Maketa ameriške železnice - Southern Railroad

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Maketa ameriške železnice - Southern Railroad

Odgovor Napisal/-a volkun »

Pozdrav maketarji!
Po selitvi na drugo lokacijo je končno stekla izdelava dolgo načrtovane makete v merilu N (1:160). In sicer je to modeliran odsek proge med mestoma Knoxville in Chattanooga, v zvezni državi Tennessee. Maketa je načrtovana v treh nivojih (prostorska stiska, kot verjetno pri vseh) in z merami 150 x 74 cm. Do sedaj sem zgradil in sestavil spodnji nivo, torej nosilno ploščo, prehodni loop na drugi nivo, rečno korito in del prehoda na tretji nivo.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Maketa ameriške železnice - Southern Railroad

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Lahko bi tudi tukaj "ponudil" kaj predvsem slikovnega in tudi tekstovnega gradiva, kot si to storil tukaj pri nas:
http://groups.yahoo.com/group/zeleznica/files/SR/
L.P.
Mišo
Zadnjič spremenil mmatja, dne 06.08.2010, 21:08, skupaj popravljeno 1 krat.
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Maketa ameriške železnice - Southern Railroad

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Ne tukaj nena yahoogroups mi ni uspelo odpreti dokumenta.
Bi pa zelo rad pogledal slike. nekoč sem imel eno lepo Mehano parno lokomotivo v barvah SR. Je bla luštna zelena stvarca.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Maketa ameriške železnice - Southern Railroad

Odgovor Napisal/-a mmatja »

poznidan napisal/-a:Ne tukaj ne na yahoogroups mi ni uspelo odpreti dokumenta.
Ja, žal za neregistrirane uporabnike ogled na naši klepetalnici ni mogoč :( Tole pa je njegov odgovor na mojo prošnjo, da svoje delo predstavi tudi tukaj.

Hi,Mišo
Takole bom rekel ali bolje napisal, ne glede kako se to sliši - to je pač moja odločitev:
Tale forum je eden najstarejših železniško modelarskih pri nas v SLO! In zahvala nam vsem, ki skrbimo, da še vedno deluje in je sposoben postreči z mnogimi informacijami, prav za vse.
Na onem drugem forumu sem občasno aktiven in je bilo že nekaj obrekovanj in podobnih neumnosti.... Mislim, da forumi služijo predvsem izmenjavi informacij in mnenj med nami, ne pa prerekanju.
Kdor bo želel o gradnji makete Southern Railway izvedeti kaj več, bo pač "prisurfal" tule, k nam.

Vojko


P.S.
"k nam", je mislil na Yahoo-jevo klepetalnico :wink:
L.P.
Mišo
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Maketa ameriške železnice - Southern Railroad

Odgovor Napisal/-a poznidan »

mmatja napisal/-a:
poznidan napisal/-a:Ne tukaj ne na yahoogroups mi ni uspelo odpreti dokumenta.
Ja, žal za neregistrirane uporabnike ogled na naši klepetalnici ni mogoč :( Tole pa je njegov odgovor na mojo prošnjo, da svoje delo predstavi tudi tukaj.

Hi,Mišo
Takole bom rekel ali bolje napisal, ne glede kako se to sliši - to je pač moja odločitev:
Tale forum je eden najstarejših železniško modelarskih pri nas v SLO! In zahvala nam vsem, ki skrbimo, da še vedno deluje in je sposoben postreči z mnogimi informacijami, prav za vse.
Na onem drugem forumu sem občasno aktiven in je bilo že nekaj obrekovanj in podobnih neumnosti.... Mislim, da forumi služijo predvsem izmenjavi informacij in mnenj med nami, ne pa prerekanju.
Kdor bo želel o gradnji makete Southern Railway izvedeti kaj več, bo pač "prisurfal" tule, k nam.

Vojko


P.S.
"k nam", je mislil na Yahoo-jevo klepetalnico :wink:
L.P.
Mišo
Sem registriran tudi tam in iz sporočil sem razbral, da nisem edini, ki je imel težave z odpiranjem stisnjene datoteke.
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Maketa ameriške železnice - Southern Railroad

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

mmatja napisal/-a:
poznidan napisal/-a:Ne tukaj ne na yahoogroups mi ni uspelo odpreti dokumenta.
Ja, žal za neregistrirane uporabnike ogled na naši klepetalnici ni mogoč :( Tole pa je njegov odgovor na mojo prošnjo, da svoje delo predstavi tudi tukaj.

Hi,Mišo
Takole bom rekel ali bolje napisal, ne glede kako se to sliši - to je pač moja odločitev:
Tale forum je eden najstarejših železniško modelarskih pri nas v SLO! In zahvala nam vsem, ki skrbimo, da še vedno deluje in je sposoben postreči z mnogimi informacijami, prav za vse.
Na onem drugem forumu sem občasno aktiven in je bilo že nekaj obrekovanj in podobnih neumnosti.... Mislim, da forumi služijo predvsem izmenjavi informacij in mnenj med nami, ne pa prerekanju.
Kdor bo želel o gradnji makete Southern Railway izvedeti kaj več, bo pač "prisurfal" tule, k nam.

Vojko




P.S.
"k nam", je mislil na Yahoo-jevo klepetalnico :wink:
L.P.
Mišo
Dragi Vojko, zakaj pa si potem sploh začel pisati o svoji gradnji na "tem" forumu?
Sebastian
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Maketa ameriške železnice - Southern Railroad

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Sem le uspel odpreti slike in lahko samo pohvalim graditelja makete za izčrpno reportažo o gradnji, s slikami. Gradbeni projekt kot se šika, ki je tudi grafično lepo predstavljen. :berr :applause

Hura za N-jevce.

Bi pa bil tudi jaz vesel, če bi tudi preko tega foruma lažje prišel do dokumentov, potem ko je objava bila narejena.
Kakorkoli, veliko uspeha še naprej, kje in kako ter zakaj nekdo objavlja, pa je na koncu koncev stvar odločitve avtorja.
Odgovori