Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Debata okoli voznega parka
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana - Novo mesto - Metlika

Odgovor Napisal/-a andrazon »

V skrajnem primeru se vam lahko zgodi Fijat, Kenedy, Španka ali džurica. Od tujega pa mogoče Herkules, če se zgubi :lol: .


Drugače naj ti pa povem, da si hudo zgrešil mesto teme, tako da majo zeleni zdaj delo. Preden odpreš temo malo pomisli, ker po moje ni izredni dogodek, če samo kanarčke in regane vidiš. :wink:
LP Andraž
Uporabniški avatar
mario
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 952
Pridružen: 03.04.2007, 13:13
Kraj: Na pravi strani Alp

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana - Novo mesto - Metlika

Odgovor Napisal/-a mario »

V SLO to res ni izredni dogodek ....
+
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana - Novo mesto - Metlika

Odgovor Napisal/-a desiro »

Spomnim se, da sem se kot majhen dvakrat peljal v Novo mesto z Fiatom. Je pa res da dostikrat na dolenjsko vozi tudi 711, kateri ima klimo v potniških oddelkih, pa čeprav ponavadi vozi samo do Grosuplja :D

Temo si pa sfalil ja, vendar naj ti bo, saj si konec koncev nov na forumu :D

Lp Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a sikos »

Pozdravljeni!

Se opravičujem ker sem odprl novo temo, namreč pišem zato, ker me zanima če kaj veste, zakaj na tej relaciji oz. po Dolenjski vozijo potniški vlaki samo serije 713/715 oz. t.i. Kanarčki? Zakaj ne dajo nobenega drugega vlaka :( ? Potovanje v teh vlakih poleti je neznosno - vroče je. :mad1 , sedeti pa tudi ni kaj udobno. Vem, da nimamo elektrificirane proge, bi pa lahko imeli kakšen novejši vlak. Mogoče veste, ali bo kakšen nov vlak v prihodnje zapeljal na progo proti Novemu mestu? Kadarkoli grem mimo železnice, vidim samo Regane 664 - *** in Kanarčke.

Hvala za odgovore :)
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a cokla »

Sporočila iz iste teme v Izrednih dogodkih prestavil in enako temo izbrisal; @cokla
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

sikos napisal/-a:
... vozijo potniški vlaki samo serije 713/715 oz. t.i. Kanarčki? Zakaj ne dajo nobenega drugega vlaka :( ? Potovanje v teh vlakih poleti je neznosno - vroče je
Na ostalih progah, ki niso elektrificirane pa vozijo fiat 813/814 in poleti tudi ni kaj bolj znosno kot na kanarčkih .... :roll:

Zelenci so mal prenobel za lokalno progo, niso zastonj na relaciji LJ-MS
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a cokla »

Re 4/4 napisal/-a:
Zelenci so mal prenobel za lokalno progo, niso zastonj na relaciji LJ-MS
Niso prenobel...ampak jih je še za omenjeno relacijo komaj zadosti. :? :?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana - Novo mesto - Metlika

Odgovor Napisal/-a sikos »

desiro napisal/-a:Spomnim se, da sem se kot majhen dvakrat peljal v Novo mesto z Fiatom. Je pa res da dostikrat na dolenjsko vozi tudi 711, kateri ima klimo v potniških oddelkih, pa čeprav ponavadi vozi samo do Grosuplja :D

Temo si pa sfalil ja, vendar naj ti bo, saj si konec koncev nov na forumu :D

Lp Nejc
Do zdej nism še nobenga 711 Zelenc vidu. Ne zelene ne modre barve. Bi jih pa rad vidu. Sm vidu na http://m.dolenjskilist.si/2011/07/07/64 ... o_Metlike/ da so prenovili vlak, za zdaj ga še nisem videl. To bi bila novost!

Sicer pa v 711 Zelencih notr ni slabo
Slika
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Nimaš kaj videt.Za potnika nagneteni trdi zici,ter kup vizualnih površnosti.Za strojevodjo pa še kaka šlamparija več.Še zmeraj samo Littorina! 8)
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a sikos »

Ob petkih mislim da ob 20.32 so prišli kar trije Kanarčki 713 skupaj. :shock: Zakaj to, ko pa ni skoraj nobenega gor. Je to samo ob petkih tako ali tudi druge dneve?

Danes sem šel na eno kratko vožnjo, od postaje NM Center do NM Kandije in je na vlaku prav prijetno toplo. Zunaj pa full mrzlo. :zima
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a sikos »

Upam da nisem nadležen.
Še nekaj me zanima, zakaj je vsak dan npr. zjutraj, ob 7.42 ko pride vlak iz Sevnice, vlak vsak dan drugačen oz. drugačnih številk? 713-112, 713-129... zakaj ni vsakič isti?
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

sikos napisal/-a:Ob petkih mislim da ob 20.32 so prišli kar trije Kanarčki 713 skupaj. :shock: Zakaj to, ko pa ni skoraj nobenega gor. Je to samo ob petkih tako ali tudi druge dneve?

1. Ni potrebe po večih storjevodjih

2. Strojne vožnje se plačajo

...
sikos napisal/-a:Upam da nisem nadležen.
Še nekaj me zanima, zakaj je vsak dan npr. zjutraj, ob 7.42 ko pride vlak iz Sevnice, vlak vsak dan drugačen oz. drugačnih številk? 713-112, 713-129... zakaj ni vsakič isti?

Pelje tisti vlak, ki je na voljo tisti trenutek...
Uporabniški avatar
odbijac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 366
Pridružen: 18.02.2011, 11:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a odbijac »

sikos napisal/-a:Ob petkih mislim da ob 20.32 so prišli kar trije Kanarčki 713 skupaj. :shock: Zakaj to, ko pa ni skoraj nobenega gor.
Delno je odgovoril že @Re4/4, ampak verjetno te bolj zanima, zakaj se sploh zgodi, da je treba prepeljati tri garniture. Zaradi voznega reda in različnih potreb po garniturah verjetno pride do tega, da je konec dneva, tedna ali samo tisti dan premalo garnitur oziroma manj kot na začetku. Tisti manjko pač prepeljejo naenkrat.
sikos napisal/-a:Upam da nisem nadležen.
Še nekaj me zanima, zakaj je vsak dan npr. zjutraj, ob 7.42 ko pride vlak iz Sevnice, vlak vsak dan drugačen oz. drugačnih številk? 713-112, 713-129... zakaj ni vsakič isti?
Kot je dejal @Re4/4 pride tista garnitura, ki je na voljo. To je zato, ker je garnitur malo in so razporejene tako, da se da izpeljati celotni vozni red. Garnitura gre lahko kot en vlak iz A v B in nato kot drug vlak iz B v C, za vožnjo v A pa je ob pravem času na voljo druga garnitura, ki je prišla v B.

Navajam čisto kot primer. In naj me kdo popravi če sem povedal kakšno neumnost.
LP, odbijac
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

sikos napisal/-a:Upam da nisem nadležen.
Še nekaj me zanima, zakaj je vsak dan npr. zjutraj, ob 7.42 ko pride vlak iz Sevnice, vlak vsak dan drugačen oz. drugačnih številk? 713-112, 713-129... zakaj ni vsakič isti?

Ne si želet...
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Vlaki na relaciji Ljubljana-Novo mesto-Metlika

Odgovor Napisal/-a sikos »

A mogoče kdo ve če bo kdaj zapeljal kakšen vlak serije 711? A se ne smejo voziti po Dolenjski progi, da jih ni oz. da so samo Kanarčki? Več kot Kanarčke, Fiate in mogoče Zelence si zaradi proge, ki ne ustreza vožnji teh vlakov ne moremo privoščiti. Nde? Ali kako drugače?
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Odgovori