Preko meje dobrega okusa ...

Take in drugačne nepomembnosti, ki pa jih radi delili z širnim svetom, pa stvari, ki jih premaknemo.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Zakaj pa ne!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
vido
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 07.08.2007, 7:01

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a vido »

Nurmi napisal/-a:Blamiranje koga že!?
Samega sebe (t.j. tebe, Nurmija). Kot sem že napisal, je tvoja komunikacija v zadnjih nekaj postih krepko krepko pod nivojem komunikacije na temle forumu, ki ga sam kot bralec smatram za enega boljših spletnih forumov, tako po vsebini kot po že omenjenem nivoju komunikacije.
Nurmi napisal/-a:Nivo komunikacije? Sladke medena kajle leporečenja in podjebancije prišparajte za predvolilno kampanjo.
Pred heroji tipkovnic,provokatorji,......
Prej ali slej se prekrižajo pota življenja izven sijaja varnega monitorja.Chuck Norris kratkohlačnik,... :lol:
Bomo videli,alo pod svojimi dolgimi hlačami skrivate tudi kaj jajc,ali vas je samo gobec.
@moderatorji: Vse skupaj že kar kliče po moderaciji...
novinar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 113
Pridružen: 09.11.2007, 13:14

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a novinar »

Nurmi napisal/-a:Zakaj pa ne!

Mojo sliko lahko najdeš na spletnih straneh Financ - da boš vedel kako izgledam in koga iščeš. Ne rabiš pa mi pošiljati svoje, ker me tvoj videz ne zanima.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a grega »

Sam res dajte no mal pazit kaj pišete, da ne se ne bodo začele neprostovolne počitnice v "Banovce"...

MMG mal pogrešam šefe :lol:
novinar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 113
Pridružen: 09.11.2007, 13:14

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a novinar »

Kar se mene tiče - poskušam ne žalit ljudi, niti nikomur ne grozim, če pa ima kdo voljo groziti, žaliti ali kar koli podobnega meni, pa kar. Nimam nič proti temu, niti nimam potrebe ali želje stokati zaradi tega. Pač (glede na leta si to lahko privoščim) dopuščam mulariji delat neumnosti - če pa jo bo želel kdo delat na moj računa, pa naj poskusi. Sem vsaj toliko prijazen, da povem, kje se me da najti.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a igor72 »

novinar napisal/-a:Kar se mene tiče - poskušam ne žalit ljudi, .......
...kakšna floskula ..... še slabše kot to, pa je, da to počneš javno!
LEP DAN
Igor
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Nurmi:
Ne boš nehal drkat,dokler jih ne boš dobil po gobcu a ne da ne!
Ali ti mogoče te lepe misli namenjaš meni? Tvoje stanje dokončnega brezupa me prav nič ne ganejo. Lepo pa razkrivajo stanje tvojega duha.

Pa en lep pozdrav od Ljubitelja
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Gospodje!
Mislim,da bi bilo potrebno prebrati tole:

PRAVILNIK UPORABE FORUMA VLAKI.INFO

Dokument je bil spisan z namenom, da se na forumu postavijo točna pravila kaj se sme in ne.

Pojmi uporabljeni v tem pravilniku:
- administrator - oseba zadolžena za upravljanje s forumom in odobritev registracij uporabnika
- moderator - oseba, ki skrbi za red in urejanje objav na forumu
- upravljavci foruma – skupni pojem za administratorje in moderatorje foruma
- član - registrirani uporabnik foruma, ki lahko bere in pošilja sporočila
- uporabnik - neregistrirani uporabnik foruma, kateremu je omogočen dostop le do nekaterih forumov in le branje le-teh
- podoba (angl. avatar) - pomanjšana sličica nekoga ali nečesa s katerim se član foruma predstavlja skupaj z uporabniškim imenom pri objavah
- opozorilo - tehnična lastnost foruma, s katero se opozarja člane foruma na njihove kršitve

UVOD
Forum uporabljate izključno na lastno odgovornost. Lastniki in upravljavci foruma NE odgovarjajo za kakršnekoli posledice dejanj in/ali pisanja članov!

Forum oziroma dele le tega lahko berejo vsi obiskovalci portala http://www.vlaki.info za objavo sporočil in debat pa se boste morali prijaviti kot član.

Kdo skrbi za red?
Za red na forumu skrbijo upravljavci foruma, na njih se lahko tudi obrnete v primeru, da ste naleteli na težavo pri uporabi.

Splošni napotki za pisanje
Ob objavi debate se prepričajte da pišete v najbolj primerno področje in da za naslov naprej določite čimbolj podroben in bogat opis! Pred odgovorom še enkrat preberite vaše besedilo, naj bodo vaše objave čimbolj objektivna, pregledne in v pomoč vsem. Ob kakšni duhoviti opazki se potrudite da bodo vsi to razumeli kot šalo.

PRAVILA FORUMA
1.Registracija in profil uporabnika
1.1 - uporabniška imena naj bodo izbrana smiselno. Primeri kot 'l33th4x0r' ali 'k34H12prs' ne bodo potrjeni ter bodo naknadno pobrisani iz baze uporabnikov.

1.2 - član sam poskrbi za varno geslo. Tehnično je geslo omejeno na najmanj 6 znakov in je zakodirano v bazo podatkov, tako da do njega nimajo dostopa niti upravljavci foruma.

1.3 - upravljavci foruma ne smejo in ne bodo zahtevali gesel od članov foruma.

1.4 - prisotnosti na forumu se ne skriva, kar je tudi onemogočeno.

1.5 - uporabnik je lahko na forumu registriran kot član samo z enim uporabniškim imenom. Uporaba alternativnih (dodatnih) uporabniških imen ni dovoljena. Glej točko 9. Sankcije in kaznovanje.


2. Osnovna pravila
2.1 - prepovedana je uporaba kletvic.

2.2 - prepovedano je žaljenje in zmerjanje drugih udeležencev (članov) ali tretjih oseb, ki jih ni prisotnih na forumu.

2.3 - prepovedano je spodbujati k narodni, rasni, verski, spolni ali drugi neenakopravnosti, h kaznivemu dejanju, nasilju in vojni ter izzivati narodno, rasno, versko, spolno ali drugo sovraštvo ali nestrpnost.

2.4 - grožnje članom, moderatorjem in administratorjem so STROGO prepovedane in bodo sankcionirane. Glej točko 9. Sankcije in kaznovanje.


3. Nepravilna objava
3.1 - pred samim pisanjem mora član poskrbeti za to, da bo njegova debata v pravem področju, naslov debate pa naj bo čimbolj točen in opisen. V primeru, da se debata umesti na nepravo področje, moderatorji poskrbijo za to in uredijo naslov debate, če je to potrebno in s privatnim sporočilom ali javno opozorijo člana na njegovo nepozornost.

3.2 - pisanje z VELIKIMI ČRKAMI se razume kot prekomerno povzdigovanje glasu (kričanje), za normalno komunikacijo morate uporabiti male črke, za velike črke v naslovu debate dobite opozorilo.

3.3 - izogibajte se citiranju objav, ki vsebujejo veliko slik ali veliko citatov, še posebej, če so zelo obsežni. Če se vseeno odločite za citiranje, poskusite v citatu pobrisati določene obsežne dele oz. slike in se osredotočite le na tisti tekst, ki ga res želite komentirati. Tako povečate preglednost teme.

3.4 - o kršenju pravil v tej točki se uporabnika opozori z 'opozorilom', ki ostane zapisano v zbirki podatkov za nadaljnjo obravnavo. Glej točko 9. Sankcije in kaznovanje.


4. Slikovno gradivo
4.1 - slike je na forum mogoče dodajati samo preko spletnih povezav.

4.2 - velikost slik je omejena na 850 pik širine in 1200 pik višini.

4.3 - forum avtomatično ne dopušča objavo večjih slik


5. Podpisi (signatures)
5.1 - podpis lahko vsebuje eno povezavo na osebno-nekomercialno stran, ne sme pa vsebovati povezav na komercialne strani.

5.2 - podpis sme vsebovati sliko največje velikosti (500 pik širine in 80 pik višine) oziroma največ tri vrstice teksta.

5.3 - podpis se odstrani, če se ugotovi, da je v nasprotju s pravili oziroma je moteč za ostale člane.

5.4 - ob odstranitvi podpisa se uporabniku pošlje opozorilo, ki ostane zapisano v zbirki podatkov za nadaljnjo obravnavo. Glej točko 8. Sankcije in kaznovanje.


6. Podobe (avatars)
6.1 - podoba sme vsebovati sliko velikosti najmanj 20 pik širine in 20 pik višine, vendar ne večje od 100 pik širine in 150 pik višine.

6.2 - podoba se odstrani, če se ugotovi, da je v nasprotju s pravili oziroma je moteča za ostale člane.

6.3 - ob odstranitvi podobe se uporabniku pošlje opozorilo, ki ostane zapisano v zbirki podatkov za nadaljnjo obravnavo. Glej točko 8. Sankcije in kaznovanje.


7. Izbris objav ali celih debat
7.1 - upravljavci foruma lahko brez pojasnil in opozoril članom izbrišejo ali premaknejo objavo/debato v drugo področje.

7.2 - upravljavci foruma niso dolžni obrazložiti svojih odločitev, vseeno pa lahko člani foruma v ustrezni kategoriji foruma zaprosijo za obrazložitev, na katero so upravljavci foruma dolžni odgovoriti.


8. Navodila
8.1 - podrobnejša pravila, napotke, sankcije lahko upravljavci foruma spišejo v Navodila, ki lahko veljajo za področje celega foruma ali pa samo za določen del.

8.2 - navodila so za člane ravno toliko zavezujoča kot Pravilnik uporabe, ne smejo biti pa v nasprotju z njim.


9. Sankcije in kaznovanje
9.1 - če član foruma zbere tri (3) opozorila, glede na kršitve navedene v pravilih, se mu za 14 dni onemogoči dostop do foruma.

9.2 - če taisti član po vrnitvi pridobi dve (2) novi opozorili se ga dokončno izključi kot registriranega člana foruma.

9.3 -kršitev pete (5) točke prvega (1) člena se kaznuje z takojšno izključitvijo 'obeh' članov.

9.4 - če trenutni izbor upravljavcev foruma meni, da član škodi ugledu samega foruma, se ga izključi kot registriranega člana foruma mimo določil prejšnjih točk.

9.5 - kršitev katerekoli točke drugega (2) poglavja (Osnovna pravila) tega pravilnika se kaznuje z takojšno izključitvijo.

ZAKLJUČEK
Za spoštovanje pravilnika so zadolženi upravljavci foruma, slednji tudi delijo pravice. Če se ne strinjate z zgoraj naštetimi pravili, vas prosimo, da zapustite naš forum. Ostalim, ki se lahko držijo teh enostavnih pravil, pa želimo veliko užitkov na forumu!

Vse ostale informacije in vprašanja: info@vlaki.info

Ekipa Vlaki.info


In seveda UPOŠTEVATI!!
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Svasta :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

A ni danes polna luna.
LP

Slika
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

vido napisal/-a: @moderatorji: Vse skupaj že kar kliče po moderaciji...
grega napisal/-a: MMG mal pogrešam šefe :lol:
"Šefi" so pač trenutno na dopustu, no vsaj večina. Vsekakor pa "komunikacija" ni na nivoju tega foruma. Že v samih pravilih piše ...., da je grozenje PREPOVEDANO.

Nurmi, spoštujem te kot člana tega foruma, z veliko večino tvojih prispevkov se strinjam, tudi z bistvom tvojega odgovarjanja Novinarju, vendar pa si žal prestopil tanko mejo med kulturnim dialogom in neprimernim odgovarjanjem :!: Zamisli si kako lahko Novinar to uporabi v tistem cajtngu. Vem, da vas železničarje prizadene s svojim pisunstvom. Klub temu pa mislim, da se mu lahko nasprotuje na kulturnejšem nivoju, ne pa da se spušča skorajda na njegov nivo pisanja. On pač komuniciranja preko medijev z javnostjo, odmevnost (branost) pa je bolj v slogu rumenega (plačlivega) tiska . Itak pa dobi kakšno nazaj le na tem forumu, drugje dvomim da.

Še enkrat, Nurmi mal se udari po prstih, predno kaj takega napišeš. Zavedam se da ti "serje" po tvojem kruhu, zavedaj pa se tudi ti, da to tvoje pisanje tu prebira dobra stotinja članov tega foruma (ne dvomim v to, da ne simpatizirajo s tabo po tihem), nikar pa mu ne daj nove kosti v gobec za glodanje, kjer bo lahko s tem polnil tisti cajtng.
Tine
novinar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 113
Pridružen: 09.11.2007, 13:14

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a novinar »

Nurmi ni niti prvi, in močno se mi zdi, da niti zadnji, ki mi je tako ali drugače grozil. Teh zadev nisem nikoli jemal kot kaj hudega - in o nobenem od takšnih dogodkov nisem pisal. Nisem se pa tudi nikoli izogibal tem in takšnim ljudem.
Verjamem, da kar nekaj ljudi moti, kar pišem za Finance. Nič hudega. Pač razkrivam, in kolegi tudi, zadeve, za katere ocenimo, da so tako ali drugače neprimerne. Odpenjanje in spenjanje lokomotiv je pač ena takšnih stvari. Moteče za tistega, ki bi to moral početi, če bi na SŽ spremenili pravila igre. Ampak - racioanlizacije dolgoročno tudi na SŽ ne bo ustavil občutek pri nekaterih, da jih to moti. In, kot so zapisali že tudi drugi - ni pomembno, koliko kdo dela, ampak koliko naredi in koliko dodane vrednosti to prinese.
Ergo - zaradi mene mi lahko grozi kdor hoče. Grožnje me ne motijo. Poskus realizacije teh groženj pa je lahko dvorezen meč - ker ima pač vsaka palica dva konca.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Iz časopisa

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Vse kar je prav! Malce samodiscipline in vsaj ščepec tolerantnosti, ter vsaj kanček občutka, kaj se lahko napiše in kaj ne, bi pač moral vsakdo imeti. Ne zahteva se veliko, a nek red mora biti in tudi bo!
Nurmi, svojo latovščino in dogovarjanje o talanju batin lahko uporabljaš direktno pod časopisnimi članki, ki te žulijo. Le tam je "tisto" pravo mesto. Nikakor pa ne na tem forumu. V veliko stvareh se močno strinjam s teboj, ampak prag korektnosti in tolerantnosti pa mora ostati.

V razmiselk pa še to. Nikakor ne zagovarjam novinarja. Njegov članek iz financ ste privlekli semkaj, povsem mimo njega ter naredili kraval na čistem podnu. In to vse v skrajno primitivnem gostilniškem slogu. On sam se je javil šele ko je bil izzvan, oz., ko je videl, da mu je uspel zastavljen namen. Zanikanje, pljuvanje in žaljenje vse vprek, a kje so argumenti? Če se borite proti provokatorju, potem se borite z argumenti. Edino tu je zagotovljen uspeh. Vse ostalo spada v rang mentalitete 80% piscev, ki so zajeti v komentarjih pod njegovimi članki. Se enačite z njimi?



MMG, na koledarju sem imel najprej "zacahnano" polno luno. Nato še mlaj. Potreba je pokazala po prvem in zadnjem krajcu. Sedaj pa je označem že kar cel 28. dnevni ciklus. #-o

Nurmi, delo in lon = rumeni karton! press

Moderator Dolfe

LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Zaklenjeno