Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Vse kar ne spada v ostale kategorije.
Odgovori
artbau
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 28.01.2009, 16:15
Kraj: Grajska vas
Kontakt:

Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a artbau »

Odprl sem novo temo, da vas seznanim z mojimi slabimi izkušnjami pri kupovanju železniških modelov v avstrijski spletni trgovini Modellbahndiskont.
Lansko leto sem v njihovi ponudbi našel Roco model SŽ 541-008. Po prijavi in naročilu preko spleta ter plačilu, sem izdelek po cca treh tednih dobil po pošti.
S tem so me prepričali, da sem jim zaupal. Ko so letos objavili ponudbo za Roco 541-001 alpska konvencija, sem 13.01.2010 oddal spletno naročilo. Še isti dan so mi poslali podatke za predplačilo izdelka v prednaročilu in sem nakazal 183,60 eurov preko spletne banke. Na njihov račun so sredstva prispela 14.01.2010. Potem pa sem čakal, da bo pri Roco izdelek šel v izdelavo. In ko se je "alpska konvencija" pojavila na tržišču, sem jim 17.06.2010 po elektronski pošti poslal vprašanje, kako je z dobavo mojega že predplačanega modela lokomotive. Dobil sem kratek odgovor: "the sending department has been informed" - obvestili smo službo za pošiljanje. Pa sem spet čakal, da pride paket po pošti. Paketa pa od nikoder in zato sem jim 01.07.2010 poslal ponovno vprašanje, kako je z dostavo. Odgovora ni bilo. Dne 15.07.2010 sem se potrudil in vpašanje o dostavi nekako spisal v njihovem, nemškem jeziku (če morda angleško nočejo razumeti), a do danes ni nobene reakcije; ne odgovora, ne pošiljke. Tako sem ostal brez 183,60eurov in še brez tako željenega modela Roco SŽ 541-001.
Tako sem prisiljen narediti slabo reklamo in vas obvestiti o moji slabi izkušnji s spletnim trgovanjem s spletno trgovino MODELLBAHNDISKONT.
Prosim, če o moji slabi izkušnji obvestite vse svoje prijatelje in znance (tudi na ostalih forumih), da slučajno še njim ne odtujijo denarja.
Vsem, ki bodo to prebrali in se kakor koli odzvali, hvala.
Peter
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

... mogoče je treba upoštevati čas dopustov?
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Jaz ne vem zakaj vsi tako navalite na razne tuje trgovine, E-bay-e itd...Če želite imeti predvsem novejši SŽ vozni park, se da to pri Mo-Ko več ali manj vse dobiti, ali naročiti. Pa ne da bi delal reklamo..Tudi cene niso nič kaj drugačne, pa poštnine ni treba tako visoke plačevat, pa še bi lahko našteval.
L.P.
artbau
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 28.01.2009, 16:15
Kraj: Grajska vas
Kontakt:

Re: Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a artbau »

Tudi sam dajem prednost domačim trgovcem, vendar januarja 2010 Mo-ko še ni imel v ponudbi SŽ 541-001, niti še ni imel svoje spletne prodajalne Peter Pan. Razna govorjenja po forumih so me malo zavedla, saj je bilo rečeno, da bodo pri Roco izdelali le omejeno serijo Sž 541-001 na osnovi zbranih prednaročil in ravno lani sem govoril z uslužbenci pri Mo-Ko, kjer so tarnali zaradi trmoglavosti pri Roco, ker jim nočejo dati uradnega predstavništva za Slovenijo. Sem pa pri Mo-ko v zelo kratkem času dobil Adrio poleg vseh treh Đuric. Upam, da me bodo osrečili tudi z "alpsko konvencijo". Delam na tem.
Lep pozdrav, Peter
TrainFan
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.01.2008, 8:39
Kraj: Žabja Vas

Re: Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a TrainFan »

No zanimivo...res.Jest sm pa že več kot deset paketov dobu od te trgovine..brez problema,bi jih lahko že pohvalu o hitri dostavi.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

mmatja napisal/-a:Jaz ne vem zakaj vsi tako navalite na razne tuje trgovine, E-bay-e itd...Če želite imeti predvsem novejši SŽ vozni park, se da to pri Mo-Ko več ali manj vse dobiti, ali naročiti. Pa ne da bi delal reklamo..Tudi cene niso nič kaj drugačne, pa poštnine ni treba tako visoke plačevat, pa še bi lahko našteval.
L.P.
Mišo, kar se MoKo tiče pa ne razumem, zakaj se takrat, ko se je na veliko govorilo o 541-008 (pred izdajo), g. Kovač ni oglasil v temi saj sem ga 2-3 javno pobaral, ali se jo bo dalo pri njemu naročiti v prednaročilu. In potem je vse tiho bilo tako da se takrat žal ni ravno izkazal...

Še link do teme, moja prva poziva sta na drugi strani, kasneje se je celo kit oglasil...:
viewtopic.php?f=35&t=3124
Goran
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Gorchi napisal/-a: ...tako da se takrat žal ni ravno izkazal...
Je že imel kakšne tehtne razloge, da se takrat ni oglasil. Mogoče jih takrat še ni mogel nabaviti. Sicer pa se mi zdi da to sploh niti ni tako pomembno. Večji problem je, da vsi hočejo čimprej, ali vsaj med prvimi!!, imeti nove modele in se zato odločajo za nakup oz. naročilo pri xy trgovcih ali celo švercerjih, namesto da bi malo počakali...
L.P.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mam občutek, da je pri tem čakanju problem v tem, da sedaj ne veš, ali boš lahko še artikel dobil po prvem navalu ali ne. Zato pride do tega, da si ljudje naročajo artikle pri vseh mogočih trgovcih, nekaterih bolj, drugih manj preverjenih...

Kar se Kovača pa prve Žive tiče pa zakaj ni odgovoril oz. da kasneje napisal, da se jo pa sedaj da dobiti pri njem, pa ve verjetno samo on. Škoda pa, da ni vsaj napisal, da se dogovarja ali pa da bi zbiral prednaročila, saj je tako bil ob zaslužek; 25 lokomotiv pač ne prodaš vsak dan, bilo pa jih je več...
Goran
artbau
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 28.01.2009, 16:15
Kraj: Grajska vas
Kontakt:

Re: Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a artbau »

Dne 05.08. so me od Modellbahndiskonta po elektronski pošti končno obvestili, da so odposlali paket z mojo SŽ 541-001 aplska konvencija, danes, 10.08 pa sem jo od poštarja tudi prevzel. V paketu pa ni bilo ne računa, ne kakršnega koli pojasnila ali opavičila za zamudo. Sem pa včeraj prevzel še eno SŽ 541-001 alpska konvencija in sicer pri g. Kovaču, katero sem v obupu naročil 26.07., v njegovo trgovino pa je prispela že 02.08., a je morala počakati, da se mi izteče dopust. V tujih spletnih trgovinah verjetno ne bom kupoval več, oziroma samo še s plačilom po povzetju, čestitam pa domačim trgovcem za izredno ekspeditivnost. Mogoče imajo celo premalo reklame, saj v njihovi spletni prodajalni ni nikjer omenjena SŽ 643-026, čeprav je že kar nekaj časa na zalogi. Tako se moja zgodba o "alpski konvenciji" zaključuje. Ta, druga Živa bo pa počakala v škatli za kasnejšo odprodajo ali zamenjavo.
Vsem lep pozdrav, Peter
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a milchy »

Artbau - zavedat se pa moraš, da 'po povzetju' lahko kupuješ doma, nobena od tujih trgovin ti ne bo tega omogočila, v tujino moraš žal vse vnaprej plačat (mogoče malo pozen odgovor .... )

M.
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Nepoštenost MODELLBAHNDISKONT-a

Odgovor Napisal/-a Tonka »

TrainFan napisal/-a:No zanimivo...res.Jest sm pa že več kot deset paketov dobu od te trgovine..brez problema,bi jih lahko že pohvalu o hitri dostavi.

Jest mam tudi odlične izkušnje.
Odgovori