Vici, šale

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Zaklenjeno
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Vici, šale

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

Strojevodja je peljal vlak s hitrostjo 100 km/h na poti iz Ljubljane proti Mariboru in zaklel:
"Presneto! Danes imam pa res nesrečen dan! Najprej sem imel nesrečo z avtom, nato me je zapustila žena, zdaj mi pa po istem tiru nasproti prihaja mednarodni vlak!"

Trije mrtvo pijani Dolenjci hodijo po železniški progi in prvi reče:
"Kaku je ta agraja taku nisku pastaulena."
Drugi reče:
"Kaku je ta lojtra dolga."
Tretji reče:
"Konc problema, lift prihaja."

"Včeraj sem na železniški postaji čakal na vlak do polnoči."
"Ali je imel zamudo?"
"Ne, po voznem redu ga sploh ni bilo."

Turist je z dežele odhajal domov in vprašal kmeta:
"Oprostite, ali bom še ujel vlak proti mestu, ki odpelje o dvanajstih, če grem preko vašega travnika?"
"Seveda boste! Če pa boste naleteli na mojega bika, ki se pase na travniku, boste pa ujeli celo tisti vlak, ki odpelje ob enajstih!"

Blondinka kliče na železniško postajo in vpraša kako dolgo vozi vlak in Ljubljane do Dunaja.
"Moment..." reče uslužbenec na informacijah.
"Najlepša hvala!" se zahvali blondinka.

Dama v kupeju potniškega vlaka se razjezi na moža s psom.
"Odpeljite tega ščeneta iz kupeja! Na nogi že čutim bolhe."
Lastnik psa: "Floki, greva ven, gospa ima bolhe."

Francelj na železniški postaji:
"Prosim, dajte mi vozovnico za vlak za 20.000 tolarjev!"
"Do kod?"
"Čim dalje od tu! Veste, vozovnica bo darilo za mojo taščo, ki ima rojstni dan."

Gospa pri blagajni železniške postaje kupuje vozovnico za vlak:
"Karto za Drago, prosim!"
Blagajničarka išče po računalniku, kje je postaja Draga, potem pa le vpraša:
"Kje pa je ta Draga?"
"Tamle v kotu stoji in liže sladoled!"

Sprevodnik v vlaku odkrije Gorenjca brez vozovnice. Po nekaj krepkih medsebojnih besedah je sprevodnik izgubil potrpljenje, prijel kovček Gorenjca in zavpil:
"Če takoj ne plačate vozovnice, bom vaš kovček vrgel skozi okno!"
Takrat se je Gorenjec prijel za glavo in zavpil:
"Najprej ste vpili name, zdaj mi hočete pa še sina ubiti!"

Se učijo policaji v šoli zakaj vlak ropota... .... pa reče učitelj: vlak je sestavljen iz nadvozja in podvozja, vzemimo podvozje. Podvozje je sestavljeno iz koles in osi. Vzemimo kolesa. ker je kolo okroglo je njen premer 2*pi*r^2 . Ker je pi konstanta jo lahko zanememarimo. ostane nam še polmer na kvadrat. polmer nas ne zanima, kvadrat pa tako ali tako ropota, če ga kotališ.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

:D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o :o :o :o :o

Dobre, ampak ne smemo se preveč norčevati!!!
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Očka, ali veš kateri vlak ima največjo zamudo?
Kateri?
Tisti, ki si mi ga lani obljubil za novo leto.

Stara ženička na peronu sprašuje odpravnika, kdaj odpelje vlak.
Odpravnik:"Ne vem."
Starka:"kako ne veste?"
Odpravnik:"Pač ne vem."
Starka:"Pa saj ste zaposleni na železnici, na glavi imate železničarsko kapo."
Odpravnik sname kapo, jo da starki na glavo in reče:"No, zdaj ste pa vi železničarka in mi vi povejte, kdaj odpelje vlak."

Dva norca pobegneta iz norišnice in kmalu postaneta lačna. Gresta do prvega brloga, ujameta volka in ga oglodata do kosti. Nato gresta do naslednjega brloga in pojesta medveda. Na koncu prideta do železniškega predora, gresta vanj in.....je naslednji dan pisalo v časopisu: Pobegla norca razstavila vlak do sestavnih delov.

Dva pijana dolenjca se peljeta z avtom po železniški progi in eden reče:"Kako je ta cesta neravna."
Reče drugi:"Zdaj pa še ta za nama trobi kot zmešan, zakaj naju enostavno ne prehiti?"

Kaj je mislil Notranjec, ko je prvič videl parno lokomotivo?
Da je pisker ponorel.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nejc napisal/-a::D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o :o :o :o :o

Dobre, ampak ne smemo se preveč norčevati!!!
Šale so šale. Kaj pa če je vse res? Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Ko so pred 100 in več leti trasirali progo po Bohinju, so ugotovili, da bo šla proga točna tam kjer je stal hlev ob hiški. Pa so rekli lastnici: "Mamca, proga bo šla pa točno čez vaš hlev !" , ona jim pa odgovori: " V redu bo, samo vedite, da mi hlev ob 8 uri zvečer zaklepamo !"
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Zgodba, ki je nekoč krožila. Morda je pa kaj resnice v njej.

V polpretekli zgodovini, ko je še Juga imela bratske republike, je v Ljubljani umrl nek gasterbajtar, doma iz Bosne. Svojci so vsekakor želeli, da bi bil pokojni pokopan v domačem kraju. Tak prevoz mrliča seveda ni bil poceni. Zato sta dva sorodnika izdelala genialni plan, kako poceni spraviti mrliča v Bosno. Truplo sta pretihotapila na vlakovno garnituro ki je čakala, da pozneje odpelje proti jugu. Možakarja sta postavila na sedež v kupeju, da je kazalo tako, kot da spi. Seveda sta kupila tudi karte in vožnja se je srečno pričela.
Po tem, ko je sprevodnik opravil svoje delo, sta se odpravila v vagon z bifejem, ter pustila »spečega« pokojnika samega v kupeju. Časa je bilo veliko, piva in znancev tudi. Tako so bežali kilometri v mirno noč.
V Zidanem Mostu je vstopil na vlak tudi nek Bosanec, otovorjen s težkimi paketi in kufri. Ker je bil omenjeni kupe skoraj prazen, se je kar v njemu udomačil. Po tem, ko je pofilal prtljažne police, je tudi on odšel v bife na eno pivo in se kar kmalu vrnil v kupe.
Tam je pa bil kaos. En precej težak kos prtljage je padel iz police na nesrečnega pokojnika in ga prevrnil. »Majko mila!........ Ubio sam čovjeka!.......... Uhapsiče me!«
Ko se je uzrl okrog sebe in videl samo mir in spokoj, je na hitro sprejel odločitev. Mrliča je porinil skozi okno, zraven pa tudi njegovo potovalno torbo, ter se mirno usedel v kot. :)o~~

Ne dolgo za tem, sta prišla že malce »vesela« transporterja in začudeno iskala svojega »hladnega« frenda. Eden se le ojunači in povpraša novodošlega potnika, o možakarju, ki bi moral biti v tem kupeju.
»E, pa neznam... jebo ga sad. Ali v Sevnici se digao i izašao dole.«
:shock: :-k :wink:
Zadnjič spremenil Dolfe, dne 23.12.2006, 17:21, skupaj popravljeno 1 krat.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

milchy napisal/-a:Ko so pred 100 in več leti trasirali progo po Bohinju, so ugotovili, da bo šla proga točna tam kjer je stal hlev ob hiški. Pa so rekli lastnici: "Mamca, proga bo šla pa točno čez vaš hlev !" , ona jim pa odgovori: " V redu bo, samo vedite, da mi hlev ob 8 uri zvečer zaklepamo !"
Ja, ja! Bohinjci so nabriti. :twisted:
Tudi na tunel so namontiral vrata, ki jih vestno zapirajo. Vsaj tako sem slišal. :lol: :D
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Na peronu v Ljubljani čaka vlak IC-Pohorje, ko stopi fant do odpravnika in ga vpraša:"A tale vlak pelje v Koper?"
Odpravnik:"Da."
fant:"Pa prvi vagon, takoj za lokomotivo?
O:"Da."
f:"Pa drugi?"
O:"Da."
f:"Pa tretji?"
O:"Posluš mulc, a ti mene zaj******?"
f:"Da, že od prvega vagona."

Policaj pride v cigansko naselje, da vidi koliko so nakradli v prostem času.
Za eno barako opazi skladovnico železniških pragov.
Pokliče glavarja tabora in ga vpraša:
"Ja, kje ste pa to pobrali, kaj če bi kakšen vlak iztiril, to je pa že preveč!"
Combe: "Neznam ja ništa o tome. Morala su to deca da donesu."
Policaj: "DECA DA DONESU?!? A se blesav! Vsak tak prag ima vsaj sto kil!"
Combe: "Pa šta ti deca zna šta je sto kila."
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Janez iz Gornjih Ležeč gre na obisk k sinu ,kateri dela v Pekingu.Ker je pravi železničar potuje z vlakom...V Sežani hoče kupit karto, ampak blagajničarka mu prijazno pove da lahko dobi karto le v mejah Evrope.Zato se odloči da se popelje do Poljske in tam kupi karto za Peking.Ampak tudi tam mu prodajo karto le do Moskve.Končno tam dobi karto do Pekinga in pride do zasluženega počitka na Kitajskem.
Čez 10 dni se odloči da je njegove odisejade dovolj in se zato odpravi proti domu.Na šalterju v Pekingu vpraša za karto do Ležeč,ko mu blagajničarka odgovori:"do Gornjih ali Spodnjih???"
LEP DAN
Igor
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

To se je dogajal v tistih cajtih ko so v Ljubllan zgradil železno cesto. Kot je naklučje hotelo se v Ljubljano po železni cesti pripelje parna lokomotiva in Škofjeločan z vozom. Seveda se je Škofjeločan, ki je prvič v življenju vidu parno lokomotivo hotel pobahat pred svojo ženko, ki je sedela poleg in ji je dejal:
»Pogled, pogled šparget je papizdu«

V prevodu:
»poglej poglej štedilnik je ponoru«
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Dolfe napisal/-a:Zgodba, ki je nekoč krožila. Morda je pa kaj resnice v njej.

V polpretekli zgodovini, ko je še Juga imela bratske republike, je v Ljubljani umrl nek gasterbajtar, doma iz Bosne. Svojci so vsekakor želeli, da bi bil pokojni pokopan v domačem kraju. Tak prevoz mrliča seveda ni bil poceni. Zato sta dva sorodnika izdelala genialni plan, kako poceni spraviti mrliča v Bosno. Truplo sta pretihotapila na vlakovno garnituro ki je ...
:shock: :-k :wink:

Dolfe, se je pa podobno v resnici dogodilo. Sodelvc mi je povedal, da je enkrat dobil eno staro mamo, ki je bila povita v tepih (po slovenski = preprogo), ki je bil enostavno vržen po hodniku vlaka .......
...pa enega možakarja je dobil, ko ga je hotel prekontrolirati na meji, pa je bil prislonjen na steno .... in izgledalo je kot da spi .......

... to je bilo kakšnih 20 let nazaj, morda celo več ..... takrat so bili prevozi mrtvecev zelo dragi ......

M.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Očitno so te švercal kar iz Nemčije. :shock: #-o

Maratonci tečejo častni krog ali kako že. press
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

Še en mega vic.

Slika
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

:?: :?: :?: :?:
Nč jasn. press
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Kaj pa če je resničen? :lol:

Janez je kupil nov športni avto. Že na prvi vožnji je z užitkom pohodil gas in glej ga zlomka, policaji za njim. »Jah«, si misli, »saj me s tisto karjolo ne morejo dohitet«.
Gas do »daske«,.... avto piči,…….potem mu pa le sine, da si bo nakopal le težave. Zato lepo zapelje ob kraj in počaka pajkana.
Policaj počasi pride do njega, vzame njegove dokumente in reče: »Gospod Janez,…..tik pred koncem službe sem in ne da se mi pisat kazni. Če mi poveste en pameten razlog, zakaj ste hoteli zbežati, vas spustim brez kazni naprej.

Pa reče Janez: »Prejšnji teden mi je žena ušla s policajem…………sem mislil da mi jo hočete pripeljat nazaj……«


Ziher je ziher. press
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Zaklenjeno