POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Pozdravljeni,
Verjetno to za modelarje ni neka novost, pa vseeno. Evo kaj sem dobil po e-mailu:

Poštovani prijatelji,
Na parčetu hartije zapišite PETER MLAKAR-SLOVENJ GRADEC, Majstrova 9 i to parče zakačite za ivicu monitora vašeg PC. Zašto?
Pre gotovo dva meseca dotična osoba, koja se usput potpisuje sa dipl.ing. , poručila je model loko 661 koju pravim već 12 godina i ni do danas je nije platila. Znam, kazaćete, a što sam mu poslao dok ne plati. Dotični je falsifikovao nalog za plaćanje ABANKE. Neznajući i ne sumnjajući smatrao sam da je sve u redu.
Pogledao sam šta pretraživač GOOGLE zna o toj osobi i otkrio da se prva tri posta odnose na marifetluke dotičnog vezano za mini železnice. Jedino do sada nije izbegavao da plati. I nešto se mislim o tome kako je hrišćanstvo u krizi. Dotični, evidentno, nije hrišćanin jer ovim svojim postupcima direktno čini greh kršeći tačke 7 i 10 Božijih zapovesti (ne kradi i ne poželi tuđe).

Sa prijateljskim pozdravima,

Slavko Jovanović
11211 Borča-Bgd
Branka Radičevića 12
Srbija

PS. Ovo pismo biće prevedeno na nemački, engleski, holandski, švedski jezik i biće objavljeno na mnogim sajtovima u Evropi.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Prevarant na kvadrat!!!

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mišo, o tem tipu se je na veliko pisalo že v temi o oglasih na Bolhi in eBayu. Je pa zelo zelo žalostno, da je Jovanovića nategnil :(
Goran
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Prevarant na kvadrat!!!

Odgovor Napisal/-a duro »

In predzrnosti še ni konec.

To lokomotivo sedaj tudi prodaja #-o

http://www.willhaben.at/iad/kaufen-und- ... d=35973581

Zdaj bo še pa Avstrijce nategoval....
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Prevarant na kvadrat!!!

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Gorchi napisal/-a:Mišo, o tem tipu se je na veliko pisalo že v temi o oglasih na Bolhi in eBayu. Je pa zelo zelo žalostno, da je Jovanovića nategnil :(
Vem Gorchi, vem. Ampak očitno še vedno premalo!! Še vedno se najdejo "naivci" in mu nasedejo... Zato vsakršno takšno ali podobno sporočilo vsekakor ni odveč...
L.P.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mišo, sem spremenil naslov teme, premaknil v ustreznejši forum in ga naredil kot "lepljivek", da bo za vekomaj pribit na zid.

Dunhill in co. ali lahko še za tega modela napišete ime na eBayu, Bolhi itd? Prosim [-o<
Goran
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Prevarant na kvadrat!!!

Odgovor Napisal/-a poznidan »

duro napisal/-a:In predzrnosti še ni konec.

To lokomotivo sedaj tudi prodaja #-o

http://www.willhaben.at/iad/kaufen-und- ... d=35973581

Zdaj bo še pa Avstrijce nategoval....
Pa ne samo njih, na bolhi ima celo dva oglasa.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a milchy »

Pozdravljeni

na Bolhi sem dosegel, da so mu zablokirali ime 'istropolitan' , a se je takoj prijavil kot chopin202

to lokomotivo je skušal prodat itudi meni oz jo zamenjat ....

M.
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Gorchi napisal/-a:Mišo, sem spremenil naslov teme, premaknil v ustreznejši forum in ga naredil kot "lepljivek", da bo za vekomaj pribit na zid.

Dunhill in co. ali lahko še za tega modela napišete ime na eBayu, Bolhi itd? Prosim [-o<
Na ebayu ga še nisem zasledil, po mojem si je kar hitro prislužil kakšen rdeč karton, kar se zelo hitro zgodi še posebej, če si izven "zahoda".

Je pa "glavni" na Bolhi in brez njega praktično ne poteka nobena avkcija, o resnosti pa tako vsi vemo, kako je. Na srečo ga poznajo že tudi že naši južni sosedje, severni pa ga, vsaj po linku sodeč, šele spoznavajo.

Je pa sreča, da je modelov, ki na takšen način rešujejo svoje frustracije, zelo malo (zaenkrat je edini) in smo tisti, ki nas zanimajo določene stvari, hitro seznanjeni, kam pes taco moli.

Milchy, edino pravilno, da si ga prijavil, tudi sam sem ga pod imenom Istropolitan, ko je imel celo naziv zaupanja vreden uporabnik (ali nekako tako). Da zna pri tem tudi groziti (nekaj v smislu kriminalista ali nekaj takega, pa ni nič novega. Najbrž nisem bil edini...
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a milchy »

še eden na bolhi, ki najprej kupi, potem, ko mu pošlješ vprašanje kako bo kupljeno plačal pa grozi s prijavo na policijo, da ga nadlegujem

na bolhi je 0160, registriran z e-mailom slavcek.hajdinski(at)gmail.com, vsi njegovi odgovori pa hodijo z e-maila jernej(at)radiobum.tk, kjer je Jernej Smolinger, vendar se na ta e-mail ne da nič odgovoriti ...

in kot že napisano, na koncu grozi s prijavo na policijo, da ga nadlegujem ...

v vednost, če bo še od koga kaj kupil

M.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a milchy »

pa še ena na prvo temo ...

Miro se mi je oglasil, da je g. iz Slovenj gradca tudi njemu na vsak način hotel prodat lokomotivo in da mu je na koncu celo grozil s policijo, če ne bo kupil; ima pa tudi slabo izkušnjo z nakum pri istem gospodu, ko je za vagon plačal precej več, kot je bil vagon kupljen na bolhi ....

spet samo v vednost ....
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

milchy napisal/-a:na bolhi je 0160, registriran z e-mailom slavcek.hajdinski(at)gmail.com
milchy napisal/-a:Miro se mi je oglasil, da je g. iz Slovenj gradca tudi njemu na vsak način hotel prodat lokomotivo in da mu je na koncu celo grozil s policijo, če ne bo kupil
Zakaj se mi zdi, da gre za isto osebo? :-k
matic600
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 41
Pridružen: 04.01.2010, 17:21

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a matic600 »

Uf....dobro da sem tole zasledil.....
na bolhi prodajam ene par lokomotiv in vagonov
http://www.bolha.com/uporabnik/extremespidy
in ni mi blo jasno,kaj mi en tip (chopin202), peter.mlakar7@gmail.com, TEL:030-371-043 teži vsake 5minut po mailu in po smsih,
jest sem res začel verjet da je mal premaknjen. No, hotu je neki zbijat in enkrat to kupovat,drugič drugo lokomotivo, in na konc sm ga meu poln
kufr, pa še pod ceno ne prodam tistga kar je hotu. Drgač me je pa tud klical, in po tel še ni blo slišat da bi bil ravno ''prepihan'' ampak po
mailu in smsih pa ni čist pr seb......
Tako da je res nekaj sumljivega pri vsem tem, samo od mene je hotu da mu pošljem po pošti z tem, da OBVEZNO jaz krijem poštnino...

Sej načeloma po povzetju on ne more prevzeti brez da bi plačal poštarju a ne?

U glavnem....sramota da se en tkole zaj...ava

lp
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a SandiP »

matic600 napisal/-a: ...Sej načeloma po povzetju on ne more prevzeti brez da bi plačal poštarju a ne?...
Ne da bi plačal ne more prevzeti, lahko pa zavrne prevzem, kot je naredil meni,
tako da čakaš kot blesav tistih 15 dni, da se ti paket vrne, namesto da bi stvar
medtem prodal drugemu resnejšemu kupcu...
Pa še ob poštnino si, ker jo je treba vnaprej plačat, ko paket pošlješ...

Kaj pa kakšnih vloženih gob ti ni ponujal namesto plačila?

"Bi ga taku tepu, de bi mogu vmes pučivat!" je včas moj fotr reku...
:roll:
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a Branko »

Pa še ob poštnino si, ker jo je treba vnaprej plačat, ko paket pošlješ...
:roll:
In to dvakratno, ker moraš plačati še prevzem paketa nazaj.
Razen, če ti pošta časti. :lol:
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Spet novi nateg znanega gospoda. Tokrat je celo tako pokvarjen, da zahteva predplačilo na njegov račun...

VSI TISTI, KI GA ŠE NE POZNATE, NE NASEDAJTE!

[-X
Odgovori