POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

evo po meni najboljeg odgovora,gosp. Jovanoviću,pre godinu dana....inače pare nikad nisu stigle....

"G.Slavko dobar dan.
Ja se vama stvarno izvinjavam ali imali smo u familiji SMRTAN
SLUČAJ,naime u dalekoj Avstraliji umro je muž od moje tetke koja naime
ima samo mene od još živeče familije i morao sam u
Qeensland(Avstralija) da uredim ove stvari oko prodaje kuče koju je
tetka imala tamo i još puno tih stvari i to na žalost potraje.
Kuči sam se vratio danas ujutro i verujte mi da sam od svega toga iscrpljen.
Da pređemo na Lokomotivu.
Šaljite mi molim još jednom adresu gde da vam šaljem pare( u Nemačku
ili u Srbiju)?
Srdačan pozdrav.
Peter."
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Na bolhi prodajam lokomotivo FS, nadaljevanje lahko vidite tu:

---------------------------------------------------------------------------------------
Spoštovani!
Oseba chopin202 vam pošilja sporočilo k vasemu oglasu št.1283639141 - naziv oglasa: Roco lokomotivo FS prodam

Pozdravljeni.
Za Bredo vam ponudim BRIŽITO SŽ-363(na priloženi fotografiji in 40€ doplačila.
http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo ... 78453.html
Če se strinjate prosim za odgovor na moj mail:
peter.mlakar7@gmail.com ali tel:030-371-043 Peter

Oglas: Roco lokomotivo FS prodam




Ta email je namenjen zgolj poizvedovanju o predmetih in oglasih, ki jih oddajo uporabniki Bolhe. Če menite, da ste prejeli email, ki ne ustreza temu opisu oziroma vam z njim kdo kaj propagira, nam to javite http://www.bolha.com/koristno/kontakt
-------------------------------------------------------------------------------------

Na sliki je bila prav ta "njegova" Brižitka! Poslano je bilo iz e656.kajmano@gmail.com
Sebastian
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Ampak temu Petru moramo pa nekaj tudi priznati; izbral si je zelo izviren maketarski hobi. Sem se že vprašal, da pa je mogoče na nas, da ne razumemo prodaje modelov, ki jih nima in bi jih (mogoče) rad imel. :science
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Vidim, da je oglas za Brižito umaknjen, mogoče na mojo pritožbo glede kraje slike...
Goran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a totimato »

Gorchi napisal/-a:Vidim, da je oglas za Brižito umaknjen, mogoče na mojo pritožbo glede kraje slike...

Gorči, meni so glede slik odgovorili tako:



-------------- Posredovano sporočilo --------------
Od: info <info@bolha.com>


Pozdravljeni,

žal omenjenega oglasa ne moremo odstraniti, saj za ugotavljanje zlorab avtorskih vsebin nismo pristojni. Svetujemo vam, da stopite v stik z uporabnikom oz. zadevo uredite s pristojnimi organi.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,
ekipa bolha.com
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Viš, meni pa so odgovorili, da so umaknili oglas... Sem se pa potrudil in zapisal par dejstev o modelu na sliki in sami sliki, vključno s tem, da sem jim posredoval povezavo na original sliko.

Res žalostno, da oglaševalec ne more objaviti svoje slike tistega modela, ki se prodaja, še bolj pa če si preprosto sposodi sliko nekoga drugega in potem slika sploh ne odraža pravega stanja. Tako je skoraj bolje, da slike ni...
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

No sedaj imam novo ponudbo g.Petra.
Za mojo FS Bredo mi ponuja tole :
Slika

Slika

Le kje je dobil te slike. :shock:
Sebastian
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

Orko dio!

Ta mož vseskozi objavlja moje izdelke za prodajo, zato vam povem, da jaz nimam nič s tem. :lol: :lol: :lol:
H0 amater

---------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/H0amater
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

H0 amater napisal/-a:Orko dio!

Ta mož vseskozi objavlja moje izdelke za prodajo, zato vam povem, da jaz nimam nič s tem. :lol: :lol: :lol:
Še na Jani-ja čakamo. Glede na deveto brigitko. :?

Sploh pa, tale Mlakarjev Peter je tudi meni stopil na živec. :mad1 :mad1 :mad1
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a dunhill »

H0 amater napisal/-a:Orko dio!

Ta mož vseskozi objavlja moje izdelke za prodajo, zato vam povem, da jaz nimam nič s tem. :lol: :lol: :lol:
Sem že napisal, da človeka narobe razumemo, v bistvu je dobričina in dela zastonj na reklami in prodaji tvojih izdelkov....
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

Tud deveta brižitka je bila eden mojih prvih ulitkov, dokončal jo je pa kolega Erwin iz Avstrije. Mogoče bo pa začel še dizle prodajat, hehe..
H0 amater

---------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/H0amater
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Še dobro da ni objavil slike s kuplo, pol bi šele debelo gledali - prodaja H0, na sliki pa N lokomotiva...
Če bo kdo pisal prijavo na Bolho, potem pametno utemeljite zakaj podajate prijavo. Vprašanje pa je, če se vam da s tem ukvarjat seveda. Jaz osebno nimam nič proti, da se moje slike objavijo naokoli in napiše, da sem lastnik fotografij ampak da se jo objavi na oglasu in lokomotiva na sliki je samo na daleč podobna oni, ki se prodaja, to je pa čisto mim.
Goran
mjhuligan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 69
Pridružen: 08.12.2012, 11:31

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a mjhuligan »

Pozdravljeni!

Sem nov na temu forumu, in nažalost nisem videl vseh teh zgodbic o petru mlakarju (vem, da ne pišem velikih začetnic ampak on si jih ne zasluži) preden je bilo prepozno. Prejšni teden sem na bolhi prodajal nemško br 150 nakar dobim sms s sliko rdeče brižite. Stvar se mi je zdela zanimiva in naivno sem pristal na menjavo z mojim doplačilom, tudi vse nakladancije o kupcih iz italije sem slišal. V ponedeljek preden sem paket odposlal mi je ponudil še kenedya 661, glede na to da se mi je zdel zaupanja vreden sem mu v zamenjavo ponudil roco đurico v francoskih barvah. Tako sem mu poslal paket z dvema lokomotivama + 60€. V torek ni bilo še nobenega paketa v nabiralniku tako da sem postal malo sumničav. V sredo sem v google vtipkal njegovo ime ina takoj dobil povezavo na tele objave. Postalo mi je slabo a me je slabost malo minila ko sem doma vseeno zagledal paket, v paketu pa katastrofa za katero mi je žal da je nisem slikal. Seveda sem ga poklical in je prekinil takoj nato pa je bil nedosegljiv. Poslal sem mu mail, na katerega mi je odgovoril, da on ne daje garancije, da bom jaz s prejetim blagom zadovoljen.
Pograbil sem paket in odšel na policijoter podal prijavo, poklical sem tudi na policijo v SG kjer pa je očitno žestari znanec.
V petek sem doživel naslednji šok, ko sem svoji lokomotivi videl na bolhi prodajalec seveda mlakar.Zopet sem poklical na policijo v SG kjer prijave iz Tržiča še niso dobili.
In padla je odločitev popoldne grem v SG. Poklical sem bratranca Primoža Filipliča in takoj sva bila dogovorjena. Poklical je petra mlakarja in se za nimal za lokomotivi in še neke druge stvari, da ne bi bilo preveč sumljivo. Bil je takoj za in dogovorila sta se za srečanje pred mercatorjem v SG. Dobili smo se in bila sva zelo resna kupca ogledala sva si lokomotivi jaz sem jih držal v roki bratranec pa se je začel pogajati za ceno. mlakar je zelo velikodušno ponudil 160€ za obe takrat pa sva mu midva ponudila kenedija in brižito plus njegovo doplačilo 60€.
Zagrozil nama je s policijo, midva pa sva se usedla v avto in prav tja šla. Prijavil je krajo in pobeg, na postaji pa so patrulji sporočili da jih čakava naj kar pridejo z mlakarjem.
Policisti so bili zelo prijazni in zagotovili so mi, da nisem storil nič kaznivega, mlakar pa mi je začel grouiti s tožbami.
Domov sem odšel zadovoljen s svojima lokomotivama, kar se pa tiče denarja ga pa verjetno nikoli ne bom videl, glede na njegove grožnje s tožbami sem mu odgovoril, da ovadbe ne bom umaknil dokler ne dobim denarja in da bom poiskal vse, ki jih je kadarkoli oguljufal in bom zoper njega vložil skupinsko civilno tožbo.
Tako za prvič sem se zelo razpisal upam da bo komu koristilo.
Lep pozdrav Marko Južnič
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Re: POZOR: znanu prevaranti - izogibajte se jih!

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

GOTOF JE!
H0 amater

---------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/H0amater
Odgovori