Nabijalnica postov

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Odgovori
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

miha30 napisal/-a:Eno vprašanje: koliko točno je (po tirih) 'od Jesenica pa do Đevđelije' ? :D
Pojma nimam. Slika


Dam ti pa lahko 1/2 odgovora. Iz Beograda do Jesenic je 630,200 kilometrov.

Sedaj poizvedi, v katerem kilometru leži postaja Đevđelija in to dvoje seštej. Odgovor bo v tri decimalke natančen. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Aha, hvala za prvo polovico odgovora. Kar se pa druge polovice odgovora tiče, pa zgleda da je tezji slučaj :D

Google o Gevgeliji izpljune čisto vse, vključno s katastrom in vsemi velikimi in malimi projekti, s katerimi občinska uprava opravičuje svoj obstoj, ampak kilometer proge - ne, tega pa ne.

Lahko bi vprašal župana... ampak dvomim, da ve :mrgreen:

Lahko bi tudi poklical na postajo

Zeleznicka Stanica
B.Kidric 1, Gevgelija
Tel 034/213261

ampak bi me tisti na drugi strani verjetno nekam poslal :lol:
tako da zgleda da to ostaja nerešljiva skrivnost :mrgreen:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Poskusi na tem forumih.:

http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... eljeznice/

http://www.nsm-nis.com/forum/index.php

Lahko pa se obrneš direktno na našega makedonskega člana Vladimirja, ki ti bo zagotovo z veseljem pomagal.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Aha, hvala Dolfe, tako hudo spet ni, samo zaradi firbca me je zanimalo :wink:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Saj, če ne rabiš točnega podatka, ti lahko povem približek. Ta je cca 1233 km.

Med Beogradadom in Gevgelijo je po nekih podatkih približno 603 km. Plus Jeseniških zagarantiranih 630, znese, tako na učk, 1233 km.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

miha30 napisal/-a:Eno vprašanje: koliko točno je (po tirih) 'od Jesenica pa do Đevđelije' ? :D
Sam zate sem šel računat po DIUM-ih

246 km je po Makedoniji
537 km je po Srbiji
327 km je po Hrvaški in
179 km je po SLoveniji

Skupaj razdalje znaša 1.289 km. Pa ne me zdej lovit za decimalke... :wink:
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Najlepša hvala vsem skupaj :D
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Samo za Tonota en Zastava film... da bo vedel, kako se mora obnašat :lol:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t1oSgidr ... r_embedded[/youtube]
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Glede na to, kako predsedniški kandidat Pahor zadnje čase igra "proletarca"... Se je že kaj najavil pri SŽ, recimo za vožnjo reagana ali vsaj kurjača na parni?
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Ajznponar napisal/-a:...ali vsaj kurjača na parni?
Tiskarski škrat...verjetno si mislil kurivo... :mrgreen:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ajznponar napisal/-a:Glede na to, kako predsedniški kandidat Pahor zadnje čase igra "proletarca"... Se je že kaj najavil pri SŽ, recimo za vožnjo reagana ali vsaj kurjača na parni?
karbidovka napisal/-a:Mislm, tako dobrega in vsestranskega delavca pa lahko samo spoštujemo. :wink:
Glede na to, koliko kave je v svojih treh letih požrl na Kolodvorski, bo moral šaflati vsaj dve sezone. In to kar Borsigco 06. Če pa 33-tko, potlej pa tri sezone. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a Tono »

Dolfe napisal/-a:
Ajznponar napisal/-a:Glede na to, kako predsedniški kandidat Pahor zadnje čase igra "proletarca"... Se je že kaj najavil pri SŽ, recimo za vožnjo reagana ali vsaj kurjača na parni?
karbidovka napisal/-a:Mislm, tako dobrega in vsestranskega delavca pa lahko samo spoštujemo. :wink:
Glede na to, koliko kave je v svojih treh letih požrl na Kolodvorski, bo moral šaflati vsaj dve sezone. In to kar Borsigco 06. Če pa 33-tko, potlej pa tri sezone. Slika
Neuporaben. Kapitulira v vseh pogledih.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a Tono »

miha30 napisal/-a:Samo za Tonota en Zastava film... da bo vedel, kako se mora obnašat :lol:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t1oSgidr ... r_embedded[/youtube]
Odlično, hvala! Najboljši je zastavnik okoli 18. minute filma, ko šluka iz flaše. Za tiste, ki JLA niso okusili z notranje strani plota kasarne naj povem, da so zastavniki v glavnem bili pod gasom. Amapak fejst ljudje, praktično brez izjem. O življenju z njimi bi lahko napisal knjigo.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tono napisal/-a: Za tiste, ki JLA niso okusili z notranje strani plota kasarne naj povem, da so zastavniki v glavnem bili pod gasom. Amapak fejst ljudje, praktično brez izjem......
Katero JLA pa si služil, Tono?
Iz mojih izkušnenj drži le prva trditev, da so bili 24/7/366 pod gasom in so bili zeelooo fejst nažgani. Slika

Druga pa je ta, da so se nosili napumpano, mnogo višje in glasneje, kot poveljujoči oficirji. Seveda, šlo je za njihov odnos proti nam, kanonfutru. :?


Dober zastavnik (stari vodnik) - mrtev zastavnik. press :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnica postov

Odgovor Napisal/-a Tono »

Dolfe napisal/-a:
Tono napisal/-a: Za tiste, ki JLA niso okusili z notranje strani plota kasarne naj povem, da so zastavniki v glavnem bili pod gasom. Amapak fejst ljudje, praktično brez izjem......
Katero JLA pa si služil, Tono?
Iz mojih izkušnenj drži le prva trditev, da so bili 24/7/366 pod gasom in so bili zeelooo fejst nažgani. Slika

Druga pa je ta, da so se nosili napumpano, mnogo višje in glasneje, kot poveljujoči oficirji. Seveda, šlo je za njihov odnos proti nam, kanonfutru. :?


Dober zastavnik (stari vodnik) - mrtev zastavnik. press :lol:
Dolfe,

ja služil sem ono, jugoslovansko :) Moje izkušnje s podoficirji so bile sledeče:

- vodniki - grebatorji, pred njimi je bila kariera, zato je bilo treba vojsko zajebavati, v sosednji enoti je bil en tip, ki so ga klicali general - vodnik. V glavnem mladinci okoli 18+ let, ki so glih prišli iz srednje vojaške šole. Naduvani kot hudič.
- vodniki I. kl. - so se že malo unesli, v naši četi je bil en fejst vodnik 1. kl., zajebant in dobra duša. Še vedno mladinci stari dobrih 20 let
- stariji vodniki - običajno komandirji vodov, solidni, malce resnejši, vojske niso drkali za vsak kurac. Stari tam okoli 30 let. Nujni so bili dobri odnosi zaradi nabave dozvol za v mesto. V moji četi je bil zelo v redu stariji vodnik, ki je kasneje naredil vojno akademijo. Domači so mi v vojsko poslali Repetitorij višje matematike (Apsen), da sem možakarja inštruriral matematiko.
- stariji vodniki prve klase - komandirji vodov ali četni starešine. Dokaj đombe, začel se je problem s flašo. Pozna 30 leta starosti.
- zastavniki in zastavniki prve klase - četni starešine, komadirji pomembnejših vodov, namestniki komadirjev čet ali pisarniške dolžnosti (administratorji oficirjem ali skladiščniki). Đombe 40 in več let starosti, približujejo se koncu vojaške kariere, običajno razočarani nad življenjem, vojsko, babami, ponudbo v domu armije, razpadlo stoenko ali tristačem in drugimi problemi, generalni problem flaša. Po mojih izkušnjah vsi fejst ljudje, za vojsko se jim je fučkalo, večinoma so gledali, kje se je dalo uhvatiti krivino. Dejansko jih poznam sorazmerno malo, ki niso pili.

Če potegnem črto pod mojo analizo podoficirskega kadra JLA: s takratnim starijim vodnikom, ki je bil komandir mojega voda v kasarni, ter z mojim zastavnikom (kasneje zastavnik 1. kl.), ki je bil komadir voda na stacionarnem centru veze in sem mu bil namestnik, sem do takrat, ko sem se "skinil" pa danes v rednih stikih. Fejst človeka, ki ju ne bom nikoli pozabil. Tudi v času največjega sranja v Jugoslaviji smo bili v stikih, in moram povedati, da tem ljudem ni bilo vseeno, kaj se dogaja z njihovimi nekdanjimi vojaki. Kdor ni služil vojske, si ne more predstavljati, kakšna resnična tovarištva nastanejo med vojaki v enotah.

Dolfe, očitno si ga sral, da so te razturali, ali pa si res služil vojsko v štrafbataljonu :twisted: :twisted: :twisted:

Lp,

T
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Odgovori