Mehano Železnica

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
matic
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14.11.2010, 20:07

Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a matic »

Sem novinec v tem področju in me zanima naslednje: nameravam kupiti železnico in narediti mini maketo in ali potrebujem profesionalno krmilno napravo za krmiljenje dveh ali več vlakov na isti progi ali lahko uporabim navadno mehano krmiljenje?


Hvala za odgovor!
matic
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Pozdravljen matic. Tvoje vprašanje sodi v ta sklop foruma, kjer se obravnava maketarstvo.
Prestavljeno iz Voznega parka.

lp,
Mod. Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
matic
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14.11.2010, 20:07

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a matic »

aha hvala
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a milchy »

matic napisal/-a:Sem novinec v tem področju in me zanima naslednje: nameravam kupiti železnico in narediti mini maketo in ali potrebujem profesionalno krmilno napravo za krmiljenje dveh ali več vlakov na isti progi ali lahko uporabim navadno mehano krmiljenje?


Hvala za odgovor!
matic
za krmiljenje dveh ali več vlakov HKRATI na isti progi NUJNO potrebuješ digitalno krmiljenje, ki pa ni nujno, da je profesionalno .... več boš pa našel tu nekje
Uporabniški avatar
matic
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14.11.2010, 20:07

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a matic »

hvala milchy
Zadnjič spremenil matic, dne 15.11.2010, 11:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
matic
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14.11.2010, 20:07

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a matic »

mogoče kdo ve kje se da dobit digitalno krmiljenje in koliko približno to stane?

Hvala za odgovor !

Matic
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Vprašaj pri Moko na Viru pri Domžalah, mogoče imajo kaj tudi pri Mladem tehniku v hali D v kleti. Cena je pa odvisna od tega, kaj bi rad imel, kakšne so Tvoje zahteve. Kot rečeno, poglej si forum o elektroniki, tam je bilo precej napisanega in ko boš debate o digitalnem krmiljenju in centralah prebral, potem nadaljujmo. In preden tistega ne prebereš, raje ne kupuj centrale saj boš zagotovo zvedel marsikaj uporabnega.
Goran
Uporabniški avatar
matic
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14.11.2010, 20:07

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a matic »

Hvala lepa Gorchi !
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Matic,
Dobrodošel med nami! Najcenejša in zate kot začetnika najboljša varianta bi bila, da si nabaviš Roco-jev digitalni Start-set v katerem dobiš vse za začetek. Digitalno centralo z upravljalnikom, tire in seveda vlakovno kompozicijo. Malo preglej Roco-jevo spletno stran. Ko si boš izbral primeren Start-set, potem povprašaj v MoKo če ga imajo, oziroma če ga lahko naročijo. Lahko pa si izbereš tudi spletno trgovino eBay, kjer se da dobiti praktično skoraj vse.
Roco pa sem predlagal predvsem zato, ker je cenovno zelo ugoden, možno ga je nabaviti pri nas (MoKo) in ima zelo široko izbiro Start-setov od 170€ pa vse tja do 1100€. Seveda pa so tudi še drugi proizvajalci, toda se mi zdi da nihče drug nima tako široke ponudbe. Odločitev, pa je seveda tvoja.
Obilo uspeha.
L.P.
Mišo
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

matic napisal/-a:mogoče kdo ve kje se da dobit digitalno krmiljenje in koliko približno to stane?

Hvala za odgovor !

Matic
Poleg tega kar ti je priporočil mmatja, se lahko odločiš tudi za Piko starter set

Moj vozni park zaenkrat od digitala premore le to, lahko pa povem da sem zelo zadovoljen. Poleg tega ta set vsebuje 2 vlaka, torej 2 lokomotivi z vgrajenim dekoderjem, kar je kot nalašč za učenje, programiranje itd
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Brižitka 363 napisal/-a:...se lahko odločiš tudi za Piko starter set
Ta Start-set ki ga omenjaš oz. predlagaš, je sicer zanimiv in cenovno ugoden, toda samo iz tega stališča, ker dobiš v setu dve vlakovni kompoziciji. Kar pa se ostalih digitalnih komponent tiče (regulator,transformator), pa je občutno slabši od Roco-ja tako glede zmogljivosti, kot zaradi možnosti kasnejše eventuelne nadgradnje sistema.
L.P.
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a 038 »

V Mulerju v avstriji prodajejo digitalni Fleischmanov start set DB cargo za cca160 eurov. Ponudba velja, mislim da do januarja.
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: Mehano Železnica

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

Sam predlagam tudi par trgovin v samem Graz-u in nakupovalni center par km pred Graz-em - Muller. So ratali zelo ugodni in dajejo kar dobre popuste. Pa robe je na pretek, da si izbereš kaj po svoji dušu.
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
Odgovori