RCA

O drugih prevoznikih, ki uporabljajo slovensko železniško omrežje
Odgovori
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Kraška Glista napisal/-a:
1216-001 napisal/-a:Lokomotion vozi na Jesenice. Ti verjetno voziš na Trbiž po pontebani.
Ne, trenutno se solam nad avstrijsko signalizacijo in vezbam na E189 po Avstriji na progi Jesenice-Brener (vecinoma na pripregah na Turih), ker nisem se avstrijski strojevodja.
Ko bom velik, s bom vrnil na Milano-Brener-Salzurg, samo da takrat ne bom koncal na Brenerju ampak sel naprej do Kufsteina ali Salzburga.
Kako je z poznavanjem jezika. Moraš popolnoma obvladati nemščino ali samo določen zbir fonogramov.
stromar3
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 11.12.2010, 14:25
Kraj: new york

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a stromar3 »

cokla napisal/-a:Petek zvečer v Ljubljani.....tandem Herkulesov za Koper...verjetni povratek čez bohinjko...

Slika

Slika

Slika

Slika


zelo lepe slike!
Kraška Glista
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 48
Pridružen: 14.01.2011, 11:30
Kraj: Trenutno Dunaj - Avstrija

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Kraška Glista »

1216-001 napisal/-a:Kako je z poznavanjem jezika. Moraš popolnoma obvladati nemščino ali samo določen zbir fonogramov.
Popolnoma obvladam "vsakodnevno" nemscino, tehnicne izraze sem se moral nauciti, ker sem jih poznal po italijansko. Imam tudi avstrijsko drzavljanstvo po mami.
Vse pogovore in izpite sem imel izkljucno v nemscini.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Kraška Glista napisal/-a:
1216-001 napisal/-a:Kako je z poznavanjem jezika. Moraš popolnoma obvladati nemščino ali samo določen zbir fonogramov.
Popolnoma obvladam "vsakodnevno" nemscino, tehnicne izraze sem se moral nauciti, ker sem jih poznal po italijansko. Imam tudi avstrijsko drzavljanstvo po mami.
Vse pogovore in izpite sem imel izkljucno v nemscini.
...ma ti si pravi poliglot...... prav narjen za Lokomowšn...ne vem kej si tolko časa vegetiral pri Cargotu:lol:

Tvoji vozijo/te tudi en kontejnerski vlak iz Ljubljane proti Minhnu in včasih pelje naša helga tudi čez Ture. Pa me zanima ali si že imel priliko izprobat to kombinacijo in kakšna je primerjava z 189 kar se tiče vleke preko Tur?
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Sej ni normalen
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Uporabniški avatar
primožflori
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1071
Pridružen: 31.05.2007, 18:44
Kraj: Bohinjska proga

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a primožflori »

RCA ponovno na Bohinjki:
Slika

Slika

Slika

V kratkem sledi še videoposnetek lp.
Uporabniški avatar
primožflori
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1071
Pridružen: 31.05.2007, 18:44
Kraj: Bohinjska proga

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a primožflori »

In še obljubljeni videoposnetek:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6-bzQWx2 ... r_embedded[/youtube]
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ko se takole govori o RCA vlakih po Bohinjki pa še malo o pravnih poslih RCA-SŽ. Ali sme RCA uporabljati stabilne zračne kompresorje v Zalogu in Kopru za zavorni posku "A"? Da vidimo odgovore.
LPL
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 812
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Ljubitelj napisal/-a: Ali sme RCA uporabljati stabilne zračne kompresorje v Zalogu in Kopru za zavorni posku "A"?
Po moje sme. Kompresorji verjetno spadajo pod infrastrukturo (niso last SZ), uporaba infrastrukture pa je vkljucena v uporabnino, mar ne?

lp Anze
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a dingo »

Po moje sme. Kompresorji verjetno spadajo pod infrastrukturo (niso last SZ), uporaba infrastrukture pa je vkljucena v uporabnino, mar ne?
Ni nujno. Odvisno kdo jih je kupil. Lahko so v lasti SŽ-PE Tovorni promet.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ljubitelj napisal/-a:Ko se takole govori o RCA vlakih po Bohinjki pa še malo o pravnih poslih RCA-SŽ. Ali sme RCA uporabljati stabilne zračne kompresorje v Zalogu in Kopru za zavorni posku "A"? Da vidimo odgovore.
LPL
Sicer zgolj ugibam. Če ima RCA pogodbo s TVD (tehnična vozovna dejavnost v okviru sž) za opravljanje "A" zavornih preizkusov, potem je to v dogovoru.

Ljubitelj, ne ločuješ razlike pri opravljanju "A" zavornih preizkusov. Narediti jih je možno na dva načina:

1. Z vlaku priključeno lokomotivo. Tega lahko opravi vsak za to pooblaščen in usposobljen delavec; vozovni preglednik, vlakovodja, strojevodja, ... (kdo konkretno, določa prevozna firma).

2. S stabilno napravo. Tega opravlja izključno SŽ vozovni preglednik. (če ima RCA pogodbo za opravljanje zavornih preizkusov, potem RCA ne zanima, s čim je opravljen zavorni preizkus. Važno je le, da je).
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a bronz »

Dolfe napisal/-a:
Ljubitelj napisal/-a:Ko se takole govori o RCA vlakih po Bohinjki pa še malo o pravnih poslih RCA-SŽ. Ali sme RCA uporabljati stabilne zračne kompresorje v Zalogu in Kopru za zavorni posku "A"? Da vidimo odgovore.
LPL
Sicer zgolj ugibam. Če ima RCA pogodbo s TVD (tehnična vozovna dejavnost v okviru sž) za opravljanje "A" zavornih preizkusov, potem je to v dogovoru.

Ljubitelj, ne ločuješ razlike pri opravljanju "A" zavornih preizkusov. Narediti jih je možno na dva načina:

1. Z vlaku priključeno lokomotivo. Tega lahko opravi vsak za to pooblaščen in usposobljen delavec; vozovni preglednik, vlakovodja, strojevodja, ... (kdo konkretno, določa prevozna firma).

2. S stabilno napravo. Tega opravlja izključno SŽ vozovni preglednik. (če ima RCA pogodbo za opravljanje zavornih preizkusov, potem RCA ne zanima, s čim je opravljen zavorni preizkus. Važno je le, da je).
Moje videnje:RCA v Zalog ne vozi, v KP imajo svojega preglednika,skrajšane zavorne preiskuse opravlja strojevodja.....
Ni ga junaka...............................................................................................................
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Da ne bo ugibanja:
2. The Slovenian Railway Company, Slovenske železnice d.o.o., Kolodvorska 11, Ljubljana, shall be
obliged within 30 days of the day this decision is served, by appropriately amending
Business Cooperation Agreement no. 3.1-142/2008 dated 7 January 2009, to provide the
transport operator (in the Agreement referred to as Contracting Authority), the company Rail Cargo
Austria AG, Vienna, Austria, Ljubljana branch office, Metelkova ulica 7, 1000 Ljubljana, with the
use of a stable air compressor on Koper Freight Station for carrying out complete brake performance
test "A".
3. 3. There shall be no extra costs incurred in this procedure.
Vse o razlogih za tako odločitev se najde v: http://www.mzp.gov.si/fileadmin/mzp.gov ... or_ENG.pdf

LPL
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a holding »

...ja, @ljubitelj,......žal pa na Balkanu... [-X ....tisto, kar je dogovorjeno, drži do drugega dne, tisto, kar je pa napisano in podpisano, pa največ en teden...... :lol: :lol: :lol: ....

"...a sve su ostalo nijanse...."
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: RCA

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Ljubitelj to je tako.Stabilna v Kopru proizvaja stisnjen zrak,ki diši po violicah in nikakor ni primeren za lokomotive tipa 1216 ampak samo za 541 pa tudi vagoni ko so vključeni v vlak RCAja na ta zrak ne znajo zavirat ne občutijo pritiska. :mrgreen: :mrgreen: :twisted:


http://www.mzp.gov.si/fileadmin/mzp.gov ... or_RCA.pdf

Da se ne bomo trudili z prevodom.
Odgovori