ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Najnovejše v svetu železniških maket.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Tukaj bi javno pozval g. Kovača da jasno napiše kaj in kako je z cenami na njegovi spletni trgovini. Verjamem, da so vse cene, katere navaja v evrih, sam kaj ko se ista številka (cena)pojavi tudi v desnem kotu, tokrat v ameriških dolarjih $.

To moje pisanje ni zlonamerno, temveč ravno obratno, da ne bo prihajalo do kakšnih pomot pri preračunavanju, kajti zmeda okoli cene je totalna glede na valuto :!:
Tine
Izidor

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a Izidor »

mmatja napisal/-a:Vse lepo in prav, da se je tudi ACME spomnil na nas v SLO z temi vagoni, na katere pa imam eno pripombo. Ta pripomba je namenjena predvsem na to, da so ponudili tržišču te vagone v setu! (kat.štev.:55048). Kaj pa posamezni vagoni? Namreč težko si predstavljam vlakovno kompozicijo ki bi jo želel imeti, z npr. šestimi (6) vagoni, v kateri bi bile kar tri (3) restavracije... #-o :hmm
Predvsem bi bilo to vprašanje namenjeno @izidor-ju in @kit-u, ki sta glede na dosedanje komentarje, oz. že skoraj prerekanja kdo je boljši poznavalec razmer v ACME-ju, še najbolj "kompetentna" za to.
L.P.
Matjaž,
se popolnoma strinjam s tvojo ugotovitvijo. :wink:

Tudi mene moti taka odločitev ACME-ja. Sploh pa je zanimivo to, da so dali na trg SŽ set z vagoni, ki sploh ne sodijo skupaj. Pa ne me narobe razumet.
Gre za barvne varinate teh vagonov, ki se med seboj razlikujejo.
Vagoni so od svojega začetka voženj do danes namreč doživeli številne preobeležbe in barvne variante. Le notranjost je skoraj identična začetu voženj iz 90.-ih let.

Drugače pa je Acme uvedel to novost s seti potniških vagonov že pred časom, da se lahko sestavijo kompozicije vlakov. To so začeli kopirati sedaj tudi drugi proizvajalci - zadnji recimo Roco v letošnjem letu.
Maerklin-Trix pa tako opcijo setov ponuja že nekaj časa, predvsem tovornih vagonov-nekatere od teh je možno kupiti posamično, druge samo v kompletu.

Mogoče pa kak trgovec ponudi opcijo nakupa posameznih modelov. Take stvari so že poznane pri trgovcih v tujini, da je možno kupiti tudi posamezne modele iz setov.
Mogoče se pa kdo ojunači tudi pri nas glede tega in začne posnemati že uveljavljeno metodo iz tujine. :hmm :old :pc1

Drugače pa upajmo, da nas v prihodnje razveselijo tudi s posamičnimi vagoni in ne samo seti. [-o< [-o<

Lp
Izidor
kit

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a kit »

dunhill napisal/-a:Veseli me, da se je tokrat Moko odzval hitro in nas še razveselil z zelo ugodno ceno v prednaročilu če upoštevamo, da je tukaj cena kompleta 120,79 EUR
Na tej strani je cena podana v $ (dolarji), Moko pa je nekaj dopisov nazaj v citatu jasno podal ceno v € (ojri) in to 82,90 EUR za set, kar pa je glede na to stran (menjava + poštnina) še zmerom ugodno, tako, da preračunavanje je brezveze, razen če.... 8).
Zakaj bo na svet privekal set in ne posamični vagoni je pač odločitev pristojnih v A.C.M.E. in na to ljubitelji ne moremo kaj vplivat, veseli smo lahko, da so se pri A.C.M.E. spomnili tudi na nas. Sicer je pa orodje narejeno, pustimo se presenetiti, mogoče so pa še kakšne poslovne skrivnosti.....

Glede barvnih variant, ki se s časom spreminjajo in ali so prave, ali ne in kako paše skupaj so pa na SŽ pri pripravi dokumentacije zagotovo bolje vedeli, kot pa mi ostali posamezniki, takšni komentarji so za mene netransparentni.

Prihajajoči set je zagotovo lepa priložnost za obogatitev zbirke železniških miniatur. Kje bo kdo nabavil je pa to popolnoma legitimna odločitev vsakega posameznika, lahko je to tujina, eBay ali pa MoKo. Zaenkrat naj bi bil slednji najugodnejši, razen če ..... 8)
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Hm, koliko vagonov že ima pravi Mimara express :hmm Sigurno več kot dva(2) :wink: To se pravi, če bi hotel imeti kolikor toliko realno kompozicijo, bi moral nabaviti recimo 6 setov, da bi potem imel 6 vagonov in eno restavracijo. Kaj pa bi potem z ostalimi restavracijami :hmm Saj vem, da na tem mestu glede tega ne moremo nič spremeniti. Če pa bi tole obrazložitev nekdo posredoval proizvajalcu, pa.....????
@kit, @izidor, vidva sta očitno bolj "pri koritu" :mrgreen: Akcija!!! :pc1 Še posebno če kdo od vaju obvlada Italijanski jezik...

P.S.
Z malo dobre volje in vztrajnosti se da marsikaj doseči. Za primer naj samo navedem, da sem jaz osebno ! že pred časom dosegel pri LokShop-u, da so VSEM! kupcem iz Slovenije znižali poštnino, iz prejšnjih skoraj 28€ na sedanjih 9,64€ :D
L.P.
Zadnjič spremenil mmatja, dne 06.08.2010, 16:25, skupaj popravljeno 1 krat.
kit

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a kit »

mmatja napisal/-a:Hm, koliko vagonov že ima pravi Mimara express :hmm Sigurno več kot dva(2) :mrgreen: To se pravi, če bi hotel imeti kolikor toliko realno kompozicijo, bi moral nabaviti recimo 6 setov, da bi potem imel 6 vagonov in eno restavracijo. Kaj pa bi potem z ostalimi restavracijami :hmm Saj vem, da na tem mestu glede tega ne moremo nič spremeniti. Če pa bi tole obrazložitev nekdo posredoval proizvajalcu, pa.....????
@kit, @izidor, vidva sta očitno bolj "pri koritu" :mrgreen: Akcija!!! :pc1
Res je kot navajaš.
Mojo garnituro sem že rezerviral, za kaj več bom pa počakal da vidim kakšne so poslovne skrivnosti...... 8) saj je leto hitro naokoli.

Za akcijo se pa raje obrni na Gorchija :wink:
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

mmatja napisal/-a:Vse lepo in prav, da se je tudi ACME spomnil na nas v SLO z temi vagoni, na katere pa imam eno pripombo. Ta pripomba je namenjena predvsem na to, da so ponudili tržišču te vagone v setu! (kat.štev.:55048). Kaj pa posamezni vagoni? Namreč težko si predstavljam vlakovno kompozicijo ki bi jo želel imeti, z npr. šestimi (6) vagoni, v kateri bi bile kar tri (3) restavracije... #-o :hmm
Potem pa imaš "Požrtija express". :lol:
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a mmatja »

kit napisal/-a:Za akcijo se pa raje obrni na Gorchija :wink:
Zakaj pa ne bi izvedli enkrat za spremembo tudi kakšno skupno...??? V stilu "odprtega pisma" proizvajalcu z podpisi potencialnih kupcev njihovih izdelkov. Ali je marsikomu popolnoma vseeno kaj jim kdo "prinese" na krožniku, in nebi nič storili za morebitno boljšo ponudbo z strani proizvajalca, kateremu bi se posredno povečal promet in s tem tudi zaslužek, nam kupcem pa več možnosti in zadovoljstva.
L.P.
Zadnjič spremenil mmatja, dne 06.08.2010, 16:44, skupaj popravljeno 1 krat.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Brižitka 363 napisal/-a:
mmatja napisal/-a:Vse lepo in prav, da se je tudi ACME spomnil na nas v SLO z temi vagoni, na katere pa imam eno pripombo. Ta pripomba je namenjena predvsem na to, da so ponudili tržišču te vagone v setu! (kat.štev.:55048). Kaj pa posamezni vagoni? Namreč težko si predstavljam vlakovno kompozicijo ki bi jo želel imeti, z npr. šestimi (6) vagoni, v kateri bi bile kar tri (3) restavracije... #-o :hmm
Potem pa imaš "Požrtija express". :lol:
Ali bi ga ti imel :hmm
wiggum
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 08.06.2010, 14:10

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a wiggum »

ista situacija bude i s JŽ mimarama. Za mimaru bude trebalo 2xA + 4xB + 1xWR. Znači 2 seta (8 vagona) od kojih treba samo 7 vagona tak da bude jedan restoran viška.

Rezultat tih setova bude prodaja brojnih restorana (pogotovo JŽ). Vjerujem da su to tak napravili zbog bojazni da neće uspijeti prodati proizvodnju.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

mmatja napisal/-a:Ali bi ga ti imel :hmm
Sarkazem. :wink:
Izidor

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a Izidor »

mmatja napisal/-a:Hm, koliko vagonov že ima pravi Mimara express :hmm Sigurno več kot dva(2) :mrgreen: To se pravi, če bi hotel imeti kolikor toliko realno kompozicijo, bi moral nabaviti recimo 6 setov, da bi potem imel 6 vagonov in eno restavracijo. Kaj pa bi potem z ostalimi restavracijami :hmm Saj vem, da na tem mestu glede tega ne moremo nič spremeniti. Če pa bi tole obrazložitev nekdo posredoval proizvajalcu, pa.....????
@kit, @izidor, vidva sta očitno bolj "pri koritu" :mrgreen: Akcija!!! :pc1
Pri omenjenem setu nihče od ACME-ja ne na spletni strani, ne v katalogu ne navaja, da gre za Mimaro SŽ set ampak za SŽ set vagonov, ki se ga lahko uporabi posamično v kateremkoli vlaku. Da ne bo slučajno kake pomote pri interpretaciji novega seta.

Če pa že debatiramo o EC Mimara pa moraš precizirati kakšno sestavo bi rad imel, ker je skoraj vsako voznoredno obdobje drugačna.
kit napisal/-a: Res je kot navajaš.
Mojo garnituro sem že rezerviral, za kaj več bom pa počakal da vidim kakšne so poslovne skrivnosti...... 8) saj je leto hitro naokoli.
Tudi jaz sem svojo že rezerviral in čakam nanjo. Poslovne skrivnosti pa bodo obelodanjene zelo kmalu, še predno bo leto naokoli.
Tako, da n'č bat-bo že kdo napopal zadevo po forumih. :^o Saj se o takih stvareh piše doma in na tujem, ''poštarjev'', ki raznašajo novice, pa tudi ne bo zmanjkalo. =D>

Ker se je pojavila beseda netransparentnost v enem od zadnjih pisav s strani uporabnika ''kit'' naj omenim le-to, da SŽ s tem nima nič in da se naj Igor Kuralt kar lepo obrne na ACME, pa mu bodo mogoče izdali poslovno skrivnost, kdo je priskrbel zadeve za Z 1 vagone SŽ. Verjetno bo presenečen, tako kot sem bil jaz ob zadnjem obisku njihovega razstavnega prostora v Nurnbergu. Pri tem ''projektu'' sodeluje kar nekaj akterjev, moja vloga je tu zanemarljiva, pa če verjame ali ne. Lahko jim piše ali pa se osebno obrne na njih na naslednjem sejmu, kjer bodo razstavljali. Če ne verjame meni, naj se obrne še na pristojne na SŽ, pa mu bodo še tam kaj povedali na to temo.
Mogoče pa že ve kaj na to temo, pa molči-zaradi poslovnih skrivnosti, kot sam pravi...........

Lp
Izidor
vlakoljubec

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Izidor napisal/-a:Pri omenjenem setu nihče od ACME-ja ne na spletni strani, ne v katalogu ne navaja, da gre za Mimaro SŽ set ampak za SŽ set vagonov, ki se ga lahko uporabi posamično v kateremkoli vlaku. Da ne bo slučajno kake pomote pri interpretaciji novega seta.
Kaže, da si potem trgovci v tujini narobe razlagajo, kot naprimer tukaj.
No ja, kdor si bo pa preračunaval, ima pa tudi priložnost.
Izidor

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a Izidor »

vlakoljubec napisal/-a: Kaže, da si potem trgovci v tujini narobe razlagajo, kot naprimer tukaj.
No ja, kdor si bo pa preračunaval, ima pa tudi priložnost.
Izgleda.
Kako si drugače razlagat set Mimara 4-ih vagonov z JŽ oznakami in set 2-eh SŽ vagonov,ki naj bi ga dopolnjeval. Ne gre skupaj ne po oznakah, ne po barvi in ne po obdobju, ki ga predstavljata.

''Mimara'' se pogovorno imenuje tudi način barvanja teh vagonov. To pa zato, ker so v začetku vozili v sestavi EC Mimara, sedaj pa, ko primanjkuje vagonov, vozijo v vseh vrstah vlakov, v domačem in mednarodnem prometu, tako da je njihova uporaba vsesplošna, kar bo prav prišlo tudi pri zbirateljih ob že napovedanih Y vagonih, ki jih prav tako napovedujejo pri ACME-ju.

Lp
Izidor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Modelne novosti 2010

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

kit napisal/-a:Za akcijo se pa raje obrni na Gorchija :wink:
Kaj pa imam jaz zdaj pri tem? A je to reakcija na pač nekaj slišanih informacij pred Nürnbergom 2010?

In če že sprašujete po cenah v EUR, zakaj brskate po trgovinah v ZDA, v Švici? Saj obstajajo tudi trgovci po EU; Memoba ima sicer že od Nurnberga take cene, mogoče pa bo vseeno v redu za začetek?

In okoli barve vagonov... Model za vagon s sedeži in jedilni vagon je identičen pobarvanim modelom iz JŽ obdobja kot iz tega "starejšega" SŽ obdobja. In ker lahko prodajalec barva vagone ko ima enkrat modele bistveno ceneje kot izdela modele, kje piše, da se pri A.C.M.E. ne bodo odločili še za kakšno barvno varianto? Konec koncev najprej bomo prišli Slovenci na svoj račun s tem SŽ setom, nato vsi ljubitelji JŽ s setom JŽ... Naslednja barvna shema bi lahko bila stara HŽ shema, nova HŽ shema, nova SŽ shema... Zakaj pa ne? Torej preden se pobijete okoli tega, koliko setov bo treba kupiti, kdo bo pobiral posamezne vagone iz seta, dajte no malce počakat, morebiti pa še pridejo kakšne barvne variante, posamezni vagoni itd... Do nadaljnjega pa se raje veselite izdaje vagonov in motivirajte vodstvo firme z nakupi, da se odločijo narediti še kaj od omenjenega.
Goran
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: ACME set dveh vagonov SŽ UIC Z1 št.55048

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

pomoje bodo zelo lepi, ko pridejov ven.
Zadnjič spremenil AnejTS, dne 07.08.2010, 9:45, skupaj popravljeno 1 krat.
LP Anej
Odgovori