Napovedana je obnova potniških DMG

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Po mojih podatkih naj bi ga zamenjali za 20KM močnejšega.
Goran
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a Jembah »

No pri nas ocitno tega se ne vedo.
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Mogoče Gorchi ne ve da se v fiate že lep čas vgrajujejo Turbo motorji ki so precej močnejši od prejšnjih,tako da imajo ti fiati z novima turbo motorjema okoli 555 KM,stara motorja brez turbo puhala pa razvijeta okoli 394 KM.
Za primerjavo povem da ima garnitura 713/715 okoli 536 KM,711 pa ima okoli 710 KM.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Simy, tega pa res nisem vedel :oops: Sem pa od človek,a ki sodeluje pri tem projektu zvedel, da se bo menjal motor in seveda dodal oni ekstra agregat v prikolico za pogon klime.
Goran
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Gorchi napisal/-a:Simy, tega pa res nisem vedel :oops: Sem pa od človek,a ki sodeluje pri tem projektu zvedel, da se bo menjal motor in seveda dodal oni ekstra agregat v prikolico za pogon klime.
Na zdej...jaz sem pa mislu da bo za Božička prišel v Gorico :(
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Drugo leto mogoce :lol: :lol: :lol:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a cokla »

Jembah napisal/-a:Drugo leto mogoce :lol: :lol: :lol:
No ja...mislim, da bo ostal v fazi testiranja še nekaj časa.....pridni boste morali biti, pridni, če hočete, da vam Božiček izpolni to željo. :^o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Jaz tudi mislim, da se bo kar nekaj Soče preteklo preden bo zapustil Prlekijo :lol: :lol: :lol:
stromar3
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 11.12.2010, 14:25
Kraj: new york

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a stromar3 »

zdaj so teli motorji kolikor jst vem isti kot prej samo z turbino in tudi vec tezavami...sicer novi no, niso isti ce se razumemo
nasi kontrolni pravijo da bo na istem motorju dodan kardan na glavno gred z kompresorjem! zanima me kako bo z menjavo jermenov ki se tako lepo strgajo ko zariba vodna ali sesuje kardan kompresorja..ce bo dodan kardan in kompresor kako natakniti jermen?ali bomo morali podreti kardan kompresorja za usako menjavo jermenov?nevem kako to nasi strokovnjaki mislijo ze tako ni prostora od vseh cevi in jajc! ali so kake slike res me zanima kako bo to delalo! na prikolici pa kolikor razumem bo se zmeraj pela freza :D :D :D
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a cokla »

stromar3 napisal/-a:zdaj so teli motorji kolikor jst vem isti kot prej samo z turbino in tudi vec tezavami...sicer novi no, niso isti ce se razumemo
nasi kontrolni pravijo da bo na istem motorju dodan kardan na glavno gred z kompresorjem! zanima me kako bo z menjavo jermenov ki se tako lepo strgajo ko zariba vodna ali sesuje kardan kompresorja..ce bo dodan kardan in kompresor kako natakniti jermen?ali bomo morali podreti kardan kompresorja za usako menjavo jermenov?nevem kako to nasi strokovnjaki mislijo ze tako ni prostora od vseh cevi in jajc! ali so kake slike res me zanima kako bo to delalo! na prikolici pa kolikor razumem bo se zmeraj pela freza :D :D :D
Avč....prej ko sem tole dešifriral po vseh reglcih. #-o

"Strokovnjaki" nikoli niso vprašali ali bo vzdrževanje lažje ali zateženo do konca. Papir prenese vse.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
stromar3
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 11.12.2010, 14:25
Kraj: new york

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a stromar3 »

:D :D :D hehe vrjamem da si komi desifriu :D sele zj vidim kako sm spisu prei :D :D :D

ja tisto mas pa prov..papir use prenese :evil:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Včasih, ko je bilo denarja in rezervnih delov še zadosti, so pri demontaži kardana namestili vsaj še en komplet klinastih jermenov. Te so z žicami povezali, razmaknili ter preprečili njihovo drgnjenje ob rotirajoče dele (kardanska gred, jermenice, sklopke ....). Kadar se je kašen jermen strgal, so se enostavno poslužili za to pripravljene rezerve.

Slaba stran je bila ta, da se je neaktivno jermenje precej hitro staralo, saj je bilo nonstop izpostavljeno škodljivim stranskim vplivom; temperatura, oljni hlapi, ..... Ampak, zaleglo pa je le, da ni bilo treba za vsako figo šraufati kardanov. Pri letnem pregledu P12 se pa itak vse razkoplje. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

igor72 napisal/-a: Na zdej...jaz sem pa mislu da bo za Božička prišel v Gorico :(
Včeraj sem ga srečal pri Zagorju, v smeri proti Ljubljani. Morda prihaja na Primorsko...
stromar3
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 11.12.2010, 14:25
Kraj: new york

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a stromar3 »

v Gorico ne pride 100% ker bi bil seznanjen s tem.. mi smo dobili prejsni tedn 127 in dva meseca nazai 112 za nadomestna vozila ker nam manjkajo fiati! 104 je v Mariboru za obnovo in 106! cakajo obe!
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Napovedana je obnova potniških DMG

Odgovor Napisal/-a Dino S »

TGV Lyria napisal/-a:
igor72 napisal/-a: Na zdej...jaz sem pa mislu da bo za Božička prišel v Gorico :(
Včeraj sem ga srečal pri Zagorju, v smeri proti Ljubljani. Morda prihaja na Primorsko...
Včeraj okoli 10:30 je šibal od Štor proti Celju...
...
Odgovori