Kakšno videokamero priporočate...

Železnica v gibljivah slikah.
Odgovori
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

...za snemanje prog iz strojevodske kabine?
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Kakršnokoli kamero (z optičnim ali pa tudi elektronskim stabilizatorjem slike - saj to imajo menda že vse) predvsem pa dobro stojalo. Brez slednjega ne gre! Dobro stojalo pomeni, da je predvsem kar najbolj togo, da ima tekočinsko video glavo (za statične posnetke iz kabine ni nujno) in je na žalost drago, kar pomeni dražje od povprečne amaterske kamere. Pa veliko lepih posnetkov želim!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a Tono »

http://gopro.com/

Kamera za motošport :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Predno se odločiš za nakup kamere se moraš prepričati kaj ti kamera nudi.
- za snemanje kabinskih posnetkov boš potreboval medij na katerega boš lahko posnel kar zajeten čas vožnje. Menjavanje video kaset zna biti neprijetno opravilo, razen če se znajdeš in kaseto menjaš med postankom na postaji. DVD format zapisovanja ti toplo odsvetujem.
- naslednji problem je baterija. Tisto kar dobiš priloženo zraven ti bo trajalo pribljižno eno uro (nekje več, nekje manj), tako da nujno potrebuješ dodatno baterijo.
- stojalo lahko kupiš profi, kar te bo kvalitetno užgalo po žepu, lahko pa se odločiš tudi za kaj cenejšega. Jaz osebno uporabljam za kabinske posnetke najslabšega (najcenejšega) od treh katere imam, razlog je pa v tem, ker je majhen in ga enostavno postaviš na polico lokomotive oz. garniture. So seveda izjeme, pri Reganu sem uporabljal višjega, nekaj podobnega je zaželjeno tudi pri Pendolinu in Desiroju. V kolikor uporabljaš večji stativ je večja nevarnost, da se ti vse skupaj v kakšnem trenutku prevrne, zato moraš včasih pri uporabi večjega stativa le tega tudi držati. Seveda je tu tudi pomemben faktor kamera (velikost/teža). Pri manjših stativih (ko so popolnoma zloženi skupaj -minimalna višina) pa teh problemov ni.

Upam da sem kaj pomagal.
Tine
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

V LIDL-ovem letaku sem videl, da so sedaj na voljo kamkorderji Silvercrest po ceni 139 evrov. Je ta roba kaj vredna?
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Za tak denar jaz nebi kupoval. Ozri se malo po HD-ju oz. po Full HD-ju. Kamero verjetno ne kupuješ samo za nekaj mesecev v naprej. Investiraj na dolgi rok, ne nameravam ti priporočati prav nobenega modela, saj bo konec koncev odločitev le tvoja. Lahko pa ti sugeriram le to, ko se boš odločil za določen model, izkoristi moč interneta. Prihraniš lahko zelo veliko, tako pri kameri, kot pri pripadajočemu opremi. Nekatere stvari so ceneje že pri sosedih, nekatere recimo temu v državah drugega kroga sosedstva. Tudi v Sloveniji so za določene segmente zelo konkurenčni :!:
Tine
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a bojan »

Pred nakupom ti predlagam, da si pregledaš nekatere strani s testi. Ena takšnih je npr. http://reviews.cnet.com/camcorders/
Vsekakor izberi HD, HDV morda celo Full HD. Sam medij ni problematičen. Četudi gre za kasete naj te to ne moti, saj je digitalni zapis na trak zelo visoke gostote. Kot je že omenil Tine, bo pomembno, da si preskrbljen z energijo/baterijami. Tu boš moral najbrž dokupiti poleg originalne še kakšno dodatno. Poglej za nekaterimi starejšimi HDV modeli firme Canon. Se jih da z malo sreče dobiti zelo poceni, imajo pa res dobro sliko...
Če boš sedaj kupil v kakšni od blagovnic poceni noname kamero, boš zelo zelo kmalu ugotovil, da to ni to in potem kmalu ugotoviš, da bi bil dosti ceneje dati kakšen evro več za nekaj neprimerno boljšega. Res najprej pobrskaj po netu preden se odločiš, za Lidlovo akcijo!
LPB
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Tale Lidlova je HD. Pri tem upoštevam tudi ceno, nekaj kar mi je cenovno dostopno.

Če dam konkreten primer, rad bi posnel progo od Sežane, preko Nove Gorice do Jesenic in nazaj, koliko kaset ter kakšno baterijo bi potreboval?

Pa hvala za nasvete.
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

No dobijo se tudi HD kamere za tam okoli 100€, žal je kvaliteta posnetka precejšna žalost, tako da bi kaj takega raje odsvetoval. Morda bi bila opcija tudi kak kompaktni fotoaparat z možnostjo snemanja HD videa. Vsekakor pa bo na tem področju držalo malo denarja, malo muzike, odvisno pa spet koliko si zahteven.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Še nikoli v življenju nisem snemal, zato se tudi ne spoznam na videokamere. Kakšen je pa cenovni rang videokamer, ki naredijo kvalitetne posnetke?
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Lažje ti bo kdo, ki se bolje spozna na kamere, kaj predlagal. Kakšno leto nazaj sem malo firbcal, pa kar je bilo nekako spodobnega in HD ločljivost, je bilo vse od 350€ navzgor.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Kakšno videokamero priporočate...

Odgovor Napisal/-a Tono »

Zdravo,

oglasam se še enkrat.

Za snemanje uporabljam dve različni kameri:

Sony DCR-X73, ki ni HD. Namerno sem se odločil za nakup "ne HD" kamere, saj je imela večina ljudi s povprečnimi PCji težave pri predvajanju HD posnetkov, ki sem jih sicer naredil s fotoaparatom Canon SX200. Kamera deluje odlično, menujsko vodenje je preprosto, fokusiranje je izredno hitro in zanesljivo, eno polnjenje baterije pa zadošča za vsaj dve uri snemanja. Sicer pa lahko moje posnetke s Sonyjem najdeš na Youtubu pod naslovom http://www.youtube.com/user/TonoS51AG?feature=mhum

Za "motošportne" posnetke, pri katerih ni časa rokovati s kamero, pa uporabljam GO PRO Hero.

Lp,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Odgovori