SŽ 713, kanarčki

Debata okoli voznega parka
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a cokla »

ŽAT32 napisal/-a: ASR in peskanje pa očitno delujeta na fižol in krompir :D :D , oziroma strojevodjevo malico. Brez majstra ni nič :igraca
:mrgreen:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a sikos »

Živjo vsem!

Nekaj me zanima.. zakaj med vožnjo skozi blag ovinek (pri nizki hitrosti) in vožnjo po ravnici konkretno po Dolenjski progi (LJ - NM) spodaj kjer so kolesa nekaj močno ropota in nas premetava. Ko se vozim skozi ovinek pri sicer nizki hitrosti, me vseskozi premetava levo-desno, na ravnici pa kot je že omenjeno ropota.
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

sikos napisal/-a:Živjo vsem!

Nekaj me zanima.. zakaj med vožnjo skozi blag ovinek (pri nizki hitrosti) in vožnjo po ravnici konkretno po Dolenjski progi (LJ - NM) spodaj kjer so kolesa nekaj močno ropota in nas premetava. Ko se vozim skozi ovinek pri sicer nizki hitrosti, me vseskozi premetava levo-desno, na ravnici pa kot je že omenjeno ropota.
Preveč poslušaš. Rajši kakšno knjigo v roke. Slika

Drugače pa, Kanarčki 713 so zelo neprijazni z bočnimi sunki. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

sikos napisal/-a:Živjo vsem!

Nekaj me zanima.. zakaj med vožnjo skozi blag ovinek (pri nizki hitrosti) in vožnjo po ravnici konkretno po Dolenjski progi (LJ - NM) spodaj kjer so kolesa nekaj močno ropota in nas premetava. Ko se vozim skozi ovinek pri sicer nizki hitrosti, me vseskozi premetava levo-desno, na ravnici pa kot je že omenjeno ropota.
Teh "zvočnih efektov" je največ med Novim mestom in Šentlovrencom. To pa zaradi tega, ker so naprej proti Ljubljani tirnice pobrušene. Čisto brez ropotanja pa ne gre nikjer, saj se sliši še tako majhna neravnina na tirnici. Lahko je to var, mehko mesto, lahko je kdaj kakšna os drsela na mestu in naredila jamico itd. V lokih pa se na notranji tirnici naredijo nekakšni valovčki, kar se sliši kot enakomerno drdranje. Rukanje levo in desno pa je največkrat posledica slabe pritrditve.
Bolj za hec, če bi se peljal s TMD bi že videl, kaj se pravi premetavanje :D
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a sikos »

Hvala vsem za pojasnila! :)

@Dolfe: Malce težje bi knjigo bral zaradi premetavanja, ampak bi šlo :)
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

sikos napisal/-a:
@Dolfe: Malce težje bi knjigo bral zaradi premetavanja, ampak bi šlo :)
Se pravi te premetava tako, kot bi se peljal s traktorjem po gozdu :?:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

sikos napisal/-a: @Dolfe: Malce težje bi knjigo bral zaradi premetavanja, ampak bi šlo :)
Pretiravaš, ali pa si pomehkužen. #-o

Rabiš trening. Vsedi se v karjolo z železnim kolesom, fotr te pa naj po gmajni vozi. Med vožnjo pa treniraj pisanje in branje. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Dolfe napisal/-a:
sikos napisal/-a: @Dolfe: Malce težje bi knjigo bral zaradi premetavanja, ampak bi šlo :)
Rabiš trening. Vsedi se v karjolo z železnim kolesom, fotr te pa naj po gmajni vozi. Med vožnjo pa treniraj pisanje in branje. Slika
Dolfe iz prve roke ti lahko zagotovim, da imaš še kako prav. Sem preveril na lastni koži.
Od takrat dalje se vozim samo še z dobrim starim kanarčkom. Še tožilo se nam bo po teh čudovitih lokalcih. :D
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

541-110 napisal/-a:
Dolfe napisal/-a: Rabiš trening. Vsedi se v karjolo z železnim kolesom, fotr te pa naj po gmajni vozi. Med vožnjo pa treniraj pisanje in branje. Slika
Dolfe iz prve roke ti lahko zagotovim, da imaš še kako prav. Sem preveril na lastni koži.
Si videl @sikos? @541-110 je že streniran. S fotrom čimprej zakurblajta karjolo in gasa po vasi. 8)
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a sikos »

Ok. Bom :) :D
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

ŽAT32 napisal/-a:
sikos napisal/-a:Živjo vsem!

Nekaj me zanima.. zakaj med vožnjo skozi blag ovinek (pri nizki hitrosti) in vožnjo po ravnici konkretno po Dolenjski progi (LJ - NM) spodaj kjer so kolesa nekaj močno ropota in nas premetava. Ko se vozim skozi ovinek pri sicer nizki hitrosti, me vseskozi premetava levo-desno, na ravnici pa kot je že omenjeno ropota.
Teh "zvočnih efektov" je največ med Novim mestom in Šentlovrencom. To pa zaradi tega, ker so naprej proti Ljubljani tirnice pobrušene. Čisto brez ropotanja pa ne gre nikjer, saj se sliši še tako majhna neravnina na tirnici. Lahko je to var, mehko mesto, lahko je kdaj kakšna os drsela na mestu in naredila jamico itd. V lokih pa se na notranji tirnici naredijo nekakšni valovčki, kar se sliši kot enakomerno drdranje. Rukanje levo in desno pa je največkrat posledica slabe pritrditve.
Bolj za hec, če bi se peljal s TMD bi že videl, kaj se pravi premetavanje :D
Ni ravno na TMD-ju nastal ta posnetek temveč na troosnem Fererinotu (732). Verjamete mi lahko, da mi je v dolgoletni praksi uspelo spoznati kako stabilizirati kamero, ampak tu sem enostavno pogorel.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xqsiBTyNbX4&feature=plcp[/youtube]

P.S. posnetek je nastal na relaciji Radohova vas - Trebnje
Tine
kenedy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 123
Pridružen: 18.09.2011, 13:12
Kraj: okolica dolenjske

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a kenedy »

dober večer
imam eno vprašanje
kje se nahaja kanarček 713 108
a je že 103 prišel iz revizije
hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

kenedy napisal/-a:dober večer
imam eno vprašanje
kje se nahaja kanarček 713 108
a je že 103 prišel iz revizije
hvala za odgovore.
Poglej. 108ica je v CD-ju na Ptuju.
103-ka pa se še kakšnih 3 do 4 mesece ne bo vrnila na tire. Imamo težave z nekaterimi rez. deli.


p.s. V bodoče takih stvari ne sprašuj, ker ti nihče ne bo odgovoril.
Zdaj pa hitro na Ptuj pojdi. Mogoče boš 108-ico še ujel.
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a sikos »

Helou vsem!

Pred urco sem se pripeljal v Novo mesto z vlakom Lp 3227 oz. 713-127, 713/715-113 in 713/715-126.

Sedel sem v 713-127, in nekaj mi je čudno ratalo - zvok, ki ga je spuščal vlak, čisto tak kot da bi nas vozila stara parna lokomotiva, ki je že čisto na višku moči... Kaj bi bilo to?
Zadnjič spremenil sikos, dne 19.10.2012, 21:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a sikos »

Aja, pa še eno vprašanje, kot zadnji vlak LP 3224 sta prišli 2 garnituri. Ali gresta obe garnituri v Lj, ali pa so samo eno "privlekli" na postajo v Nm?
Zadnjič spremenil sikos, dne 19.10.2012, 21:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Odgovori