Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
kit

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a kit »

Očitno sem s temo »Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)« nekaterim nasul soli na rano…..
Moj namen ni bil kritizirati model mopeda, pač pa nafutrat člana »neved«, ki je prijavljen tudi pod drugim imenom.
Nikjer nisem zapisal, da je model zanič, nikjer pa tudi ne, da je model odličen. Torej ni bil moj namen dajati oceno končnemu izdelku, pač pa seznaniti vlakolubce kaj se lahko pričakuje. Kdor pa moje pisanje interpretira drugače, mu pa ne morem pomagat.
Če pa pobrskamo po zgodovini so pa ravno osebe, ki so prisotne pri projektu »moped« začele z verodostojnostjo modelov in izpostavljati malenkostne podrobnosti, ter enačiti modele z maketami, mar ne…..
V svetu modelnih železnic se modeli ločijo v hoby in prestiž skupino. Je pa dejstvo, da vzorčni model nima kinematike in prostora za sound, kot jo ima naprimer đura, ki ima veliko manj manevrskega prostora v ohišju. Ne mislim tukaj izpostavljat A.C.M.E. ali MoKo, ampak gledam po konstrukcijski plati. Kolikor mi je znano je pri mopedu nova samo platforma, ter plastično ohišje. Podstavni vozički in pogon pa bodo uporabljeni od E.645.
Ko bo moped ugledal luč sveta bo en zagotovo pristal v moji zbirki, pa četudi bo takšen, kot vzorčni model in ne bom govoril, da ga iz principa ne kupim….

Gorchi, glede tampo tiska pa tudi Ti bluziš, ker na sosednjih forumih pišeš v malce drugačnem tonu. Kar se pa tiče firm in kiksov na modelih, ki si jih našteval pa povpraš Izidorja, saj je bil pri njih takrat strokovni sodelavec….
Ko si pa ravno našteval A.C.M.E. modele naj te spomnim, da lansko leto še ni bilo nobenega govora pri A.C.M.E. o kakšnih AC modelih, ravno tako tudi ni bilo zaznati modelov opremljenih z dekorerji ali zvočniki. Namig je bil samo za motornik ETR300. Tudi Ti bluziš, naj naštejem letošnjo statistiko motornikov in lokomotiv, brez vagonov:
Motorniki:
- DC = 2x
- DCC = 7x
- AC = 2x
Parna lokomotiva:
- DC = 3x
- Sound DCC =2x
Lokomotive:
- DC = 24x
- Sound DCC = 1x
- AC = 15x

Neved , škoda, ker se imaš za takšnega poznavalca in strokovnjaka, tle si ga pa mal mimo pihnil. A je takšno poznavanje vzrok, da so ti marsikje odrekli dobrodošlico?
Ne razumem tvojega početja! Rad bi videl, da se obelodanja o A.C.M.E. SŽ miniaturah, ko se pa objavi, da se to dobi v MoKo pa nastopijo kompleksi. Kaj imata s Kovačem me ne zanima, Tvoja izjava: »a tako, če boš pa govoril z Kovačem, pol pa nisi več naš« pa veliko pove…….
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

kit napisal/-a:Gorchi, glede tampo tiska pa tudi Ti bluziš, ker na sosednjih forumih pišeš v malce drugačnem tonu. Kar se pa tiče firm in kiksov na modelih, ki si jih našteval pa povpraš Izidorja, saj je bil pri njih takrat strokovni sodelavec….
Kar se spomnim, jaz o tampotisku (če misliš na vagon 50399) nisem nič debatiral. Sem pa v temi o SŽ mimara zapisal tole:
gorchi napisal/-a:Wau kakvo seciranje :) Ali one stolice (klupe) u restoranu su mi čudne, uopšte mi ne izgledaju kao klupove na kojih može sjediti bilo ko, čak ni Preiser figurice. Jel su to klupe u sklopljenom stanju ili?

Oko bojanja i crte. Ako dobro pogledate došlo je do malih problemčiča kod modela. Gledajte kako ide plava crta preko ručica za otvaranje i ostalih sitnih stvari i kako ide na pravom vagonu. Vidjet ćete, da ide okej. Isto tako ide donji rub gornjeg plavog dijela i isto ide u redu. Ali bijela crta između je nešto tanka. To može značiti samo to, da su neki detajli na modelu podignuti za par desetinka mm previsoko. Ali ipak ja ne bih rekao da je to jako problematično, svi napisi izgledaju takvi kakvi su na pravom vagonu, ostali detajli su korektni, vagon inaće valja u svim ostalim detajlima tako da možemo pogledati kroz prste taj problem. Ipak to znaći, da će možda kod JŽ Mimara i/ili HŽ bojanja praviti kakav problemčič ali meni bi bila greška "Domača stanica Ljubljana" (npr. Goša Y iz Novegra) znatno znatno veča nego to.

Pozdrav,
Torej, narejen je bil kompromis, ker so v osnovi naredili napako pri plastiki. Kaj sem napisal narobe?
kit napisal/-a:Ko si pa ravno našteval A.C.M.E. modele naj te spomnim, da lansko leto še ni bilo nobenega govora pri A.C.M.E. o kakšnih AC modelih, ravno tako tudi ni bilo zaznati modelov opremljenih z dekorerji ali zvočniki. Namig je bil samo za motornik ETR300. Tudi Ti bluziš, naj naštejem letošnjo statistiko motornikov in lokomotiv, brez vagonov:
Motorniki:
- DC = 2x
- DCC = 7x
- AC = 2x
Parna lokomotiva:
- DC = 3x
- Sound DCC =2x
Lokomotive:
- DC = 24x
- Sound DCC = 1x
- AC = 15x
Priden :) Lani je bilo v katalogu 11 AC modelov. Ne verjameš?
Katalog 2010
Leta 2009 pa tudi nekaj. In da me ne boš spet za jezik držal, evo še številk:
65050 TRAXX E484 017 SR
65098 TRAXX E486 501 SF
65054 TRAXX E486 021 Gotthard
65059 TRAXX 185 566 Crossrail
65056 TRAXX 185 579 Crossrail
65057 TRAXX 541 002 Hectorrail
65110 EA 3000 DSB
65076 TRAXX 185 620
65097 TRAXX EU43-002
65052 TRAXX DB 185 244 Railion
65077 TRAXX 185 584 HGK
65058 TRAXX 481 001 EUROCOM
Torej nisem nič bluzil za leto poprej. Niti še za eno leto nazaj. AC modeli pri ACME so delani večinoma za nemško-švicarski trg, kjer je Märklin lepo razpasen.
Upam, da sva razščistila, sedaj pa se vrnimo k mopedu. Napiši kaj si opazil, da ne štima. Bo bolje tako. Po možnosti podpri svojo trditev še s kako fotografijo.
Goran
kit

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a kit »

Se strinjam, če je debata o mopedu, naj to tudi bo.
Kot sem zapisal, na vzorčnem modelu ni kinematike, nosilec spenjače je pritrjen na platformi. Pogon naj bi pa bil od E.645, kar je tudi problem, zaradi previsokega pogonskega mehanizma ni prostora za sound. Ima pa osempolni vmesnik in prostora samo za navadni dekoder. Tako mi je bilo objasneno na sejmu. Kakšne poteze bo pa vlekel A.C.M.E. bomo pa videli, ko bo prišel serijski model. :mrgreen:
Model naj bi bil namenjen samo za DC, kar me pa konec koncev ne ovira pri nakupu modela, saj sem vajen raznih telovadb pri predelavah iz DC v AC :mrgreen: je pa dejstvo, da na spodnjem delu podstavnega vozička ni predvidenega prostora za drsnik in bo ta del potrebno izdelati na novo.
Vse to kar sem zapisal je deloma razvidno na spodnji sliki malce slabše kakovosti, več bom pa napisal, ko bo serijski model v mojih rokah.....

Slika
Izidor

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Izidor »

Pozdravljeni ljubitelji malih železnic.

V tej tematiki se že nekaj časa nisem oglasil.

Dolžan sem dati nekaj pojasnil v zvezi s temo o modelu SŽ 342, da ne bo uporabnik ''kit'' preveč zavajal bodoče kupce modelov :

Pa pojdimo po vrsti :
kit napisal/-a:Če malce pobrskamo v zgodovino miniaturnih železnic se kar dostikrat srečamo o raznih bolj ali manj uspešnih poizkusov izdelave modela električne lokomotive SŽ 342 ali ljubkovalno imenovanega "Moped".
Bili so tudi poizkusi izdelave manjše serije modela električne lokomotive SŽ 342, pa je poizkus pristal na slepem tiru. Handmuster je bil predstavljen na enem od bolšjakov.
Prvi bolj resen projekt o izdelavi modela električne lokomotive SŽ 342 je lansko leto v katalogu predstavil A.C.M.E. na Nürenberškem sejmu.
Prilagam dva skena iz A.C.M.E. kataloga 2010. na prvem je slika lokomotive SŽ 342 006, na drugem pa računalniška skica v rdeči barvi. Napoved prihoda modela je bil že za lani proti koncu leta.
Gre za nadaljevanje tega projekta iz leta 2001 v malce drugačni tehniki pri istem izdelovalcu modelov. Acme se je takrat tržil pod blagovno znamko Laser in je ponujal modele narejene zgolj kot ulitke iz rezina, sedaj pa ponuja modele iz brizgane plastike.
Za izdelavo modela SŽ 342 so bili potrebni številni faktorji, eden glavnih za odočitev izdelave omenjenega modela pa je bila prav gotovo prodaja 13 lokomotiv SŽ privatnima družbama FER in FNM v Italiji ter njihova implementacija za vožnjo potniških in tovornih vlakov po njihovem in omrežju državnih železnic. To je tudi glavni razlog izdelave modela, saj se bo glavnina modelov prodala na italijanskem, ne pa na našem trgu. :idea: #-o

V katalogu ni predstavljena nobena računalniška skica ampak render, modeliranega 3D modela lokomotive.
Gorchi, glede tampo tiska pa tudi Ti bluziš, ker na sosednjih forumih pišeš v malce drugačnem tonu. Kar se pa tiče firm in kiksov na modelih, ki si jih našteval pa povpraš Izidorja, saj je bil pri njih takrat strokovni sodelavec….
Če so tu mišljene napake na vagonih-modelih proizvajalca Heris, kjer sem pred leti sodeloval kot strokovni sodelavec potem se moraš obrniti na to firmo, da ti bodo uradno pojasnili kakšno je bilo moje sodelovanje in kaj točno je bila moja vloga pri omenjenih modelih. Obrni se na njihovega direktorja in konstruktorja, da ti pojasnita določene zadeve.
V nasprotnem primeru pa ti zaradi takega govorjenja in pisanja kar povprek o kiksih na modelih in mojem deležu pri tem, brez podrobnega poznavanja problematike za posamezne modele lahko sledi kaka tožba zaradi obrekovanja.
Moj namen ni bil kritizirati model mopeda, pač pa nafutrat člana »neved«, ki je prijavljen tudi pod drugim imenom.
Če si imel slučajno v mislih mene osebno, da se skrivam pod tem psevdonima, si pač ustrelil mimo. Lahko preveriš pri pristojnih na forumu. :^o
Kot sem zapisal, na vzorčnem modelu ni kinematike, nosilec spenjače je pritrjen na platformi. Pogon naj bi pa bil od E.645, kar je tudi problem, zaradi previsokega pogonskega mehanizma ni prostora za sound. Ima pa osempolni vmesnik in prostora samo za navadni dekoder. Tako mi je bilo objasneno na sejmu. Kakšne poteze bo pa vlekel A.C.M.E. bomo pa videli, ko bo prišel serijski model. :mrgreen:
Model naj bi bil namenjen samo za DC, kar me pa konec koncev ne ovira pri nakupu modela, saj sem vajen raznih telovadb pri predelavah iz DC v AC :mrgreen: je pa dejstvo, da na spodnjem delu podstavnega vozička ni predvidenega prostora za drsnik in bo ta del potrebno izdelati na novo.
Za kakršnekoli predloge izboljšav modelov ali pa njihovo izboljšanje so vam v Acme-ju vedno na voljo, da vam prisluhnejo. Svoje konstruktivne predloge z izboljšavami lahko vedno posredujete na njihov spletni naslov :

E-mail:
info@acmetreni.com

oziroma preko spletnega obrazca na njihovi spletni strani :
http://www.acmetreni.it/index.php?optio ... 71&lang=en

ali pa preko njihovih trgovcev (v primeru Slovenije je to podjetje Moko iz Vira pri Domžalah). Obrnite se na Brankota, pa vam bo tudi on pomagal v tej smeri.

Želja vseh nas je čimboljši modeli in čimvečja prodaja le-teh. Le s tem lahko prepričamo proizvajalce, da nas v prihodnosti razveselijo še s kakim novim modelom.

Toliko za enkrat z moje strani v zvezi s tem modelom.

Lep dan še naprej,
Izidor
kit

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a kit »

Izidor, tvoje javno pisanje, da kit preveč zavaja kupce je obrekovanje!
Lepo, da si napisal kateri projekt je podlaga za nastanek modela mopeda, se vsaj ve, kdo je zaslužen….
Kaj je pa slabega, če sem napisal, da si bil strokovni sodelavec pri nekaterih izdelovalcih miniatur, kar si pa tudi sam priznal. Sedaj mi pa groziš s tožbo zaradi obrekovanja…..

Trdnih dokazov o hujskaštvu, škodoželjnem delovanju in obrekovanju je dovolj, zato resno razmišljamo o tožbi.


Najbolje pa bo, da se tema zaklene!
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Normalni pametni ljudje takšne reči "urejajo" preko ZS!!!!!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kit napisal/-a:
Najbolje pa bo, da se tema zaklene!
Čemu zaklep teme? Zato, da se rešiš iz godlje, katero vedno sam zakuhaš?

Pozabi. Kar sam se izvleči iz nje. [-X

lp
uporabnik - Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Izidor

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Izidor »

mmatja napisal/-a:Normalni pametni ljudje takšne reči "urejajo" preko ZS!!!!!
Matjaž, se popolnoma strinjam s tvojo ugotovitvijo, saj tema temu ni primerna.

Je pa potrebno pojasniti kljub vsemu zaradi objektivnosti določene zadeve, ker se pri ljudeh lahko ustvari napačen vtis, če človek molči in s tem nehote pritrjuje zapisanemu.
O podrobnostih pa ne bi, ker se ne tičejo tega foruma in tudi ni bil moj namen razpredati o teh zadevah na tem mestu.

Bolj produktivno bi bilo posredovati Acme-ju predloge za izboljšanje modela, kot pa se tukaj kregati kaj je kdo naredil in kaj ni, še posebej če človek ne pozna vseh ozadij.

Lp
Izidor
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Dolfe napisal/-a:
Čemu zaklep teme? Zato, da se rešiš iz godlje, katero vedno sam zakuhaš?

Pozabi. Kar sam se izvleči iz nje. [-X

lp
uporabnik - Dolfe
Po eni strani imaš pa v končni fazi popolnoma prav, in ti za tole pisanje lahko namenim edino :applause :applause :applause :applause
Po drugi strani, me pa še tudi prav zanima nadaljevanje dogodkov..... :-k :mrgreen:
wiggum
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 08.06.2010, 14:10

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a wiggum »

Što se tiče foruma malezeljeznice.net i rasprava o ACME modelima. Mislim da su rasprave bile uvijek temeljene na argumentima i dokazima, i cilj tih rasprava nije bil niti u jednom trenu omalovažavat ili pljuvat po modelima, ACME-u ili nekim XY ljudima. 99% rasprave je bilo u tom (argumentiranom, pozitivnom) tonu, i mislim da su takve rasprave zdrave i poželjne jer to je puls naroda, koji se nadam sluša.

Šteta je da se tolko negativne prašine podiglo oko modela koji još nije niti u prototipnom izdanju pokazan. Dajmo šanse ACMEu i Mopedu, još se stigne sve ispraviti.
Izidor

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Izidor »

wiggum napisal/-a:Što se tiče foruma malezeljeznice.net i rasprava o ACME modelima. Mislim da su rasprave bile uvijek temeljene na argumentima i dokazima, i cilj tih rasprava nije bil niti u jednom trenu omalovažavat ili pljuvat po modelima, ACME-u ili nekim XY ljudima. 99% rasprave je bilo u tom (argumentiranom, pozitivnom) tonu, i mislim da su takve rasprave zdrave i poželjne jer to je puls naroda, koji se nadam sluša.

Šteta je da se tolko negativne prašine podiglo oko modela koji još nije niti u prototipnom izdanju pokazan. Dajmo šanse ACMEu i Mopedu, još se stigne sve ispraviti.
Wiggum, se podpišem pod tole tvojo izjavo takoj =D> =D> :wink:

Lep pozdrav na Hrvaško :wink: ,

Izidor
barabek
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 38
Pridružen: 17.07.2009, 6:55

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a barabek »

Pozdravljeni!
Govori se, da Moped na trg ne bo prišel letos!?
Ali ima kdo kaj več informacij?
Hvala!
Meh 362
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 321
Pridružen: 22.02.2011, 18:08

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Meh 362 »

barabek napisal/-a:Pozdravljeni!
Govori se, da Moped na trg ne bo prišel letos!?
Ali ima kdo kaj več informacij?
Hvala!
Kaj pa vem,v reviji TIM piše da pride konec leta.
Lep pozdrav
wiggum
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 08.06.2010, 14:10

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a wiggum »

barabek napisal/-a:Pozdravljeni!
Govori se, da Moped na trg ne bo prišel letos!?
Ali ima kdo kaj več informacij?
Hvala!
Na vreme najave iz kataloga, treba prišteti kakšnih 3-6 mesecov...
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Moped SŽ 342 (A.C.M.E.)

Odgovor Napisal/-a Nejac »

wiggum napisal/-a:
barabek napisal/-a:Pozdravljeni!
Govori se, da Moped na trg ne bo prišel letos!?
Ali ima kdo kaj več informacij?
Hvala!
Na vreme najave iz kataloga, treba prišteti kakšnih 3-6 mesecov...
Na kakšno vreme to?
Odgovori