GRAFITARJI

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Prvič off topic,drugič se mi ne da scati proti vetru.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Imamo dve osnovni možnosti: ali v nedogled jemljemo protibolečinske tablete, ali pa poiščemo vzroke za bolezen.
S tem tudi jaz zaključujem.
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

cokla napisal/-a:
Tono napisal/-a:Kje pa so hudodelci usekali? v Mariboru?
Mariborska kurilnica....
Za začetek bi lahko onemogočili dostop tako, da bi zaprli razkošen prehod v ograji!!! :shock:

Slika

Po mojem ne bi smel biti prevelik problem namesto manjkajočih betonskih stebrov na to mesto zavariti žico! Na ta način je prehod onemogočen nedalač stran, na delu, kateri je že v privatni lasti! :roll:


Ta odprtina pa je tukaj "že večno", vsi vedo da obstaja, ampak... :evil:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Najpogostejša dikcija,ki sem jo zasledil tudi v izjavi ministrice za kulturo:

"Grafiti so atraktivno,zgovorno,predvsem pa posebno sredstvo izražanja subkulture.Gre za KULTURNO formo,lahko bi se izrazila urbani fenomen.Po mojem mnenju spadajo v skupino sodobnega "street arta" v Sloveniji.Gre za posebno umetniško formo izražanja,zato mi je bilo kaka kriminalizacija nerazumljiva.Ravno tako mi je nerazumljivo dojemanje družbe,ki grafitarje jemlje kot vandale in huligane,..........." (bla,bla,bla, še 10 minut zablefiranega sranja,tričetrt reči ji itak ni razumljivo,ostalo je pa totalno bluzenje)

Pa komentar grafitarja za Mladino:"Grafitar z vzdevkom Skunk(skunk le zakaj :wink: ) zatrjuje, da so grafiti nekaj precej osebnega, pri čemer gre za krepitev ega.Po njegovem je cenjenost posameznega grafita odvisna od drznosti izbire lokacije za ustvarjanje.Osnovni moto mnogih tovrstnih ustvarjalcev je, da grafit najprej oblikuješ v skicirni knjigi, potem pa, kot pravi eden izmed njih, greš izbruhat svojo noro, ustvarjalno, neobrzdano, razjebano, potlačeno dušo na izbrani plac."

Tako,da vsa vaša-naša gonija proti grafitarjem,je čista nestrpnost.Pomanjkanje občutka za kulturne forme današnjega dne,zatiranje svobode umetniškega izražanja.......
Zato bi bil z obsojanjem grafitarjev (umetnikov) zelo previden,ker v očeh države ste-smo budale mi,ne oni.Tudi zaradi takih obtožb postajajo ti vandali "mučeniki" nestrpnežev (nas),ki so-smo,neliberalni,nestrpni..... In smo prekratki,da bi razumeli,kaj je to sodobna urbana subkulturna umetnost in njen način izražanja. :wink:

Smrt fašizmu od Nurmića!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Ja, potem pa naj še kulturministrico nagrafitajo na kakšno garnituro....recimo na kakega pendolina....
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a poznidan »

_Borsig_ napisal/-a:
cokla napisal/-a:
Tono napisal/-a:Kje pa so hudodelci usekali? v Mariboru?
Mariborska kurilnica....
Za začetek bi lahko onemogočili dostop tako, da bi zaprli razkošen prehod v ograji!!! :shock:

Slika

Po mojem ne bi smel biti prevelik problem namesto manjkajočih betonskih stebrov na to mesto zavariti žico! Na ta način je prehod onemogočen nedalač stran, na delu, kateri je že v privatni lasti! :roll:


Ta odprtina pa je tukaj "že večno", vsi vedo da obstaja, ampak... :evil:
To je tisto o čemer sem že pisal. Ko sem zagledal slike Fiata pa sem šel kupit roza farbo za Đuro! :lol:
Imeli so veliko časa.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Tono »

Apropos mariborska kurilnica: ko sva z @_Borsigom_ eno nedeljsko popoldne pred kakima dvema mesecema šnofala pa dvorišču kurilnice, sva bila takoj opažena s strani zaposlenega, ki je slučajno šel po sosednji ulici. S tem, da sva bila na obisku uradno, kurilniški stražar pa je bil ves čas z nama. Jaz ne vem, ali straža sodeluje z grafitarji, ali pa grafitarji prinesejo korpflašo, in jo predajo na čuvanje stražarju. V tem času pa mirno penzlajo in šprejajo. Sicer si drugače ne morem razlagati, da lahko nekdo poštriha celi vlak, brez da bi ga nekdo videl.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tono napisal/-a:Jaz ne vem, ali straža sodeluje z grafitarji, ali pa grafitarji prinesejo korpflašo, in jo predajo na čuvanje stražarju. V tem času pa mirno penzlajo in šprejajo. Sicer si drugače ne morem razlagati, da lahko nekdo poštriha celi vlak, brez da bi ga nekdo videl.
Cccc, Tono, to bi pa ja že moral vedeti. [-X
Grafitarji imajo v žepu posvetilo same kulturne ministrice, saj preko njih skrbi za visoko kulturno osveščenost, premalo kulturno razgledane populacije. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Seveda, umetnik potrebuje pri ustvarjanju notranji mir in koncentracijo....
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

Aleš664 napisal/-a:Po fb-ju krožijo slike verjetno najhujšega grafita na SŽ-ju.
Mislim, če to zdaj nebo sodu dokončno izbilo dna ga nebo nikoli.
Še slike:

Slika
Te slike sem danes dobil posredovano od kolega kot "smešnice" , kar pomeni, da je nekdo te slike skopiral iz foruma ( ker so identične ) in jih poslal naprej, ta pa potem naprej vse naslovnikom itd...
Lp Boštjan
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a 541 »

Torej ta "Policija express" Fiat je v petek kot vlak 3403 peljal iz Maribora, tako da je sedaj na celjskem koncu. Je pa "poštrihan" samo iz ene strani, bil sem pa na "napačni" strani ...
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a dare20 »

541 napisal/-a:Torej ta "Policija express" Fiat je v petek kot vlak 3403 peljal iz Maribora, tako da je sedaj na celjskem koncu. Je pa "poštrihan" samo iz ene strani, bil sem pa na "napačni" strani ...
Mene nekaj drugo zanima:
KAko je z varovanjem železniškega območja. Kolikor je meni poznano, se zato početje plačuje velike zneske pravSŽ ŽIP-u, da skrbi za varnost na železniškem območju. Če so sredi MAribora demolirali vozilo in je na tem območju celo zaposlenih kar 15 varnostnikov je pa višek vsega. Kdo sedaj skrbi za varnost. Ali SŽ-ŽIP samo vleče denar in ga plasira v druge vreče.??????????????????????
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

ŽIP je že od zmeraj republika zase.Kar njih vprašaj! :D
Osebno ne bi žipovca najel niti da mi čuva paradajz na vrtu,ne pa 5 MIO vredno mašino. :wink:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a 541 »

Nurmi napisal/-a:ŽIP je že od zmeraj republika zase.Kar njih vprašaj! :D
Osebno ne bi žipovca najel niti da mi čuva paradajz na vrtu,ne pa 5 MIO vredno mašino. :wink:
Zagotovo da ne, ker bi ti paradajz za malico pojedel. :mrgreen:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: GRAFITARJI

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Včeraj, v sredo 8.6 sem se znašel na železniški postaji Ljubljana in opazil tole sramoto:
Slika
Viden je vagon SŽ ABeelmt 61 79 39-90 000-8, levo od njega je še en Mimara vagon. Kakšni so na drugi strani pa ne vem...
Goran
Odgovori