Moje slike vlakov po svetu

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Takole, koncno sem nasel nekaj casa da malce uredim oz. izberem slike iz razlicnih potovanj po svetu ki vkljucujejo kaksen vlak, lokomotivo, objekt itd.. Upam pa da mi uspe zraven napisati tudi kaksen zanimiv komentar.

Ce pa bi kdo videl se kaksne dodatne (nezelezniske) slike iz pricujocih lokacij pa naj seveda izrazi zeljo ;)

Pa gremo, slik pred 2007 ne bom objavljal, ker jih imam nekje arhivirane in se mi ne da iskati, zato zacenjamo tocno tam - leta 2007 :)

Pocitnice v okolici Nice. Postaja Antibes. Zamudil sem TGVja :)
Slika

Sem pa zato ujel tole kompozicijo..
Slika

Drug del poletja sem bil tudi na Mallorci. Tam je zanimiv tramvaj, gre pa na zanimiv nacin tocno cez mestni trg. Ferrocaril de Soller, ce koga zanima ;)
Slika

Jeseni 2007 smo sli na krogec Lj - Stockholm (avion) - Tallin (ladja) - Riga (bus) - Budimpesta (avion) - Ljubljana (vlak). Spodnja slika posneta v rigi na zelezniski postaji.
Slika

Po poletu do Budimpeste, kjer smo na letaliscu prespali smo odsli do centra. Pripeljal nas je tale vlak:
Slika

Popoldne pa se vlak do Ljubljane. Na postaji sem ujel tudi tedva:
Slika

Pozno-popoldanski prihod na Hodos. Takrat seveda se ohne-oberleitung :)
Slika

V zacetku poletja 2008 smo se z nekaj prijatelji zmagali na nekem Microsoftovem tekmovanju in zato odsli v Pariz. Tam vozijo taksnile "tramvaji" na gumiranih kolesih:
Slika

Kmalu zatem pa smo z drugo druzbo odsli na roadtrip do Albanije s kombijem. V Dracu je taksna hecna zelezniska postaja..
Slika

Po poti nazaj proti Crni gori pa se nekaj kilometrov pred mejo odpre taksen lep razgled:
Slika
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Nato je prisla jesen 2008. Z vlakom sem odsel do kolegice ki je bila na studentski izmenjavi v Grciji. Malo izven Beograda se je pokvaril vlak proti Sofiji. Na sreco mi je vseeno uspelo ujeti prestop :) Ce se ne motim se je tole dogajalo malce naprej od postaje Resnik.
Slika

Ker je celinska Grcija, kjer sem bil nastanjen, blizu Istanbula, sva skocila se tja. Zelezniska postaja v centru Istanbula.
Slika

Imajo pa tudi mini zelezniski muzej. Na sredini prerez kabine vlaka videnega na zgornji sliki.
Slika

Nato je minilo skoraj celotno leto brez slike vlaka v tujini :mrgreen: Zgodnja jesen 2009 na postaji Blanes (izstopna postaja za Lloret de Mar):
Slika

Skocilo se je tudi v bliznjo Girono:
Slika

Tale kaca pa je tovorni vlak, ki se vije nekje pod Montserratom..
Slika

Spomladi 2010 je bila na sporedu dirka v spustu z gorskimi kolesi v Fort Williamu na Skotskem. Med Glasgowom in FTW sem potoval z "Caledonian sleeperjem":
Slika

Utrinek iz proge:
Slika

V Fort Williamu se je ob prihodu nahajal tudi "The Jacobite". Edino skotskega Tonota nisem nasel :mrgreen:
Slika
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

No pa nadaljujmo.. sedaj mogoce ze malo bolj eksoticne lokacije..

Noro vroce poletje je bilo rezervirano za Ukrajino. Tam se skoraj vsi prevazajo z vlaki, se posebej ce potujejo iz Kijeva do Odese z nocnim vlakom. Po terapiji piva, rusko-ukrajinske-slovenscine in dveh zabavnih lokalkah smo se pridrajsali do Odese.
Slika

Odesa je huda pocitniska destinacija, ce so ti vsec stvari ki so na spodnji sliki.
Slika

Iz Odese je sledil premik proti Sevastopolu z avtobusom. V blizini je tudi podzemna podmorniska baza v Balaklavi (sedaj kao muzej) in tudi nek peskokop z zeleznico:
Slika

Nato je sledilo potovanje do Jalte in z najdaljso trolejbus linijo (40km) do Simferopola, ki je glavno prometno vozlisce krimskega polotoka. Nocni vlak do Dnipropetrovska, kjer je paradoks predvsem metro, ki povezuje predmestje z neko tovarno izven mesta. Za metro v centru pa je zmanjkalo denarja. Vseeno sem bil prijetno presenecen nad pionirsko zeleznico:
Slika

Ponovno v Kievu. Tam je metro za razliko od Dnipropetrovskega dejansko uporaben. Zgleda pa takole:
Slika

Jeseni 2010 se je pokazala priloznost obiskati arabske bogatune. Na popotovanju od Dubaja, Abu Dhabija in do Muscata v Omanu se je pokazal taksen pogled. V Dubaju javni promet bazira na tem "metroju" brez voznika, v ozadju pa trenutno najvisja zgradba na svetu..
Slika

Spomladi 2011. Melbourne. Po njem krozi zastonjski tramvaj. Tale je namenjen turistom, saj je muzejski, na njem pa lahko izves marsikaj o mestu.
Slika

Docklands v Melbournu, nekaksen industrijski predel. Lokomotiva druzbe V line pociva v soncu:
Slika

Glavna zelezniska postaja Melbourne. Lepa rumena zgradba. Imajo tudi trgovino z modelnimi zeleznicami, vendar malo evropskih modelov (tako si nisem kupil spominka :))
Slika

Potem se je skocilo se na Tasmanijo, kjer pa ni delujocih zeleznic. Nasel sem le neko ozkotirno zapusceno zeleznico, vendar ni nobene slike. Ob povratku sem prezivel se 5 dni v Bangkoku in okolici. Ena od zelezniskih postaj iz nadvoza izgleda tako:
Slika
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Maja 2011 me je neka kolegica na skrivaj odpeljala na koncert Shakire v Zagreb. LOL. Priloznost za nekaj slik. Ze na hrvaski strani:
Slika

Ter pred povratkom na postaji. Vlak proti Lj je imel itak zamudo, tako da sem lahko fotkal okoli :)
Slika

Jeseni 2011 med vracanjem iz tekme spusta v Franciji - nek svicarski zelezniski most, obsijan z vecernim soncem...
Slika

Januarja 2012 se je skocilo "onkraj luze". Natancneje v Mehiko, Gvatemalo in Belize. V juznem delu Mehike je potniskih zeleznic bolj malo. Na sliki dva posnetka zapuscene postaje v Oaxaci. Kot pri drugih zadevah se tudi tu vidi vpliv Severne Amerike. Sicer pa zal vlakov vec kot to nisem videl.
Slika

Postaja je dejansko nekaksen "zelezniski muzej" (tako pravijo napisi in tudi lonely planet). Recimo vagon knjiznica, nek delavniski vagon za otroke, v postajnem poslopju med eksponati tudi slamnati tiger in slika Osame bin Ladna z ray ban ocali. WTF.
Slika

Malce zatem je sledil tudi skok v Juznoafrisko republiko. Tam je bila namrec uvodna tekma svetovnega pokala v spustu z gorskimi kolesi. Sam sem jo mahnil za nekaj dni po svoje, do Durbana in okolice. Na spodnji sliki postaja v Durbanu:
Slika

Nekje na poti proti rezervatu Hluhwe-Umfolozi sem na hitro uzrl neko zeleznico namenjeno prevozu lesa. Dovolj sem bil hiter da sem naredil sliko iz avta.
Slika

Za tale tovorni vlak, ki je peljal od Durbana proti Johannesburgu pa sem bil zal prepozen. Je bil telefon blizje, ko pa sem cakal oborozen z 200mm objektivom pa vlaka ni bilo vec na spregled :(
Slika
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

In za zdaj se zadnji komplet slik.

Letosnje minulo poletje sva s kolegom gruntala kam bi jo mahnila. Zelja je bila sicer Kazahstan, vendar so bile letalske karte predrage. Ugodno pa se jih je dobilo za Gruzijo (tja) in Azerbajdzan (nazaj). Pristanek v gruzijskem Tbilisiju, rihtanje vize za Azerbajdzan (kar iz slovenije ni preprosto - vizo sva kljub kupljenim kartam za povratek iz Bakuja dobila sele na potovanju :) ), obisk gorskih vasic v Gruziji in pa tudi voznja z nocnim vlakom proti Batumiju, najbolj znanemu gruzijskemu letoviscu ob Crnem morju. Jutranja slika po prihodu v Batumi:
Slika

Po nekaj dneh alkohola je sledil povratek proti Tbilisiju in nekajdnevni skok v Armenijo. Lokalni potniski vlak na postaji:
Slika

Koncno pa je prispel tudi najin vlak. Taksni so spalni prostori. Kot zakleto pa vedno v kupeju naletim na: a) starega gospoda b) stare gospe c) par z otrokom kateri se dere dokler se (v temi) ne priklopi na josko :? :lol:
Slika

Po Armeniji sva dejansko uspela priti v Azerbajdzan (doticni drzavi sta namrec tehnicno v vojni). Juzno od Bakuja sem uzrl vlak s cisternami. Zaradi tega je bencin pri njih 50centov!
Slika

Ob povratku proti Bakuji pa smo prehiteli se ta potniski vlak:
Slika

Za "krompirjeve pocitnice" smo se nekdanji gimnazijski sosolci (3je ki smo najboljsi prijatelji) odlocili da skocimo se v Krakow. Sam sem seveda zlobiral izlet z vlakom :) Ob povratku na Krakow Glowny:
Slika

In cakanje na prestop v Bohuminu. Cakali smo kar nekaj ur, nihce ni znal povedati kako in kaj,... V avstriji pa cisto drug svet, napisi, table, ekrani... Nato pa spet v Slovenijo... hja.. isto kot na poljskem, ceskem.. :oops:
Slika

voila :) upam da vam je bilo vsec :)
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a sikos »

Zakooon! Zelo lepo! =D> =D> Še najlepša je tista ritka :mrgreen:

Eno vprašanje, glede na to, da si se vozil z različnimi vlaki po svetu, kakšna se ti zdi udobnost, urejenost vlaka - zunanjost in notranjost, v primerjavi z našimi? Kakšne so pa kaj cene, če se voziš z vlakom po državi iz kraja v kraj?

Lp, Sikos
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dober tole... =D> =D> =D>


Maš kakega sponzorja za takala potovanja.... :-k
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Anže, odlično =D> =D>

Dokaz, da se tudi z vlakom daleč pride :wink:

Želim ti še veliko zanimivih potovanj :train2

Pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Tono »

Anže, bomba, ta tvoja reportaža. Vsaka čast, za dobro vago je bila vmes še ena parna mašina! :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Moram tudi jast zaploskat teji kompilaciji =D> ...krasno...."I ja bih to radio" :mrgreen:
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Hvala vsem za pohvale!
sikos napisal/-a:Zakooon! Zelo lepo! =D> =D> Še najlepša je tista ritka :mrgreen:

Eno vprašanje, glede na to, da si se vozil z različnimi vlaki po svetu, kakšna se ti zdi udobnost, urejenost vlaka - zunanjost in notranjost, v primerjavi z našimi? Kakšne so pa kaj cene, če se voziš z vlakom po državi iz kraja v kraj?
Evo da ne boste jezni da sm škrt :) se par ukrajinskih ritk, ki jih skoraj zastira moj so-potovalec Tomaz :)
Slika

Drugace pa ja, ce vlake primerjam z nasimi, kaj pa vem. Odvisno je od ranga vlaka in lokacije :) Recimo zahodno od nas je kar sem videl naceloma precej boljse kot pri nas. No recimo pa naprimer tudi tisti "caledonian sleeper" na Skotskem ni bil nic posebnega, stari lezalni sedezi in to je to :) Juga, tretji svet, itd, je pa tako kot pri nas in tudi precej slabse. Dostikrat se vidi tudi slab odnos uporabnikov do prevoznih sredstev (grafiti, strgane stvari, smeti,..).
Cenovno pa ja, ponovno, na zahodu drazje, drugje dosti ceneje. Recimo nocni vlak v ukrajini / gruziji (spalnik, zjutraj dobis cajcek, vozis se ~7ur okoli 600km) - 10€.
Tono napisal/-a:Vsaka čast, za dobro vago je bila vmes še ena parna mašina! :)
A seveda, tudi to mora bit ;)
cokla napisal/-a:Maš kakega sponzorja za takala potovanja.... :-k
Nebi se ga branil :) Je pa res da imam sreco, ker obcasno potujem z ekipo www.uniortoolsteam.com in imam tako veliko prihranjeno, vcasih pa je pot tudi delno poslovna, kar znova malce omili strosek. Takrat, ko gremo z druzbo pa je situacija itak backpacking in iskanje najcenejsih resitev. Najvecji strosek je letalo oz. prevoz do destinacije, ko pa si enkrat tam, je vseskupaj veliko lazje. Recimo ura voznje z avtobusom v Azerbajdzanu (nekako tako skalkuliras ceno) je 1€ :) V gvatemali sem spal za 3€/noc, v Ukrajini v neki greznici od sobe za 8€, vcasih pa seveda na letaliscu, busu,... Je pa res da v takih primerih ne smes biti "prevec fin" :)
Tudi hrana je mariskje noro poceni, da neke ukrajinske vodke za 1,8€/l z vrhunsko pitnostjo ne omenjam! :mrgreen:
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Tomy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 842
Pridružen: 22.03.2008, 12:06

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Tomy »

Si pa kar nekaj sveta obredu... =D> =D>

Če že omenjamo Ukrajino, po kolk pa so.... :-# :-# :mrgreen:

Lep dan
Tomaž
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Anzee napisal/-a:Ze na hrvaski strani:
http://shrani.si/f/L/yY/3jQdP3z7/030dobova.jpg
Si ziher? To je med Dobovo in Rigoncami.
Pa =D> za ukrajinski ritki :mrgreen:
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Brižitka 363 napisal/-a: Si ziher? To je med Dobovo in Rigoncami.
Imas popolnoma prav! Sem pogledal se sam na zemljevid in sem imel v glavi da je meja blizje, pa se 25kV vozni vod te zavede :) Moral bi napisati "na poti proti Hrvaski" :)
Tomy napisal/-a: Če že omenjamo Ukrajino, po kolk pa so.... :-# :-# :mrgreen:
Dejansko ne vem, ni bilo od nikoder nobene ponudbe :D Lokalkam, ki smo jim pihal na duso, pa tudi ni bilo lepo rect "how much" :)

Ti znam pa za Bangkok povedati ker sem sel pokukati v enega od teh "famoznih klubov" .. pribl 35€. Sem na skrivaj se en video posnel, potem pa pobegnil ven :lol: ce kdo zeli ga lahko nalimam gor :)
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Moje slike vlakov po svetu

Odgovor Napisal/-a cokla »

Anzee napisal/-a:Sem na skrivaj se en video posnel, potem pa pobegnil ven :lol: ce kdo zeli ga lahko nalimam gor :)

Kakšno vprašanje pa je to ? Lepilo v roke in limaj.... ;)
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Odgovori