poveprečna cena makete

Najnovejše v svetu železniških maket.
gawro
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 14
Pridružen: 29.09.2010, 18:37

poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a gawro »

Mene pa zanima koliko denarja porabite za 1 poprečno maketo(seveda vključno z vlakci)
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a mmatja »

gawro napisal/-a:Mene pa zanima koliko denarja porabite za 1 poprečno maketo(seveda vključno z vlakci)
Joj, kakšno vprašanje #-o . Od 500€ - 20.000€ ali več (1.000 000€ ali več) :mrgreen: Odvisno od velikosti makete in kaj na njih vozi...Sicer pa, kakšna pa je za tebe sploh povprečna maketa???
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a milchy »

gawro napisal/-a:Mene pa zanima koliko denarja porabite za 1 poprečno maketo(seveda vključno z vlakci)
za začetek premisli o tem (http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=35&t=3877) pa ti bo polovica več jasno ;)
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a milchy »

no in zdaj bo seveda Dolfe omenil tole temo ----> http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=24&t=6047
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a mmatja »

milchy napisal/-a:
gawro napisal/-a:Mene pa zanima koliko denarja porabite za 1 poprečno maketo(seveda vključno z vlakci)
za začetek premisli o tem (http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=35&t=3877) pa ti bo polovica več jasno ;)
Milchy thx :wink: Na to sem pa čist pozabil #-o
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

milchy napisal/-a:no in zdaj bo seveda Dolfe omenil tole temo ----> http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=24&t=6047
Bi, če bi kot običajno, butali stari mački.

Za novodošlega omladinca, katerega še niste uspeli preparirati pa to za enkrat še ne velja.

Raje mu pomagajte in ga poučite, kaj vse mu lahko nudi nov in očitno nepoznan hobi. Tako v dobrem, kot v slabem, da bo vedel kaj ga čaka. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a milchy »

Dolfe napisal/-a:
milchy napisal/-a:no in zdaj bo seveda Dolfe omenil tole temo ----> http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=24&t=6047
Bi, če bi kot običajno, butali stari mački.

Za novodošlega omladinca, katerega še niste uspeli preparirati pa to za enkrat še ne velja.

Raje mu pomagajte in ga poučite, kaj vse mu lahko nudi nov in očitno nepoznan hobi. Tako v dobrem, kot v slabem, da bo vedel kaj ga čaka. :wink:
joj Dolfe ...... jest sem to mislu, da boš zame napisal :P
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

A jeste mu pomogli, svaka vam čast....
Mislim da je izgubio volju.....
Pozdrav
Danijel
MrVirus
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 26.07.2010, 21:25
Kontakt:

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a MrVirus »

Puno će ti lakše ako pregledaš malo ovaj forum u temama o izradi maketa, a možeš još dva foruma pogledati. http://www.zeljeznice.net ili http://www.malezeljeznice.net/_forum/
možda će ti biti puno lakše, ali nemoj računati ispod 500 eurića za neku maketicu. startni digitalni set ti košta u Slo od 170 Eura pa nadalje. uglavnom, samo lagano i bez nervoze surfaj i čitaj.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a milchy »

danijellikar napisal/-a:A jeste mu pomogli, svaka vam čast....
Mislim da je izgubio volju.....
Danijel , fant naj se najprej odloči, ali se bo igral na maketi z vlakci ali bo vozil modele, ker to je bistveni del hobija, če se že gremo ta hobi ....
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Postavil si široko vprašanje.
Najprej razmisli katero merilo boš izbral in kakšne mere bo imela maketa. Nato si naredi približen načrt tirov in poglej cene le teh. Po moji izkušnji bodo verjetno dobri tiri in dober vozni park največji strošek. Ker si verjetno med mlajšimi in je denar vedno problem, raje razmišljal o Piko ali Mehano tirih in in o cenejšem voznem parku kake hobby variante. Potem pa počasi gradi na tem. Pokrajino se da z nekaj iznajdljivosti narediti precej ugodno.
Razpon cen je res velik, prijavi se na e-bay.de in tam poglej cene in kaj lahko dobiš, pa ti bo več jasno.
jauzi
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 13.04.2009, 22:51

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a jauzi »

Pozdravljeni!

Sam sem zacel pocasi delati eno maketo, tako da lahko vsaj približno napišem cene. Najdražji so seveda vlakci in digitalni sistem. Če se odločiš za nakupe preko ebaya, lahko dibiš digital starter set od Roco-ta za kaksnih 200 eur, nakar bos zagotovo hotel se vsaj eno kompozicijo, za kar racunaj se kaksnih 100-150 eur (to niso cene iz trgovine ampak z ebay-a kakor sem približno jaz nabavljal). Nato boš rabil še kakšne hiške, kar te spet stane recimo 15-20 eur po kosu, za kaksno vecjo hiso vec (npr. postaja, tovarna) za kaksno manjso stvar manj (vodnjak, enodruzinska hisica), nato te stanejo tiri spet odvisno od tega kolikor hoces tega in kaksne, sam imam izkusnje z Roco Geoline tiri, ki so ze z podlago (ceprav bodo stari macki tukaj pisali, da je podlaga bedna, pa plastična, pa grda, pa...a sam nimam niti casa ne znanja, da bi sam delal podloga za tire), kar lahko na ebayu dobis se kar ugodno, sploh tiste najbolj pogoste dolzine ravnih tirov in radijev ovinkov, dobijo se pa tudi kompleti tracnic s kretnicami, ki so tudi ugodne, a je treba se vedno racunati da recimo dva kroga s kretnicami stanejo kaksnih 100 - 200 eur. Potem rabis se stojalo, pa desko na kateri bo stala zeleznica, kar tudi stane nekaj denarja, manj ce si stojalo sam naredis, pa potrebujes gips za hribe, pa, vsaj v mojem primeru, karton. Nato pa se travo in drevesa, kar na ebayu spet stane ugodno (10 dreves za 8 eur, 10 luck za 10 eur itd., travo se pa verjetno najugodnjeje v slo trgovinah dobi) Pa portale, ki jih dobis v trgovini, pa se en kup podrobnosti kot so figurice, rozice, avtomobilcki. Sam bi rekel da za eno 2,5 krat 1,5 m veliko maketo, ki je dobro poseljena in pozidana in ima kaksni dve kompoziciji rabis kaksnih 700 eur seveda pa navzgor ni meje. Sam sem ze za svoje vlakce in tire porabil kaksnih 2000 eur, pa me se matra kaksen vagon. Splaca se vsaj za Roco iti v Graz krej je ena super trgovina, ki je tudi kar ugodna.

No toliko o tem. Upam, da sem kaj pomagal.

LP
gawro
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 14
Pridružen: 29.09.2010, 18:37

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a gawro »

Hvala za vam za vse komentarje in vidim da je železniško modelarstvo kar drag hobi a me ne to n bo ustavilo in še enkrat vam hvala
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a mmatja »

gawro napisal/-a:...vidim da je železniško modelarstvo kar drag hobi a me ne to n bo ustavilo...
Le pogumno! Mnogo stvari se v tem hobiju da narediti v lastni režiji (hiške,drevesa,ipd..) za majhen denar (material). Samo voljo in ideje moraš imeti... :wink:
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: poveprečna cena makete

Odgovor Napisal/-a Nejac »

In ko boš nam le pokaži razultate :D :wink:
Odgovori