Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
bohinjc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 20.04.2012, 11:27

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a bohinjc »

naj tarifo za brzega uvedejo na ICS pa bo poln ... =D>
taurus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 115
Pridružen: 31.01.2008, 18:10

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a taurus »

toliko o rubriki na tuja letališča z vlakom .

ni citadella edini problem, tudi na dunaj ali gradec iz več kot pol sloveniji (ob vikendih od kjerkoli v poldnevom) ni več možno prit pred poldnevom.

tudi za benetke so naredili neverjeten fuš. iz štajeske zaradi deset minut zjutraj (6 06 / 5 55) ni možno ujet vlak za sežano in naprej avtobus proti trstu / benetkah.

ja naj kar ponujajo zvezo v benetke preko beljaka, ki traja pol dneva in stane celo premoženje.

tudi povezava proti bledu, bohinju, novi gorici oddide iz jesenic 5 minut pred prihodom MV 314, turisti so zagotovi veseli takih zadev. sej lahko čakajo 3 ure na čudoviti moderni postaji .haha.,
Zadnjič spremenil taurus, dne 14.08.2012, 18:28, skupaj popravljeno 1 krat.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a cokla »

taurus napisal/-a:toliko o rubriki na tuja letališča z vlakom . ni citadella edini problem, tudi na dunaj ali gradec iz več kot pol sloveniji (ob vikendih od kjerkoli v poldnevom) ni več možno prit pred poldnevom. tudi za benetki so naredili neverjeten fuš. iz štajeske zaradi deset minut zjutraj (6 06 / 5 55) ni možno ujet vlak za sežano in naprej avtobus proti trstu benetkah.

ja naj kar ponujajo zvezo v benetke preko beljaka, ki traja pol dneva in stane celo premoženje.

tudi povezava proti bledu, bohinju, novi gorici oddide iz jesenic 5 minut pred prihodom MV 314, turisti so zagotovi veseli takih zadev. sej lahko čakajo 3 ure na čudoviti moderni postaji .haha.,

Mejduš...dešifriraj prosim. #-o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a 541 »

Povezava ob vikendih iz Štajerske na bohinjsko progo:

2001: Maribor - Ljubljana prihod 06:57
4290: Ljubljana odhod 06:55 - Nova Gorica.

In to že odkar 2001 vozi vsak dan, torej kakšna 3 leta. #-o Rešitev je pomojem ta, da se vlak 2001 ob vikendih ukine. :^o
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Re 4/4:
Saj ne bodo ukinili vseh, če sem prav vido od naših žeiljo ukinit EC 310/311, 314/315, vse vlake do Reke via Šapjane, pa MV 498/499 pa tudi IC do Pule. V zraku pa je še tudi citadela. Vsaj tako piše v excelu kolker sem razbral
Če hočejo Hrvati ukini vlaka via Šapjane za Rijeko in vlak do Pule bi iz lastnih letošnjih izkušenj sklepal, da se jim je podstrešje dodobra skisalo. Začetku julija je bil sobotni večerni vlak iz Ri kar zgledno zaseden, zlasti ležalnika proti Munchnu, da ne govorim o včerajšnem vlaku iz Pule. Del za Budimpešto je bil skorajda poln (spalnik, ležalnik, 2. R, še vagončka za Mb sta bila dokaj zasedena. Od oka bi rekel, da tale vlak prepelje več potnikov, kot vsi njihovi Švedi skupaj... Po izjavi madžarskega sprevodnika bi naj vagoni za Budimpešto bili dobro zasedeni celo poletje.... Odnos Hrvatov do vlakov na njihovih progah pa se kaže po tem, da je izgledalo, kot da je vlak brez sprevodnika, saj ni nihče kontroliral kart v sedežnih vagonih v času preko 2h....
Seveda pa SŽ ne bi bile vredne svojega imena, če ne bi vlak pridelal gromozanske 1 urne zamude, samo v Kozini so spajali vlaka preko 30 min, tako da je izhodni signal zelenel kakih 15 min.......


LPL
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a 541 »

Ljubitelj napisal/-a:Seveda pa SŽ ne bi bile vredne svojega imena, če ne bi vlak pridelal gromozanske 1 urne zamude, samo v Kozini so spajali vlaka preko 30 min, tako da je izhodni signal zelenel kakih 15 min.......


LPL
Na Kozini je včasih potekal carinski pregled. Verjetno je še sedaj tako ... Policija v Rakitovcu, carina v Kozini. :?:
jakaklec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 285
Pridružen: 03.02.2008, 18:00
Kraj: Tolmin

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a jakaklec »

Popolnoma isto kot @Ljubitelj sem ugotovil tudi sam prejšnjo soboto, ko sem se s tem vlakom odpravil v Pulo. Vlak je bil kar poln, ne popolnoma, ampak več kot odlično zaseden. Proti Puli smo pridelali ~50 min zamude na obeh mejah skupaj (carinik je bil v Rakitovcu skupaj s policijo). Za nazaj ~15 min.

Pa da ne bo samo tekts, še ena slika (mogoče bi za nekatere spadala v rubriko neuspele)...
Slika
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Kako je sedaj s policijsko in carinsko kontrolo ob prehodu vlaka preko meje? Se to izvaja tako, da vlak čaka na obmejni postaji, dokler postopek ni zaključen, ali pa tako, kot včasih, ko so "organi" vstopili na vlak na zadnji postaji na tujem ozemlju in zadeve opravljali med vožnjo do prve postaje na domačem ozemlju (seveda, če postopki niso bili zaključeni, je vlak moral počakati do zaključka formalnosti)?

LP

Jože
jakaklec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 285
Pridružen: 03.02.2008, 18:00
Kraj: Tolmin

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a jakaklec »

V Rakitovcu vlak stoji dokler slovenska policija ne pregeda celoten vlak, nato vlak ponovno stoji v Buzetu (takrat se tudi zamenja lokomotiva), kjer hrvaška policija ponovno pregleda vlak. In to traja...
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Ja, tudi v mojih treh primerih potovanja v Pulo in nazaj je bil vlak zelo dobro zaseden. Lahko rečem, da sem bil skorajda malce presenečen, saj sem vsakič potoval sredi tedna, poleg tega samo pa je imel vlak samo vagone za Maribor (Madžari prihajajo samo ob sredah in sobotah). Res bo velika škoda, če ga bodo ukinili.
Ljubitelj napisal/-a:Od oka bi rekel, da tale vlak prepelje več potnikov, kot vsi njihovi Švedi skupaj... Po izjavi madžarskega sprevodnika bi naj vagoni za Budimpešto bili dobro zasedeni celo poletje
Resda nimam nobenih uradnih podatkov, vendar se s to trditvijo ne bi mogel povsem strinjati. Švedi, ki vozijo po Istri (ponavadi je tu pet garnitur), so prav tako precej dobro zasedeni. Seveda je odvisno od dneva in ure, vendar glede na videno je vse zgledalo zelo dobro zasedeno. V ta namen večkrat vozita tudi po dve garnituri skupaj. V poletni sezoni glavnino potnikov sestavljajo turisti oz. pohodniki, v preostanku leta pa šolarji in delavci.
Ljubitelj napisal/-a:Odnos Hrvatov do vlakov na njihovih progah pa se kaže po tem, da je izgledalo, kot da je vlak brez sprevodnika, saj ni nihče kontroliral kart v sedežnih vagonih v času preko 2h....
Spet komentiraš odnos posameznika in ne celotnega HŽ-ja. Že precejkrat sem se peljal s HŽ in zaenkrat še nisem naletel na neprofesionalen odnos vlakovnega osebja. Imel se tudi en primer, ki se je ugodno (in pošteno) končal ravno zaradi pravega odnosa sprevodnikov.
Saj ne rečem, vedno se bo našel kdo, ki svojega dela ne opravlja korektno. Vendar zaradi tega ni potrebe po kritiziranju celotnega podjetja.
Aljaž
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Leteči vlak:
Spet komentiraš odnos posameznika in ne celotnega HŽ-ja. Že precejkrat sem se peljal s HŽ in zaenkrat še nisem naletel na neprofesionalen odnos vlakovnega osebja.
Moje izkušnje so pač take, letos obakrat ni bilo nikjer sprevodnika ne na postaji, ne med vožnjo. Potniki sami študirajo, kako odpreti vrata na prtljažnem vagonu, do sedaj sem namreč mislil, da je to domena sprevodnika oziroma spremljevalnega osebja. Podobnega na SŽ nisem doživel skoraj nikoli. Bi človek na osnovi dvakratnih izkušenj dejal, da jim je vse odveč......
Seveda pa ne mislim na splošno slabo o nobeni firmi iz slabega ravnanja posameznikov....
Leteči vlak:
Resda nimam nobenih uradnih podatkov, vendar se s to trditvijo ne bi mogel povsem strinjati. Švedi, ki vozijo po Istri (ponavadi je tu pet garnitur), so prav tako precej dobro zasedeni.
Šveda v Istri sem videl ene 3-4 krat, pa ni bilo nikoli niti približno več kot 15 potnikov, vendar je to bilo stalno v soboto. Včeraj je tako v Puli izstopilo točno 7 (sedem) potnikov.

Kar se pa tiče zamude, res smo je nekaj pridelali v Rakitovcu, pa še to 5 minut ker je sprevodnik(?) na nekaj med mejno kontrolo pozabil, strojevodja je trikrat močno zatrobil, nato se je pojavil sprevodnik v diru, sledilo je jezni mahanje strojevodje....., mogoče kakšno v Buzetu, ampak večino v Kozini. Kot rečeno je zelena luč za odhod svetila kakih 15 minut, vlak pa nikamor........

LPL

PS.: res škoda za tako zamudo, karkoli je že bil razlog, bilo je pa veselje videti vlak 11 potniških vagonov na SŽ
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Ljubitelj napisal/-a:Odnos Hrvatov do vlakov na njihovih progah pa se kaže po tem, da je izgledalo, kot da je vlak brez sprevodnika, saj ni nihče kontroliral kart v sedežnih vagonih v času preko 2h....
Na koncu bodo pa ostali čisto vsi vlaki kot vozijo letos, HŽ verjetno samo pritiska, da bi več stroškov plačevali tisti, ki si želijo imeti povezavo...

Ali pa HŽ hoče, da se čim bolj zasedejo njihovi vlaki: Zagreb-Rijeka-Lupoglav-Pula
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

jakaklec napisal/-a:
Pa da ne bo samo tekts, še ena slika (mogoče bi za nekatere spadala v rubriko neuspele)...
http://shrani.si/f/2k/13A/3vry38Np/vlak800.jpg
Ne morem se je nagledati. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a 541 »

Torej pustimo se presenetiti ali je bila današnja vožnja 1472/1473 zadnja samo v tej sezoni ali zadnja na sploh. Vsekakor pa so "poletni" vlaki z današnjim dnem prenehali z vožnjami za letos. Meni se zdi kak teden prehitro, sploh ob vikendih bi še lahko vozili cel september (predvsem 1604/1605).
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Vozni red 2012 / 2013 - ukinjanje vlakov

Odgovor Napisal/-a igor72 »

541 napisal/-a: Vsekakor pa so "poletni" vlaki z današnjim dnem prenehali z vožnjami za letos. Meni se zdi kak teden prehitro, sploh ob vikendih bi še lahko vozili cel september (predvsem 1604/1605).
Meni se zdi, tebi se zdi, večini tistih kateri jih "prepeljemo", se zdi, uporabnikom se zdi.....edino SŽ ve, da je prav tako!
saj izgleda da, prevoz potnikov, kakor tudi tovora, NI primarna dejavnost Slovenskih Železnic.... :roll: :?
LEP DAN
Igor
Odgovori