Tandem mopedov

Debata okoli voznega parka
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

cokla napisal/-a: V vsej svoji kratki karieri sem imel le enkrat priložnost videti uporabo tega kabla-na Mopedih , ki so bili delani za v Italijo in sem imel čast narediti s tandemom ( MMG- tandem Mopedov je deloval odlično ) obremenilno vožnjo.
Gorchi napisal/-a: In potem si bil Ti eden izmed tistih majstrov, ki je imel čast preskusiti tandem mopedov 8) In kako se je obnesla podvojena moč in adhezija v tem primeru?
cokla napisal/-a:
Gorchi napisal/-a: (p.s: al smo šli v off topic...)
Ja pa res...če te kaj več zanima o tandemu - na ZS.
Torej, Cokla se je izdal, da je imel redko čast preizkusit tandem mopedov, tako da ga v imenu vseh ostalih zainterisiranih prosim za kak podrobnejši opis, morda celo kako fotografijo 8) - da ne bosta z Gorchijem obremenjevala ZS :wink: A je bil tandem po moči primerljiv ali močnejši od recimo brižite?
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a cokla »

Fotgrafij ni, ker @cokla takrat še vedl ni kaj je fotoaparat. :mrgreen:

Drugače pa na hitro...tandem je bil enkraten v vseh pogledih ( seveda pa sem malo pristranski; bi rekel Igor 8) ). Protidrsna je delovala odlično ( mislim, da je bilo megleno dopoldne ), speta sta bila z vsemi možnimi povezavami ( el. ogrevanje, daljinska komanda ), ker sta bila delana za Italijo nista imela budnika, na krovu je bil cel kup Italijanov, v VN oddelkih so bile nameščene samogasilne ampule, vozne lastnosti pa uganite sami po tehle podatkih:

Na Jesenice smo peljali cca 1200 ton, nekaj pod 500 metri z redno hitrostjo brez težav in posebnih problemov s speljavo in vleko. Ni bilo drsanja, če pa že je protidsna takoj "usekala".

Nazaj smo "zapregli" vlak, ki je imel lepih 1400 ton katerih smo "zadrževali" z elekrodinamično zavoro na vsem poteku padca. Brez pomoči zračne zavore...


Pojavilo se je le nekaj težav s krmiljenjem kompresorja "slave" Mopeda iz Mopeda, ki je bil "master" v povratku. In to le zaradi tega, ker so enega delali v Mostah, enega pa v CD Studenci. Potem je bilo treba ugotoviti kdo je kriv....vendar tudi to se je "rešilo " ob marendi in pijački. :mrgreen:

V glavnem; moj vtis je bil izredno dober- če pa je boljši kot Brižita je pa subjektivna ocena vsakega posameznika, ker jaz načelno nimam "fobije" pred katerokoli lokomotivo.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

OrientExpress, s Coklo si še nisva zmenjala nobenega sporočila, bova/bomo kar v tej temi ;)

Torej po domače povedano, bi lahko dva mopeda v tandemu praktično nadomestila enega meha s podobnimi voznimi lastnostmi?
Sem med drugim slišal, da so protidrsno napravo za Italijane spedenali, da dela tak kot mora, nato pa so rešitve prenesli na preostale mopede. Kako je sedaj s tem, dela?
Goran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a totimato »

Gorchi napisal/-a:... bi lahko dva mopeda v tandemu praktično nadomestila enega meha s podobnimi voznimi lastnostmi?

Eno laično vprašanje, če smem: glede na tehnične podobnosti, ali ne bi dva mopeda morala imeti boljše vozne lastnosti?
Več koles, več stika s površino...? (en podstavni voziček več) Ali nista dva mopeda močnejša od meha (če samo seštejemo moč)?
Teža je tudi večja, ne?

Hvala vnaprej.
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a cokla »

Gorchi napisal/-a: Torej po domače povedano, bi lahko dva mopeda v tandemu praktično nadomestila enega meha s podobnimi voznimi lastnostmi?
Sem med drugim slišal, da so protidrsno napravo za Italijane spedenali, da dela tak kot mora, nato pa so rešitve prenesli na preostale mopede. Kako je sedaj s tem, dela?
Lastnosti so boljše kot pri Mehu, saj ima le nekakšno protidrsno za razliko od Mehov in tudi adhezija je v njihov prid...protidrsna pa je vedno delala-le vklopljena ni bila . In pogoj je dobro nastavljena zavora.

Se pa vsekakor ni dobro 100 % zanašati na njo...stari dobri "glavo ven " pri težki speljavi odtehta še tako dobro protidrsno napravo. :mrgreen:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Totimato, res je, pozabil sem na besedico vsaj:
Torej po domače povedano, bi lahko dva mopeda v tandemu praktično nadomestila vsaj enega meha s podobnimi voznimi lastnostmi?

Torej lahko je en meh, en meh pa še malo.... :D
Goran
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a cokla »

Gorchi napisal/-a:Totimato, res je, pozabil sem na besedico vsaj:
Torej po domače povedano, bi lahko dva mopeda v tandemu praktično nadomestila vsaj enega meha s podobnimi voznimi lastnostmi?

Torej lahko je en meh, en meh pa še malo.... :D
Bile so delane probe pred leti...tandem Mopedov je pripeljal 1800 ton iz Pragerskega...torej toliko kot ena Brižita.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ehh, ko ne bi bilo toliko Siemensov... Potem bi dandanes srečevali tandeme mopedov pri nas :mrgreen:

Menda pa na FER kar lepo vozijo v dvojini, kmalu se jim obeta izlet v vsesplošno italijansko omrežje... Ziher bodo hoteli imeti še kakega našega, odstavljenega :mrgreen: :pamet :old
Goran
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a cokla »

Lahko bi bila dobra alternativa za na Štajersko.... :mrgreen:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Vsekakor ampak dokler imamo na voljo dovolj Brižit, potem se bojim, da iz tega ne bo nič. Bi bilo pa lepo (če ne celo seksi) videt tandem mopedov pri nas. Zakonskih omejitev ni več, sedaj je samo še "vrniti tisto, kar je bilo dol pobrano".
Goran
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a cokla »

Gorchi napisal/-a:Vsekakor ampak dokler imamo na voljo dovolj Brižit, potem se bojim, da iz tega ne bo nič. Bi bilo pa lepo (če ne celo seksi) videt tandem mopedov pri nas. Zakonskih omejitev ni več, sedaj je samo še "vrniti tisto, kar je bilo dol pobrano".
Prevelika investicija za "vračilo" tistega....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ah beži no... V kabinah je menda še vse tako kot je bilo, treba bi bilo une konektorje vrnit na svoja mesta pa kable gor priklemat. To majo v CD za tren oka narejeno ;) Zdej so se že čist zverziral pri delu z Italijani :D
Goran
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a cokla »

Gorchi napisal/-a:Ah beži no... V kabinah je menda še vse tako kot je bilo, treba bi bilo une konektorje vrnit na svoja mesta pa kable gor priklemat. To majo v CD za tren oka narejeno ;) Zdej so se že čist zverziral pri delu z Italijani :D
Goran, naši rdeči Mopedi so na novo kablirani in kolikor je meni znanega teh povezav ni več "obnovljenih"...zato je edino možen način preko UIC kabla...prevelika investicija ti rečem in tudi ne vem , če ekonomsko upravičena.

Bi pa bilo lepo videt..priznam.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a milchy »

cokla napisal/-a:Fotgrafij ni, ker @cokla takrat še vedl ni kaj je fotoaparat. :mrgreen:
a bo tale
Slika
za silo dobra ?

drugače je pa več teh slik na moji strani (samo poiskat jih je treba) 8)
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Tandem mopedov

Odgovor Napisal/-a cokla »

milchy napisal/-a:
cokla napisal/-a:Fotgrafij ni, ker @cokla takrat še vedl ni kaj je fotoaparat. :mrgreen:
a bo tale
http://www.vlaki.net/slike/slika9922.jpg
za silo dobra ?

drugače je pa več teh slik na moji strani (samo poiskat jih je treba) 8)
Več kot dobra, Milan....s tem, da fotk ni sem pa ciljal predvsem na svoje fotke. :mrgreen:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Odgovori