Minuetto na SŽ

Debata okoli voznega parka
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Minuetto na SŽ

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Uspelo se mi je vzeti nekaj časa, tako da sem naredil nekaj fotografij skrbno zakljenjene garniture v Ljubljani.

Slika
Slika
Slika
Slika

Kamera...
Slika

Pa še notranjost, fotografirana kar skozi okna, kajti drugače ni šlo...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Popisana...pa ne z grafiti!
Slika

Morda slike niso najboljše, a za lušte delat so kar vredu!
Jutri pa še ostali v "akcijo"...
Zadnjič spremenil kondukter, dne 26.03.2007, 21:12, skupaj popravljeno 1 krat.
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

sliko je zelo lepo in super.... :)

Lp
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Odgovor Napisal/-a bart »

Kondukter slikam nič ne manka. Slike notranjosti so ti res uspele. Kar nobel tale mašina.

Srečno
Bart
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

fajn slike, mmg tud na teh vlakih je zgleda tud bl malo prostora med sedeži, da nimaš kam nog dat :? vsaj ne zgleda kej več kot pri desiroju...
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

N€jc napisal/-a:fajn slike, mmg tud na teh vlakih je zgleda tud bl malo prostora med sedeži, da nimaš kam nog dat :? vsaj ne zgleda kej več kot pri desiroju...
Ja kršen matiček, kam bi pa ti noge dal??? :shock: Na Desiroju je za moje pojme in normalnega človeka več kot dovolj prostora za noge.., če pa se komu ne zdi, potem pa ne vem koliko prostora rabi.

@Kondukter, fenomenalne slike, sem vedu da me boš prehitel,... :twisted:

MMG: bo kaj garnitura odprta za javnost in kdaj?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Nejc napisal/-a:

MMG: bo kaj garnitura odprta za javnost in kdaj?

danes po prihodu s prikazne vožnje iz Celja
... in potem se svizec zavije v folijo in si misli, da je čokolada .....
Uporabniški avatar
tunelolog
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 142
Pridružen: 28.09.2005, 12:16
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a tunelolog »

Nejc napisal/-a:Ja kršen matiček, kam bi pa ti noge dal??? :shock: Na Desiroju je za moje pojme in normalnega človeka več kot dovolj prostora za noge.., če pa se komu ne zdi, potem pa ne vem koliko prostora rabi.
Potem veliko ljudi pri nas ni normalnih. Med te se prištevam tudi jaz.
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Prostor na Desiroju

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Je pa že fajn, ker so sedeži tako blizu....enkrat sem se peljal med samimi fejst puncami.....vožnja je bila kratkotrajna!
Uporabniški avatar
Brižita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 149
Pridružen: 08.12.2006, 15:51
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Brižita »

Meni se zdi, da je bolj prostoren še posebej prostor pri vratih. Všeč mi je, da ima prostor namenjen za kolesa kar je pri FS običajno pri večini vlakov, pri nas pa na Desiro le težko spraviš kakšno kolo. Garnitura Minuetto mi je bolj všeč kot Siemensovi Desiroji.
sz541
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 48
Pridružen: 24.07.2006, 7:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sz541 »

what makes tests on the Slovenian railways!!!!???
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

tunelolog napisal/-a:
Nejc napisal/-a:Ja kršen matiček, kam bi pa ti noge dal??? :shock: Na Desiroju je za moje pojme in normalnega človeka več kot dovolj prostora za noge.., če pa se komu ne zdi, potem pa ne vem koliko prostora rabi.
Potem veliko ljudi pri nas ni normalnih. Med te se prištevam tudi jaz.
Normalen človek je za mene takšen, da normalno sedi in nima iztegnjenih nog po celem vlaku, kot ima navado mularija. Resno pravim: koliko prostora bi namenil potem ti za "noge"? :D
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Nejc napisal/-a:
tunelolog napisal/-a:
Nejc napisal/-a:Ja kršen matiček, kam bi pa ti noge dal??? :shock: Na Desiroju je za moje pojme in normalnega človeka več kot dovolj prostora za noge.., če pa se komu ne zdi, potem pa ne vem koliko prostora rabi.
Potem veliko ljudi pri nas ni normalnih. Med te se prištevam tudi jaz.
Normalen človek je za mene takšen, da normalno sedi in nima iztegnjenih nog po celem vlaku, kot ima navado mularija. Resno pravim: koliko prostora bi namenil potem ti za "noge"? :D
Jaz z mojimi 190cm imam gladko-malo premalo prostora,če kdo sedi nasproti mene :wink:; in tudi sedeti ne moreš celo uro ali pa še več tako pokončno kot so narejeni sedeži
Eurocity
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 31.12.2006, 8:46
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Eurocity »

Nejc napisal/-a:
tunelolog napisal/-a:
Nejc napisal/-a:Ja kršen matiček, kam bi pa ti noge dal??? :shock: Na Desiroju je za moje pojme in normalnega človeka več kot dovolj prostora za noge.., če pa se komu ne zdi, potem pa ne vem koliko prostora rabi.
Potem veliko ljudi pri nas ni normalnih. Med te se prištevam tudi jaz.
Normalen človek je za mene takšen, da normalno sedi in nima iztegnjenih nog po celem vlaku, kot ima navado mularija. Resno pravim: koliko prostora bi namenil potem ti za "noge"? :D
Se strinjam z Nejcem. Na desirojih je popolnoma dovolj prostora za sedet, problem se pojavi, če je vlak zelo zaseden in ti sedi kak frajer nasproti in ti želi noge spraviti menda kar za vrat. Vendar bi po mojem mnenju bilo bolje, če bi te sedeže, ki so obrnjeni drug proti drugemu zamenjali za sedeže ki so drug za drugim, kot je videno na eni sliki iz te italjanske garniture. Tako bi pridobili tudi nekaj sedišč, ker bi noge lahko "spakirali" delno pod sprednji sedež. Za malo večje druščine, pa bi seveda pustili nekaj takšnih sedežev kot so.

Lp, Marko
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Eno vprašanje - ali gre za dizelsko garnituro ali elektrogarnituro? Če gre za prvo, potem je mogoče v igri nadomeščanje Fiatov, Kanarčkov oz. Mercedesov?
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Gorchi napisal/-a:Eno vprašanje - ali gre za dizelsko garnituro ali elektrogarnituro? Če gre za prvo, potem je mogoče v igri nadomeščanje Fiatov, Kanarčkov oz. Mercedesov?
Razširitev elektro voznega parka
Odgovori