Wenzel
Zagraj/Sagrado/: Rosso Georg
Gorica/Görz/: Pitramitz Alfons
Trst/Triest/: Duffek Ernst, Martinis Josef, Germounig Guiskard
Vuhred-Radlje/Wuchern-Mahrenberg/: Appel Josef
Dravograd/Unterdrauburg/: Hofmann Josef
Velikovec/Völkermarkt/: Höfferer Hans
Celovec/Klagenfurt/: Herbst Viktor
Beljak/ Villach/: Bruckmann Ernst, Kattnig Rudolf
V direkciji za stroje je bil šef Schlöss Karl, v gradnji lokomotiv je bilo 7 inženirjev, v gradnji vagonov pa 6 inženirjev. Slovencev med njimi ne zasledimo.
Prihajamo v področje inšpektorata Gradec/Graz/, ki je obsegal območje od Bruck an Mur do Zidanega mosta (izključno).
Špilje/Spielfeld/:
Hartmann Alois, vodja postaje
Löschnik Franz, pomočnik
Asistenti: Flucher Karl, Pavlicek Wenzel, Pulko Adolf, Holik Adolf, Jüptner KarlUradnik: Ebert Rudolf
Zgornja Radgona/Ober Radkersburg/: Osoinig Johann, vodja
Radgona/Radkersburg/:
Dobovišek Georg, vodja
pomočniki: Uchann Johann, Novak Hermann, Kolenc Johann
Radenci/Bad Radein/: Sternischa Anton, vodja
Bučečovci/Wudischofzen/: Merčnik Martin, vodja
Križevci/Kreuzdorf/: Melcher Josef, vodja
Ljutomer/Luttenberg/:
Peukert Franz, vodja
Mathiaš Richard, pomočnik
Šentilj/Egydi-Tunnel/: Enzi Kaspar, vodja
Pesnica/Pössnitz/:
Kautzner Karl, vodja
Cichy Paul, pomočnik
Maribor/Marburg/ glavni kolodvor:
Keifl Johann, vodja
Hauswirth Josef, namestnik
Revidenti: Kolb Julius, Jenicek Franz, Jugl Jakob, Rozband Rihard, Sekner Friedrich, Kejzar Johann, Grill Josef, Unger Anton, Meier Karl, Masonitz Franz, Koffler Albert, Sahorek Adalbert, Petek Anton, Armbruster Ludvik, Opelka Josef, Kurth Moritz, Kervina Franz, Steiner Georg (umrl 16.3.1917), Lepej Johann, Wagner Johann (umrl 23.6.1917), Mayr Otto, Nicolite Nikolaus, Paradeiser Robert, Harrich Josef, Wasshuber Konrad, Baiglböck Eduard, Soršak Ferdinand
Asistenti: Kitak Johann, Scher Rudolf, Fostel Johann, Opelka Ignaz Fülck Alois, Thörmer Franz, Egger Josef, Paulinic August, Stefan Adolf, Schneider Ottomar, Gandini Weikhard, Krajnc Ludwig, Lecker Raimund, Kottnig Rudolf, Rauch Rudolf, Zapečnik Johann, Marterer Gustav, Radej Franz, Sudi Josef, Hartmann Rupert
Tajnice: Ulbing Ana, Gallus Berta, Jesseneg Julie
Maribor, koroški kolodvor /Kärtner Bahnhof/:
Brunner Konrad, vodja
Primus Josef (umrl 1914)
Sanderman Josef
Klug Franz
Sekera Wilhelm
Resch Josef
Beloglavec Stephan
Asistenti: Plantan Alois, Dolenc Kaspar, Toplak Franz, Riegler Augustin, Painer Raimund, Lukačič Augustin, Kobenz Josef, Perounigg Peter, Borko Franz, Stümpfl Bruno, Polegeg Leopold
Hoče/Kötsch/: Jeras Ernst, vodja
Rače-Fram/Kranichsfeld-Frauheim/:
Majerič Jakob, vodja
pomočniki: Kink Fortunat, Hlebce Josef, Vrba Bruno
Pragersko/Pragerhof/:
Gratt Georg, vodja
Revidenti: Willmann Hugo, Schwab Franz, Wuchte Franz, Valent Johann, Gross Karl, Maršel Johann, Schnabl Josef, Rottenbacher Friedrich, Kasper Klemens, Kaiser Franz, Flecker Josef, Pliberšek Rudolf, Sabatin Johann, Wieser Ludwig, Greger Josef, Grailer Jakob, Müller Alfred
Strnišče/Sternthal/: Persche Karl, vodja
Ptuj/Petau/:
Würtenberger Alfred, šef postaje
Mlaker Stefan, namestnik
Revidenti: Haring Franz, Löffler Franz, Stig Franc (u. 1914), Turin Viktor, Haladea Andreas, Synek Franz, Lubšina Friedrich, Oberstein Friedrich, Hail Alois, Billy Josef, Kolmann Josef, Hofer Johann, Gröger Gotthard, Bondy Paul, Hofman Franz
Moškanjci/Moschganzen/: Marinič Ignac, šef postaje
Ormož/Friedau/:
Poterz Rudolf, šef postaje
Kofler Karl, pomočnik
Središče ob Dravi/ Polstrau/: Lamm Franz, šef postaje
Slovenjska Bistrica/Windisch Feistritz/:
Budz Johann, šef postaje
Pipan Johann
Jenčič Anton
Herrisch Artur
Poljčane/Pöltschach/:
Stopar Josef, šef postaje
Brence Valentin
Grilc JosefMajcen FranzIgielski Ladislaus
Domaingo Rudolf
Ponikva/Ponigl/:
Taschek Josef. šef postaje
Kuster Johann
Urban Franz
Grobelno:
Randl Alois, šef
Pavlinc Karl
Asistenti: Rozmann Franz, Pristavec Felix, Lukan Johann, Mazanek Albert, Stranz Alois
Šentjur/St. Georgen/:
Jell Hermann, šef
Rudella Karl
Pavlik Johann
Štore/Store/:
Bozowsky Anton, šef
Knez Martin
Mocher Josef
Celje/Cilli/:
Kügler Hubert, šef
Ban Heinrich
Revidenti: Prelog Wladimir,Hecht Egon, Kabas Adolf,Pour Evgen, Maisterl Robert, Cydrich Jakob, Glier Walter, Porzer Franz, Müller Franz, Holeček Josef, Dengg Johann, Kučera Leopold, Ebner Johann, Vonga Georg, Rebolj Karl, Jost Josef, Ramšak Julius
Tajnica: Bračič Friderike
Laško/Markt Tüffer/:
Zugčič Georg, šef
Löschnigg Albin
Langer Richard
Moser Friedrich
Brumat Franz
Rimske Toplice/Römerbad/:
Berghof Paul. šef
Kurent Philipp
Fanedl Friedrich
se nadaljuje
Zadnjič spremenil železocestnik, dne 24.01.2010, 0:38, skupaj popravljeno 2 krat.
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
-
- Strojevodja I
- Prispevkov: 1639
- Pridružen: 09.11.2005, 22:40
- Kraj: Maribor
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Pozdravljeni
Družina Rotschild je bila zelo močno vpletena v vodenje Južne železnice. Po podatkih iz leta 1868 je v upravnem odboru na Dunaju sedel eden od Rotschildov, v Parizu pa kar trije.....
LP
Jože
Družina Rotschild je bila zelo močno vpletena v vodenje Južne železnice. Po podatkih iz leta 1868 je v upravnem odboru na Dunaju sedel eden od Rotschildov, v Parizu pa kar trije.....
LP
Jože
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Ne samo vodenje, v lastništvo
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Pa nadaljujmo...
Prebili smo se do sekcije za vzdrževanje proge Maribor/Marburg/, ki obsega progo od Špila/Spielfeld/ do vključno Pragerskega/Pragerhof/ ter od Špilja do Ljutomera/Luttenberg/.
Friedl Adolf, predstojnik sekcije
Murr Franz, višji gradbeni komisar
Fontana Adol, revident
Paliege Adolf, gradbeni komisar
Schnargl Oskar, gradbeni komisar
Wischata Emil, pomočnik
Fekonja Rudolf, pomočnik
Celje/Cilli/: od Pragerskega do Zidanega mosta (izključno)
Fluck Eduard, predstojnik sekcije
Tröster Josef, gradbeni komisar
Turba Josef, gradbenik
Stibenegg Ferdinand
Higersperger Karl
Pfeiler Franz
Ptuj/Pettau/: od Pragerskega do madžarske meje
Hermann Gustav, plemeniti, predstojnik sekcije
Langer Rudolf, gradbeni komisar
Waclawek Hugo, revident
Kurilnice
Maribor/Marburg/:
Formacher Max, šef kurilnice
Geraus Oskar, namestnik šefa
Giovanoli Emil, strojni komisar
Franz Franz, podšef
Kraut Robert
Krahulik Josef
Revidenti: Ritter Emil, Tscharre Josef, Bühl Josef, Klimesch Klement, Jager Gregor, Schedl Karl, Neumann Rudolf, Himmel Adolf, Falk Josef, Marik Josef, Filapič Friedrich, Weissenberger Franz, Traunik Johann, Raus Maximillian
Pragersko/Pragerhof/:
Leis Anton, šef kurilnice
Kircher Leopold, pomočnik
Prebili smo se do sekcije za vzdrževanje proge Maribor/Marburg/, ki obsega progo od Špila/Spielfeld/ do vključno Pragerskega/Pragerhof/ ter od Špilja do Ljutomera/Luttenberg/.
Friedl Adolf, predstojnik sekcije
Murr Franz, višji gradbeni komisar
Fontana Adol, revident
Paliege Adolf, gradbeni komisar
Schnargl Oskar, gradbeni komisar
Wischata Emil, pomočnik
Fekonja Rudolf, pomočnik
Celje/Cilli/: od Pragerskega do Zidanega mosta (izključno)
Fluck Eduard, predstojnik sekcije
Tröster Josef, gradbeni komisar
Turba Josef, gradbenik
Stibenegg Ferdinand
Higersperger Karl
Pfeiler Franz
Ptuj/Pettau/: od Pragerskega do madžarske meje
Hermann Gustav, plemeniti, predstojnik sekcije
Langer Rudolf, gradbeni komisar
Waclawek Hugo, revident
Kurilnice
Maribor/Marburg/:
Formacher Max, šef kurilnice
Geraus Oskar, namestnik šefa
Giovanoli Emil, strojni komisar
Franz Franz, podšef
Kraut Robert
Krahulik Josef
Revidenti: Ritter Emil, Tscharre Josef, Bühl Josef, Klimesch Klement, Jager Gregor, Schedl Karl, Neumann Rudolf, Himmel Adolf, Falk Josef, Marik Josef, Filapič Friedrich, Weissenberger Franz, Traunik Johann, Raus Maximillian
Pragersko/Pragerhof/:
Leis Anton, šef kurilnice
Kircher Leopold, pomočnik
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Porabil sem en teden, da sem našel še en izvod zgornjega koledarja za leto 1878!železocestnik napisal/-a:
Za vzorec bomo vzeli leto 1879, saj imam na razpolago Ljubljanski ...koledar za leto 1879 (originalni naslov je: Laibacher Geschäfts-, Auskunfts- und Haushaltungs=Kalender für das Jahr 1879. Laibach, Verlag von Johann Giontini
Slovenske knjižnice ne izkazujejo v COBISS-u te publikacije, zato je prav, da razširimo informacije...
(seveda bo možno videti sken, ko bo na voljo shrani.si....)
Železniška inšpekcija v Ljubljani:
Inšpektor: Karabaczek Alois
Inženir: Prossy Eustach
Računovodja: Malaverh Friedrich
pomožni uradnik: Tollowitz Alexander
quote]
Jožetu se je "oko zapelo" na...
Barbarpapa1 napisal/-a:Pozdrav
Spet super delo @ŽC....Sem na hitro preletel seznam in mi je eno ime "za oko zapelo". Gre za inženirja v Ljublajni, Eustach-a Prossy-ja.A je to ta Eustach Prossy, ki je bil direktor za "mašine" na Južni železnici? In je zasnoval serijo SB 570 ter naredil koncept za našo 03 (SB 109)? Slednjo je pomagal v življenje spraviti med drugim njegov sin Ernst Prossy.
Z vsakim odgovorom se porajajo nova vprašanja...
LP
Jože
Hranijo ga v Narodnem muzeju.
V Sloveniji(in na svetu) sta znana sedaj samo ta dva, eden za leto 1879 iz moje privatne zbirke in ta iz NM za leto 1878
Za leto 1878 so naslednji podatki za železniško inšpekcijo v Ljubljani:
inšpektor: Breindl Friedrich
inženir: Karabaczek Gustav
računovodja: Maleverh Friedrich
pomožni uradnik: Tollowitz Aleksander
Vidimo, da Evstahija Prossyja še ni bilo v Ljubljani.
Še kako izgleda naslovnica unikatnega koledarja iz NM:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Ja, res ga ni bilo na inženirskem mestu zraven inšpektorja Karabaczka...bil pa je leta 1878 šef kurilnice Ljubljana...železocestnik napisal/-a: V Sloveniji(in na svetu) sta znana sedaj samo ta dva, eden za leto 1879 iz moje privatne zbirke in ta iz NM za leto 1878
Za leto 1878 so naslednji podatki za železniško inšpekcijo v Ljubljani:
inšpektor: Breindl Friedrich
inženir: Karabaczek Gustav
računovodja: Maleverh Friedrich
pomožni uradnik: Tollowitz Aleksander
Vidimo, da Evstahija Prossyja še ni bilo v Ljubljani.
Moral bi pogledati nekaj vrstic nižje
Izgleda, da bom moral prepisati celotno posadko iz leta 1878...
Ko imaš enkrat zadevo na računalniku, pa lahko začneš s primerjavami...
Pa funkcija išči...pa gugl...
V tistih časih so se konstrukterji najprej kalili po terenu, šele potem so šli v pisarne na Dunaj in dobili tehniške risarke in tajnice
Našega Evstahija Prossyja namreč zasledimo v Eisenbahn-Schematismus za leti 1890/91. Kje?
Na Dunaju...
Pri Južni železnici...
Oddelek direkcije strojev je vodil Adolf Gölsdorf, strojni direktor...prvi zapisan za njim, med uslužbenci delavnic, je zapisan: Prossy Eustach, inšpektor
Med sodelavci pa je bil Karl Schlöss, inženir, ki ga pa tudi že poznamo iz te teme...
Zadnjič spremenil železocestnik, dne 28.02.2010, 14:35, skupaj popravljeno 2 krat.
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
No, pa poglejmo v ta ljubljanski koledar za leto 1878:
Laibacher Geschäfts-, Auskunfts- und Haushaltungs=Kalender für das Jahr 1878. Laibach, Verlag von Johann Giontini
Prepisali bomo vse zaposlene na Južni in Rudolfovi železnici, ki so omenjeni v tej knjižici
Opomba: rdeče označeni tisti, ki naslednje leto (torej 1879) niso več zaposleni na omenjenih delovnih mestih
cesarsko-kraljeva priviligirana Južna železnica. Prometna sekcija /k.k.priv. Südbahn/
Postaje na Kranjskem
Zidani Most /Steinbrück/
šef postaje: Breindl Alfred
pomočniki:
Mehlsack Franz
Eisinger Otto
Hren Karl
Hočevar Josef
Schwarz Josef
Studeny Eugen
Knoppek Ludwig
Faschinsky Arnold
Czabaun Julius
Hrastnik
šef postaje: Bračič Josef
pomočnika: Schubert Franz, Hafekost Johann
Trbovlje /Trifail/
šef postaje: Heissler Karl
pomočniki: Kozamernik Franz, Vrančič Johann, Fornasarig Johann (1879 v Divači), Van der Werth August
Zagorje /Sagor/
šef postaje: Petržik Eduard
pomočniki: Zupan Martin, Glassner Victor, Halfar August
Sava
vodja postaje: Posch Georg
nadzornik postaje: Hauer Johann
Litija /Litai/
šef: Stieber Cölestin
pomočnik: Skrajnar Mathias
postajni nadzornik: Malli Martin
Kresnice /Kressnitz/
vodja postaje: Laukovič Josef
nadzornik postaje: Dollenz Kaspar
Laze /Laase/
šef: Schredl Alois
nadzornik postaje: Schöfl Leopold
Zalog /Salloch/
šef: Berger Rudolf
pomočnika: Planinec Franz, Baildon Wilhelm
Ljubljana /Laibach/
šef postaje: Habit Gustav
odpravniki: Demel Johan, Brunner Anton, Gutsch Vinzenz, Posch Siegfried, Hail Lorenz, Rechfeld Ernst, vitez Gariboldi Raimund, Lilleg Josef, Allič Franz, Pirz Johann
prometni pomočniki: Muck Michael, Tonfern Johann, Lissez Johann, Wochinz Franz, Szillich Carl, Bartl Johann, Guttmann Eugen, Vidiz Felix, Wildner Heinrich, Popp Franz, Stepp Charles, Svetek Johann, Kovač Josef, Seunig Anton
Borovnica /Franzdorf/
šef: Kovač Martin
pomočnika: Gabriel Josef, Zabred August
Logatec /Loitsch/
šef: Auer Johann
pomočnika: Polansky Josef, Bretzner Julius
Planina
vodja postaje: Ebenberger Josef
Rakek
šef: Wallner Johann
pomočniki: Kastreutz Ferdinand, Verbič Johann, Resic Franz
Postojna /Adelsberg/
šef: Witzany Johann
pomočniki: Rakovec Alois, Milost Johann, Schmidt Alfred
Prestranek
šef: Reipprich Alexander
nadzornik postaje: Filier Dominik
Št. Peter na Krasu(danes Pivka)/ St. Peter
šef: Stefan Jakob
pomočniki: Schmalz Josef, Jenko Johann, Zbona Andreas, Hussl Johann, Rogulja Simon
Zgornje Ležeče /Ober Lesece/
šef: Hinterlechner Albin
nadzornik postaje: Gross Johann
Kilovče /Küllenberg/
šef: Posega Anton
Trnovo (del Ilirske Bistrice) /Dornegg
šef: Strohmayer Raimund
nadzornik postaje: Helth Franz
Divača /Divacca/
šef: Sterle Franz
pomočnik: Spelak Alexander
prometni nadzornik: Horn Josef
Železniška inšpekcija v Ljubljani
inšpektor: Breindl Friedrich
inženir: Karabaczek Gustav
računovodja: Maleverh Friedrich
pomožni uradnik: Tollowitz Aleksander
...na postajah
Zidani most /Steinbrück/
lokomotivski nadzornik: Gmeiner Anton
Hrastnik
premogovni nadzornik: Dinagl Georg
Trbovlje /Trifail/
uradnik: Reger Adalbert
Zagorje/Sagor/
uradnik: Schusterschitz Christian
Ljubljana /Laibach/
šef kurilnice: Prossy Eustachius(1879:inženir pri železniški inšpekciji v Ljubljani)
namestnika: Ruprecht Philipp, Bräu Georg
vodja delavnice: Armbruster Josef
pomočnik računovodje: Juhn Johann
Borovnica /Franzdorf/
nadzornik lokomotiv: Stanzl Josef
St. Peter na Krasu (danes Pivka)/St. Peter/
lokomotivski nadzornik: Haslinger Johann
Vzdrževanje proge
Inženirska sekcija v Litiji:
sekcijski inženir: Nickl Wenzel
pomočnik: Konscheggg Raimund
Zidani Most /Steinbrück/
sekcijski inženir: Pohr Anton
pomočnik: Heimannn Anton
Ljubljana /Laibach/
sekcijski inženir: Gürke Anton
pomočnik: Zdaril Josef
Postojna /Adelsberg/
sekcijski inženir: Rektoržik Eduard
pomočnik: Kautzner Franz
St.Peter na Krasu (sedaj Pivka)/St. Peter
sekcijski inženir: pl.Novakowsky Conrad
pomočnik: Tschissner Alois
Sanitetna služba: železniški zdravniki
Zidani Most/Steinbrük/: Kutschera Josef
Litija /Littai/: Oblak Georg
Ljubljana/Laibach/: Thomitz Johann
Trnovo/Dornegg/:Bachmann Franz
Laibacher Geschäfts-, Auskunfts- und Haushaltungs=Kalender für das Jahr 1878. Laibach, Verlag von Johann Giontini
Prepisali bomo vse zaposlene na Južni in Rudolfovi železnici, ki so omenjeni v tej knjižici
Opomba: rdeče označeni tisti, ki naslednje leto (torej 1879) niso več zaposleni na omenjenih delovnih mestih
cesarsko-kraljeva priviligirana Južna železnica. Prometna sekcija /k.k.priv. Südbahn/
Postaje na Kranjskem
Zidani Most /Steinbrück/
šef postaje: Breindl Alfred
pomočniki:
Mehlsack Franz
Eisinger Otto
Hren Karl
Hočevar Josef
Schwarz Josef
Studeny Eugen
Knoppek Ludwig
Faschinsky Arnold
Czabaun Julius
Hrastnik
šef postaje: Bračič Josef
pomočnika: Schubert Franz, Hafekost Johann
Trbovlje /Trifail/
šef postaje: Heissler Karl
pomočniki: Kozamernik Franz, Vrančič Johann, Fornasarig Johann (1879 v Divači), Van der Werth August
Zagorje /Sagor/
šef postaje: Petržik Eduard
pomočniki: Zupan Martin, Glassner Victor, Halfar August
Sava
vodja postaje: Posch Georg
nadzornik postaje: Hauer Johann
Litija /Litai/
šef: Stieber Cölestin
pomočnik: Skrajnar Mathias
postajni nadzornik: Malli Martin
Kresnice /Kressnitz/
vodja postaje: Laukovič Josef
nadzornik postaje: Dollenz Kaspar
Laze /Laase/
šef: Schredl Alois
nadzornik postaje: Schöfl Leopold
Zalog /Salloch/
šef: Berger Rudolf
pomočnika: Planinec Franz, Baildon Wilhelm
Ljubljana /Laibach/
šef postaje: Habit Gustav
odpravniki: Demel Johan, Brunner Anton, Gutsch Vinzenz, Posch Siegfried, Hail Lorenz, Rechfeld Ernst, vitez Gariboldi Raimund, Lilleg Josef, Allič Franz, Pirz Johann
prometni pomočniki: Muck Michael, Tonfern Johann, Lissez Johann, Wochinz Franz, Szillich Carl, Bartl Johann, Guttmann Eugen, Vidiz Felix, Wildner Heinrich, Popp Franz, Stepp Charles, Svetek Johann, Kovač Josef, Seunig Anton
Borovnica /Franzdorf/
šef: Kovač Martin
pomočnika: Gabriel Josef, Zabred August
Logatec /Loitsch/
šef: Auer Johann
pomočnika: Polansky Josef, Bretzner Julius
Planina
vodja postaje: Ebenberger Josef
Rakek
šef: Wallner Johann
pomočniki: Kastreutz Ferdinand, Verbič Johann, Resic Franz
Postojna /Adelsberg/
šef: Witzany Johann
pomočniki: Rakovec Alois, Milost Johann, Schmidt Alfred
Prestranek
šef: Reipprich Alexander
nadzornik postaje: Filier Dominik
Št. Peter na Krasu(danes Pivka)/ St. Peter
šef: Stefan Jakob
pomočniki: Schmalz Josef, Jenko Johann, Zbona Andreas, Hussl Johann, Rogulja Simon
Zgornje Ležeče /Ober Lesece/
šef: Hinterlechner Albin
nadzornik postaje: Gross Johann
Kilovče /Küllenberg/
šef: Posega Anton
Trnovo (del Ilirske Bistrice) /Dornegg
šef: Strohmayer Raimund
nadzornik postaje: Helth Franz
Divača /Divacca/
šef: Sterle Franz
pomočnik: Spelak Alexander
prometni nadzornik: Horn Josef
Železniška inšpekcija v Ljubljani
inšpektor: Breindl Friedrich
inženir: Karabaczek Gustav
računovodja: Maleverh Friedrich
pomožni uradnik: Tollowitz Aleksander
...na postajah
Zidani most /Steinbrück/
lokomotivski nadzornik: Gmeiner Anton
Hrastnik
premogovni nadzornik: Dinagl Georg
Trbovlje /Trifail/
uradnik: Reger Adalbert
Zagorje/Sagor/
uradnik: Schusterschitz Christian
Ljubljana /Laibach/
šef kurilnice: Prossy Eustachius(1879:inženir pri železniški inšpekciji v Ljubljani)
namestnika: Ruprecht Philipp, Bräu Georg
vodja delavnice: Armbruster Josef
pomočnik računovodje: Juhn Johann
Borovnica /Franzdorf/
nadzornik lokomotiv: Stanzl Josef
St. Peter na Krasu (danes Pivka)/St. Peter/
lokomotivski nadzornik: Haslinger Johann
Vzdrževanje proge
Inženirska sekcija v Litiji:
sekcijski inženir: Nickl Wenzel
pomočnik: Konscheggg Raimund
Zidani Most /Steinbrück/
sekcijski inženir: Pohr Anton
pomočnik: Heimannn Anton
Ljubljana /Laibach/
sekcijski inženir: Gürke Anton
pomočnik: Zdaril Josef
Postojna /Adelsberg/
sekcijski inženir: Rektoržik Eduard
pomočnik: Kautzner Franz
St.Peter na Krasu (sedaj Pivka)/St. Peter
sekcijski inženir: pl.Novakowsky Conrad
pomočnik: Tschissner Alois
Sanitetna služba: železniški zdravniki
Zidani Most/Steinbrük/: Kutschera Josef
Litija /Littai/: Oblak Georg
Ljubljana/Laibach/: Thomitz Johann
Trnovo/Dornegg/:Bachmann Franz
železocestnik napisal/-a:
se nadaljuje:
Rudolfova železnica /k.k. priv. Kronprinz-Rudolfbahn/
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
- železocestnik
- Strojevodja I
- Prispevkov: 9511
- Pridružen: 30.12.2007, 22:01
- Kraj: Ljubljana
Re: Slovenski uslužbenci na železnici v Avsto-ogrski monarhiji
Nadaljujmo...
Rudolfova železnica /k.k. priv. Kronprinz-Rudolfbahn/ leta 1878:
Postaje na Kranjskem
Ljubljana/Laibach/ Prometna in transportna sekcija
prometni kontrolor: Ambacher Johann
uradnik: vitez Kriegsau Franz
postaja Ljubljana /Laibach/
predstojnik: Kavanek Lorenz
uradniki: Heyssl Friedrich(1879 postane predstojnik), Tschadesch Johann, Križaj Johann, Benkiser Franz, Sautner Josef
pomožna uradnika: Vidiz Gustav, Gressl Alexander
Vižmarje
nadzornik postaje: Kunčič Alois
Medvode /Zwischenwässern/
vodja postaje: Detella August(1879 vodja postaje Podnart)
Škofja Loka /Lak/
vodja postaje: Detella Josef
Kranj /Krainburg/
vodja postaje: vitez Friess Heinrich
pomožna uradnika: Milič Kaspar, Stupar Felix
Podnart
vodja postaje: Bekeö Ludwig(1879 vodja postaje Medvode)
pomožni uradnik: Lorenz August
Radovljica-Lesce /Radmannsdorf-Lees/
vodja postaje: pl. Forstner v. Bilau Gustav
uradnik: Pirich Johann
Slovenski Javornik /Jauerburg/
nadzornik postaje: Steiner Jakob
Jesenice /Assling/
vodja postaje: Roiko Johann
Dovje /Lengenfeld/
nadzornik postaje: Kovač Gregor
Kranjska Gora /Kronau/
nadzornik postaje: Schaffer Johann
Rateče-Bela Peč /Ratschach-Weissenfels/
nadzornik postaje: Hatlanek Camillo
Sekcija za vzdrževanje proge Ljubljana
vodja odseka: Höllrigl Josef
uradnika: Adler Josef, Chlan Thomas
sekcija: vleka in delavnice
Delavnice v Ljubljani
vodja delavnice in predstojnik sekcije: Socher Josef
uradnika: Grassnegg Franz, Breyer Gesa
Kurilnica Ljubljana
vodja: Panny Karl
Skladišče materiala v Ljubljani
upravnik: Gabriel Franz
se ne nadaljuje: konec/Ende/
Rudolfova železnica /k.k. priv. Kronprinz-Rudolfbahn/ leta 1878:
Postaje na Kranjskem
Ljubljana/Laibach/ Prometna in transportna sekcija
prometni kontrolor: Ambacher Johann
uradnik: vitez Kriegsau Franz
postaja Ljubljana /Laibach/
predstojnik: Kavanek Lorenz
uradniki: Heyssl Friedrich(1879 postane predstojnik), Tschadesch Johann, Križaj Johann, Benkiser Franz, Sautner Josef
pomožna uradnika: Vidiz Gustav, Gressl Alexander
Vižmarje
nadzornik postaje: Kunčič Alois
Medvode /Zwischenwässern/
vodja postaje: Detella August(1879 vodja postaje Podnart)
Škofja Loka /Lak/
vodja postaje: Detella Josef
Kranj /Krainburg/
vodja postaje: vitez Friess Heinrich
pomožna uradnika: Milič Kaspar, Stupar Felix
Podnart
vodja postaje: Bekeö Ludwig(1879 vodja postaje Medvode)
pomožni uradnik: Lorenz August
Radovljica-Lesce /Radmannsdorf-Lees/
vodja postaje: pl. Forstner v. Bilau Gustav
uradnik: Pirich Johann
Slovenski Javornik /Jauerburg/
nadzornik postaje: Steiner Jakob
Jesenice /Assling/
vodja postaje: Roiko Johann
Dovje /Lengenfeld/
nadzornik postaje: Kovač Gregor
Kranjska Gora /Kronau/
nadzornik postaje: Schaffer Johann
Rateče-Bela Peč /Ratschach-Weissenfels/
nadzornik postaje: Hatlanek Camillo
Sekcija za vzdrževanje proge Ljubljana
vodja odseka: Höllrigl Josef
uradnika: Adler Josef, Chlan Thomas
sekcija: vleka in delavnice
Delavnice v Ljubljani
vodja delavnice in predstojnik sekcije: Socher Josef
uradnika: Grassnegg Franz, Breyer Gesa
Kurilnica Ljubljana
vodja: Panny Karl
Skladišče materiala v Ljubljani
upravnik: Gabriel Franz
se ne nadaljuje: konec/Ende/
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers