N zbirka

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

Nekateri od ta starih me dobro poznajo, drugače sem pa bolj malo aktiven in razen kakega članka v Timu se bolj malo ve kaj se pri meni dela. Ker me je kolega prosil da gor mal napišem in dam kako sliko bom mal razpisal kaj se pri meni dogaja na maketi/mizi/vetrini. Zadnja 4leta je bila bolj tišina - študij zahteva svoje stroške, pa še z 2006-2007 in začetkom "recesije" so večini modelom tok skočile cene da sem modelarstvo dal na stranski tir. Do 2006 se me je še videlo na kakem boljšjaku na katerem sem tud kaj pokazal poleg prodaje/nakupov.

Gremo po vrsti
- začetna maketa 200x60cm. dvojni krog, fleischmann tiri in kretnice, viessman in arnold semaforji. Poleg osnovnega kroga še 4tirna postaja, 1tirna tovorna, 2x mesta garaža, stranski tir 4x + 1x tir za roadrail vagone od fleischmann in roco. dvotirni tunel da razbije monotonost in da zakrije, da je maketa krožna. Komplet električna. Analogna (kot vsi modeli). Epoha 3-4
Slika

- drugi modul je 100x65cm. Rotunda fleischmann z 19x garažo arnold (sem tuhtal na flesichmann garažo ampak je cena + nekaj lažjih predelav od arnolda preveslo na arnold). Poleg je še 2tirni premogovnik in jašek za saje (domača izdelava). Zraven je še dvotirna tovarna železnih izdelkov in večja ploščad za tovornjake. Garaža ima osvetlitev na vsaki lokomotivi, dvigalo za premog je motorizirano levo/desno
Slika
Slika
Slika
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

- Vitrina je domače delo z očetom. 200x100cm velikosti. Vsaka polička za model ima vrezane tire, tako da lahko vagon položiš in ga porineš na drugo stran. Dosti manj možnosti da kaj ven pade + da imam po dve vrsti na polico. Torej nekje 40m vlakov lahko dam noter.
Slika

- posebni modeli. Že od začetka sem si reku da bom jemal samo tisto kar mi je všeč in dovolj detailirano. Na ta račun sem izdelal svoje tiskanine za osvetlitev vagonov na LED diode. Prednost je da preko nekj malih elementov lahko že pri 4V na tiru imam 90% osvetlitev in pol gre proti 100% ko se približujem max 16V. 7 LED diod oziroma 14 če dam dvojne elemente na vsak vogal.
Slika
Slika
žarnica
Slika

Priklopnike za vagone sem predelal že skoraj v celoti na Fleischmann profi ker strmim k čim manjši dolžini med vagoni. Še tisto kar so mi približali sem probal skrajšat z dodanjem 1mm in 0.5mm plastik v nosilce priklopa. Na vagoni ki so omogočali sem dodal koulise kinematik (KK), tako da sem kr nekaj Roco vagonom predelal na 0mm razmaka med vagoni.
(slik žal nimam)

Kr me je takoj fasciniral Arnoldov dimni generator (izdelek 7390 za BR41) sem na tujem sejmu uspel dobit BR41 za male dnarce. Z tisti dimnim genartorjem in nekaj informacijami od Josipa z Izole sem ugotovil da Rocotova Br44 in BR43 imata možnost preproste montaže letega. Težava je nastala le na dimniku iz plastike in da novi tipi imajo zalito utež. uspel staknit 4 generatorje in 4 lokomotive BR44 v nemških barvah (DRG z uhlji in brez, DB, DB z oljnim tenderjem), ter v vsako montiral dimni generator. Težavo dimnikov sem rešil z izdelavo medeninastih na šolski stružnici in barvanje v črno. Odvzem za elektriko pa narejen da od zunaj nikakor ni vidno.
Slika
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

- EMS trafo. Stara stvar ki jo je uporabljal Minitrix za krmilit dve lokomotivi na istem tiru. Ampak stvar nucal izključno za osvetlitev in dimne generatorje v lokomotivah (BR44, BR44, BR44, BR43, BR18, BR41 - ja 6x N lokomotiv z dimom :D )

- FS636. Vsi poznate Mehano E424 FS lokomotive. Leta nazaj ko sem jih imel še 17x sem imel srečo da sem spoznal že zdej pogojnega gospoda z Mehano ki je bil odgovoren za N prestige odelek. Moj obisk se je nanašal če bi se dalo dobit kaj odpenega materiala od E424 da bi lahko šel v izdelavo E636. Za sestavit eno E636 rabim saj 2x 424 torej čez 300eur za nekaj kar se lahko zalomi med delom. Gospod je bil zelo presenečen in vprašal če imam že kaj izdelkov narejenih - na mizo pred oči mu vržem dizelko FS 341 od Rivarossi z Mehano 424 podvozjem. Po vprašanju kaj rabim dobim čez 30min se kar potrebujem z edinim dogovorom da vsaka narejena lokotiva gre ena meni ena njim - ni problema. Od takrat izdelal 3x 636. Dve njim, ena ostane meni, materiala še za dve :D, + še za dve 424. Sicer njihove dve so pol šle v kanto ker jim je ena padla na tla, drugo so pa furali da vidijo kok zdrži. V Nurmbergu na sejmu igrač dva italiana gledata mojo 636 v vetrini ("prototip") in jim prišepnem da niti ni tok dela - me čudno gledata, pa povlečem ven slike izdelave. Jezik do tal - prvi odgovor maš kako za prodat :D. Iz tistih lokomotiv je pol nastala prva Mehovka, ki jo je pol Jani izboljšal da je nastal končni izdelek ki mi zdej čaka še prava okrogla okna in pantografe
Slika
Slika

Pogon E636 je bil z dveh 424 odrezanih na pravih mestih (treba pazit ker ostane malo mesa). Dva motorja original z 424 niso možna ker je pol lokomotiva predolga, z enim sem imel težave kardana in fiksiranje osovine. Prvi modeli so imeli zalepljen malo povrtan vztrajnik ki je služil fiksiranju osovine pa mehanotovih kardanov z USA dizelk. Vezje in razporeditev je podobno kot na 424, le vmes so žice za povezavo dveh vezij. Vmesni voziček je odrezan in zalit pogonski, ter fiksiran na sredino. Na končnih modelih sem uporabil dva fuč motorja da sem odrezal konec motorja ki mi je služil fiksiranju osovine. S tem sem pridobil da sem lahko na obeh polovicah imel vztrajnik
Slika
Zadnjič spremenil tomos, dne 25.08.2010, 0:43, skupaj popravljeno 2 krat.
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

ostalih stvari je malo po malo - večinoma so detalji. zdej čakam z nemčije in nizozemske CIWL set od Arnolda HN4007 (imel srečo, dobil po še akciski ceni izpred 3let), 2x dvonastropnik Fleschmann, Hupack vagone Roco (pred dnevi jih že dobil 6x - glede da Roco zapira vrata, sem vzel še vse tiste drobnarije ki so bile na spisku želja)... Z septembrom dobim FS 626 in jo čaka ohišje Breda + set vagonom castano-isabella (zahvala Tibidabo lastniku ki jih še dela :shock: )

V zbirki se mi skrivajo modeli kot so Regan+Kenedi+španka+moped+kenedi JŽ+mehovka (Jani), Rivarossi Big boy, Arnold BR18201 muzejska dvojni tender, FS 636 2x, Arnold BR018/ES1/E16/E16 orientexpress /E19/141/110/212/211/200/221/265/096/005/, Brawa E95, Fleischmann ICE, Arnold BR05+Fleisch.BR01 aereodinamične, Arnold dizel C-C "MAK" z simplex, 4x Roco BR44, fleischmann veliko tovorno dvigalo, odprti vagoni Samms Roco težki tovor (8x kosov :mrgreen: - en ljubših tovornih vagonov), Roco BR288...

Prva serija, skoraj nerabljena, original škatla - mel tako srečo pri nakupu z Italije
Slika

Dvojni tender BR18-201. Muzejski model ki je bil tud za 150letnico v sloveniji. Spet imel velikansko srečo ko sem zvedel za ITA trgovca ki ima večino stvari ki so Arnoldu pod Rivarossijem ostale po stečaju. Končna cena za nov model je bila nekje 1/3 nabavne.
Slika

Dve od ta 4x 1-E BR44/43 lokomotiv z dimom. Bi jih imel še sam dobit dimni generator je zdej loterija :evil:
Slika
Zadnjič spremenil tomos, dne 25.08.2010, 0:45, skupaj popravljeno 1 krat.
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

Vsaka čast =D> končno nekaj za popestritev foruma. Z veseljem čakam nadaljevanje.
LP
ZLATKO
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a bart »

ŠE! Še, še, še in še več!

Hvala

Obilo užitkov še naprej.


Jernej =D>
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

p.s. Ima kdo za prodat Arnold dimni generator? Izdelek 7390 - ali če mi pa najde kako lecitacijo/ponudbo še veljavno iz neta :mrgreen: . Iščem pa še:
- Rivarossi tartaruga E444
- Arnold E19 #2491
- Lima tri osni vagon za avte (siv FS, rjav DB..)
- Fleischmann ICE vagone
- Fleischmann E94/194 ali Minitrix E93/193 (zelena)
- Kato ET25
- Roco BR602
- Roco mimara vagone 24366/24367
Zadnjič spremenil tomos, dne 25.08.2010, 11:12, skupaj popravljeno 2 krat.
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Odlično, TOP N-jevska zbirka in seveda maketa. Vsa čast za predelave in za Mehovko.
Me pa zanima če Mehano še sploh dela E424 v N, ker jih na spletni strani ni moč najti, na e-bayu pa se vsake kvatre pojavi kaka lokomotiva.
Pa kaka dodatna objava bo tudi dobrodošla. =D> :uuuaavv :applause
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

poznidan napisal/-a: Me pa zanima če Mehano še sploh dela E424 v N, ker jih na spletni strani ni moč najti, na e-bayu pa se vsake kvatre pojavi kaka lokomotiva.
Odkar so zaprli obrat v Izoli nisem več na tekočem. Ko je bila cena še pod 100eur, sem jih kr nekaj tud preprodal v Italijo, sam pa imam le še eno in dve verziji ohišij.

Za zanimivost: ko je 424 bila narejena po naročilu Tibidabo še leta nazaj (nekje 7-8 let nazaj) je bila prvotno z dvemi gumicami od ta osmih koles. Pa je naročnik pol dal navodilo odstranit, ker naj bi prišlo do prevelikega tresenja lokomotive - nekaj od tistih koles sem še dobil tko da svaj 2x motorizaciji 636 imajo gumice, tresejo pa čisto nič
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Ali morda veš kako se obnašajo Limine E424-tice, teh je kar nekaj mogoče kupiti. Nekatere imajo drugačne vozičke od Mehana.
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

eno sem vidu odprto, ohišje imel v roki: ne mehanika, ne ohišje, ne napisi, ne panotografi se ne morejo primerjat z Mehanovo. Kak italian bo še drago za njo plačal ker so nori na FS modele in ker je lima/rivarossi :roll: . Zdej mal brskam po ebay.it in so za določene modele usekani:
- rivarossi CIWL vagoni primerni za orient express jih prodajajo po +40eur :roll: .
- Tibidabo set treh FS potniških po 89eur (novi so nekje 70(!) direkt z proizvajalca)
- Tibidabo E626 z setom 3 vagonov 239eur (nov set je 210(!), ampak je po naročilu in treba čakat da je izdelano)
- Lima 3osni vagoni za prevoz avtov v FS barvi po +20eur in ponavadi še fuč ograjice (sam kupil 3x za skupno ceno 20e)
- Rivarossi E444 240eur :shock:


Od Lime do zdej edini dobra lokomotiva mi je bila E444 z okroglim nosom (tartaruga) in TGV (z ta hitrim motorjem). Nisem pa še imel v roki nekaj modelov ki so z slik zgledali OK (RBDe 4/4 SBB, Lufthansa express, VT08...)
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a totimato »

Bravo! =D>
Kapo dol, zelo zanimivo!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

pa naj kdo reče da med dopusti se nič ne najde :D . Še tok bolj ker je manj ljudi ki kupuje ter ti dviguje cene :mrgreen:
- HN4001 orient express: 5 vagonov, KK, novo, posebna serija 2006 = 71e+12poštnine
Slika
- HN4007 orient express: 5 vagonov, KK, novo, posebna serija 2007 = 97.5e-5%+8poštnine
Slika
- set minitrix cistern: 3x vagoni, KK, novo = 41e-5%+5poštnine
- vagoni Roco 2osni z Mercedes/Scania/Unimog/Volvo tovornjaki: novo = 15eur/kos x6

da še mal uredim post:
10min nazaj je potekla lecitacija za Rivarossijevo BigBoy v črni barvi =P~ . Ugante kok bom moral odštet za tole:
Slika
167.66eur ko sem ponudil max 168.62eur - sem jo ujel za mišji dlako zadnjo sekundo [-o< - Torej z poštnino 178eur za kompletno BigBoy v škatli v vsemi ograjicami celimi in delujoča :mrgreen: . Če bo sreča dala bo prišla v zbirko še ena Arnold BR18 z dimom - upam da bodo italiani spet dajali tok nizke ponudbe kot so pri orient express in bigboyu
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a poznidan »

tomos napisal/-a:eno sem vidu odprto, ohišje imel v roki: ne mehanika, ne ohišje, ne napisi, ne panotografi se ne morejo primerjat z Mehanovo. Kak italian bo še drago za njo plačal ker so nori na FS modele in ker je lima/rivarossi :roll: . Zdej mal brskam po ebay.it in so za določene modele usekani:
- rivarossi CIWL vagoni primerni za orient express jih prodajajo po +40eur :roll: .
- Tibidabo set treh FS potniških po 89eur (novi so nekje 70(!) direkt z proizvajalca)
- Tibidabo E626 z setom 3 vagonov 239eur (nov set je 210(!), ampak je po naročilu in treba čakat da je izdelano)
- Lima 3osni vagoni za prevoz avtov v FS barvi po +20eur in ponavadi še fuč ograjice (sam kupil 3x za skupno ceno 20e)
- Rivarossi E444 240eur :shock:


Od Lime do zdej edini dobra lokomotiva mi je bila E444 z okroglim nosom (tartaruga) in TGV (z ta hitrim motorjem). Nisem pa še imel v roki nekaj modelov ki so z slik zgledali OK (RBDe 4/4 SBB, Lufthansa express, VT08...)

Hvala za odgovor, bom potemtakem raje iskal tiste od Mehana.
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: N zbirka

Odgovor Napisal/-a tomos »

ta zadnji del sem se malo zmotu - okrogla tartaruga stari tip je od Rivarossi, Lima je delala samo navgražno z stopnico spredaj in slabo mehaniko. Pol novi tip tartaruge pa dela Mehano
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
Odgovori