moje slike (Nejac)

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Odgovori
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Nejac napisal/-a:Baje so Optimo v Ljubljani spet "sestavljali", da so jo dobili v prvotno sestavo. V Sežani se jim je "obrnila".
Pa bi jo v Divači ponovno obrnili :roll:
...
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

V Divači nimajo premikalne skupine.
Kadar je bila zapora proge med Divačo in Koprom, smo pohorca 503/502 vozili v Sežano. Samo zaradi premika.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Bi jo lahko v Sežani,ko je pršla not.Rezal bi pulmane,naši bi jih potegnili proti Opčinam.Jih porinli na fraj tir.Bi jih zapel Elok,pa stisnu na vlak.5 minut dela,samo to je že projekt.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nurmi napisal/-a:........Jih porinli na fraj tir.Bi jih zapel Elok,pa stisnu na vlak.5 minut dela,samo to je že projekt.
Takšen bi bil samoumeven postopek pred letom 2009. Sedaj pa je vse odvisno od prevoznika, če je pripravljen plačati kakršnokoli delo pri vlaku. In ti, ki imaš komercialo in tranzit v malem nožnem prstu, to dobro veš. :wink:

Zastonj se še mačka ne goni. press :mrgreen:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

:D Dolfa jaz sem zastarel model.V vseh teh prevoznikih in upravljalcih sem se že zdavnaj izgubil.Poznana mi je samo rezultanta vsega skupaj.Zadeva ne špila niti pod razno.Prometnikom naj dajo 200 eur k plači in naj obračajo vlake,mašine in ljudi kakor so jih do sedaj.Pa bo zadeva špilala.Transportni dispečerji tovornega prometa pa lahko grejo nazaj v Bosanske planine pasti ovce,ker za kaj drugega niso sposobni.Pa še to bi bilo vprašljivo.Iz Zaloga do Sežane izgubijo cel vlak koruze,vprašanje koliko ovac bi zvečer pripeljali domov.

.....drugače pa Nejac zelo lepe slike,samo za boga milega ne plezaj več na portal Vintgar tunela,ker tam če bi ti spodrsnilo,bi jo ubrisal 200m v brezno.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
jakaklec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 285
Pridružen: 03.02.2008, 18:00
Kraj: Tolmin

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a jakaklec »

Da ne bom smetil nove teme... ali se Optima vrača po isti trasi? In če, kdaj?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a desiro »

Nejac napisal/-a:Baje so Optimo v Ljubljani spet "sestavljali", da so jo dobili v prvotno sestavo. V Sežani se jim je "obrnila".
So jo ja, in to na 6tem tiru, trajalo je pa vse skupaj skoraj pol ure #-o
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Nurmi napisal/-a: .....drugače pa Nejac zelo lepe slike,samo za boga milega ne plezaj več na portal Vintgar tunela,ker tam če bi ti spodrsnilo,bi jo ubrisal 200m v brezno.
Hvala. Se pa zavedam nevarnosti.

Evo še ena fotka:
Slika
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a mkx »

Vprašanje za lokalne znalce:
A tole Fiat šlepa pokvarjenega Regana? :mrgreen:
Ali gre v takile konfiguraciji samo za prevoz okvarjenega vozila ali pa vendarle gre za redni vlak, ki voznoredno ustavlja?
LP, Metod
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a milchy »

mkx napisal/-a:Vprašanje za lokalne znalce:
A tole Fiat šlepa pokvarjenega Regana? :mrgreen:
Ali gre v takile konfiguraciji samo za prevoz okvarjenega vozila ali pa vendarle gre za redni vlak, ki voznoredno ustavlja?

lokomotivo je bilo treba prepeljet na Js, da je potem lahko peljala Optimo in zakaj bi tratili dve trasi, če se lahko opravi vse z eno vožnjo (mislim dostavo dizla na Js) - drugače pa ja vlak redno ustavljal na vseh postajah in postajališčih
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a mkx »

milchy napisal/-a:
mkx napisal/-a:Ali gre v takile konfiguraciji samo za prevoz okvarjenega vozila ali pa vendarle gre za redni vlak, ki voznoredno ustavlja?
... drugače pa ja vlak redno ustavljal na vseh postajah in postajališčih
Kaj pa, če je dejansko Fiat v okvari ... pa recimo da gre za napako na pogonu in je torej udobje in varnost potnikov na običajni ravni: ali se Fiata samo odvleče do delavnice ali pa se ga vseeno uporabi za prevoz potnikov (namesto Baatov)?
LP, Metod
363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1420
Pridružen: 06.09.2006, 18:28

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a 363 »

jakaklec napisal/-a:Da ne bom smetil nove teme... ali se Optima vrača po isti trasi? In če, kdaj?
Bil je samo obvoz zaradi zapore gorenjke.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a milchy »

mkx napisal/-a:
milchy napisal/-a:
mkx napisal/-a:Ali gre v takile konfiguraciji samo za prevoz okvarjenega vozila ali pa vendarle gre za redni vlak, ki voznoredno ustavlja?
... drugače pa ja vlak redno ustavljal na vseh postajah in postajališčih
Kaj pa, če je dejansko Fiat v okvari ... pa recimo da gre za napako na pogonu in je torej udobje in varnost potnikov na običajni ravni: ali se Fiata samo odvleče do delavnice ali pa se ga vseeno uporabi za prevoz potnikov (namesto Baatov)?
če crkne Fiat, se uporabijo Bl-i, Baat-a sta tako samo 2 in še ta dva sta na avtovlaku
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Nabiralnik:
Slika

Villach ranžirna:
Slika

Villach kurilnica:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Vilach HBF:
Slika

Slika
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: moje slike (Nejac)

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Adria:
Slika

33:
Slika
Odgovori