31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Najnovejše v svetu železniških maket.
Uporabniški avatar
Thommo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 94
Pridružen: 10.10.2008, 9:13
Kraj: Rijeka, HR

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a Thommo »

Vjerojatno su to ACME vagoni, t.zeleni DOM.STANICA BEOGRAD, svj. zeleni DOM.STANICA ZAGREB.
Društvo prijatelja željeznice "Štacion", Rijeka
www.stacion.hr
Uporabniški avatar
Thommo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 94
Pridružen: 10.10.2008, 9:13
Kraj: Rijeka, HR

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a Thommo »

Željko i ja smo ipak uspjeli otići do Vira/Domžala, pa evo i par slika...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Društvo prijatelja željeznice "Štacion", Rijeka
www.stacion.hr
Uporabniški avatar
Thommo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 94
Pridružen: 10.10.2008, 9:13
Kraj: Rijeka, HR

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a Thommo »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Društvo prijatelja željeznice "Štacion", Rijeka
www.stacion.hr
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Moj kolega ima tudi galerijo iz sejma.
povezava
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Thommo napisal/-a:
Slika
Zanima me, kdo je prodajal na sejmu ta model in kdo je model predelal v SŽ barve oz. sploh v kolikih primerih je bila izdelana? Kakšna je bila kvaliteta?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a milchy »

trgovina iz Trsta je imela model na svoji mizi
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dunhill,
lahko si jo ogledaš na mojih slikah; klikni na spodnje slike in odprl se bo moj album, tam pa lahko povečaš sliko čez cel zaslon. Mimogrede, cena je bila 400 EUR...
Slika

Slika

Slika

Slika
Goran
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Gorchi napisal/-a:Dunhill,
lahko si jo ogledaš na mojih slikah; klikni na spodnje slike in odprl se bo moj album, tam pa lahko povečaš sliko čez cel zaslon. Mimogrede, cena je bila 400 EUR...
Hvala obema za pojasnilo, vendar še vseeno nisem izvedel vsega, kar sem želel. Hvala tudi za slike, a slika še vedno ostaja - slika. Ker žal nisem bil na sejmu, si je nisem mogel ogledati v "živo", pa me vseeno zanima, kakšen vtis je naredila na tiste, ki so jo pa videli v 3D. Na sliki je videti odlično, zato se mi tudi cena 400 efrof ne zdi pretirana. Zanima me pa tudi, če je tale unikat ali jih je bilo narejenih več, če mogoče ve (če se je kdo zanimal pri prodajalcu), kdo jo je izdelal in kakšno osnovo je uporabil. Mogoče tudi kdo ve, če je bila prodana ali je še na voljo?

Vem, veliko vprašanj, a več ljudi več ve...
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dunhill, zgleda da slik nisi dobro pogledal sicer bi se Ti zdelo 400 EUR preveč, mogoče 250 ampak... tako šlampasto in zanič pobarvane lokomotive pa verjetno ne bi pričakovali od neke trgovine, za povrhu pa se vidijo še sledovi lepila pri reflektorju. Za moj okus ni vredna toliko. Če jo primerjam s SŽ 661-164, katero je naredil Slavko Jovanović, je ta bolj vredna tistih 180 EUR, četudi so nalepke malo že za časom kot pa ta sicer v osnovi zelo lepo narejena Jouefova lokomotiva...
Goran
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Gorchi napisal/-a:Dunhill, zgleda da slik nisi dobro pogledal sicer bi se Ti zdelo 400 EUR preveč, mogoče 250 ampak... tako šlampasto in zanič pobarvane lokomotive pa verjetno ne bi pričakovali od neke trgovine, za povrhu pa se vidijo še sledovi lepila pri reflektorju. Za moj okus ni vredna toliko. Če jo primerjam s SŽ 661-164, katero je naredil Slavko Jovanović, je ta bolj vredna tistih 180 EUR, četudi so nalepke malo že za časom kot pa ta sicer v osnovi zelo lepo narejena Jouefova lokomotiva...
Na slikah določene pomanjkljivosti niso vidne, kljub kvalitetnim fotografijam. Še vedno sem mnenja, da naše oči različno "razumejo" videno v 2 ali 3D, zato sem prosil za mnenje. Tudi njihova parna trintridesetka je v "živo" bolj tako-tako (sem jo videl na zadnjem sejmu na Brodu), na slikah pa je videti zelo dober izdelek.

Hvala za komentar in pojasnilo.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: 31. bolšji sejem na Viru pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ona JŽ 33 ima pa eno hudo pomanjkljivost katero se vidi takoj: ploščici JŽ in 33-037 sta po višini medsebojno zamenjani, barvanje samo je sicer bistveno boljše kot pri Brižiti a tudi tu šepa. Škoda, je pa cena bolj primerna - 200 EUR.
Goran
Odgovori