Nova barvna shema 664

Vse na temo MS Train Simulatorja, veliko veselja..
Odgovori
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Nova barvna shema 664

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

Aleš664 napisal/-a:@Nurmi sem že začel delati na tem. Barvam model Regana v msts. Če bo koliko toliko lepo izpadlo bom pokazal končni izdelek.
To je pa končni izdelek. Zdaj pa lahko začnete pljuvati na veliko.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Mimogrede, če kdo od zelenih meni, da to ne sodi sem lahko prestavi kam drugam.
LP

Slika
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Re: Ameriške železnice

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

=D> jaz sem takoj za....kam so pa zginle slike :-k :?:
LP
ZLATKO
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Repaint 664

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Izrezano in prestavljeno iz: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... &start=105

MMG, Aleš, če ti naslov ne ustreza, ga lahko popraviš.
V kolikor ga morda ne moreš več, a bi ga kljub vsemu želel spremeniti, ti lahko pomagam.

Moderator Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Nova barvna shema 664

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

...
Zadnjič spremenil Aleš664, dne 23.01.2011, 18:05, skupaj popravljeno 1 krat.
LP

Slika
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Repaint 664

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

=D> =D> =D> Vložil si veliko truda in če iskreno povem nisem pričakoval,da boš izpeljal do konca,zato imaš moje spoštovanje,ker si mož beseda.Tvoja barvna shema je svetlobna leta pred to ki jo imamo sedaj na reganih.In kar bi še posebej pohvalil,si lepo pripopal značko,ki jo ima sedaj samo 117.
Svaka čast dečko.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Re: Repaint 664

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

Dolfe lahko spremeniš naslov v nova barvna shema 664. Pa malo si mimo ustrelil. To ne spada v Trainz ampak v MS Train Simulatorj :D
LP

Slika
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Re: Repaint 664

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

Nurmi napisal/-a:=D> =D> =D> Vložil si veliko truda in če iskreno povem nisem pričakoval,da boš izpeljal do konca,zato imaš moje spoštovanje,ker si mož beseda.Tvoja barvna shema je svetlobna leta pred to ki jo imamo sedaj na reganih.In kar bi še posebej pohvalil,si lepo pripopal značko,ki jo ima sedaj samo 117.
Svaka čast dečko.
Hvala.
Moram rečt, da sem že skoraj obupal, ker od začetka nisem imel kake pametne ideje kako pobarvati kabino in kratki del ampak se je na koncu vendarle vse izšlo tako kot sem si zamislil.
Grb je pa ostal gor, da predstavlja en del nostalgije pa še tako lepo se zlije skupaj z ostalimi barvami.
LP

Slika
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Repaint 664

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Aleš664 napisal/-a:Dolfe lahko spremeniš naslov v nova barvna shema 664. Pa malo si mimo ustrelil. To ne spada v Trainz ampak v MS Train Simulatorj :D
Ni problema. Imej pa to tukaj.
Mod. Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Nova barvna shema 664

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Malce bom kritičen. Ampak le toliko, kot je potrebno biti realist, če se lahko upa na morebiten uspeh.

Da je tale Reganova barvna shema všečna, ni dileme in vsa priznanja avtorju. Vprašanje pa je, koliko je realno uporabna za naše razmere. Vsekakor je njena izvedba zahtevna in dokaj komplicirana. Da o kasnejšem vzdrževanju niti ne razmišljamo. Za razmere SŽ bi morala biti precej enostavnejša, torej brez velikih okraskov in mnogoterih barvnih odtenkov.

Se pravi, rekel bi da je preveč ameriška, pač primerna za njihovo okolje. Za naše (slovenske SŽ) razmere pa je to razmetavanje denarja. Treba je upoštevati dejstvo, da imajo SŽ še vedno monopol na slovenskih tirih in nimajo potrebe po leteči "plakatni reklami". S tem so sicer bolj obremenjeni mali prevozniki, ki šele pričenjajo osvajati trg in si na vse načine prizadevajo obrniti pozornost nase.

Aleš, predlagam da narediš še eno, bolj enostavno verzijo. Morda koga od odgovornih na SŽ celo zainteresiraš in ti ponudijo morebitno sodelovanje. Če pa že ne, boš pa s pomočjo foruma obvarovan za morebitno plagiatorstvo, oz. krajo ideje.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Nova barvna shema 664

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Na SŽ je vse problem.Kolkor časa so se jajcali za "poflikati" Deziroje s folijo in "janševsko" sfušali Fiata imaš pobarvanih po tej predlogi 5 Reganov.Dve rdeči,ena oranžna,nobenih vijug in umetnosti........50 metrov zaščitnega traku,pa jo imajo smrkavci,ki blajhajo garniture 1,2 zrihtano.
Na SŽ je pa to problem seveda,absolutno se strinjam Dolfa!

PS:Za dobiti posel je važna samo cena prevoza,pa lahko ti golo Natalijo Verboten nalimaš preko cele mašine,pa ti bo stala v štucu. 8)
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: Nova barvna shema 664

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Lepo si se potrudil z izdelavo. Predvidevam, da je bilo vloženega veliko truda, tako da vse čestitke :wink:
Za simulator se mi seveda zdi OK, za SŽ pa pomojem to ne bi bila ravno najboljša odločitev. Lokomotiva bi bila najbrž takoj tarča grafitarjev in je brez veze denar stran "metat" za tako poslikavo. Za primer vzemimo vse naše Desirote, Kanarčke, Fiate itd., ki pomojem skoraj vsak dan dobijo kakšen nov grafit, SŽ pa jih sproti ne morejo odstranjevati. Da ne bo kdo mislil, da pljuvam na račun SŽ, ampak tako pač je (na žalost). No pustimo zdaj to...
Skratka, pohvalno še enkrat :wink:
Odgovori